Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομιζω απο αυριο.δεν ειμαι και σιγουρος....αλλα μεσα στη βδομαδα θα ναι διαθεσιμο

 

Thanks! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θεματάκι με την μπαταρία (κάπου 10-15% παραπάνω κατανάλωση) πιστεύω πως έχω κι εγώ.

 

Ίδιες εφαρμογές, ίδιες επιτρεπόμενες, ίδια ουσιαστικά χρήση (μετά τις πρώτες 2-3 μέρες) αλλά το μήνυμα για άμεση δράση το βλέπω σχεδόν κάθε βράδυ (χωρίς χρήση GPS δεν το έβλεπα ποτέ).

 

Δουλειά σήμερα, στις 12 ώρες με 3G, από χρήση μόνο 25'-30' ομιλία και αρκετό Whatsapp...τέλος η μπαταρία!

 

Λίγο πρόβλημα...στο battery app/saver, όντως το WA φαίνεται πως τρώει τα ατελείωτα!

 

Το έχετε στα επιτρεπόμενα ή μήπως τρώει φρίκη και διπλοτριπλολειτουργεί και τραβάει τζάμπα?

 

Αναβάθμισή του, ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια. το ραδιοφωνο σας λειτουργει εσας?

εμενα οχι, απλα βγαζει ειδοποιηση "πατηστε παρατεταμενα σε καποιο κομματι/καλλιτεχνη για να προσθεσετε στο ραδιοφωνο" ή κατι τετοιο.

 

edit.

δοκιμασα απο το εικονιδιο με το ακουστικο, τελικα εχει ειδικη πλεον εφαρμογη ραδίοφωνο (στο ρ).

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

μια παρατηρηση/ερώτηση. Έχει χαθεί η επιλογή της πίσω κάμερας κατά την διάρκεια βιντεοκλησης Skype?

 

Απαντάω μόνος μου. Μάλλον έφταιγε η κακή σύνδεση. Δουλεύει κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια. το ραδιοφωνο σας λειτουργει εσας?

εμενα οχι, απλα βγαζει ειδοποιηση "πατηστε παρατεταμενα σε καποιο κομματι/καλλιτεχνη για να προσθεσετε στο ραδιοφωνο" ή κατι τετοιο.

 

Δουλεύει μια χαρά. Κάπου μπερδεύεσαι. Προσπάθησε ξανά και πες μας.

Υ.Γ. Θεωρώ δεδομένο πως έχεις συνδέσει τα ακουστικά.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χριστος ανεστη..εβαλα κ γω την 8.1 στο ativ..ειναι πιο γρηγορο..απλα αλλο κινητο..το μονο προβλημα που εχει ειναι στην καμερα..

δεν εχω τον χρονο να διαβασω ολο το θρεντ γι αυτο ζητω συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει..οταν ανοιγω την καμερα ειναι ολα καλα..οταν κανω αλλαγη σε βιντεο μαυριζει η οθονη και πρεπει να κανω επανεκκινηση για να δουλεψει.οταν ομως ανοιξω την καμερα την κλεισω και ανοιξω ξανα τοτε μπορω να δουλεψω με βιντεο.

θα διορθωθει με καποιο update η θα πρεπει να περιμενω την official;

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι η microsoft απενεργοποίησε τη δυνατότητα να κατεβάζουμε την αναβάθμιση σε 8.1 με το preview for developers εξαιτίας ενός σφάλματος που δεν επέτρεπε σε ορισμένα κινητά να αναβαθμιστούν και ότι μέχρι να διορθωθεί το σφάλμα δεν θα γίνεται να αναβαθμίσει κανένας. Υπάρχει κανένας που να έκανε την αναβάθμιση τις τελευταίες 1-2 μέρες για να μας πει με σιγουριά;
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι η microsoft απενεργοποίησε τη δυνατότητα να κατεβάζουμε την αναβάθμιση σε 8.1 με το preview for developers εξαιτίας ενός σφάλματος που δεν επέτρεπε σε ορισμένα κινητά να αναβαθμιστούν και ότι μέχρι να διορθωθεί το σφάλμα δεν θα γίνεται να αναβαθμίσει κανένας. Υπάρχει κανένας που να έκανε την αναβάθμιση τις τελευταίες 1-2 μέρες για να μας πει με σιγουριά;

