Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Virtual private network

http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_Private_Network

 

εταιρικό δίκτυο

 

Αυτό το ξέρω και υπάρχει ήδη στα 8.1. Στο δεύτερο κομμάτι αναφέρομαι που λέει κάτι για οικιακό δίκτυο και VPN.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση γιατί δεν το χω πολυ καταλάβει.

αυτό το bitlocker το έχουν ΟΛΟΙ όσοι έχουν περάσει την dp?

ή σε μερικούς μόνο?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όλοι το έχουν σαν χαρακτηριστικό, πρόβλημα έχουν αυτοί που το έχουν ενρργοποιήσει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Big news

Windows Phone 8.1 Preview users will no longer need to downgrade their OS to get Update 1

 

 

http://www.wpcentral.com/windows-phone-81-preview-users-dont-need-downgrade-their-os-will-get-final-release-next-week?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

 

TL;DR

Should you still be rocking the Windows Phone 8.1 Developer Preview and are looking to downgrade the operating system to get the full public release and Lumia Cyan, you won't have to carry out this task if you're able to hold on for another week. According to Joe Belfiore on Twitter, Microsoft will be upgrading those on the Developer Preview program to Windows Phone 8.1 Update 1 next week.

 

edit : για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις , O Belfiore δεν είπε κάτι για την cyan(το firmware δηλαδή)

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

Αφού τα έχουν ήδη πει. Πρώτα downgrade και μετά Cyan. Ήθελα να 'ξερα, και με τη Black ( αν θυμάμαι καλά ), πάλι downgrade χρειαζόταν για να πάρεις την επίσημη;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αφού τα έχουν ήδη πει. Πρώτα downgrade και μετά Cyan. Ήθελα να 'ξερα, και με τη Black ( αν θυμάμαι καλά ), πάλι downgrade χρειαζόταν για να πάρεις την επίσημη;

 

Αυτό μπορώ στο βεβαιώσω, μιας και έχω dp απο τότε που έγινε διαθέσιμη.Στην Black δεν χρειαζόταν downgrading.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορώ στο βεβαιώσω, μιας και έχω dp απο τότε που έγινε διαθέσιμη.Στην Black δεν χρειαζόταν downgrading.

 

Άρα, η Microsoft αλλάζει τελείως τα WP, από αυτό που ήταν...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άρα, η Microsoft αλλάζει τελείως τα WP, από αυτό που ήταν...

 

Μα το downgrade χρειάζεται για να μην brickάρει η συσκευή λόγω του bitlocker. Δεν είναι κάτι που θα ισχύει μόνιμα από εδώ και πέρα για όσους δοκιμάζουν την DP.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω... Αν βάλω την αναβάθμιση των 8.1 dp θα μπορώ να πάρω τη cyan και τους αναβαθμισμένους drivers ή θα πρέπει να περιμένω μέχρι την επίσημη gdr1 και τους drivers των WP8???

 

 

 

Άρα, η Microsoft αλλάζει τελείως τα WP, από αυτό που ήταν...

 

 

 

Μας κοροϊδεύεις ρε συ??? :lol:

 

Το πρόβλημα με το bit locker δεν το έχεις δει που το γράφουμε 10 μέρες τώρα???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

για να εξηγούμαστε γιατί το έχουν παρεξηγήσει πολλοί

 

το πρόβλημα με το Bit locker το είχαν ΜΟΝΟ όσοι είχαν το bitlocker , δηλαδή ελάχιστοι . Η Microsoft απενεργοποίησε το update για ΟΛΟΥΣ όσους έχουν preview όμως (ακόμα και αυτούς χωρίς το bit locker) just in case

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω... Αν βάλω την αναβάθμιση των 8.1 dp θα μπορώ να πάρω τη cyan και τους αναβαθμισμένους drivers ή θα πρέπει να περιμένω μέχρι την επίσημη gdr1 και τους drivers των WP8???

 

 

Μας κοροϊδεύεις ρε συ??? :lol:

 

Το πρόβλημα με το bit locker δεν το έχεις δει που το γράφουμε 10 μέρες τώρα???

 

Για τα 8.1 έχουν πει ότι θέλουν να φτιάξουν τα προβλήματα με το bitlocker και μετά, κάποια στιγμή, θα βγει και η Cyan dp.

 

Το έχω δει το θέμα με το bitlocker και νομίζω ότι θα έπρεπε να έχει ήδη λυθεί, από τη στιγμή που βγάζουν το gdr1 των 8.1dp.

