Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλος πάντων θα το πάω σε ένα μαγαζί αύριο. Η πετσέτα που λες και αυτή θα μείνει μέσα, μιλάμε για κάτι ελάχιστο.

 

Σας ευχαριστώ όλους πάντως.

Σου πρότεινα να το κτυπήσεις ελαφρά πάνω σε πετσέτα....

Καλή επιτυχία, αναμένουμε νέα σου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο εδω απενεργοποιησες?

 

http://i58.tinypic.com/2e5tvo3.png

 

Tα παντα απο ok google. Μπηκα μεσα απο τις ρυθμισεις,Απενεργοποιηση θεσης και γεκινοτερα οτι ειχε να κανει με την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάτι μαγαζιά στην Γαλλία τρύπες, είναι πιο φτηνά από τις φίρμες μαγαζιά και θα θα στο φτιάξουν, ρώτα από πριν πόσο θα σου στοιχίσει, ίσως βρεις και ένα μικρό κινητό να πάρεις να κάνεις την δουλειά σου.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, την τελευταία εβδομάδα είμαι και εγώ ένας ευτιχής κάτοχος του Oneplus. Το κινήτο είναι πραγματικά ξυράφι.

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι μια ελαφρία κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης. Μετά άπο πολυ έρευνα σε πολλά forums κατάλαβα οτι αυτο δεν λύνεται διότι όλα τα Oneplus είναι κατασκεύασμενα με τρόπο ο οποίος δημιούργει αυτο το αποτέλεσμα.

 

Εδώ βρήκα επίσημες απαντήσεις απο Moderators του forum της oneplus

 

https://forums.oneplus.net/threads/re-yellow-screen.40239/

 

https://forums.oneplus.net/threads/winners-which-one-is-the-one.42475/

 

Παραθέτω συγκεκριμένα:

 

As a continuation of David’s “Yellow Screen” post, we want to highlight two other screen concerns as well:

 

1. Our fans have also brought up a yellow band the bottom of the screen fearing it may be a quality issue. It is not. Since brightness influences color temperature, the yellow tint at the bottom is due to the design of the phone. There are 14 backlights under the screen, which were not meant to be uniformly distributed along the screen but to be all at the bottom. Since we needed to make the screen shorter, the lights were put very closely to the edge. If we didn’t, we’d have a leakage of light.

 

Another thing to consider when seeing photos of the yellow band problem is that a lot of the photos were taken at extreme angles with Contrast and Levels changed for more visibility. We have been able to replicate some of the pictures posted here by playing with the Levels settings in Photoshop and the angle at which the picture was taken. We have attached the raw files and settings used to manipulate them in Photoshop below so you can download them and reproduce these images.

Some people have complained that their screen’s yellow hue is due to a “bad” batch. This is not true. JDI and OnePlus extensively test the quality of the screens, and while the factory hue of the screen may vary slightly by batch, we can recreate the level of “yellowness” through software changes.

 

2. Small yellow spots that increase in size at random locations on the screen. This is a hardware issue, and you should contact us (covered by warranty). So far, we’ve yet to encounter this issue.

 

At OnePlus, everything we do follows the mantra of Never Settle. The phone was designed to give the user the best possible color rendition and performance. We’ve taken numerous measures to maintain high quality control and prevent inconsistency from screen to screen.

 

Thanks again for your continued support and interest in OnePlus.

 

 

Αυτές τις μέρες συναντήθηκα με έναν φίλο που είναι και αυτος κάτοχος Oneplus απο τον Σεπτέμβρη. Μετά απο προσέκτικο έλεγχο της οθόνης του παρατήρησα οτι και το δικό του ήταν πιο κίτρινο στο κάτω μέρος. Το ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ είναι πως δεν είχε καταλάβει τίποτα μετά απο τόσους μήνες χρήσης.

