Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Αλλα θα πω και ενα αρνητικο και ας ειναι το μοναδικο, ειναι τοσο ασχημα σχεδιαστικα τα νοκια μα τοσο ασχημα που πραγματικα ηταν και αυτος ενας λογος που δε προχωρησα σε αγορα απο την αρχη. Τωρα πειτε με αδικο δε ξερω ισως ειναι και θεμα γουστου προσωπικα σιχαινομε το design της nokia το θεωρω το λιγοτερο, αποκρουστικο.

Αν και είμαστε off θα σε ρωτήσω. Δηλαδή το 925 το βρίσκεις... "το λιγότερο, αποκρουστικό" τόσο χάλια μοιάζει στα μάτια σου; Πραγματικά απορώ._

3>4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αλλα θα πω και ενα αρνητικο και ας ειναι το μοναδικο, ειναι τοσο ασχημα σχεδιαστικα τα νοκια μα τοσο ασχημα που πραγματικα ηταν και αυτος ενας λογος που δε προχωρησα σε αγορα απο την αρχη. Τωρα πειτε με αδικο δε ξερω ισως ειναι και θεμα γουστου προσωπικα σιχαινομε το design της nokia το θεωρω το λιγοτερο αποκρουστικο.

 

Αυτό είναι κάτι υποκειμενικό! Εσύ μπορεί να θεωρείς το design αποκρουστικό αλλά κάποιοι να της δίνουν βραβεία για αυτό! Βέβαια το θέμα δεν είναι να μείνει σε ένα πετυχημένο design αλλά να το εξελίξει και να το κάνει ακόμα καλύτερο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω πρόβλημα με το να στέλνω mail με λογαριασμό forthnet και μέσω wifi.

Λαμβάνω μηνύματα αλλά δεν μπορώ να στείλω. Έχω προσπαθήσει όλες τις ρυθμίσεις που έχω βρει στο νετ αλλά τίποτα. Αν κάποιος έχει forthnet και το έχει καταφέρει να στέλνει από οποιοδήποτε wifi ας μου πει τι ρυθμίσεις έχει βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε ένα update που πειραμε για να βελτιώσει την μπαταρία και από τότε η αυτονομία βελτιώθηκε αισθητά!! Με το τελευταίο μικρό update που λάβαμε παρατήρησα ότι η αυτονομία γύρισα στα παλιά επίπεδα διαπίστωση κανεις ανάλογη συμπεριφορά??

 

Έχει κανεις παρόμοια θέματα η ειμαι ο μόνος. Να μην ξεχάσω και την υπερθέρμανση που έχει μικρή βέβαια αλλα πριν δεν είχα καθολου

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτό το απέκτησες με τα wp8.1? Πριν λειτουργούσε σωστά?

 

Πάντα το είχα αλλά επειδή στο φόρουμ του 8 δεν μου απάντησε κανείς δοκιμάζω κι εδώ την τύχη μου. Πάντως έχω τώρα 8.1.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κανεις παρόμοια θέματα η ειμαι ο μόνος. Να μην ξεχάσω και την υπερθέρμανση που έχει μικρή βέβαια αλλα πριν δεν είχα καθολου

 

Αυτό που περιγράφεις το έπαθα εγώ στο πρώτο update. Τώρα με το δεύτερο εμένα έφτιαξε. Κουφό αλλά έτσι είναι. (έχω το htc 8s).

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν αντιλέγω σίγουρα είναι υποκειμενικό το θέμα ομορφιάς, ακόμη και αυτοί που του έδωσαν βραβείο ήταν βάση του δικού τους γούστου, προσωπικά το 925 δε το θεωρώ αποκρουστικό δε μιλισα συγκεκριμένα γι αυτο ισα ίσα είναι το μοναδικο που είναι κάτι λίγο καλύτερο σε ομορφιά σε σχεση με τα υπολοιπα νοκια στα δικά μου τα μάτια αλλά όχι και για βραβείο ομορφιάς μη τρελαθούμε τελιως. Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις παρόμοια θέματα η ειμαι ο μόνος. Να μην ξεχάσω και την υπερθέρμανση που έχει μικρή βέβαια αλλα πριν δεν είχα καθολου

 

