Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις που μπορω να βρω αυτην την θηκη πιο οικονομικα?

http://www.ebay.co.uk/itm/Diztronic-Full-Matte-Black-Flexible-TPU-Case-for-OnePlus-One-Retail-Packaging-/331467188724?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d2cfbe9f4

 

Επισης, αν εχετε να προτεινεται καποια καλη θηκη tpu/silicon κτλ, πειτε μου.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Ευτύχιε, κοίτα τι σου βρήκα, εύχομαι να μην χρειαστεί αλλά εάν χρειαστεί, θα σε βοηθήσει.

Αλλαγή USB βήμα βήμα για το κινητό μας.

 

Σε ευχαριστώ πολύ :) αλλά άμα φτάσουμε εκεί θα το στείλω για service σε αυτούς

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρηγγειλα αυτην εδω...διαβασα πως ειναι πολυ καλη θηκη και απο διαφορα βιντεο που ειδα, φαινεται καλη.

http://m.ebay.co.uk/itm/331467188724?_mwBanner=1

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με αυτη την κιτρινιλα δεν γινεται τιποτα? ειναι σχεδον ανεπαισθητη αλλα αμα την δεις δεν μπορεις να την ξεχασεις :)

Το εχω αγορασει αρχες του χρονου και οσα εχω δει εχουν αυτη την κιτρινιλα...τραγικο παντως τοσα λεφτα κινιτο!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με αυτη την κιτρινιλα δεν γινεται τιποτα? ειναι σχεδον ανεπαισθητη αλλα αμα την δεις δεν μπορεις να την ξεχασεις :)

Το εχω αγορασει αρχες του χρονου και οσα εχω δει εχουν αυτη την κιτρινιλα...τραγικο παντως τοσα λεφτα κινιτο!

 

Ποια κιτρινιλα ακριβως εννοεις και που?

Link to comment
Share on other sites

την κλασσικη στο κατω μερος της οθονης

 

Ούτε εγώ έχω κάποια κιτρινιλα! Έχεις την κινέζικη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω 8εμα με το φορτιστή. εχω ενεργοποιση τον ηχο φορτισης και μερικες φορες επαναλαμβανη τον ηχο αυτο ... λες και το βγαζω και το βαζω πολι γρηγορα πραγμα που λεει πως διακοπτετε η φορτηση εχει κανενας αλλος το 8εμα αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω 8εμα με το φορτιστή. εχω ενεργοποιση τον ηχο φορτισης και μερικες φορες επαναλαμβανη τον ηχο αυτο ... λες και το βγαζω και το βαζω πολι γρηγορα πραγμα που λεει πως διακοπτετε η φορτηση εχει κανενας αλλος το 8εμα αυτο?

 

Εδώ κοίταξες ; ---------->> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5887549#post5887549

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

4G+ υποστηρίζει η συσκευή μας;;

 

Ναι, είναι το LTE. Ανάλογα με τον πάροχο πρέπει να το έχεις ενεργοποιήσει, ενώ η WIND δεν έχει ακόμα 4G.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι το LTE. Ανάλογα με τον πάροχο πρέπει να το έχεις ενεργοποιήσει, ενώ η WIND δεν έχει ακόμα 4G.

 

Και οι αλλες που το εχουν, ανυπαρκτο ειναι.

 

Το προβλημα που εχετε αναφερει για lock screen, πατε να βαλετε τον κωδικο κλειδωματος και δεν πιανουν τα νουμερα για ξεκλειδωμα?

 

EDIT: Σορρυ, για το double tap εχετε αναφερει.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι, είναι το LTE. Ανάλογα με τον πάροχο πρέπει να το έχεις ενεργοποιήσει, ενώ η WIND δεν έχει ακόμα 4G.

 

Λάθος.

 

Άλλο το 4G (LTE cat.4) που υποστηρίζει η συσκευή σου και άλλο το 4G+ (LTE cat.6) που υποστηρίζει το Note 4 για παράδειγμα. Μιλάμε για διαφορετικό πρωτόκολλο / ταχύτητες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για την κιτρινιλα βάλτε το κανένα δυωρο κάτω από ηλιοφανια. Βουαλα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εκανε κανεις μεταβαση απο το g3 στο 1+1 η το αντιθετο? Ρωταει φιλος και επειδη δεν ειχα ποτε 1+1 δεν θελω να τον παραπληροφορησω...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

4G+ υποστηρίζει η συσκευή μας;;

Δυστυχώς όχι. Το 4g+ της Vodafone είναι το LTE advanced στα 300 mbps Το μόνο κινητό που το υποστηρίζει προς το παρόν είναι το nexus 6 και μερικές εκδόσεις του note 4. Το δικό μας είναι στα 150 mbps

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. Το 4g+ της Vodafone είναι το LTE advanced στα 300 mbps Το μόνο κινητό που το υποστηρίζει προς το παρόν είναι το nexus 6 και μερικές εκδόσεις του note 4. Το δικό μας είναι στα 150 mbps

Ωραίος, ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Λάθος.