 

Ήθελα να ρωτήσω ΕΣΑΣ που έχετε Oneplus. ΕΙΝΑΙ Η ΟΘΟΝΗ ΣΑΣ ΠΙΟ ΚΙΤΡΙΝΗ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ. ?ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ σε πολλούς περνάει απαρατήρητο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάτι μαγαζιά στην Γαλλία τρύπες, είναι πιο φτηνά από τις φίρμες μαγαζιά και θα θα στο φτιάξουν, ρώτα από πριν πόσο θα σου στοιχίσει, ίσως βρεις και ένα μικρό κινητό να πάρεις να κάνεις την δουλειά σου.

 

Α παρανόησα για την πετσέτα φαίνεται... :lol: Το έχω χτυπήσει ελαφρά, έχω δοκιμάσει και τη σκούπα ακόμα.

 

Έχω ένα S3 mini τώρα για να κάνω τη δουλειά μου, το έχω βάλει να δίνει και 3G στο OPO, αλλά είναι προσωρινή λύση. Θα σας πω τι και πώς... Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Α παρανόησα για την πετσέτα φαίνεται... :lol: Το έχω χτυπήσει ελαφρά, έχω δοκιμάσει και τη σκούπα ακόμα.

 

Έχω ένα S3 mini τώρα για να κάνω τη δουλειά μου, το έχω βάλει να δίνει και 3G στο OPO, αλλά είναι προσωρινή λύση. Θα σας πω τι και πώς... Ευχαριστώ.

 

να σου στείλουν την άλλη υποδοχή για sim που υπήρχε στο πακέτο δεν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

να σου στείλουν την άλλη υποδοχή για sim που υπήρχε στο πακέτο δεν γίνεται?

 

Δεν ξέρω ποια υποδοχή λες; Το "συρταράκι" που βγαίνει έξω και πάνω στο οποίο μπαίνει η SIM δεν έχει πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι είτε στη βάση στην οποία καταλήγει μέσα στο τηλέφωνο, είτε στην τρυπίτσα που πετάει τη SIΜ έξω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια υποδοχή λες; Το "συρταράκι" που βγαίνει έξω και πάνω στο οποίο μπαίνει η SIM δεν έχει πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι είτε στη βάση στην οποία καταλήγει μέσα στο τηλέφωνο, είτε στην τρυπίτσα που πετάει τη SIΜ έξω.

 

αα οκ σόρρυ νόμιζα το συρταράκι χάλασε..

 

κάτι τελευταίο.. αν βγάλεις το κάλυμα μήπως καταφέρεις και βγάλεις την οδοντογλυφίδα?

https://www.youtube.com/watch?v=I8nF0eHL5cY

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε εδώ τον οδηγό για να ανοίξεις το κινητό και να καθαρίσεις το χώρο που μπαίνει η sim. Είναι αρκετά εύκολο αρκεί να είσαι λίγο προσεκτικός. Φτάνει να πας μέχρι το βήμα 11 έτσι ώστε να σηκώσεις λίγο την μητρική σου και να δεις τι έχει μείνει μέσα στο χώρο της sim.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, την τελευταία εβδομάδα είμαι και εγώ ένας ευτιχής κάτοχος του Oneplus. Το κινήτο είναι πραγματικά ξυράφι.

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι μια ελαφρία κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης. Μετά άπο πολυ έρευνα σε πολλά forums κατάλαβα οτι αυτο δεν λύνεται διότι όλα τα Oneplus είναι κατασκεύασμενα με τρόπο ο οποίος δημιούργει αυτο το αποτέλεσμα.

 

Εδώ βρήκα επίσημες απαντήσεις απο Moderators του forum της oneplus

 

https://forums.oneplus.net/threads/re-yellow-screen.40239/

 

https://forums.oneplus.net/threads/winners-which-one-is-the-one.42475/

 

Παραθέτω συγκεκριμένα:

 

As a continuation of David’s “Yellow Screen” post, we want to highlight two other screen concerns as well:

 

1. Our fans have also brought up a yellow band the bottom of the screen fearing it may be a quality issue. It is not. Since brightness influences color temperature, the yellow tint at the bottom is due to the design of the phone. There are 14 backlights under the screen, which were not meant to be uniformly distributed along the screen but to be all at the bottom. Since we needed to make the screen shorter, the lights were put very closely to the edge. If we didn’t, we’d have a leakage of light.

