Jump to content

Αντιπροσωπεία / Service Samsung


gdeme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι χωρίς κινητό εντελώς, οπότε και 2 ώρες να περιμένω κανένα πρόβλημα! :)

Θα πάω αύριο κιόλας και άντε να δούμε.

Αυτή η Σάμσουνγκ, αιώνια προβληματική με τις φορτίσεις. :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 733
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ισχύει. Μπορεί να περιμένεις λίγο παραπάνω από 1 ώρα αλλά είναι ΟΚ.

Απλά περιμένεις σε ένα χώρο λες και είσαι σε ιατρείο.

 

:D

 

Ετσι ακριβως.Εχει ενα καφε εκει διπλα και πηγα και ηπια ενα καφε και ηταν ετοιμο .Πρεπει ομως να πας πρωι μεχρι το πολυ στις 12μ

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερο είναι το πρόβλημα με το παρκάρισμα αν πας με αυτοκίνητο παρά το περίμενε.

Πάντως να μην τα θέλουμε όλα δικά μας. Ευχαριστημένος έμεινα αν και έχουν γραφτεί διάφορα.

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερο είναι το πρόβλημα με το παρκάρισμα αν πας με αυτοκίνητο παρά το περίμενε.

Πάντως να μην τα θέλουμε όλα δικά μας. Ευχαριστημένος έμεινα αν και έχουν γραφτεί διάφορα.

 

:blink:

 

Δεν ειναι και τοσο δυσκολο το παρκαρισμα αν εχεις διαθεση να περπατησεις 100-150 μετρα .Λιγο πιο κατω και απεναντι απο την εισοδο ειχα παρκαρει .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω υπάρχουν 2 τέτοια καταστήματα.

Ένα στο Περιστέρι και ένα στο Χαϊδάρι.

Μιλάτε όλοι για το ίδιο;:D

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω υπάρχουν 2 τέτοια καταστήματα.

Ένα στο Περιστέρι και ένα στο Χαϊδάρι.

Μιλάτε όλοι για το ίδιο;:D

 

 

Εγω ξερω για του Χαϊδαριου

 

ΑΘΗΝΑ

Smartec AE

Φειδιππίδου 7, Χαϊδάρι

Τηλ 2105820000

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,πολυ καλη αντιμετωπιση απο την Omnitech.Οσοι χρειαστειτε service και ειστε Β.Ελλαδα ή Θεσσαλονικη παντε Omnitech.Εχω 2 εμπειριες απο service.Myservice & Omnitech.Περυσι ειχα παει στο 1ο με το Galaxy στην υπογραφη γιατι ειχε θεμα software και ηθελε φλασαρισμα εκ νεου το λογισμικο.Με ταλαιπωρησαν 1 βδομαδα και τελικα το κινητο το ειχαν αφημενο σε μια γωνια και το εκανα οταν πηγα απο εκει εγω και ρωτησα τι συμβαινει.

 

Ενας φιλος πηγε με s4 και ειχε ραγισει η οθονη απο μεσα.Το πηγε παλι εκει και το κινητο εκανε 15 μερες για επισκευη.Επισης πληρωσε και 150€.Μετα απο 2-3 μερες χαλασε το power button(δεν μπορουσε να το πατησει).Τελικα αποδειχθηκε οτι ο τεχνικος δεν το φτιαξε σωστα οταν αλλαξε την οθονη.Τωρα εδω και μια βδομαδα το s3 neo της μανας μου ειναι στην Omnitech.Η ζημια ηταν χαλασμενη θυρα USB.Ξεμεινε απο μπαταρια και πηγε να το φορτισει μετα.Εμεινε νεκρο δεν φορτιζε καθολου.Τωρα περιμενουμε ανταλλακτικο.Σε σχεση με τα 2 εξουσιοδοτημενα service η Omnitech ειναι πιο σοβαρη και πιο επαγγελματιες.

 

Edit: 30/3 το εφτιαξαν και ηταν ετοιμο.Αντικατεστησαν την κεντρικη πλακετα.Μπραβο στην Omnitech.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα,

έχω Samsung Grand Duos 2 (αγορασμένο από το Kaiser) εκτός εγγύησης τώρα, και χρειάζεται αλλαγή - μάλλον το usd connector.

Διαβάζοντας τα μηνύματα, επικοινώνησα με την Smartec και μου είπαν ότι:

 

Εάν η συσκευή σας είναι εκτος ευρωπαικής ένωσης δεν μπορούμε να την αναλάβουμε ούτε σαν εκτός εγγύησης (να το επισκευάσουμε με κάποιο κόστος). Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με συσκεύες εκτός ευρωπαικής ένωσης ,μπορείτε να καλέσετε στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της samsung στο: 2106897691.