 

Άλλο το 4G (LTE cat.4) που υποστηρίζει η συσκευή σου και άλλο το 4G+ (LTE cat.6) που υποστηρίζει το Note 4 για παράδειγμα. Μιλάμε για διαφορετικό πρωτόκολλο / ταχύτητες.

 

Χμμμ δεν είδα το "+" που είχε βάλει ο φίλος και νόμισα πως ρωτούσε για το 4G. :O

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει μηπως κανενας η του εχει συμβει, ενω εχω ανοιχτο το gps σε υψηλη ακριβεια, οι χαρτες της google με βρισκουν κανονικα, η εφαρμογη navigon και sygic μου γραφουν δεν υπαρχει σημα gps στο ναβιγκον και στο sygic μου λεει ανεπιτυχης καλυψη gps.

 

Λογικα ειναι καποιο προβλημα απο τις εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει μηπως κανενας η του εχει συμβει, ενω εχω ανοιχτο το gps σε υψηλη ακριβεια, οι χαρτες της google με βρισκουν κανονικα, η εφαρμογη navigon και sygic μου γραφουν δεν υπαρχει σημα gps στο ναβιγκον και στο sygic μου λεει ανεπιτυχης καλυψη gps.

Λογικα ειναι καποιο προβλημα απο τις εφαρμογες?

Ταυτόχρονα?

Δεν (νομίζω οτι) μπορούν ταυτόχρονα όλες οι εφαρμογές να "απασχολούν" τον δέκτη. Δοκίμασε να "κλείνεις" έκαστη εφαρμογή (πχ google maps) πριν ανοίξεις την επόμενη (sygic, κλπ).

Δεν είμαι και 100% σίγουρος βέβαια...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι των εφαρμογων.Το γοογλε μαπς παιρνει μαλλον μονο απο ιντερνετ.Αλλαξες ρομ μηπως;Εγω ειχα προβλημα με ολες τις ρομ με κιτ κατ αλλα με την λολλιποπ,εχω καμπανα σημα.Εαν αλλαξες ρομ,διαλεξε μια αλλη και κοιτα το.

Παραθέτω οδηγίες χρήσης από την γοογλε, σε χρήστη:

First thing you should do, as advised by Google, is following :*

- 1°) set your localization to "Device only" and not to "High Precision" ;*

- 2°) install "Google Maps" (even if you're not gonna use it...)

- 3°) set your time zone manually (and not automatically...)

- 4°) recalibrate your compass

- 5°) go to an open space and launch "Maps"

- 6°) wait for "Maps" to get a fix and then stay there with your phone for a while

- 7°) launch your other navigation tools (Waze...)...

 

This is what Google advised me to do. I did. Since then, almost ZERO GPS PROBLEMS...*

Edited by sikuonas
έξτρα πληροφορίες
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει μηπως κανενας η του εχει συμβει, ενω εχω ανοιχτο το gps σε υψηλη ακριβεια, οι χαρτες της google με βρισκουν κανονικα, η εφαρμογη navigon και sygic μου γραφουν δεν υπαρχει σημα gps στο ναβιγκον και στο sygic μου λεει ανεπιτυχης καλυψη gps.

 

Λογικα ειναι καποιο προβλημα απο τις εφαρμογες?

 

Έχω αναφέρει πολλές φορές πρόβλημα με τον εντοπισμό GPS και ναι όντως πολλές φορές βρίσκει μέσω internet. Με επανεκκίνηση έφτιαχνε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναφέρει πολλές φορές πρόβλημα με τον εντοπισμό GPS και ναι όντως πολλές φορές βρίσκει μέσω internet. Με επανεκκίνηση έφτιαχνε.

 

Οχι ενταξει. Τελικα το προβλημα ηταν οτι ημουν σε δωματιο/σημειο κ δεν εβρισκε καποιο σημα για να κλειδωσει. Αφου πηγα σε αλλο χωρο κτκ, ολα δουλευουν κανονικα. Οσο για το gps, κανενα προβλημα δεν εχει στην συσκευη μου τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...