 

Another thing to consider when seeing photos of the yellow band problem is that a lot of the photos were taken at extreme angles with Contrast and Levels changed for more visibility. We have been able to replicate some of the pictures posted here by playing with the Levels settings in Photoshop and the angle at which the picture was taken. We have attached the raw files and settings used to manipulate them in Photoshop below so you can download them and reproduce these images.

Some people have complained that their screen’s yellow hue is due to a “bad” batch. This is not true. JDI and OnePlus extensively test the quality of the screens, and while the factory hue of the screen may vary slightly by batch, we can recreate the level of “yellowness” through software changes.

 

2. Small yellow spots that increase in size at random locations on the screen. This is a hardware issue, and you should contact us (covered by warranty). So far, we’ve yet to encounter this issue.

 

At OnePlus, everything we do follows the mantra of Never Settle. The phone was designed to give the user the best possible color rendition and performance. We’ve taken numerous measures to maintain high quality control and prevent inconsistency from screen to screen.

 

Thanks again for your continued support and interest in OnePlus.

 

 

Αυτές τις μέρες συναντήθηκα με έναν φίλο που είναι και αυτος κάτοχος Oneplus απο τον Σεπτέμβρη. Μετά απο προσέκτικο έλεγχο της οθόνης του παρατήρησα οτι και το δικό του ήταν πιο κίτρινο στο κάτω μέρος. Το ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ είναι πως δεν είχε καταλάβει τίποτα μετά απο τόσους μήνες χρήσης.

 

Ήθελα να ρωτήσω ΕΣΑΣ που έχετε Oneplus. ΕΙΝΑΙ Η ΟΘΟΝΗ ΣΑΣ ΠΙΟ ΚΙΤΡΙΝΗ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ. ?ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ σε πολλούς περνάει απαρατήρητο.

Εγώ το έφτιαξα με το screen adjuster από το play store.

Link to comment
Share on other sites

αα οκ σόρρυ νόμιζα το συρταράκι χάλασε..

 

κάτι τελευταίο.. αν βγάλεις το κάλυμα μήπως καταφέρεις και βγάλεις την οδοντογλυφίδα?

https://www.youtube.com/watch?v=I8nF0eHL5cY

 

Το δοκίμασα χτες και το κάλυμμα απλώς αποκαλύπτει την μπαταρία.

 

morpheus το έδωσα στο μαγαζί και επειδή φοβάμαι μήπως δεν ξέρουν τους έστειλα και το link που έβαλες. Μόνο αν λυθεί έτσι το τηλέφωνο φαίνεται το σημείο της SIM.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η αποσυναρμολόγηση μέχρι εκείνο το σημείο είναι πολύ εύκολη, ακόμα και κάποιος που δεν γνωρίζει αν διαβάσει δύο τρεις φορές τον οδηγό δεν θα έχει θέμα να το ανοίξει. Δε νομίζω να έχεις λόγο να ανησυχείς εκτός και αν είναι τελείως χάλια το μαγαζί και δεν κάνει προσεκτική δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω ΕΣΑΣ που έχετε Oneplus. ΕΙΝΑΙ Η ΟΘΟΝΗ ΣΑΣ ΠΙΟ ΚΙΤΡΙΝΗ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ. ?ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ σε πολλούς περνάει απαρατήρητο.

 

 

εχω αγορασει 3.

Ολα ετσι ειναι.

:)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει 3.

Ολα ετσι ειναι.

