Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως για το touch πιστεύω πως ευθύνονται λίγο τα θέματα/εικονίδια/nova κλπ και η συχνή εναλλαγή τους. Για παράδειγμα αφού είχα θέματα απόκρισης, άλλαζα σε default theme (Hexo) και δεν έκανε σωστά την αλλαγή γραμματοσειράς στο πληκτρολόγιο swiftkey (χρησιμοποιούσε άλλη γραμματοσειρά), ενώ μου έβγαζε και backgrounds άλλου θέματος. Έκανα unistall 5-6 άχρηστα θέματα, επέλεξα ένα που γνωρίζω ότι δουλεύει και έκανα και εκκαθάριση των δεδομένων του swiftkey. Αποτέλεσμα μετά από επανεκκίνηση να έχει βελτιωθεί η κατάσταση στο touch, ενώ να δουλεύει και σωστά το περιβάλλον του κινητού (για την ώρα). Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα παρακαλούσα αν είναι εύκολο και κάποιος διαθέτει ένα invite για την παραγγελία ενός one+ να μου στείλει ένα pm.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω οποίος έχει το κινητό, ποιο πρόγραμμα επεξεργασίας φωτογραφιών εχει?

Γιατί πρέπει να ειχα σβήσει καποιο στις αρχες που ειχε, και τώρα το ψάχνω

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για το touch πιστεύω πως ευθύνονται λίγο τα θέματα/εικονίδια/nova κλπ και η συχνή εναλλαγή τους..

 

εχει θεμα σε αρκετους το touch? το σκεφτομαι να το αγορασω αλλα ειναι ενα θεμα τι οθονη θα μου τυχει..δηλ υπαρχει περιπτωση να πατας σε ενα σημειο κ να πατιεται 3 4 χιλιοστα πιο περα?

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο που εγινε σημερα με το "ultimate" τηλεφωνο μας ηταν το κατι αλλο. ημουν σε καποια εκδηλωση κ τραβουσα φωτογραφιες με το opo (clear image) και μαζευτηκε κοσμος γυρω μου κ θαυμαζε το ποσο καθαρες φωτογραφιες εβγαζε το κινητο. αφου στο τελος μου ζητησαν να τους τις στειλω στα mail τους. καθομουν σαν μακακας και εγραψα καμια 10αρια για να τους τις στειλω. :lol:

απαιχτο κυριοι το τηλεφωνο σε ολα του. οτι καλυτερο εχω αγορασει εως σημερα απο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι ειναι αυτο το invitation ?

 

Καλησπέρα θα παρακαλούσα αν είναι εύκολο και κάποιος διαθέτει ένα invite για την παραγγελία ενός one+ να μου στείλει ένα pm.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Γράφετε σε λάθος θέμα. Για τα invitations συζητάμε / ζητάμε / δίνουμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397537

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο που εγινε σημερα με το "ultimate" τηλεφωνο μας ηταν το κατι αλλο. ημουν σε καποια εκδηλωση κ τραβουσα φωτογραφιες με το opo (clear image) και μαζευτηκε κοσμος γυρω μου κ θαυμαζε το ποσο καθαρες φωτογραφιες εβγαζε το κινητο. αφου στο τελος μου ζητησαν να τους τις στειλω στα mail τους. καθομουν σαν μακακας και εγραψα καμια 10αρια για να τους τις στειλω. :lol:

απαιχτο κυριοι το τηλεφωνο σε ολα του. οτι καλυτερο εχω αγορασει εως σημερα απο κινητο.

 

Εντάξει παιδιά...μην τρελλαθούμε κιόλας. Η φωτογραφική του είναι μέτρια συγκρινόμενη με άλλα κινητα. Το πρωί βγαζει καλες, το βράδυ πολύ μέτριες. Χωρίς φλας αστα να πανε..με φλας "καίει" τα κοντινά θέματα γιατί έχει πολύ δυνατό φλας. Εγώ δεν έμεινα ευχαριστημενος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει θεμα σε αρκετους το touch? το σκεφτομαι να το αγορασω αλλα ειναι ενα θεμα τι οθονη θα μου τυχει..δηλ υπαρχει περιπτωση να πατας σε ενα σημειο κ να πατιεται 3 4 χιλιοστα πιο περα?