 

Νομίζω μαζί τα λέγαμε τις προάλλες για την "οδό" των εφαρμογών, που έχουν πάρει τα wp.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν βγαίνει η GDR1 αλλά η developers preview έκδοση της...

 

 

 

Τι λέγαμε για τις εφαρμογές...? Δεν θυμάμαι (έχω τρελαθεί σήμερα και δεν λειτουργεί το μυαλό :lol:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν βγαίνει η GDR1 αλλά η developers preview έκδοση της...

 

 

 

Τι λέγαμε για τις εφαρμογές...? Δεν θυμάμαι (έχω τρελαθεί σήμερα και δεν λειτουργεί το μυαλό :lol:

 

Το ίδιο εννοούσα κι εγώ, αλλά το έγραψα με λάθος τρόπο. :)

 

:lol: Που τα WP γίνονται περισσότερο app friendly και κάνουν μερικές από τις λειτουργίες που είχαν ενσωματωμένες στο λειτουργικό εφαρμογές.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το bit locker πως το ενεργοποιεις?

 

Αν έχεις όρεξη κατέβασε τον οδηγό από εδώ: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=36173

 

και διάβασέ τον να φρεσκάρεις και τα αγγλικά... :):)

 

Γίνεται μέσω κάποιων εφαρμογών όπως AirWatch, Synmatec κτλ, που υπάρχουν στο Store, και επίσης με ενεργοποίηση του Exchange ActiveSync.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις όρεξη κατέβασε τον οδηγό από εδώ: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=36173

 

και διάβασέ τον να φρεσκάρεις και τα αγγλικά... :):)

 

Γίνεται μέσω κάποιων εφαρμογών όπως AirWatch, Synmatec κτλ, που υπάρχουν στο Store, και επίσης με ενεργοποίηση του Exchange ActiveSync.

 

 

 

Ευχαριστώ, θα το ψάξω.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα το ψάξω.

 

Επίσης υπάρχει και αυτός ο οδηγός http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=42509 για τα 8.1

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα απ τη θάλασσα και παλεύω γυρω στη 1 ώρα να στείλω μια φωτο απο android phone και δε μπορώ, αυτο θες να μου πεις πως δεν οφείλετε στο λειτουργικό? Edited by niotheros
αφαίρεση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα απ τη θάλασσα και παλεύω γυρω στη 1 ώρα να στείλω μια φωτο απο android phone και δε μπορώ, αυτο θες να μου πεις πως δεν οφείλετε στο λειτουργικό?

 

δεν θα το κάνεις σωστά μάλλον

Edited by niotheros
τροποποίηση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Μα πατάω αποστολη και δε βρίσκει καν τη συσκευή δε μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει βασικα μια τη βρισκει και στελνοντε και μια δε τη βρισκει καν!
Link to comment
Share on other sites

Μα πατάω αποστολη και δε βρίσκει καν τη συσκευή δε μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει βασικα μια τη βρισκει και στελνοντε και μια δε τη βρισκει καν!

 

Μήπως δεν είναι ανιχνεύσιμο το bt της άλλης συσκευής;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είναι ανιχνεύσιμο το bt της άλλης συσκευής;

 

Βασικα μετά απο μια ώρα την έστειλα τη φωτο! Παίζει να ήταν κι αυτό αν και παράξενο να πρέπει να είναι ανιχνεύσιμη η αλλη συσκευή αφου δε στέλνω προς τη συσκευή αλλα απο τη συσκευή και επίσης κάτι αλλο που το ρώτησα και σε αλλα φόρουμ και μου το επιβεβαίωσαν όταν κλείνω και ανοιγω το bt καμια φορα μένει στο φορτωμα μόνιμα και αν δεν επανεκινησεις τη συσκευή δε ξεκολαει αυτό μου συμβαίνει κυρίως με bt handsfree αλλα σήμερα έγινε και με μια απλή αποστολη, το ίδιο θέμα έχει και φίλος μου με Lumia 925, αληθεια έχω περισσότερα κοληματα απο ότι με το android όχι σε θέματα παγώματος οθόνης και αργής ανταπόκρισης αλλα σε αλλα που θεωρώ πολύ πιο σοβαρά, αληθεια αυτο το θέμα με το bt βλεπετε κάποια βελτιωση με τα 8.1 που τα έχετε βάλει πολλοί?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...