Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχουμε ιδέα/υποψία για το τι μπορεί να φέρει???

 

Φήμες λένε ότι θα φτιάξει τον IE. :lol: ( πλάκα κάνω, δεν ξέρω κάτι )

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Φήμες λένε ότι θα φτιάξει τον IE. :lol: ( πλάκα κάνω, δεν ξέρω κάτι )

 

Δεν είναι χαλασμένος (σύμφωνα με την ΜΣ) για να χρειάζεται φτιάξιμο. Κάτι άλλο θα φέρνει. Θα μάθουμε σύντομα φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ διάβασα κάπου, όταν το ξαναδώ θα ανεβάσω το link, ότι μάλλον θα έχει και τις διορθώσεις για το bitlocker για να πάρουμε τη Cyan ως preview όπως και άλλες μικροβελτιώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Τα Lumia 920 με περασμένη την Developer Preview μπορούν πλέον να δεχτούν τη Cyan χωρίς downgrade! Ακολουθούν 820 και 620 σύντομα!

 

http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2014/08/image50.png

http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2014/08/image51.png

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τα Lumia 920 με περασμένη την Developer Preview μπορούν πλέον να δεχτούν τη Cyan χωρίς downgrade! Ακολουθούν 820 και 620 σύντομα!

 

http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2014/08/image50.png

http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2014/08/image51.png

 

Έβγαλε ένα άρθρο το WPCentral που λέει άλλο Developer device και άλλο συσκευή με developers preview και ότι το ΟΤΑ update της Cyan γίνεται στις πρώτες και όχι στις συσκευές με την Developers preview.

 

To πρώτο άρθρο από το wmpoweruser

Και το άρθρο του WPCentral

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτοί που συμμετέχουν στην preview έκδοση η συσκευή τους είναι δηλωμένη ως developer device. Οπότε πρέπει να είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτοί που συμμετέχουν στην preview έκδοση η συσκευή τους είναι δηλωμένη ως developer device. Οπότε πρέπει να είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Οχι φιλε μου, δυστυχώς δεν ειναι το ίδιο πράγμα. Αν θέλεις cyan θα πρέπει να περιμένεις η να κανεις downgrade σε 8

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα είναι το ίδιο. Τότε θα περιμένουμε να δοθεί λύση. Έτσι κι αλλιώς και με την 8.1 GDR1 άψογα λειτουργεί το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου, δυστυχώς δεν ειναι το ίδιο πράγμα. Αν θέλεις cyan θα πρέπει να περιμένεις η να κανεις downgrade σε 8

 

 

 

Τι διαφορά έχει;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει;

 

http://m.wpcentral.com/psa-developer-devices-are-not-same-preview-developers

Εδω αναλύεται γιατι διαφερουν οι 2 περπτωσεις και γιατι τελικα αν θελουμε να δουμε cyanπρεπει να περιμενουμε η να κατεβουμε στην 8

Link to comment
Share on other sites

Ένα παιδί ανέφερε στο άλλο τόπικ ότι άρχισαν να διαρρέουν τα product codes για τη Cyan... Άρα θα μπορείς να φλασάρεις από dp σε Cyan... Δεν μιλάω για ΟΤΑ και επίσημη αναβάθμιση αλλά για φλασάρισμα....

 

 

 

Κ λογικά θα μπορείς να κάνεις και restore το back up σου.... Αν το έχει κάνει κάποιος ας μας πει....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε ένα άρθρο το WPCentral που λέει άλλο Developer device και άλλο συσκευή με developers preview και ότι το ΟΤΑ update της Cyan γίνεται στις πρώτες και όχι στις συσκευές με την Developers preview.

 

To πρώτο άρθρο από το wmpoweruser

Και το άρθρο του WPCentral

 

- Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

- Χρησιμοποιώ την ανάρτηση του niotheros για να εξηγήσω τι συμβαίνει.

- Διαβάζοντας τα λινκς που παραθέτει βγαίνει το συμπέρασμα ότι:

 

* developer devices = συσκευές με διαφορετικό product code από τις υπόλοιπες όμοιες τους που προορίζονται για απλους καθημερινούς χρηστες. Επίσης οι συσκευές αυτές εχουν σε λειτουργία όλα τα φάσματα συχνοτήτων ώστε να μπορούν απρόσκοπτα οι προγραμματιστές να δοκιμάζουν τις εφαρμογές τους. Εδώ θα έλεγα πως κσι μια unbranded συσκευή δεν παρέχει όλες τις διαθέσιμες συχνότητες;; (Απορία δική μου)

- Οπότε η ουσιαστική διάφορα βρίσκεται στο ιδιαίτερο product code που έχουν οι συσκευές αυτές και το οποίο δεν αλλάζει με την εγκατασταση της dev preview!! Συνεπώς η cyan θα δοθεί στα συγκεκριμένα product codes και όχι στα υπόλοιπα συμβατικά!!

 

Φιλικά

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόνο εγώ έχω χάσει την Cortana με Lumia 925 Vodafone cyan με ενεργό Developer Preview μετά την τελευταία GDR1 ? Ενοοείται ότι έχω region:US, lang: English(US), Keyboard: English(US). Έχω να την δω από την 8...!