ΟΧΙ. Απλά κάποιες φορές χρειάζεται να διπλοπατήσεις ενα εικονιδιο γιατί δεν το "παιρνει" με την πρώτη αλλα σχετικά πολύ σπάνια. Μιλάω με την 33 εκδοση. Με την νέα 38 δεν γνωρίζω γιατί το έχω δώσει.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μη σε ρωτήσει γιατί το έδωσες και πεις εξαιτίας του touch. :)

 

Κοίτα εγώ το έχω από μέσα Αυγούστου και μέχρι χτες μια φορά μου είχε κάνει πρόβλημα στο touch που έφτιαξε με επανεκκίνηση. Χτες ξεκίνησε να κάνει ένα συνεχές πρόβλημα στο touch για το οποίο υπέθεσα πως φταίει αυτό που έγραψα στο προηγούμενο ποστ μου (άπειρες παραμετροποιήσεις και αλλαγές στο περιβάλλον του τηλεφώνου που δεν μπορείς να τις κάνεις σε άλλα τηλέφωνα). Διορθώνοντας λίγο τα θέματα κλπ σήμερα φαίνεται να πηγαίνει μια χαρά.

 

Γενικά ως τηλέφωνο δε μετανιώνω ούτε στιγμή που το πήρα 320 ευρώ όταν αλλά κάνουν 500-700.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μη σε ρωτήσει γιατί το έδωσες και πεις εξαιτίας του touch.

 

Κοίτα εγώ το έχω από μέσα Αυγούστου και μέχρι χτες μια φορά μου είχε κάνει πρόβλημα στο touch που έφτιαξε με επανεκκίνηση. Χτες ξεκίνησε να κάνει ένα συνεχές πρόβλημα στο touch για το οποίο υπέθεσα πως φταίει αυτό που έγραψα στο προηγούμενο ποστ μου (άπειρες παραμετροποιήσεις και αλλαγές στο περιβάλλον του τηλεφώνου που δεν μπορείς να τις κάνεις σε άλλα τηλέφωνα). Διορθώνοντας λίγο τα θέματα κλπ σήμερα φαίνεται να πηγαίνει μια χαρά.

 

Γενικά ως τηλέφωνο δε μετανιώνω ούτε στιγμή που το πήρα 320 ευρώ όταν αλλά κάνουν 500-700.

Μα είπα ότι το touch δεν έχει πρόβλημα. Πολύ σπάνια δηλ 1 φορά στα 300 πατήματα να πώ , χρειάστηκε να ξαναπατήσω αλλά αυτό όπως λες και εσυ νομίζω ότι οφειλόταν στο ότι το κινητό σαν να ηταν απασχολημενο απο κατι και δεν "ακουγε" την εντολή μου. Όχι ότι έιχε θέμα το touch σαν αλλου που εχω διαβασει εδω μεσα ότι είχαν προβλήματα. Και στο τραπέζι και στον καναπέ το ειχα δοκιμασει πουθενα δεν ειχε θέμα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μα είπα ότι το touch δεν έχει πρόβλημα. Πολύ σπάνια δηλ 1 φορά στα 300 πατήματα να πώ , χρειάστηκε να ξαναπατήσω αλλά αυτό όπως λες και εσυ νομίζω ότι οφειλόταν στο ότι το κινητό σαν να ηταν απασχολημενο απο κατι και δεν "ακουγε" την εντολή μου. Όχι ότι έιχε θέμα το touch σαν αλλου που εχω διαβασει εδω μεσα ότι είχαν προβλήματα. Και στο τραπέζι και στον καναπέ το ειχα δοκιμασει πουθενα δεν ειχε θέμα.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε είναι το ghost type στην πληκτρολόγηση. Οχι η αφη καθεαυτή. Η αφη μια χαρα ειναι .Όταν ζεσταθεί το κινητό πατάει οτι θελει στο πληκτρολογιο και είναι κουραστικό. Ειδικα όταν εχεις ανοίξει δεδομένα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε είναι το ghost type στην πληκτρολόγηση. Οχι η αφη καθεαυτή. Η αφη μια χαρα ειναι .Όταν ζεσταθεί το κινητό πατάει οτι θελει στο πληκτρολογιο και είναι κουραστικό. Ειδικα όταν εχεις ανοίξει δεδομένα.

