Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γίνεται να ανοίξω συζήτηση με την Cortana, δηλαδή να τη ρωτάω κάτι να μου απαντάει και μετά να της απαντάω και εγώ; Θα είχε πολύ πλάκα κάτι τέτοιο:lol:
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να ανοίξω συζήτηση με την Cortana, δηλαδή να τη ρωτάω κάτι να μου απαντάει και μετά να της απαντάω και εγώ; Θα είχε πολύ πλάκα κάτι τέτοιο:lol:

Ρε μπιπ τί πας να κάνεις;

Εγώ της μίλησα πρώτος!... :lol:

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ρε μπιπ τί πας να κάνεις;

Εγώ της μίλησα πρώτος!... :lol:

 

Καλά, επειδή είμαι ανώτερος άνθρωπος στην παραχωρώ:lol:

Πλάκα κάνω:)

Link to comment
Share on other sites

mr_47 Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου κ την ενημέρωση,θέλω ακόμα μια μικρή βοήθεια,επιδει είμαι στο χωριό,1ον το κουτί βρίσκεται στην αθηνα,κ δεν μπορώ ν δω τι χωρά μου γράφει,2ον μου λέει παροχος κινητής τηλεφωνίας : CV GBIE, και 3ον θέλω να περάσω την κάρτα Micro SIM από το ταβλετ στο lumia,Άλλα δυστυχώς η καρφίτσα παραμάνα που ανοίγει ν βγάλεις την κάρτα βρίσκεται και αυτη στο κουτί στην αθηνα γινετα να ανοίξει με άλλον τρόπο..? ευχαριστώ....και πότε περίπου θα περιμένουμε να διορθώσουν το σφάλμα και ν την ξανά δώσουν..?

 

Μ' ένα μικρό ψάξιμο, το κινητό σου είναι σίγουρα αγγλικό. Τώρα, για την κάρτα, ίσως με έναν συνδετήρα να κάνεις τη δουλειά σου, όπως έγραψε και ο συμφορουμίτης.

 

Δηλαδή Mr όσοι περάσαμε την Cyan έχουμε προβληματική;

 

Απορίες:

 

Όταν ενεργοποιώ το wi fi χρειάζεται απλά ένα πάτημα εκεί στο συρτάρι. Όταν όμως το απενεργποιώ με πηγαίνει στις ρυθμίσεις δεν το κάνει απ' ευθείας. Έτσι γίνεται (βλακεία), ή κάποια ρύθμιση δεν έκανα εγώ;

 

Έχουμε (οι Νοκιάδες) το Here Drive και το Here Maps. Τώρα προέκυψε και το "Χάρτες"... Τι είναι αυτό και τι - περισσότερο - προσφέρει; Χρειάζεται ή να το σουτάρω;

 

Μετά την κυανοποίηση, μου φαίνει ότι το double tap σα να ψιλο "μουλάρεψε", δεν είναι τόσο άμεσο όσο πριν. Το έχει παρατηρήσει κάποιος;

 

Καλημέρες

 

EDIT: Σε λάθος θέμα απάντησα, συγγνώμην. Δεν είχα την πριβιού ποτέ. Απορίες για τα 8.1 τα πραπάνω. Συγγνώμην ας το μεταφέρει ανάλογα κάποιος μοντ.

 

PagouroLand, όχι βέβαια. Μόνο όσοι είχαν/έχουν το bitlocker και έκαναν το update σε Cyan.

 

Το Wi-Fi λειτουργεί έτσι για λόγους ασφαλείας, σε περίπτωση που το χάσεις ήστο κλέψει κάποιος. Την ίδια συμπεριφορά έχουν και οι επιλογές της τοποθεσίας και του προφίλ πτήσης.

 

Οι Χάρτες δεν προσφέρουν και τίποτα.

 

Κι εγώ, με WP8.1 DP, βλέπω μια αργοπορία στο double - tap.

 

Τα έχω κάνει ολα αυτά....αλλα τίποτα

 

Είσαι σίγουρος; Γιατί αν τα έχεις κάνει όλα σωστά, πρέπει να έχεις τα 8.1 Developer Preview εγκατεστημένα.

 

Το εξωτερικό καπάκι,μπαίνει και βγαίνει..? η μόλις το βγάλω μετά θα χρειαστεί να πάω στην νοίκια για καινούριο..?,μπα φοβάμαι να το ρισκάρω,σ ευχαριστώ!!

 

Για την κάρτα sim εννοείς;

 

 

Όσο γι' αυτούς που θέλουν να την "πέσουν" στην Cortana, την κοπέλα μου, ρε; :p :lol:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πώς περνάω τις εφρμογές στη κάρτ sd? Έχω dp 8.1

 

Κάνεις την επιλογή που λέει ο Archaic. Αλλά, αν θες να μεταφέρεις εφαρμογές που ήδη έχεις κατεβάσει και τις έχεις στη μνήμη του τηλεφώνου, πας Έλεγχος Αποθήκευσης -> Μνήμη Τηλεφώνου -> Εφαρμογές + Παιχνίδια -> επιλέγεις την εφαρμογή που θες να μεταφέρεις -> Μετακίνηση σε SD.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις την επιλογή που λέει ο Archaic. Αλλά, αν θες να μεταφέρεις εφαρμογές που ήδη έχεις κατεβάσει και τις έχεις στη μνήμη του τηλεφώνου, πας Έλεγχος Αποθήκευσης -> Μνήμη Τηλεφώνου -> Εφαρμογές + Παιχνίδια -> επιλέγεις την εφαρμογή που θες να μεταφέρεις -> Μετακίνηση σε SD.