:)

 

Δεν είναι όλα ετσι φιλε, μην λες κατι που δεν ισχυει. :)

 

Σε εμενα ειναι μια χαρα οπως και πολλων αλλων εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου είναι καλό αλλά ή εννοεί ο άνθρωπος οτι όλα τα τρία που έχει αγοράσει είναι έτσι, ή τρία στα τρία, δέν ξέρει και κάτι άλλο και νομίζει οτι όλα είναι έτσι και να σου πω, με το δίκιο του.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν έχει θέμα με την οθόνη, το ίδιο και μια φίλη μου που της το πήρα. Τώρα περιμένω να μου έρθει ένα για την κοπέλα μου, στις τελευταίες παρτίδες δεν ξέρω τι παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε και το δικο μου έχει τέτοιο θέμα... Μάλλον είναι θέμα τύχης τελικά η απλα είχαν πρόβλημα συγκεκριμένες παρτίδες μονο.
Link to comment
Share on other sites

αα οκ σόρρυ νόμιζα το συρταράκι χάλασε..

 

κάτι τελευταίο.. αν βγάλεις το κάλυμα μήπως καταφέρεις και βγάλεις την οδοντογλυφίδα?

https://www.youtube.com/watch?v=I8nF0eHL5cY

 

Στο δικό μου που το πήρα τον Αύγουστο 2014 από Κίνα αν δεν το διάβαζα εδώ δε θα το πρόσεχα... Μιλάμε μια ελάχιστη διαφορά στην "απόχρωση του λευκού" στο κάτω μέρος της οθόνης η οποία ποτέ δε μου δημιούργησε θέμα. Ανύπαρκτη πρακτικά.

 

Αύριο είναι η μέρα που δίνουν OPO με 300 ευρώ και χωρίς πρόσκληση γιατί μετά ανεβαίνει η τιμή του ε;

Link to comment
Share on other sites

Αύριο είναι η μέρα που δίνουν OPO με 300 ευρώ και χωρίς πρόσκληση γιατί μετά ανεβαίνει η τιμή του ε;

 

Ναι, αύριο είναι χωρίς πρόσκληση και είναι η τελευταία μέρα με τιμή 269€ και 299€ για τις δύο εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Συγνώμη αν έχει ερωτηθεί ξανά.

 

Με εγγύηση στην Ελλάδα για το OnePlus One τί γίνεται; Το έχει αναλάβει κάποιος ή το στέλνεις έξω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Συγνώμη αν έχει ερωτηθεί ξανά.

 

Με εγγύηση στην Ελλάδα για το OnePlus One τί γίνεται; Το έχει αναλάβει κάποιος ή το στέλνεις έξω;

 

2 χρονια αν εχει γινει αγορα απο το oneplus.net και το στελνεις πισω. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Αν πάθει κάτι το στέλνεις Ευρώπη ή Κίνα;

Αγγλία πηγαίνει το κινητό. Από εκεί που έρχεται.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου είναι καλό αλλά ή εννοεί ο άνθρωπος οτι όλα τα τρία που έχει αγοράσει είναι έτσι, ή τρία στα τρία, δέν ξέρει και κάτι άλλο και νομίζει οτι όλα είναι έτσι και να σου πω, με το δίκιο του.

3 στα 3 δικα μου εχουν κιτρινισμα κατω.

και το τελευταιο το αγορασα πριν 1 μηνα περιπου.

 

Τωρα το οτι αυτο δεν ειναι εμφανες στον μεσο χρηστη,ισχυει.

ετσι και αλλιως vfm ειναι

Δεν είναι όλα ετσι φιλε, μην λες κατι που δεν ισχυει. :)

 

Σε εμενα ειναι μια χαρα οπως και πολλων αλλων εδω μεσα.

 

θα μου επιτρεψεις να εχω τις αμφιβολιες μου.

Οπως και να εχει,αφου εισαι ευχαριστημενος, ολα καλα!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας,

 

μόλις παρήγγειλα κι εγώ τη συσκευή, κάτι μεταξύ προγραμματισμένης αλλαγής και αυθόρμητης κίνησης :shifty:

 

Απλώς ήθελα να το μοιράστώ με άτομα που θα με καταλάβουν :)

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...