Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολους... Το 8.1 τελικα είναι παρα πολύ καλο, το εβαλα εχθες , και σημερα εκανα και ένα Χαρντ ρισετ, το οποιο κυλισε απροβλημάτιστα, το τηλεφωνο φορτωσε παλι αυτόματα την 8.1. Ειμαι πολύ ευχαριστημένος, το μονο θεμα είναι πως ... Κορτανα γιοκ ... :lol::lol::lol: Εχω ένα htc8x, με ριτζιον λοκ αυστραλιας, και η γλωσσα τηλεφωνου English US δεν υπαρχει σαν επιλογή. Παροτι εβαλα τα παντα όλα σε English US, region, speech, language settings, η κυρια με αγνοει επιδεικτικα :ninja:

Μπορω να βρω την εφαρμογή κανοντας ένα search , όμως το κουμπι ενεργοποιησης της είναι γκριζαρισμενο, με το μηνυμα not available in your region. Στα φορουμ πολυς κοσμος με ιδιο μοντελο τλφ σαν το δικο μου εχει πρόβλημα, ποιες είναι οι εμπειριες αλλων χρηστων εδω?

 

Όπως ειπα, το λειτουργικο γενικα τα σπαει, την μανταμ κορταν μπορω να την περιμενω όταν καταδεχθεί την περιοχη του τλφ μου :p:p:p

 

Γυναικες, φιλε μου... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το rapdialer σταμάτησε να κρατάει ιστορικό εξερχόμενων κλήσεων.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στήσαμε κανένα να δούμε αν παίζει καλα;

 

οχι αλλά γιατί να μην παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εκανα και εγω στο 1020...Εχω να πω Ω ΡΕ ΜΑΝΑ ΜΟΥ!!!Εννοειται δεν προλαβα να δω επιπτωσεις σε μπαταρια.Ταχητυτα ιδια και πιο γρηγορα.Εφε πιο καλα.Γενικα μ'αρεσε.Το notification center ολα τα λεφτα.Τα εβαλα ολα μεγαλα tiles εβαλα και την αρχοντομουτσουναρα μου πισω φοντο και παμε για λολ :p .Μια ερωτηση.Στο wifi->ελεγχος wifi-> κοινη χρηση των δικτυων wifi πως γινεται και τι ακριβως ειναι?Κατι ειχα διαβασει παλια αλλα δεν πολυθυμαμαι

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Στις εφαρμογές πλέον εμφανίζονται ΚΑΙ τα παιχνίδια.....

 

Κακώς μια χαρά τα είχαν τακτοποιημένα στα παιχνίδια γιατί να γεμίζει η λίστα με εφαρμογές;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Σε Samsung ATIVs ολα ενταξει,αψογο,οι φωτογραφιες και τα βιντεο φορτωνουν με τρομερη ταχυτητα τα preview αλλα και οι φωτογραφιες..

Πολυ ωραιο και το notification ,δεν χαθηκε τιποτα,δεν χρειαστηκε να προστεθει κανεις λογαριασμος ,ολα επανηλθαν στην κανονικη λειτουργια τους μετα το update...:):):):):)

Link to comment
Share on other sites

κλαιω... το here drive είναι τωρα δωρεαν με το 8.1 :lol::lol::lol::lol: thank you nokia :clap::clap::yahoo::yahoo:

 

Το Drive ήταν ανέκαθεν δωρεάν.

Το Drive+ μας ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Το Drive ήταν ανέκαθεν δωρεάν.

Το Drive+ μας ενδιαφέρει.

 

όχι, το drive εκανε 34 ευρω, τουλάχιστον για εμενα που εχω htc8x. Και οντως, το drive+ είναι το δωρεαν τωρα :) Γρηγορη ερωτηση, μια και εχω και το here maps, να τα κρατησω και τα δυο, ή το μαπς δεν το χρειαζομαι πια?

Link to comment
Share on other sites

όχι, το drive εκανε 34 ευρω, τουλάχιστον για εμενα που εχω htc8x. Και οντως, το drive+ είναι το δωρεαν τωρα :) Γρηγορη ερωτηση, μια και εχω και το here maps, να τα κρατησω και τα δυο, ή το μαπς δεν το χρειαζομαι πια?

στο store που κοιταξα μολις τωρα δεν ειναι δωρεαν αλλα 40.99E

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

περιεργο, εμενα μου το ειχε δωρεαν... βεβαια εχω αλλαξει περιοχη σε ΗΠΑ, δεν νομιζω όμως αυτό να εχει σχεση
Link to comment
Share on other sites

Εεεεε....με βάλατε στο τριπάκι να το κοιτάξω, δεν είχα προλάβει.

 

Είχα περάσει το Drive+ "κάπως":rolleyes: στο 8Χ μου.

 

Πλέον μου λεει πως χρειάζεται ενημέρωση, πατάω να την κάνω, μου βγάζει μήνυμα πως δεν είναι διαθέσιμη για τη συσκευή μου.

 

Στο store, ψάχνοντας την εφαρμογή, μου τη βγάζει μόνο επί πληρωμή (40€).