Υπερθέρμανση δεν έχω παρατηρήσει αλλά η μπαταρία όντως φαίνεται να έγινε όπως πριν.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ εδω και δυο μέρες να εγκαταστησω στο τηλέφωνο εφαρμογές με power tools, phone deployment αλλα τίποτα ολο error και στο registration tools, ας φτιαξει κάποιος εναν οδηγό να λεμε τις αποψεις προβλήματα μας. Έχω 8.1 στο κινητο και 7 στο pc, developer account

 

Καπου λέει οδηγοί για windows phone, βέβαια διακοσμητικά, κάποτε υπήρχαν οδηγοί για wp7, τώρα τιποτα κάποτε εγραφε ο μιχάλης(colossusr) γενικά υπάρχει νέκρα, για όσους ενδιαφέρονται η λύση ειναι windows 8 στο pc και λυνονται όλα τα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις παρόμοια θέματα η ειμαι ο μόνος. Να μην ξεχάσω και την υπερθέρμανση που έχει μικρή βέβαια αλλα πριν δεν είχα καθολου

 

 

 

Και εγώ που έχω 1020 έχω παρατηρήσει ότι με το 2ο update η μπαταρία άρχισε να φέρεται όπως πριν!!!Κρίμα.....

 

Για την υπερθέρμανση δεν ξέρω τώρα να σου πω γιατί μου φαίνεται ότι ζεσταίνεται όπως και πριν

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που έχω 1020 έχω παρατηρήσει ότι με το 2ο update η μπαταρία άρχισε να φέρεται όπως πριν!!!Κρίμα.....

 

Για την υπερθέρμανση δεν ξέρω τώρα να σου πω γιατί μου φαίνεται ότι ζεσταίνεται όπως και πριν

 

κατι εχεις ανοικτο και τη ρουφαει.εγω μετα το update εχω ξεχασει να το φορτιζω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω πρόβλημα με το να στέλνω mail με λογαριασμό forthnet και μέσω wifi.

Λαμβάνω μηνύματα αλλά δεν μπορώ να στείλω. Έχω προσπαθήσει όλες τις ρυθμίσεις που έχω βρει στο νετ αλλά τίποτα. Αν κάποιος έχει forthnet και το έχει καταφέρει να στέλνει από οποιοδήποτε wifi ας μου πει τι ρυθμίσεις έχει βάλει.

 

Θυμάμαι σου είχα γράψει το Μάρτιο σε άλλο θέμα για τις ρυθμίσεις. Τις γράφω ξανά τώρα:

 

Διακομιστής εισερχόμενων email: mail.forthnet.gr:995

Όνομα χρήστη: π.χ. user.ath.forthnet.gr

Κωδικός πρόσβασης: (το password της σύνδεσης)

Διακομιστής εξερχόμενων email: smtp-auth.forthnet.gr:465

Τικάρουμε: Να απαιτείται έλεγχος ταυτότητας για το διακομιστή εξερχομένων

Τικάρουμε: Χρήση του ίδιου ονόματος χρήστη και κωδικού πρόσβασης για την αποστολή email

Πατάμε "σύνθετες ρυθμίσεις" και τικάρουμε και τις 2 επιλογές "να απαιτείται SSL..."

 

Τις έχω δοκιμάσει σε WP7.8, WP8, WP8.1preview και παίζουν κανονικά.

Αυτό που λες για οποιοδήποτε wi-fi δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς. Προσωπικά στέλνω σπάνια emails από το κινητό (κυρίως λαμβάνω), αλλά όποτε χρειάστηκε να στείλω, δεν είχα θέμα. Δεν θυμάμαι αν ήμουν σε wi-fi ή 3G.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

WP 8.1 developer preview is out !!!

 

Ωχ, πρόβλημα !!! :!: Γνωρίζει κανείς κάτι ;;;

Έχω ένα δεύτερο 1020 με 8.1 και επειδή αποφάσισα να το πουλήσω είπα να το επαναφέρω όπως αρχικά ήταν, προσπαθώντας όμως να το κάνω downgrade στα 8 με το Nokia Software Recovery Tool μου έβγαλε αυτό:

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, πρόβλημα !!! :!: Γνωρίζει κανείς κάτι ;;;

Έχω ένα δεύτερο 1020 με 8.1 και επειδή αποφάσισα να το πουλήσω είπα να το επαναφέρω όπως αρχικά ήταν, προσπαθώντας όμως να το κάνω downgrade στα 8 με το Nokia Software Recovery Tool μου έβγαλε αυτό:

 