 

Και να υποθέσω δεν λύνεται ούτε με αλλαγή kernel,rom κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προβλημα ειναι η αληθεια αλλα σε μικρο βαθμό..Το'χουμε τραγικοποιησει λιγο εδω.

Δεν ειναι τοσο χαλια οσο φανταζεσαι,εδω και μερες με franco kernel ειναι σχεδόν ανυπαρκτο.

Link to comment
Share on other sites

Και να υποθέσω δεν λύνεται ούτε με αλλαγή kernel,rom κτλ?

Λύνεται απο την εταιρία που έχει το digitizer. Απο την synaptics. Έχει διορθωθεί αρκετά αλλά δεν έχει λυθει τελείως. Βασικά με undervolt λύνεται λίγο όχι με underclock τόσο.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτά διαβάζω και δεν πατάω claim,

 

εισαι λαθος.το κινητο τα σπαει.οσο δεν φανταζεσαι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και για οσους δεν εχουν προσκληση...

http://preorder.oneplus.net/#get_ready

ηρθε το preorder:)

NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

εισαι λαθος.το κινητο τα σπαει.οσο δεν φανταζεσαι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και για οσους δεν εχουν προσκληση...

http://preorder.oneplus.net/#get_ready

ηρθε το preorder:)

 

Μόλις το είδα και γω. Μπορείς να κάνεις παραγγελία αλλά από ότι κατάλαβα δεν θα καταργήσουν ακόμα τις προσκλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτά διαβάζω και δεν πατάω claim,

Κακώς δεν το παιρνεις. Όπως προειπε ο φίλος τα σπάει το τηλέφωνο. Έχουμε τρομερή υποστήριξη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

σε ταξίδι εξωτερικό με 3G ανοιχτό πάντα (tim), πολύ έντονη χρήση google maps, navigon, sygic, here maps google search, tripadvisor κτλ το κινητό με stock 38 με το ζόρι έβγαζε 4~4,5 SOT και 16 ώρες γενικά

με vanir, slim είχα αρκετά προβλήματα με το bluetooth στην σύνδεση με το αυτοκίνητο, έχανε το gps και έκανε ώρα να ξανασυνδεθεί

να είσαι διακοπές και να αλλάζεις rom :X

ευτυχώς είχα μαζί το κινεζο coolpad με 130€ και με έβγαλε ασπροπρόσωπο αντί του "flag killer" my @@

όσον αφορά την φωτογραφική καλό χρυσό το raw αλλά παραμένει μια μέτρια κάμερα

 

μου ήρθε invite το αφήνω να λήξει και το claim στο paypal μόλις έγινε για refund

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

σε ταξίδι εξωτερικό με 3G ανοιχτό πάντα (tim), πολύ έντονη χρήση google maps, navigon, sygic, here maps google search, tripadvisor κτλ το κινητό με stock 38 με το ζόρι έβγαζε 4~4,5 SOT και 16 ώρες γενικά

με vanir, slim είχα αρκετά προβλήματα με το bluetooth στην σύνδεση με το αυτοκίνητο, έχανε το gps και έκανε ώρα να ξανασυνδεθεί

να είσαι διακοπές και να αλλάζεις rom :X

ευτυχώς είχα μαζί το κινεζο coolpad με 130€ και με έβγαλε ασπροπρόσωπο αντί του "flag killer" my @@

όσον αφορά την φωτογραφική καλό χρυσό το raw αλλά παραμένει μια μέτρια κάμερα

 

μου ήρθε invite το αφήνω να λήξει και το claim στο paypal μόλις έγινε για refund

 

σκεφτηκες να δωσεις το invite σε καποιον που το ψαχνει τοσο καιρο αντι να ληξει?δεν το καταλαβαινω απλα...

NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

σε ταξίδι εξωτερικό με 3G ανοιχτό πάντα (tim), πολύ έντονη χρήση google maps, navigon, sygic, here maps google search, tripadvisor κτλ το κινητό με stock 38 με το ζόρι έβγαζε 4~4,5 SOT και 16 ώρες γενικά

με vanir, slim είχα αρκετά προβλήματα με το bluetooth στην σύνδεση με το αυτοκίνητο, έχανε το gps και έκανε ώρα να ξανασυνδεθεί

να είσαι διακοπές και να αλλάζεις rom :X

ευτυχώς είχα μαζί το κινεζο coolpad με 130€ και με έβγαλε ασπροπρόσωπο αντί του "flag killer" my @@

όσον αφορά την φωτογραφική καλό χρυσό το raw αλλά παραμένει μια μέτρια κάμερα

 

μου ήρθε invite το αφήνω να λήξει και το claim στο paypal μόλις έγινε για refund

 

Με τόσο έντονη χρήση πόσο θα ήθελες να σου βγάλει για να είσαι ευχαριστημένος. Το GPS και γενικά το navigation ρουφάει τη μπαταρία.

Νομίζω ότι με τη χρήση που λες άντεξε πολύ. Αν δεν είχες καθόλου το navigation τότε θα είχες δίκιο να περιμένεις περισσότερο SOT.

Όσο για το invite δώστω αν θες εδώ, υπάρχουν πολλοί που ψάχνουν.

Link to comment
Share on other sites

σε ταξίδι εξωτερικό με 3G ανοιχτό πάντα (tim), πολύ έντονη χρήση google maps, navigon, sygic, here maps google search, tripadvisor κτλ το κινητό με stock 38 με το ζόρι έβγαζε 4~4,5 SOT και 16 ώρες γενικά

με vanir, slim είχα αρκετά προβλήματα με το bluetooth στην σύνδεση με το αυτοκίνητο, έχανε το gps και έκανε ώρα να ξανασυνδεθεί

να είσαι διακοπές και να αλλάζεις rom :X

ευτυχώς είχα μαζί το κινεζο coolpad με 130€ και με έβγαλε ασπροπρόσωπο αντί του "flag killer" my @@

όσον αφορά την φωτογραφική καλό χρυσό το raw αλλά παραμένει μια μέτρια κάμερα

 

μου ήρθε invite το αφήνω να λήξει και το claim στο paypal μόλις έγινε για refund

Αν δεν το είχες σεταρισμενο σωστά δεν σου φταίει το κινητό. Το GPS του είναι άψογο και πολύ γρήγορο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

για την μπαταριά δεν παραπονέθηκα, είπα πόσο κρατάει σε έντονη χρήση γιατί έχω διαβάσει και άλλους εδώ που δεν έβγαζαν μέρα και απαντήσεις ότι κάτι δεν έκανε καλά ο χρήστης

 

αυτό που με κάνει να μην δώσω το invite είναι η εταιρεια και η αντιμετώπιση προς τους χρήστες, έκανα τα στραβά μάτια στην κιτρινίλα (ελάχιστη αλλά υπάρχει) και στο touch άλλα στο ταξίδι απλά ήταν τεράστια απογοήτευση (μιας και ήταν ουσιαστικά το πρώτο real life test του κινητού)

ας το πουλάνε σαν ένα μέτριο κινητό και όχι με ψεύτικα φούμαρα ένα κάκιστο hardware

 

θα μπορούσα πολύ εύκολα να το πουλήσω στην τιμή που το πήρα αλλά δεν θα το κάνω

στο κουτί του και δρόμο

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν το είχες σεταρισμενο σωστά δεν σου φταίει το κινητό. Το GPS του είναι άψογο και πολύ γρήγορο

 

ναι, είναι το πρώτο μου smartphone :lol:

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το είχες σεταρισμενο σωστά δεν σου φταίει το κινητό. Το GPS του είναι άψογο και πολύ γρήγορο

 

 

Συμφωνω και εγω ,το gps του ειναι πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...