Jump to content

Background Images for Windows Phone


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα όλες τις φώτο που έχετε ανεβάσει και τις έβαλα στο κινητό μου το θέμα είναι ότι όλες είναι θολές δεν είναι όπως τις βλέπω στο pc. Απλά σύνδεσα το κινητό μου και τις πέταξα σε ένα φάκελο στις φωτογραφίες έπρεπε να κάνω κάτι άλλο?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 90
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα όλες τις φώτο που έχετε ανεβάσει και τις έβαλα στο κινητό μου το θέμα είναι ότι όλες είναι θολές δεν είναι όπως τις βλέπω στο pc. Απλά σύνδεσα το κινητό μου και τις πέταξα σε ένα φάκελο στις φωτογραφίες έπρεπε να κάνω κάτι άλλο?

 

Κάθε φορά που μπαίνεις σε μία περίμενε μισό λεπτό μήπως χρειάζεται να στρώσει πρώτα και να ξεθολώσει... Μου έχει τύχει 2-3 φορές...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ωραίες η φωτογραφίες που ανεβάζετε!! Μιας και εδώ συζητάμε για το background των 8.1 θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς να προτείνει εφαρμογές για να γίνουν ολα τα tiles διάφανα μέχρι τώρα έχω χρησιμοποίησή 2 εφαρμογές 8,1 HD tiles Και transparenty tiles!!

 

Υ.Γ Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για καθε εφαρμογή που έχετε να προτείνεται (εαν εχετε) μιας και λέω να χρεισιμοποιώ μονιμα το background πια!!

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραίες παιδιά, μπράβο:)

Το κενό ανάμεσα στα Tiles (Μαύρο, λευκό) θα μπορούμε να το γεμίσουμε με κάποια εικόνα;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες και οι δύο... Το απόγευματάκι που θα ανοίξω το λάπτοπ μετά από καμιά δεκαριά μέρες θα ανεβάσω και εγώ :)

 

Καλησπέρα παιδιά ωραίες η φωτογραφίες που ανεβάζετε!! Μιας και εδώ συζητάμε για το background των 8.1 θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς να προτείνει εφαρμογές για να γίνουν ολα τα tiles διάφανα μέχρι τώρα έχω χρησιμοποίησή 2 εφαρμογές 8,1 HD tiles Και transparenty tiles!!

 

Υ.Γ Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για καθε εφαρμογή που έχετε να προτείνεται (εαν εχετε) μιας και λέω να χρεισιμοποιώ μονιμα το background πια!!

 

Εφαρμογές όπως το "transparency tiles" ουσιαστικά ακυρώνουν την έννοια "tile" και τα κάνουν απλές συντομεύσεις... Χάνεις δηλαδή όλη την ομορφιά της αρχικής... Εμένα δεν με πειράζει κάποια να μην είναι διαφανές... Αυτο που με νοιάζει είναι να είναι live... Άλλωστε οι περισσότερες πλέον εφαρμογές έχουν επιλογή για διαφανή tile... Τσέκαρε εδώ για ιδέες Δείξτε τη homescreen / lockscreen σας! (το απόγευμα θα ανεβάσω και εγώ τη δική μου ανανεωμένη)

 

Πάρα πολύ ωραίες παιδιά, μπράβο:)

Το κενό ανάμεσα στα Tiles (Μαύρο, λευκό) θα μπορούμε να το γεμίσουμε με κάποια εικόνα;

 

Όχι, και νομίζω δεν θα ήταν και ωραίο...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που διακόπτω τη ροή του θέματος αλλά κάποια από αυτά δεν μου φαίνεται να χωράνε στην οθόνη.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που διακόπτω τη ροή του θέματος αλλά κάποια από αυτά δεν μου φαίνεται να χωράνε στην οθόνη.

 

Κάνε περικοπή. Γίνεται να τις κάνω να χωρέσουν;

Link to comment
Share on other sites

Αν τις περικόψεις και τις ανεβάσεις ξανά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ενότητα θα μας ειναι πολυ χρήσιμη πιστεύω.

