Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά άσχετη απορία ..... όταν παρέλαβα το ΟΡΟ μέσα σε μια θήκη στο κουτί είχε 3-4 φακελάκια ( με παράξενα χρώματα) τσάι μάλλον γιατί γράφει tea από έξω, είχε σε κανέναν τέτοια συσκευασία το έχει δοκιμάσει κάποιος η είναι κανένα βότανο κινέζικο παραισθησιογονο !! για να τα βλέπουμε αλλιώς τα πράγματα χάχα χαχαχαχα !!!!

 

Σε εναν φιλο ειχε μεσα φακελακι απο καφε! αλλά οχι στο opo!σε αλλο κινεζικο :lol:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά άσχετη απορία ..... όταν παρέλαβα το ΟΡΟ μέσα σε μια θήκη στο κουτί είχε 3-4 φακελάκια ( με παράξενα χρώματα) τσάι μάλλον γιατί γράφει tea από έξω, είχε σε κανέναν τέτοια συσκευασία το έχει δοκιμάσει κάποιος η είναι κανένα βότανο κινέζικο παραισθησιογονο !! για να τα βλέπουμε αλλιώς τα πράγματα χάχα χαχαχαχα !!!!

Αυτά πίνουμε όλοι και βλέπουμε το opo να μαμάει:lol::lol::lol:

Πέρα από τη πλάκα είναι ότι ποιο περίεργο έχω ακούσει. Μάλλον τα ξέχασε η Κινέζα που έκανε τη συσκευασία :lol::lol:

Ή σου στέλνει το μήνυμα πως με το κινητό, αν θες μπορεί να στείλει και κάτι που αν το προωθήσεις σωστά, όχι μόνο θα βγάλεις τσάμπα τη συσκευή αλλά θα έχεις και κέρδος;)

Από πού το πήρες είπαμε; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άσχετη απορία ..... όταν παρέλαβα το ΟΡΟ μέσα σε μια θήκη στο κουτί είχε 3-4 φακελάκια ( με παράξενα χρώματα) τσάι μάλλον γιατί γράφει tea από έξω, είχε σε κανέναν τέτοια συσκευασία το έχει δοκιμάσει κάποιος η είναι κανένα βότανο κινέζικο παραισθησιογονο !! για να τα βλέπουμε αλλιώς τα πράγματα χάχα χαχαχαχα !!!!

 

Δεν είσαι ο μόνος και μένα είχε τσάι :-). Κάτσε να πιάσουν τα κρύα και θα το δοκιμάσω σου πω. Να πω κι εγώ τη γνώμη μου για τη συσκευή. Έχουν περάσει από τα χέρια μου αρκετές συσκευές. Το Oneplus είναι αυτό που ζητούσα. Μόνο το πενάκι του Note ζηλεύω. Από εκεί και πέρα έχω μια συσκευή που έχει εξαιρετική αυτονομία, πολύ καλή κάμερα, εξαιρετική οθόνη, εξαιρετικό Gps και από διαστάσεις και ποιότητα κατασκευής μια χαρά. Συγνώμη για την επανάληψη αλλά αυτή είναι η άποψη μου για το κινητό. Τώρα για τα προβλήματα που διαβάζω εδώ μέσα, με το touch και το σήμα δεν είχα ποτέ θέμα. Κιτρινίλα είχε στο κάτω μέρος της οθόνης το πρώτο Oneplus που είχα αγοράσει, η οποία όμως εξαφανίστηκε μετά από ένα μήνα περίπου. Και τέλος μην ξεχνάμε το κόστος του. Αααα και τα τσαγάκια :-)

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος έδωσε το κινητό και προσπαθει να το ωραιοποιησει - δικαιολογήσει στο μυαλό του όσο μπορεί περισσότερο.εγώ προέρχομαι απο g2 και το κινητό είναι μέρα με τη νύχτα.όλα σουπερ.κ να μου το δίναν το Νότε δε θα το παιρνα με τόσες βλακειες που έχει φορτωμένες.τι να κάνω τα 3 gb ram του όταν απο τώρα μένουν διαθέσιμα 300 mb? Επίσης knox...μακρια.