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει και να μου πει ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Ούτε εγώ που γύρισα σε US μια μέρα εμφανίστηκε... Δεν το έψαξα και πολύ βέβαια πως λύνεται... Τσέκαρε στο WPC να δεις αν υπάρχει κάποια λύση...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

- Εμένα πάντως το 625 με cyan και dp update 1, με γυρισμένο region us για να παίζει το live tile του store, η cortana είναι μέσ τα πόδια μου,... Δεν την έχω ανοίξει πότε όμως.

- Επίσης το store για να είναι live δεν φτάνει να γυρίσεις το region σε us και να επιστρέψεις μετά στο ελληνικό, διότι παίζει για κάποια ώρα αλλά μόλις μεινει η συσκευή αρκετή ώρα ανενεργή, παύει να λειτουργεί και πρέπει να ξαναγυρίσεις το region σε us!!!

- Ξαναπέρασα σε επίσημη 8.1 cyan με το Nokia tool... και ξαναεβαλα την dp 8.1 update, αλλά διαπιστώνω τελικά ότι υπάρχουν πολλά θέματα. Θέλει διόρθωση. Ενώ η προηγούμενη (dp 8.1) δεν είχε!! Όχι σε τέτοιο βαθμό.

 

Φιλικά

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα το Store? Προσπαθώ να κάνω install τη Nokia Camera BETA και μου βγάζει σφάλμα.

 

Lumia 930 με 8.1 DP

Edited by jg_sot
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω το ΣΚ που θα έχω χρόνο να κάνω το downgrade σε 8 και μετά αναβάθμιση σε cyan. Δουλεύω την dp συνολικά κάπου 8 μήνες και από όλες τις εκδόσεις η τελευταία είχε πραγματικά πολλά bugs. Οι προηγούμενες ήταν όντως preview των official εκδόσεων, η τελευταία είναι beta κακής ποιότητας και μάλιστα τα τόσα bugs δεν δικαιολογούνται από το πολύ μικρό εύρος των αλλαγών που έγιναν. Θα περίμενε κανείς έναν τέτοιο αριθμό bug να υπάρχουν στην dp της μετάβασης απο τα 8 στα 8.1, και όχι σε ένα minor update.

 

Ας μην είμαι αχάριστος όμως. Χρησιμοποιούσα στην ουσία τα 8.1 χωρίς bug σχεδόν από την αγορά του κινητού χωρίς προβλήματα και με το downgrade πάλι θα γυρίσω στα επίσημα 8.1 που με καλύπτουν σε πολύ μεγάλο βαθμό. Δεν θα ξαναβάλω την dp εκτός και αν ανακοινωθεί ένα τεράστιο εύρος αλλαγών σε επόμενες εκδόσεις. Για τις minor νομίζω ότι οι περισσότεροι μπορούμε να περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει θέμα το store.. ούτε updates δεν μπορώ να κάνω.

Το κυριότερο θέμα που έχω αυτό το διάστημα είναι με την μουσική η οποία δεν φορτώνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους βάλατε τα WP8.1 Update 1 Devs Preview πως την είδατε την αντοχή της μπαταρίας? Το ξέρω μεγάλο θέμα αλλά είμαι περίεργος για απόψεις...

 

Εμένα μειώθηκε... Βέβαια 3 παρατηρήσεις:

  • Το λειτουργικό που έχω είναι 2 βήματα μπροστά από το firmware (με Lumia Black είμαι) και είναι και beta...
     
  • Την οθόνη την έχω λιώσει στα live tiles (4 tiles social media + viber/skype/Messenger + Weather Tile + 6 tiles για ειδήσεις που ανανεώνονται συνεχώς)... Όμως αυτός ακριβώς είναι ο σκοπός του λειτουργικού...
     
  • Κατα την εγκατάσταση διακόπηκε η σύνδεση του ιντερνετ και συνεχίστηκε μετά η επεναφορά οπότε ίσως να μην έκατσε και πολύ καλά... Μια εικασία είναι αλλά βαριέμαι να κάνω hard reset για να το εξακριβώσω....

 

Ένα πράγμα βασικό που άλλαξα με την GDR1 ένα είναι ότι έβαλα όλες τις εφαρμογές που είχα σους απλούς "Φακέλους" σε "Live Folders" (για αυτό έχω και τόσα tiles αφού ελευθερώθηκε πολύς χώρος), οπότε οι Live Folders μαζί με τα live tiles η αρχική μου είναι ένα είδος συνεχούς βίντεο και αυτό ίσως επιβαρύνει την μπαταρία αρκετά... Γιατί από άποψη εφαρμογών στην Οικονομία Μπαταρίας δεν έχω δει κάποια περίεργη κατανάλωση...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυξημένη κατανάλωση. Πλέον το φορτίζω κάθε μέρα εκεί που το φόρτιζα κάθε μιαμιση με δύο μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω για την μπαταρία, με το 1520 με την ιδια χρηση κραταει δεν κρατάει καμιά μερα..... Ενω πριν στο τελος της μερας ειχα 40% τουλαχιστον.Ειμαι με cyan και update1.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...