Δεν είναι τίποτα. Απλά σου ζητά να εγκαταστήσεις την τελευταία ενημέρωση του Nokia Software Recovery Tool. Εγκατέστησέ την και ξεκίνα πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι σου είχα γράψει το Μάρτιο σε άλλο θέμα για τις ρυθμίσεις. Τις γράφω ξανά τώρα:

 

Διακομιστής εισερχόμενων email: mail.forthnet.gr:995

Όνομα χρήστη: π.χ. user.ath.forthnet.gr

Κωδικός πρόσβασης: (το password της σύνδεσης)

Διακομιστής εξερχόμενων email: smtp-auth.forthnet.gr:465

Τικάρουμε: Να απαιτείται έλεγχος ταυτότητας για το διακομιστή εξερχομένων

Τικάρουμε: Χρήση του ίδιου ονόματος χρήστη και κωδικού πρόσβασης για την αποστολή email

Πατάμε "σύνθετες ρυθμίσεις" και τικάρουμε και τις 2 επιλογές "να απαιτείται SSL..."

 

Τις έχω δοκιμάσει σε WP7.8, WP8, WP8.1preview και παίζουν κανονικά.

Αυτό που λες για οποιοδήποτε wi-fi δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς. Προσωπικά στέλνω σπάνια emails από το κινητό (κυρίως λαμβάνω), αλλά όποτε χρειάστηκε να στείλω, δεν είχα θέμα. Δεν θυμάμαι αν ήμουν σε wi-fi ή 3G.

Όταν λέω για οποιοδήποτε wifi εννοώ με παροχο cosmote ή forthnet ή wind κτλ.

Οχι 3g αλλά wifi. Αυτές τις ρυθμίσεις τις είχα δοκιμάσει αλλά όταν ήμουν σε δίκτυο wifi οτε δεν έστελνε.

Edited by saitruom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Έχω το εξής πρόβλημα με τα sms στο Lumia 925 με 8.1 preview

Αρκετά μηνύματα sms που στέλνω φτάνουν στους παραλήπτες ως mms και επειδή δεν είναι, δεν λαμβάνουν τίποτα παρά μόνο το header του μηνύματος.

Π.Χ. σε μια ομαδική αποστολή θα λάβει κανονικά sms το 90% ενώ οι υπόλοιποι, συνήθως android συσκευές, θα λάβουν μήνυμα mms.

Ξέρει κάποιος κάτι ή είναι bug της preview;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Έχω το εξής πρόβλημα με τα sms στο Lumia 925 με 8.1 preview

Αρκετά μηνύματα sms που στέλνω φτάνουν στους παραλήπτες ως mms και επειδή δεν είναι, δεν λαμβάνουν τίποτα παρά μόνο το header του μηνύματος.

Π.Χ. σε μια ομαδική αποστολή θα λάβει κανονικά sms το 90% ενώ οι υπόλοιποι, συνήθως android συσκευές, θα λάβουν μήνυμα mms.

Ξέρει κάποιος κάτι ή είναι bug της preview;

 

Καλημέρα!

Εσένα σαν τί χρεώνεται; Σαν SMS ή σαν MMS;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Έχω το εξής πρόβλημα με τα sms στο Lumia 925 με 8.1 preview

Αρκετά μηνύματα sms που στέλνω φτάνουν στους παραλήπτες ως mms και επειδή δεν είναι, δεν λαμβάνουν τίποτα παρά μόνο το header του μηνύματος.

Π.Χ. σε μια ομαδική αποστολή θα λάβει κανονικά sms το 90% ενώ οι υπόλοιποι, συνήθως android συσκευές, θα λάβουν μήνυμα mms.

Ξέρει κάποιος κάτι ή είναι bug της preview;

edit:

το βρήκα, ξετικάρισα την ομαδική αποστολή mms και πλέον λειτουργεί. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα!

Εσένα σαν τί χρεώνεται; Σαν SMS ή σαν MMS;

...Θα το δω όταν έρθει ο λογαριασμός :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Cortana θα παίρνει updates τουλάχιστον 2 φορές τον μήνα, λένε...

 

Ναι αυτό το έχουν πει... Εμείς με Region Ελλάδα να δω πότε θα την δούμε γιατί δουλεύει μόνο με Αγγλικά..

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

WP 8.1 developer preview is out !!!