 

Ευτυχώς που έχει τουλάχιστον καλή μεταπωλητικη αξια και μπόρεσα να το δώσω.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε ολους. Ασχολούμαι αρκετό καιρό με την κινεζική αγορά και έχω να πω πως το OPO δείχνει να είναι αξεπέραστο. Περίμενα αρκετο καιρό για να εχω μια ολοκληρωμένη εικόνα περί του κινητού και πλεον είμαι πεπεισμένος πως το κινητό είναι αψεγαδιαστο. Ως εκ τουτου αν υπάρχει κάποιο invite θα το εκτιμούσα. Αλλιως καραουλι στο preorder!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλημέρα σε ολους. Ασχολούμαι αρκετό καιρό με την κινεζική αγορά και έχω να πω πως το OPO δείχνει να είναι αξεπέραστο. Περίμενα αρκετο καιρό για να εχω μια ολοκληρωμένη εικόνα περί του κινητού και πλεον είμαι πεπεισμένος πως το κινητό είναι αψεγαδιαστο. Ως εκ τουτου αν υπάρχει κάποιο invite θα το εκτιμούσα. Αλλιως καραουλι στο preorder!!!

 

Γράφεις σε λάθος θέμα, για τα invites συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397537

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτά πίνουμε όλοι και βλέπουμε το opo να μαμάει:lol::lol:

Πέρα από τη πλάκα είναι ότι ποιο περίεργο έχω ακούσει. Μάλλον τα ξέχασε η Κινέζα που έκανε τη συσκευασία :lol:

Ή σου στέλνει το μήνυμα πως με το κινητό, αν θες μπορεί να στείλει και κάτι που αν το προωθήσεις σωστά, όχι μόνο θα βγάλεις τσάμπα τη συσκευή αλλά θα έχεις και κέρδος;)

Από πού το πήρες είπαμε;

 

To πήρα από 1949deal :)

 

Δεν είσαι ο μόνος και μένα είχε τσάι :-). Κάτσε να πιάσουν τα κρύα και θα το δοκιμάσω σου πω. Να πω κι εγώ τη γνώμη μου για τη συσκευή. Έχουν περάσει από τα χέρια μου αρκετές συσκευές. Το Oneplus είναι αυτό που ζητούσα. Μόνο το πενάκι του Note ζηλεύω. Από εκεί και πέρα έχω μια συσκευή που έχει εξαιρετική αυτονομία, πολύ καλή κάμερα, εξαιρετική οθόνη, εξαιρετικό Gps και από διαστάσεις και ποιότητα κατασκευής μια χαρά. Συγνώμη για την επανάληψη αλλά αυτή είναι η άποψη μου για το κινητό. Τώρα για τα προβλήματα που διαβάζω εδώ μέσα, με το touch και το σήμα δεν είχα ποτέ θέμα. Κιτρινίλα είχε στο κάτω μέρος της οθόνης το πρώτο Oneplus που είχα αγοράσει, η οποία όμως εξαφανίστηκε μετά από ένα μήνα περίπου. Και τέλος μην ξεχνάμε το κόστος του. Αααα και τα τσαγάκια :-)

Ωραία!! σωστός ο φίλος συμφωνώ σε όλα και θα πιούμε και το βότανο :lol::lol::lol:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκε ο οδηγός για clean install στην έκδοση 38R και προστέθηκε στο ίδιο post νεότερος οδηγός. Παρακαλώ ρίξτε μια ματιά εδώ και δώστε feedback! :D
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη εχει καλη γωνια θεασης ?

Η' πρεπει να κραταω το κινητο σε μια συγκεκριμενη θεση και να μου πονανε τα ματια μο

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η οθονη εχει καλη γωνια θεασης ?

Η' πρεπει να κραταω το κινητο σε μια συγκεκριμενη θεση και να μου πονανε τα ματια μου

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη εχει καλη γωνια θεασης ?

Η' πρεπει να κραταω το κινητο σε μια συγκεκριμενη θεση και να μου πονανε τα ματια μο

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η οθονη εχει καλη γωνια θεασης ?

Η' πρεπει να κραταω το κινητο σε μια συγκεκριμενη θεση και να μου πονανε τα ματια μου

 

Τι άλλο θ ακούσουμε εδώ πέρα πια :p Μια χαρά η οθόνη αδερφέ τούμπανο .

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο θ ακούσουμε εδώ πέρα πια :p Μια χαρά η οθόνη αδερφέ τούμπανο .