 

Υπάρχει τέτοιος περιορισμός στα κέντρα service; Είχε κάποιος από εσάς παρόμοια περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω Samsung Grand Duos 2 (αγορασμένο από το Kaiser) εκτός εγγύησης τώρα, και χρειάζεται αλλαγή - μάλλον το usd connector.

Διαβάζοντας τα μηνύματα, επικοινώνησα με την Smartec και μου είπαν ότι:

 

 

 

Υπάρχει τέτοιος περιορισμός στα κέντρα service; Είχε κάποιος από εσάς παρόμοια περίπτωση;

 

Πρωτη φορα το ακουω αλλα από Kaizer νομιζω είναι όλα από Ευρωπαϊκη Ενωση (EU)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με βάσει το ΙΜΕΙ βλέπεις για ποια χώρα προοριζεται η συσκευή, και σε επικοινωνία με την Samsung Hellas μου είπαν ότι είναι για τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα.

 

Ως εκ τούτου δεν μπορούν τα κέντρα service να αλλάβουν επισκευή λόγω... διαφορετικών προδιαγραφών (!!!!) που έχει το κινητό για την χώρα κυκλοφορίας - και πάνω στις οποίες δεν ειναι εκπαιδευμένο το αντίστοιχο τεχνικό προσωπικό. Μπορούν να εξυπηρετήσουν κινητά που προορίζονται για την ευρωπαική αγορά και μόνο.

Σύμφωνα με τα λεγόμενα τους, κατα αντιστοιχία, υπεύθυνη για την αλλαγή ενός usb connector , είναι η Samsung των ΗΑΕ!!!! Σε λίγο το στέλνω με courier!

 

Τι άλλο θα ακούσω ρε παιδιά... έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Ο kaizer τι λέει; Ισχυρίζεται πάντως ότι τα κινητά που πουλάει προορίζονται για την Ευρωπαϊκή ένωση.

Μήπως έχεις τα έγγραφα που συνόδευαν το κινητό ; από περιέργεια να δούμε τι συμβαίνει.

Άποψη μου βέβαια. Επειδή το κινητό είναι προ πολλού end of life καλύτερα να μην ασχοληθείς μαζί του.

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την άποψη σου φίλε Vox, μάλλον θα πάω για άλλο κινητό.

 

Για το Kaizer δεν ξέρω, επειδή έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε που το αγόρασα, μπορεί όντως να έχει κινητά κατα 99% για την Ευρωπαική αγορά και να έπεσα στην περίπτωση (αν βρω τα χαρτιά θα ποστάρω info).

Edited by lemix
.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://s32.postimg.org/63o72rbm9/IMG_20160429_084118.jpg

 

http://postimg.org/image/63o72rbm9/

Το τελευταίο διαστημα αντιμετωπιζα προβλημα στην φορτιση. Σημερα παρατηρησα αυτη την παραμορφωση. Τι γίνεται; μενω Φαληρο ποιο ειναι το πιο κοντινο service;ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ενα μεγαλο ευχαριστω στη samsung πατρας! το πηγα παρασκευη μεσημερι κατα τις 2 και σε ουτε 24 ωρες μου το παρεδωσαν το Σαββατο πρωι με αλλαγμενη μητρικη χωρις πολλα πολλα...

αψογοι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γνωρίζετε κάποιο Service στο N.Λακωνίας (Σπάρτη), για να απευθυνθώ.

Έχω πρόβλημα στη φόρτιση του Samsung Galaxy S3 Neo, και με το κατάστημα στο οποίο αγοράστηκε δεν το αναλαμβάνουν για επισκευή.

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποιο Service στο N.Λακωνίας (Σπάρτη), για να απευθυνθώ.

 

 

Έχω πρόβλημα στη φόρτιση του Samsung Galaxy S3 Neo, και με το κατάστημα στο οποίο αγοράστηκε δεν το αναλαμβάνουν για επισκευή.

 

 

 

Στειλτο Smartec στην Αθηνα.Ειναι αξιοπιστο σερβις απ οσο διαβαζω απο αλλα μελη.Το ιδιο πραγμα μεσα στο πασχα επαθε η μανα μου(τα παιξε η usb θυρα και μετα κοπηκε το καλωδιο).Για το 1ο πηγε σερβις και σε 7 μερες αλλαγη πλακετας,για το 2ο την εδωσα ενα καλωδιο εγω(samsung που μου ξεμεινε απο δικο μου galaxy) και φορτιζει.Ειναι γνωστο θεματακι,μην ανησυχεις.Απο την αλλαγη καλωδιου και την επισκευη ολα κομπλε ειναι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποιο Service στο N.Λακωνίας (Σπάρτη), για να απευθυνθώ.