 

ΟΚ το έκανα και απελευθερώθηκε πολύς χώρος, ευχαριστώ και τους 2 σας:)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω, Εχω εγκαταστηση την 8.1 αλλα δεν εχω καταφερει να ενεργοποιησω την cortana.

Εκανα της αλλαγες που αναφερετε ποιο πανω αλλα δεν τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω, Εχω εγκαταστηση την 8.1 αλλα δεν εχω καταφερει να ενεργοποιησω την cortana.

Εκανα της αλλαγες που αναφερετε ποιο πανω αλλα δεν τιποτα.

 

Και η γλώσσα πρέπει να ειναι English αλλά όχι uk αλλά us νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Και η γλώσσα πρέπει να ειναι English αλλά όχι uk αλλά us νομιζω

 

Προσπαθησα να την αλλαξω αλλα την επιλογη remove που μου δινει δεν με αφηνει να την επιλεξω

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να την αλλαξω αλλα την επιλογη remove που μου δινει δεν με αφηνει να την επιλεξω

 

Άλλαξε περιοχή ( χώρα και τοπική μορφή ), γλώσσα τηλεφώνου και πληκτρολόγιο και κάνε restart. Έχω αλλάξει 2 - 3 φορές από US σε GRC και πάντα έχω και Cortana ( σε US εννοείται ).

 

Edit: Στο πληκτρολόγιο, αφού δε μπορείς να κάνεις remove, κάνε move up.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε περιοχή ( χώρα και τοπική μορφή ), γλώσσα τηλεφώνου και πληκτρολόγιο και κάνε restart. Έχω αλλάξει 2 - 3 φορές από US σε GRC και πάντα έχω και Cortana ( σε US εννοείται ).

 

Edit: Στο πληκτρολόγιο, αφού δε μπορείς να κάνεις remove, κάνε move up.

 

Το προβλημα απο οτι εχω καταλαβει ειναι στην γλωσσα.Δεν με αφηνει να βαλει την us.Αν δεις απο τις φωτογραφιες που εχω πιο πανω ολα τα αλλα ειναι σωστα νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα απο οτι εχω καταλαβει ειναι στην γλωσσα.Δεν με αφηνει να βαλει την us.Αν δεις απο τις φωτογραφιες που εχω πιο πανω ολα τα αλλα ειναι σωστα νομιζω

 

Soft reset έχεις δοκιμάσει;

 

Edit: Είχα για 3 - 4 μέρες το 820 μου στα Ελληνικά, αλλά δεν άντεξα και τα άλλαξα όλα σε us. Η Cortana είναι και πάλι πίσω. Θα ανεβάσω σε λίγο και το screenshot.

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=4EA47B4BB3CDBF44!8523&authkey=!AC9w3PCKc9-LKt8&v=3&ithint=photo%2c.png

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω, Εχω εγκαταστηση την 8.1 αλλα δεν εχω καταφερει να ενεργοποιησω την cortana.

Εκανα της αλλαγες που αναφερετε ποιο πανω αλλα δεν τιποτα.

 

Φιλε μου το κινητό σου δεν έχει us γλώσσα για να την βάλεις σαν format συσκευής. Δεν μπορείς να κανεις τπτ. Γενικά τα ευρωπαϊκά 8Χ νομίζω δεν την έχουν. Το είχα ψάξει πολύ το θέμα και δεν γινετε. Τουλάχιστον μέχρι να την δώσουν και σε UK format την βοηθό.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το κινητό σου δεν έχει us γλώσσα για να την βάλεις σαν format συσκευής. Δεν μπορείς να κανεις τπτ. Γενικά τα ευρωπαϊκά 8Χ νομίζω δεν την έχουν. Το είχα ψάξει πολύ το θέμα και δεν γινετε. Τουλάχιστον μέχρι να την δώσουν και σε UK format την βοηθό.

 

 

 

Ευχαριστώ για την διευκρίνιση, δεν νομίζω να αργήσει να την δώσουν και σε UK

Link to comment
Share on other sites

Γιατί? Ήδη ξεκίνησε πάλι και μετά τα 925 κ 625 σειρά πήρε σήμερα το 1520....

 

για το 1020 μας να δουμε που υποτιθεται το υποστηριζανε πρωτο απο ολα..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρώτο?? Βγάλαμε τα megapixel μας και τα μετρήσαμε άρα πήραμε και προτεραιότητα? :lol:

 

Η σειρά που θα δινόταν δεν είχε ανακοινωθεί πουθενά... Φήμες υπήρχαν αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα... Κάποιος λόγος θα υπάρχει για να πήραν πρώτα το 925 κ 625... Η λογική λέει ακολουθούν 1520 κ 1020... Επίσης αν συνεχίσουν με τον ίδιο ρυθμό (μέσα σε 2 μέρες το έδωσαν παγκοσμίως σε όλα τα Lumia 925 και 635) ποσώς με ενδιαφέρει η σειρά προτεραιότητας... Βέβαια το με τι ρυθμούς θα δοθεί εξαρτάται (φαντάζομαι) τον αριθμό συσκευών που έχουν πουλήσει...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω στο επίσημο site της Nokia να έχει δωθεί ακόμα η αναβάθμιση στο 1520, ξέρεις κάτι περισσότερο; Για το 920 πάντως, όπως και για τα άλλα παλιότερα μοντελα, πέσαμε μέσα όσοι λέγαμε για Αύγουστο. Εντάξει δε παραπονιέμαι όμως, προηγούνται τα νεότερα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Lumia 1520 , απο το απογευμα την πηραμε την Cyan.... Επιτελους... (UK Carrier variant)

 

 

 

Επισης και σε Φινλανδια απο οτι γνωριζω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...