 

Το λεω γιατι για μενα ειναι αιωνιο προβλημα και με ενοχλει

Το εχω παρατηρησει σε πολες συσκευες που τις δινουνε για καλες και φθηνες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έφτασε σήμερα στα χέρια μου το τιμημένο! Όμως έχω κάποια θέματα:

 

1) Ανά διαστήματα μου ζητάει να ξαναβάλω pin για να ξεκλειδώσω τη sim, βέβαια φεύγει γρήγορα η οθόνη ξεκλειδώματος, απλά γίνεται 2-3 φορές στη σειρά. Τι παίζει; Να φταίει η sim;

 

2) Το 3G είναι ασταθές χάνει και βρίσκει επαφή αρκετά συχνά. Δεν ξέρω αν συνδυάζεται βέβαια αυτό και με το 3).

 

3) Έκανα μια εγκατάσταση ενημέρωσης νομίζω είναι τώρα στην 22R και πριν λίγη ώρα μου έβγαλε να εγκαταστήσω την 25R Incremental, την οποία όμως όταν κάνει reboot με βγάζει σε μία οθόνη την οποία νομίζω έχω δει σε root tutorials (γιατί είμαι και άσχετος) με επανεκκίνηση κ.λ.π. που τη χειρίζεσαι με τα κουμπιά της έντασης. Κάνει abort του installation. Tι φάση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έφτασε σήμερα στα χέρια μου το τιμημένο! Όμως έχω κάποια θέματα:

 

1) Ανά διαστήματα μου ζητάει να ξαναβάλω pin για να ξεκλειδώσω τη sim, βέβαια φεύγει γρήγορα η οθόνη ξεκλειδώματος, απλά γίνεται 2-3 φορές στη σειρά. Τι παίζει; Να φταίει η sim;

 

2) Το 3G είναι ασταθές χάνει και βρίσκει επαφή αρκετά συχνά. Δεν ξέρω αν συνδυάζεται βέβαια αυτό και με το 3).

 

3) Έκανα μια εγκατάσταση ενημέρωσης νομίζω είναι τώρα στην 22R και πριν λίγη ώρα μου έβγαλε να εγκαταστήσω την 25R Incremental, την οποία όμως όταν κάνει reboot με βγάζει σε μία οθόνη την οποία νομίζω έχω δει σε root tutorials (γιατί είμαι και άσχετος) με επανεκκίνηση κ.λ.π. που τη χειρίζεσαι με τα κουμπιά της έντασης. Κάνει abort του installation. Tι φάση;

 

Παιζει να brikαρε το κινητο δλδ να κολησε στο recovery μαλον

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν μπορείς να κάνεις clean install το τελευταίο λογισμικό.

 

Δεν παίζει άλλος τρόπος δηλαδή; Πριν αρχίσω να κάνω λύσεις ανάγκης για τις οποίες δεν έχω και ιδέα... :p

 

Και επίσης αν το εγκαταστήσω έτσι...μετα θα μπορεί να παίρνει αυτόματα ενημερώσεις ή θα πρέπει να τις περνάω εγώ κάθε φορά;;

Edited by ktc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έφτασε σήμερα στα χέρια μου το τιμημένο! Όμως έχω κάποια θέματα:

 

1) Ανά διαστήματα μου ζητάει να ξαναβάλω pin για να ξεκλειδώσω τη sim, βέβαια φεύγει γρήγορα η οθόνη ξεκλειδώματος, απλά γίνεται 2-3 φορές στη σειρά. Τι παίζει; Να φταίει η sim;

 

2) Το 3G είναι ασταθές χάνει και βρίσκει επαφή αρκετά συχνά. Δεν ξέρω αν συνδυάζεται βέβαια αυτό και με το 3).

 

3) Έκανα μια εγκατάσταση ενημέρωσης νομίζω είναι τώρα στην 22R και πριν λίγη ώρα μου έβγαλε να εγκαταστήσω την 25R Incremental, την οποία όμως όταν κάνει reboot με βγάζει σε μία οθόνη την οποία νομίζω έχω δει σε root tutorials (γιατί είμαι και άσχετος) με επανεκκίνηση κ.λ.π. που τη χειρίζεσαι με τα κουμπιά της έντασης. Κάνει abort του installation. Tι φάση;

Η αγόρα του έγινε από κινεζικό κατάστημα;

Αν ναι, σίγουρα δεν φλασαρίστηκε σωστά η ρομ. Η μόνη σου λύση είναι το clean install με έναν από τους πραγματικά υποδειγματικούς οδηγούς του davout: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5705219#post5705219

Το τηλέφωνο θα είναι όπως βγαίνει από την oneplus και θα παίρνει κανονικά τις αυτόματες αναβαθμίσεις.