 

Εγώ την έβαλα μια χαρά χθες βράδυ.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι η microsoft απενεργοποίησε τη δυνατότητα να κατεβάζουμε την αναβάθμιση σε 8.1 με το preview for developers εξαιτίας ενός σφάλματος που δεν επέτρεπε σε ορισμένα κινητά να αναβαθμιστούν και ότι μέχρι να διορθωθεί το σφάλμα δεν θα γίνεται να αναβαθμίσει κανένας. Υπάρχει κανένας που να έκανε την αναβάθμιση τις τελευταίες 1-2 μέρες για να μας πει με σιγουριά;

 

και εγώ την έκανα χθες σε κάποιο φίλο με Lumia 520.

Μάλλον η αναβάθμιση έχει σταματήσει μόνο στα μοντέλα που είχαν πρόβλημα.

Σκέφτομαι. Άραγε υπάρχω;
Link to comment
Share on other sites

και εγώ την έκανα χθες σε κάποιο φίλο με Lumia 520.

Μάλλον η αναβάθμιση έχει σταματήσει μόνο στα μοντέλα που είχαν πρόβλημα.

 

Σε αυτά έχει σταματήσει σίγουρα. Τέλος πάντων η απορία μου λύθηκε και τώρα περιμένω το fix της microsoft για να περάσω και γω την 8,1 στο W1 που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά έχει σταματήσει σίγουρα. Τέλος πάντων η απορία μου λύθηκε και τώρα περιμένω το fix της microsoft για να περάσω και γω την 8,1 στο W1 που έχω.

 

εμεις που την εχουμε βαλει ομως θα παρουμε και εμεις την καινουργια αναβαθμιση με το patchακι??

Link to comment
Share on other sites

εμεις που την εχουμε βαλει ομως θα παρουμε και εμεις την καινουργια αναβαθμιση με το patchακι??

 

Δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι πως θα πάει μόνο στα συγκεκριμένα μοντέλα που δεν έλαβαν την αναβάθμιση. Δεν βρίσκω λόγο να δώσει το patch σε όσους αναβάθμισαν φυσιολογικά. Εκτός βέβαια και αν η 8,1 έχει όντως κάποιο ψεγάδι το οποίο βρήκαν μόνο τα μοντέλα της huawei (το πρόβλημα αυτό αναφέρθηκε και από κατόχους άλλων συσκευών αλλά σε ελάχιστες περιπτώσεις ενώ από τα huawei δεν αναβαθμίστηκε κανένα με τον official τρόπο). Ωστόσο η πιθανότητα να ανακαλύφθηκε bug στον κώδικα από την HUAWEI είναι, κατ' εμέ τουλάχιστον, ελάχιστη έως μηδαμινή γιατί δεν σκοπεύει να ασχοληθεί με τα wp.

Όπως και να 'χει υπομονή μέχρι την Πέμπτη 24/4 που θα δοθεί επίσημη ανακοίνωση από τη microsoft για την επίλυση του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι χαμήλωσε ο ήχος κλήσης μέσω ενσύρματου handsfree. Εκεί που το είχα στο επίπεδο 6 τώρα το βάζω στο 9-10 όταν είμαι έξω.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια στο πρόβλημα μου;μεωhard reset θα στρώσει;

 

Το ίδιο πρόβλημα παρουσιάζεται και στο 8S, δυστυχώς με hard reset δε διορθώθηκε, αν θες πάντως δοκίμασε μήπως και γίνει κάτι. Οπότε τώρα περιμένουμε είτε για κάποιο update, είτε την official σε λίγους μήνες.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα παρουσιάζεται και στο 8S, δυστυχώς με hard reset δε διορθώθηκε, αν θες πάντως δοκίμασε μήπως και γίνει κάτι. Οπότε τώρα περιμένουμε είτε για κάποιο update, είτε την official σε λίγους μήνες.