Βέβαια θα προτιμούσα μια εφαρμογή που να κάνει αυτόματα ανανέωση στις εικόνες του background και που ανανεώνεται μέσω wifi κάθε μέρα με καινούργιες εικόνες κάθε φορά και που ρυθμιζεις και τις ώρες η τα λεπτά που θέλεις να γίνεται η ανανέωση οπως υπάρχει στο android τέτοια εφαρμογή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν τις περικόψεις και τις ανεβάσεις ξανά.

 

Δεν μπορώ να τις περικόψω εγώ γιατί κάποιος άλλος μπορεί να θέλει ένα άλλο κομμάτι από την εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ενότητα θα μας ειναι πολυ χρήσιμη πιστεύω.

Βέβαια θα προτιμούσα μια εφαρμογή που να κάνει αυτόματα ανανέωση στις εικόνες του background και που ανανεώνεται μέσω wifi κάθε μέρα με καινούργιες εικόνες κάθε φορά και που ρυθμιζεις και τις ώρες η τα λεπτά που θέλεις να γίνεται η ανανέωση οπως υπάρχει στο android τέτοια εφαρμογή.

 

Ναι όντως... Όπως υπάρχουν αντίστοιχες για την οθόνη κλειδώματος... Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι φιλικό με την μπαταρία αυτό αλλά αν αλλάζει ανα μία/δύο ώρες σιγά το θέμα... Λογικά θα δούμε τέτοιες ιδέες στη συνέχεια αν το επιτρέψει η ΜΣ...

 

Αν τις περικόψεις και τις ανεβάσεις ξανά.

 

Αλέξη, όχι δεν χρειάζεται... Όταν βάζεις το background στα Windows Phones σου δίνει επιλογή ποιο κομμάτι της εικόνας θες (κοίτα τη φώτο)... Επίσης μπορείς να ζουμάρεις και ποιο μέσα... Οπότε καλύτερα ολόκληρες να επιλέγει ο καθένας το κομμάτι που θέλει σύμφωνα με τη διάταξη των tiles του...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως... Όπως υπάρχουν αντίστοιχες για την οθόνη κλειδώματος... Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι φιλικό με την μπαταρία αυτό αλλά αν αλλάζει ανα μία/δύο ώρες σιγά το θέμα... Λογικά θα δούμε τέτοιες ιδέες στη συνέχεια αν το επιτρέψει η ΜΣ...

.

 

Εγώ θυμάμαι κλασικά μόνο το Bing για την lock screen

Εχει βγει άλλο καλύτερο;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως... Όπως υπάρχουν αντίστοιχες για την οθόνη κλειδώματος... Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι φιλικό με την μπαταρία αυτό αλλά αν αλλάζει ανα μία/δύο ώρες σιγά το θέμα... Λογικά θα δούμε τέτοιες ιδέες στη συνέχεια αν το επιτρέψει η ΜΣ...

 

 

 

Αλέξη, όχι δεν χρειάζεται... Όταν βάζεις το background στα Windows Phones σου δίνει επιλογή ποιο κομμάτι της εικόνας θες (κοίτα τη φώτο)... Επίσης μπορείς να ζουμάρεις και ποιο μέσα... Οπότε καλύτερα ολόκληρες να επιλέγει ο καθένας το κομμάτι που θέλει σύμφωνα με τη διάταξη των tiles του...

 

Πάρα πολύ ενδιαφέρον και σωστό... :)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Και η προτελευταία από τις προηγούμενες θολωμένη (που ταιριάζει καλύτερα) και κομμένη για όποιον το θέλει :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε τα background σου είναι ένα και ένα!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Εύχομαι καλή χρόνια σε όλους ...

Κάποια από τα νέα wallpaper που χρησιμοποιώ αυτόν τον καιρο

Αν αρέσουν να ανεβάσω ολα

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι καλή χρόνια σε όλους ...

Κάποια από τα νέα wallpaper που χρησιμοποιώ αυτόν τον καιρο

Αν αρέσουν να ανεβάσω ολα

 

Ωραία "έκατσαν" οι δυο τελευταίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ας βάλω και εγώ μερικά, τα έχω κάνει και resize:

 

Η δεύτερη είναι όμορφη. Δοκίμασα και την πρώτη αλλά πολύ μαυρίλα....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...