Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Droid kang έχω αλλά αυτό μου το κάνει σε όλες τις ρομ.Έβγαλα το δικό του gps.config εχτές της μάνας του και το αντικατέστησα με αυτό του νέξους 5 για να δω πως θα πάει.Ακόμα δεν έχω βγει έξω, μέσα πιάνει αλλά θέλω να το δω στην οδήγηση.έχω και το navigon με το οποίο έχω ταξιδέψει σε αρκετά μέρη με το νέξους και δεν με έχει προδώσει ποτέ.Εάν είναι πρόβλημα λογισμικού, θα είναι προσωρινό, φοβάμαι για πρόβλημα συσκευής

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλα παιδιά που έχουν δοκιμάσει την συσκευή τους κάτι χρησιμοποιούν gps, θα άκουγα ευχαρίστως της εντυπώσεις τους, πάντως ευχαριστώ για τα σχόλια, πραγματικά θα γυρίσω στο νέξους εάν δεν μπορέσω να το φτιάξω τελικά

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το sygic έχει το προτέρημα να συνεργάζεται άψογα στο κλείδωμα και εντοπισμό της συσκευής με το gps αλλά δεν είναι θέμα του πλοηγού 100%
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το sygic έχει το προτέρημα να συνεργάζεται άψογα στο κλείδωμα και εντοπισμό της συσκευής με το gps αλλά δεν είναι θέμα του πλοηγού 100%

Πιθανότατα είναι θέμα software και όχι hardware. Για να δοκιμάσεις την απόδοση του δέκτη βάλε απλά το GPS Test και δες τι δορυφόρους βρίσκει / κλειδώνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανα σε μια διαδρομή χωρίς τον πλοηγό και έχανε όλους τους δορυφόρους, μετά πάλι τους έβρισκε και ούτω καθεξής

Μιλάμε για πολύ σπαστικό πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

To GPS του είναι άψογο (ελέω qualcomm cpu μιας και είναι ενσωματωμένο και έχει και Glonass).

 

True story, κλειδώνει σε 3'' ΤΟ ΠΟΛΥ! Άψογο, πέταξα πλέον το ξεχωριστό GPS, βασούλα αυτοκινήτου και έγινε το κύριο GPS μου!

Για την ταχύτητα κλειδώματος δείτε εφαρμογούλα π.χ. GPS Test

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εδω κανένα πρόβλημα με το gps. Αν και εχω sygic, δουλεύω το google maps και κανένα παράπονο

 

Ουτε στην 33 ουτε στην 38

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανα σε μια διαδρομή χωρίς τον πλοηγό και έχανε όλους τους δορυφόρους, μετά πάλι τους έβρισκε και ούτω καθεξής

Μιλάμε για πολύ σπαστικό πρόβλημα.

Κι εγώ με αγορασμένο Sygic το Σουκού του έβγαλα τα μάτια στην πλοήγηση και δεν είχα κανένα θέμα. Ούτε και με το Google Maps που το δούλεψα.

Έχεις κάνει κανά hard reset;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με sygic είναι άψογο!πιο πολύ για αστοχία συσκευής μου ακούγεται εσένα.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εμένα καμία φορά όταν αργεί να πιάσει σήμα το GPS του κάνω επανεκκίνηση και στρώνει, αλλά αυτό το είχα και στο S3.

 

το ίδιο κάνω και εγώ. Αλλά το reboot το κάνω ενώ έχω το gps high ενεργοποιημένο. Πιάνει καμπάνα. Την επομένη όμως μπορεί να το ξαναπαρουσιάσει και να μην πιάνει.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το καλυτερο gps απο s4,g2,note 2 3 που ειχα τελευταία.. Κλειδώνει μεχρι και μεσα στο σπιτι,απίστευτο.

Δεν μου χει τυχει να μην πιάνει στο δρόμο ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με μπερδεύει λίγο αυτό το πράγμα, Sygic χρησιμοποιώ, έβαλα και το "AndroiTS GPS Test" για να δοκιμάσω τη σύνδεση από περιέργεια. Δεν ξέρω αν έχει σχέση με το πού βρίσκεσαι και αν κινείσαι; Δοκίμασα σήμερα στο κέντρο της Αθήνας στην άκρη του δρόμου που είχα σταματήσει, σε δρόμο σχετικά "κλειστό" από πάνω με πολυκατοικίες και για 1 λεπτό δεν έβρισκε κανένα δορυφόρο, στα 2-3 βρήκε 4-5, αλλά τη θέση μου δεν την έδινε με ακρίβεια. Μετά δοκίμασα (χωρίς επανεκκίνηση) στον ίδιο δρόμο ενώ προχωρούσα με το αμάξι και έπιασε 17 δορυφόρους αμέσως (βλέπε screenshot). Έχει κάποια προτίμηση προς του Αμερικάνικους δορυφόρους και τους τσεκάρει;
Link to comment
Share on other sites

Με το fasterGPS (θέλει root) περνάς NTP server από Ελλάδα και κλειδώνει σε ελάχιστο χρόνο.

 

όντως κάνει δουλειά;

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κανείς γιατί αργούν να φανούν οι φωτογραφίες στη συλλογή; Οι τελευταίες που πήρα μάλιστα έχει πάνω από μια ώρα και δε φαίνονται! Διορθώνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κανείς γιατί αργούν να φανούν οι φωτογραφίες στη συλλογή; Οι τελευταίες που πήρα μάλιστα έχει πάνω από μια ώρα και δε φαίνονται! Διορθώνεται αυτό;

Δοκίμασε να κανεις καθαρισμό στην cache της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κανείς γιατί αργούν να φανούν οι φωτογραφίες στη συλλογή; Οι τελευταίες που πήρα μάλιστα έχει πάνω από μια ώρα και δε φαίνονται! Διορθώνεται αυτό;

 

Κλασσικό θέμα, αν κλείσεις την εφαρμογή από τα recent apps και την ανοίξεις πάλι θα στις εμφανίσει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ. Τώρα τις εμφάνισε μετά από ώρα, δε θυμάμαι μπορεί να το χα και στο προηγούμενο τηλέφωνο αυτό.

 

Κάτι άλλο για τα εικονίδια. Αλλάζοντάς τα από την επιλογή του nova (εμφάνιση κλπ), τα κάτω της μπάρας μένουν ίδια. Έχει μια επιλογή εκεί "επαναφορά προ" (στις τρεις τελείες) που δε βγάζω άκρη τι κάνει. Πώς γίνεται όταν αλλάζω skin ή icon pack στο nova να αλλάζει όλο και να μη χρειάζεται για την κάτω μπάρα να τα αλλάζω ένα-ένα;

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ! Καθότι καινούριος στην παρεα ,μπορειτε να μου πείτε πως γίνεται να εμφανιζεται στο εικονιδιο της εφαρμογης ο αριθμος των ειδοποιησεων ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ! Καθότι καινούριος στην παρεα ,μπορειτε να μου πείτε πως γίνεται να εμφανιζεται στο εικονιδιο της εφαρμογης ο αριθμος των ειδοποιησεων ;

 

Ρυθμίσεις, Γραμμή Κατάστασης, προτελευταίο checkbox ;)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο xda, ότι το swype dragon dictator είναι ένα από τα προβλήματα του σήματος GPS. Προσωπικά το πιστεύω, το έβγαλα αν και είχα ήδη αλλάξει το αρχείο gps.config με το ίδιο του νέξους 5, και δεν έχασα πουθενά σήμα.

Αυτό για όσους ενδιαφέρονται και έχουν πρόβλημα επ 'αυτού.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...