Edited by kikos7
Link to comment
Share on other sites

Η αγόρα του έγινε από κινεζικό κατάστημα;

Αν ναι, σίγουρα δεν φλασαρίστηκε σωστά η ρομ. Η μόνη σου λύση είναι το clean install με έναν από τους πραγματικά υποδειγματικούς οδηγούς του davout: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5705219#post5705219

 

Ναι από Vickmall. Ξεκινάω τώρα να το κάνω. Ελπίζω να το καταφέρω αν και ο οδηγός είναι πολύ αναλυτικός από ότι είδα.

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Update το χάραμα πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα πώς θα το παραγγείλεις. Συνήθως δεν έχει και ζητάς πιθανώς με κάποια χρέωση μεγέθους 2-3 ευρώ να στο ρουτάρουν. Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τον τρόπο Α.

Σε πιο γρήγορο χρόνο απ' ότι ανέμενα έχω να πω τα εξής. (σημειώνω ότι είναι η πρώτη φορά που πειράζω το οτιδήποτε έχει να κάνει με κινητό μου)

 

1) Απίστευτα αναλυτικός οδηγός από τον οποίο, δεν ξέφευγε ούτε στο ελάχιστο, κανένα βήμα. Όλα πήγαν ακριβώς όπως αναφέρονταν. Ειδικότερα όσον αφορά τις προσωπικές διαφοροποιήσεις του davout όπως π.χ. το έμμεσο ξεzipάρισμα στον φάκελο data ήταν αυτές που δούλεψαν και σε εμένα.

 

2) Όλες οι εντολές ήταν κομπλέ (είχαν OKAY μετά από κάθε βήμα εκτέλεσης). Το όλο θέμα κράτησε 5 λεπτά! Ήταν γρήγορη και αργή διαδικασία στα σημεία που αναφέρονταν επακριβώς στον οδηγό. Για άλλη μια φορά εντυπωσιακή 100% ακρίβεια!!

 

3) Το βασικότερο όλων είναι ότι το κινητό λειτουργεί άψογα με την 38R. Τα θέματα που είχα μέχρι στιγμής τουλάχιστον φαίνεται να έχουν επιλυθεί (γεγονός που δεν αφορά ωστόσο τη διαδικασία του clean install αυτή καθ' αυτή αλλά οκ μου φυγε ο καημός :p )

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΛΑ! davout με έσωσες! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τη δουλειά σου! Θα σε ξαναπροτιμήσω (εύχομαι όχι σύντομα ωστόσο :p)

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Η ευρωπαική εκδοση του κινητού έχει 2ετή εγγύηση.Γνωρίζει καποιος πως μπορεί να αξιοποιηθεί στην Ελλάδα αυτή η εγγύηση? Δηλαδή αν το κινητό πάθει κάτι εγώ που πρέπει να το στείλω? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Θα το στείλεις πίσω στην oneplus στην Αγγλία φίλε μου
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τον τρόπο Α. Σε πιο γρήγορο χρόνο απ' ότι ανέμενα έχω να πω τα εξής. (σημειώνω ότι είναι η πρώτη φορά που πειράζω το οτιδήποτε έχει να κάνει με κινητό μου)

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΛΑ! davout με έσωσες! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τη δουλειά σου! Θα σε ξαναπροτιμήσω (εύχομαι όχι σύντομα ωστόσο :p)

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια παιδιά!

 

Ειναι πάρα πολύ ευχάριστο να διαβάζεις μέλη, να εφαρμόζουν οδηγούς, χωρίς πρότερη εμπειρία και να ολοκληρώνουν επιτυχώς!

Μπράβο στον ktc αλλα φυσικά και στον davout που κάθησε και "έφτασε" τον οδηγό καθαρής εγκατάστασης σε απίθανο επίπεδο λεπτομέρειας/σαφήνειας.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...