 

Ωχ, πρόβλημα !!! :!: Γνωρίζει κανείς κάτι ;;;

Έχω ένα δεύτερο 1020 με 8.1 και επειδή αποφάσισα να το πουλήσω είπα να το επαναφέρω όπως αρχικά ήταν, προσπαθώντας όμως να το κάνω downgrade στα 8 με το Nokia Software Recovery Tool μου έβγαλε αυτό:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=45805&d=1401932209

 

Δεν είναι τίποτα. Απλά σου ζητά να εγκαταστήσεις την τελευταία ενημέρωση του Nokia Software Recovery Tool. Εγκατέστησε την και ξεκίνα πάλι.

 

Μάλλον ή δεν το δοκίμασες ή δεν είδες καλά τι λέει η φωτογραφία. Για να ανοίξει και να λειτουργήσει το πρόγραμμα χρειάζεται ενημέρωση και αφού αναγκαστικά την κάνεις, όταν συνδέσεις μετά το όποιο τηλ. με 8.1 dev. preview ΔΕΝ υπάρχει δυνατότητα για downgrade.

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, πρόβλημα !!! :!: Γνωρίζει κανείς κάτι ;;;

Έχω ένα δεύτερο 1020 με 8.1 και επειδή αποφάσισα να το πουλήσω είπα να το επαναφέρω όπως αρχικά ήταν, προσπαθώντας όμως να το κάνω downgrade στα 8 με το Nokia Software Recovery Tool μου έβγαλε αυτό:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=45805&d=1401932209

 

 

 

Μάλλον ή δεν το δοκίμασες ή δεν είδες καλά τι λέει η φωτογραφία. Για να ανοίξει και να λειτουργήσει το πρόγραμμα χρειάζεται ενημέρωση και αφού αναγκαστικά την κάνεις, όταν συνδέσεις μετά το όποιο τηλ. με 8.1 dev. preview ΔΕΝ υπάρχει δυνατότητα για downgrade.

 

Πάντως αυτό που βλέπω είναι ότι θέλει ενημέρωση η εφαρμογή Nokia Software Recovery Tool, και δεν έχει καμία σχέση με το τηλέφωνο σου.

Στη φωτογραφία που επισύναψες λέει Downgrade is now allowed που σημαίνει ότι υπάρχει δυνατότητα για Downgrade

Γράφει now(τώρα) allowed όχι not(όχι) allowed

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που βλέπω είναι ότι θέλει ενημέρωση η εφαρμογή Nokia Software Recovery Tool, και δεν έχει καμία σχέση με το τηλέφωνο σου.

Στη φωτογραφία που επισύναψες λέει Downgrade is now allowed που σημαίνει ότι υπάρχει δυνατότητα για Downgrade

Γράφει now(τώρα) allowed όχι not(όχι) allowed

 

Έτσι ακριβώς!

Το δοκίμασα τώρα για να ενημερώσω τον οδηγό αν όντως δεν μπορείς να επιστρέψεις από την Dev Preview και μου λέει ότι μπορώ να εγκαταστήσω την έκδοση 3051.40000.1349.0007 που με μια γρήγορη αναζήτηση βλέπω ότι είναι το Lumia Black update. Οπότε κανονικά επιστρέφεις στην προηγούμενη έκδοση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα. Απλά σου ζητά να εγκαταστήσεις την τελευταία ενημέρωση του Nokia Software Recovery Tool. Εγκατέστησέ την και ξεκίνα πάλι.

 

Πάντως αυτό που βλέπω είναι ότι θέλει ενημέρωση η εφαρμογή Nokia Software Recovery Tool, και δεν έχει καμία σχέση με το τηλέφωνο σου.

Στη φωτογραφία που επισύναψες λέει Downgrade is now allowed που σημαίνει ότι υπάρχει δυνατότητα για Downgrade

Γράφει now(τώρα) allowed όχι not(όχι) allowed

 

Έτσι ακριβώς!

Το δοκίμασα τώρα για να ενημερώσω τον οδηγό αν όντως δεν μπορείς να επιστρέψεις από την Dev Preview και μου λέει ότι μπορώ να εγκαταστήσω την έκδοση 3051.40000.1349.0007 που με μια γρήγορη αναζήτηση βλέπω ότι είναι το Lumia Black update. Οπότε κανονικά επιστρέφεις στην προηγούμενη έκδοση.

 

Ουπς... έχετε δίκιο. Εγώ μπερδεύτηκα. Σόρρυ για την όποια αναστάτωση. :X

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερώτηση;;Άλλο είναι το Nokia software recovery tool και άλλο το Nokia software updater for retail??

Εγω εγω κατεβασει το δευτερο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...