 

οκ σ ευχαριστω..θα το κανω hard reset και θα ενημερωσω...δεν εχει καποιος αλλος παρομοιο πρπβλημα;

Link to comment
Share on other sites

οκ σ ευχαριστω..θα το κανω hard reset και θα ενημερωσω...δεν εχει καποιος αλλος παρομοιο πρπβλημα;

 

 

εκανα και hard reset αλλα παλι το κανει..

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει εδω και 3 ημερες την 8.1 και την δουλευεω ωστε πριν κανω καποιο σχολιο να εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη. Ας αρχισω με το τι μου αρεσε..

1) Στην Startscreen η εφαρμογη του wallpaper και η δυνατοτοτητα επιλογης τριτης στηλης. Επιτλεους ξεφυγαμε απο την μονοτονη οθονη των Windows phone 7 και 8 με τα μονοχρωμα πλακακια.

2)Το action center αν και δοκιμαστικη εκδοση δουλευει πολυ καλα και σε συνδιασμο με τα tiles ειναι η καλυτερη υλοποιηση για ειδοποιησεις απο καθε αλλο λειτουργικο συστημα.

3)O ΙΕ 11 με Html5 για προβολη βιντεο μεσα στην ιστοσελιδα και η διαχειρηση των tabs. Και εδω πλεον φτασαμε τον ανταγωνισμο.

4)Η εφαρμογη κλησεων αν και με μικρες αλλαγες ειναι πολυ πιο ευχρηστη. Επιτέλους ταχεια κληση!

 

Τι δεν μου αρεσε...

1) Το wallpaper στην startscreen φενεται σας ξεθοριασμενο χανοντας σε ποιοτητα μετα την επιλογη.

2) Στην λιστα των εφαρμογων πρεπει επιτελους να μπει καποια κατηγοροποιηση. Αισθητικα αλλα και πρακτικα δεν ειναι ωραιο..

3) Η εφαρμογη μουσικης ειναι απαραδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!Έχω βάλει και εγώ την 8.1..σε Lumia 920 την έχω από την δεύτερη μέρα που βγήκε ολα καλά..Είχα ένα θέμα με την μπαταρία έβγαζε 20 ώρες με το ζόρι..Έτσι αποφάσισα να κάνω hard reset..Τις τελευταίες δύο μέρες έχω πάει στην 1 μέρα και 10 ώρες περίπου..Εχω δοκιμάσει τα πάντα και η Cortana ok άντε να έρθει και στα ελληνικά.το μόνο προβληματάκι είναι στην οικονομία μπαταρίας όπου μου δείχνει φουλ τις πρώτες 5-6 μπάρες..συμβαίνει σε κάποιον;
Link to comment
Share on other sites

Είπα πρώτη φορά να ανεβάσω ένα βίντεο στο onedrive χειροκίνητα και δυστυχώς δεν γίνεται! Μόνο φωτογραφίες μπορώ να επιλέξω.
Link to comment
Share on other sites

Είπα πρώτη φορά να ανεβάσω ένα βίντεο στο onedrive χειροκίνητα και δυστυχώς δεν γίνεται! Μόνο φωτογραφίες μπορώ να επιλέξω.

 

Τώρα το είδα. Με την 8.0 μπορούσες κανονικά (αν και χαλούσε την ανάλυση). Πάντως υπάρχει λύση. Με τον pocket file manager το ανεβάζεις εύκολα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είπα πρώτη φορά να ανεβάσω ένα βίντεο στο onedrive χειροκίνητα και δυστυχώς δεν γίνεται! Μόνο φωτογραφίες μπορώ να επιλέξω.

 

Θα βγει αναβάθμιση για το OneDrive app.

Edited by navi55
αφαίρεση τεράστιου κενού
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το htc 8x από Κίνα. Αφού είχα ορισμένα προβλήματα και χρειάστηκα κωδικό ενεργοποίησης τώρα όλα καλά και περνάω την 8.1. Σε λίγες ώρες θα σας πω τις εντυπώσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.

Μετά την αναβάθμιση σε 8.1 (Lumia 920) δεν μου ανοίγουν τα βίντεο στο you tube. Κατέβασα κάποιες άλλες εφαρμογές απο αυτές που είχα αλλα τίποτα.

Ακούγεται ο ήχος αλλά το βίντεο δέν τρέχει.

Ξέρετε τίποτα ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...