Έχω πρόβλημα στη φόρτιση του Samsung Galaxy S3 Neo, και με το κατάστημα στο οποίο αγοράστηκε δεν το αναλαμβάνουν για επισκευή.

 

Ο πωλητής του προϊόντος οφείλει να αναλάβει την διαδικασία service στο πλαίσιο της εγγύησης αλλιώς ρίξτε του μαύρο.

Όταν τα τσιμπάνε είναι καλά!

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Στειλτο Smartec στην Αθηνα.Ειναι αξιοπιστο σερβις απ οσο διαβαζω απο αλλα μελη.Το ιδιο πραγμα μεσα στο πασχα επαθε η μανα μου(τα παιξε η usb θυρα και μετα κοπηκε το καλωδιο).Για το 1ο πηγε σερβις και σε 7 μερες αλλαγη πλακετας,για το 2ο την εδωσα ενα καλωδιο εγω(samsung που μου ξεμεινε απο δικο μου galaxy) και φορτιζει.Ειναι γνωστο θεματακι,μην ανησυχεις.Απο την αλλαγη καλωδιου και την επισκευη ολα κομπλε ειναι.

 

Ο πωλητής του προϊόντος οφείλει να αναλάβει την διαδικασία service στο πλαίσιο της εγγύησης αλλιώς ρίξτε του μαύρο.

Όταν τα τσιμπάνε είναι καλά!

 

:mad:

Πήγα σήμερα ξανά απο το κατάστημα.Ανέβασα λίγο τους τόνους της φωνής, του είπα οτάν του έδωσα τα χρήματα ήταν καλά?:mad:

Αλλάξαμε μπαταρία , ο φορτιστής του έκανε έλεγχο δουλεύει κανονικά.

Θα το παρακολουθήσω και εάν είναι θα το πάω ο ίδιος στην Smartec.Που τον ρώτησα μου είπε το στέλνουν είτε στην Arvato ή Smartec.

Που θα ανέβω Θήβα, θα κατέβω ο ίδιος στην Smartec, εαν συνεχίσει τα προβλήματα η συσκευή , πλέον φορτίζει μέχρι στιγμής κανονικά, 1η φόρτιση έκανα στην μπαταρία.

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα ξανά απο το κατάστημα.Ανέβασα λίγο τους τόνους της φωνής, του είπα οτάν του έδωσα τα χρήματα ήταν καλά?:mad:

 

 

Αλλάξαμε μπαταρία , ο φορτιστής του έκανε έλεγχο δουλεύει κανονικά.

 

 

Θα το παρακολουθήσω και εάν είναι θα το πάω ο ίδιος στην Smartec.Που τον ρώτησα μου είπε το στέλνουν είτε στην Arvato ή Smartec.

 

 

Που θα ανέβω Θήβα, θα κατέβω ο ίδιος στην Smartec, εαν συνεχίσει τα προβλήματα η συσκευή , πλέον φορτίζει μέχρι στιγμής κανονικά, 1η φόρτιση έκανα στην μπαταρία.

 

 

 

Καλωδιο να εχεις υποψην αμα ξακανει νουμερα το κινητο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξερει καποιος να μου πει τι μπορει να γινει για ενα Samsung Galaxy Alpha που γρατζουνιστηκε η οθονη του στην παραλια (μαλλον λογω αμμου, μια λεπτη αλλα αρκετα μεγαλη σε μηκος γρατζουνια καθετα στο μεσο της οθονης); Υπαρχει επισημο service εδω ή σωστη και εγγυημενη αντιμετωπιση απο μεγαλη αλυσιδα οπως π.χ. Γερμανος; Κι αν ξερετε, ποσο περιπου θα κοστισει η αντικατασταση (υποθετω πως δεν ειναι πραγματικα η ιδια η οθονη αλλα το καλυμμα touch sensor απο πανω) και ποσο θα διαρκεσει η αναμονη σε περιπτωση που δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα τοπικα, στην Κρητη;

The optimist proclaims that we live in the best of all possible worlds,

while the pessimist fears it is true.

Link to comment
Share on other sites

Εχει στο Ηρακλειο http://www.samsungcrete.gr/

 

Και σε Γερμανο να το πας εκει θα το στειλουν.

 

Φοβάμαι ότι θα αλλαζει ολη η οθονη και κοστος πανω από 100 ευρω. Παρε τηλεφωνο και ρωτα τους .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, τους έστειλα μήνυμα να ρωτήσω.

The optimist proclaims that we live in the best of all possible worlds,

while the pessimist fears it is true.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, τους έστειλα μήνυμα να ρωτήσω.

 

Ενημερωσε μας να ξερουμε.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...