 

Τι προτείνετε? Να την καταργήσω (αφού δεν λειτουργεί έτσι κι αλλιώς πλέον) και να δοκιμάσω να την ξαναπεράσω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περιεργο, εμενα μου το ειχε δωρεαν... βεβαια εχω αλλαξει περιοχη σε ΗΠΑ, δεν νομιζω όμως αυτό να εχει σχεση

 

Ναι, εσύ ανέφερες το Drive.

 

Το Drive+ είναι η αντίστοιχη έκδοση για Ευρώπη.

 

Κάνε τον κόπο και δες αν σου λειτουργεί, μέχρι να κάνω κι εγώ τις επανεκκινήσεις και να δω αν μπορώ να βάλω το Drive και εκείνη την παλιοCortana.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν...

 

Happy, Glorious News!

 

Το παλιό Drive+ έφυγε, το νέο (το ίδιο δλδ) ήρθε!

 

Το μόνο που χρειάστηκε ήταν η αλλαγή χώρας/περιοχής σε Η.Π.Α. και αναζήτηση στο store.

 

Εγκαταστάθηκε κανονικά, νομιμότατα, δωρεάν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

(Χαζή) ερώτηση...

 

Πώς την περνάω τη γκόμενα?

 

Πρέπει και η γλώσσα του τηλεφώνου να είναι αγγλικά, εκτός από την περιοχή?

Link to comment
Share on other sites

 

 

(Χαζή) ερώτηση...

 

Πώς την περνάω τη γκόμενα?

 

Πρέπει και η γλώσσα του τηλεφώνου να είναι αγγλικά, εκτός από την περιοχή?

 

Πρέπει να είναι και γλώσσα αλλά πρέπει να παραμείνει κιολας στα αγγλικά για να την χρησιμοποιήσεις γιατί με το που γυρνάς στα ελληνικά σε παρατάει η γκόμενα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα μεταξυ Drive και Drive+ ηταν πως το πρωτο αφορουσε την αδεια χρησης μονο σε μια χωρα ενω το δευτερο ηταν παγκοσμιως. Και τα δυο μεχρι τωρα ηταν επι πληρωμη για εκτος Nokia συσκευες. Πλεον η MS εχει αγορασει το licensing και δινει την πλοηγηση δωρεαν σε ολα τα WP.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι και γλώσσα αλλά πρέπει να παραμείνει κιολας στα αγγλικά για να την χρησιμοποιείς γιατί με το που γυρνάς στα ελληνικά χάνεται!

 

Σε ευχαριστώ.

 

Προς το παρόν (θα) απέχω, μέχρι να με πείσετε για τη χρησιμότητά της.

Link to comment
Share on other sites

παιδια την αυτο ματη ρυθμιση ωρας την εφτιαξαν? παιρνει ωρα απο τον παροχο η το δικτυο?

δλδ αν του βαλετε μια ωρα οτι να ναι και μετα ενεργοποιησετε την αυτοματη ωρα ερχεται στα κανονικα?

 

παιδια τελικα καποιος να δοκιμασει το παραπανω?

 

και μια αλλη ερωτηση. αλλαξανε την βλακεια που οταν σε επερναν τηλεφωνο χτυπουσε πρωτα η δονηση και μετα ο ηχος (χωρις δονηση) ??

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με το music search της Cortana? Aν της πεις "What's playing now?" προσπαθεί να αναγνωρίσει μουσική. Που είναι το εικονίδιο για αναγνώριση μουσικής όμως?

 

FYI: Clippy is an Easter Egg...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι για την χαζό προφορά μου και την γαιδουρο φωνάρα μου η κορτάνα έρχεται πιο κοντά από όλα τα άλλα. Και ΒΒ 10 τα πάει καλά αλλά η κορτάνα εχει την καλύτερη αναγνώριση. Αν κιόλας μιλήσεις αργά και καθαρά δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε καταλάβει. Το κακό είναι ότι οι περισσότερες υπηρεσίες που παρέχει αφορούν αμερική, δλδ navigation to, nearest to, sports κλπ εδώ απλά κάνει search. Τέσπα όταν ο φέρουν και ελλάδα βλέπουμε. Και από τις τρεις εταιρίες για μένα πιο πιθανή είναι η ΜΣ να βγάλει την κορτάνα για όλες τις γλώσσες.

Κατά τα άλλα πολύ καλή η αναβάθμιση, πολύ γρήγορο το λειτουργικό παρά τα πολλά νέα εφέ. Λείπει το κουμπί για τα δεδομένα. Το μόνο πρόβλημα που παρατήρησα ήταν ότι είχα μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας αλλά μετά είδα ότι ήταν πολλές εφαρμογές ενεργές στο παρασκήνιο. Τις έκλεισα και άυριο θα δούμε. Επίσης στην εφαρμογή μουσικής δεν μάρεσε που έβγαλαν τις εφαρμογές. Ααα και στο xbox hub κάθε φορά που μπαίνω φορτώνει την λίστα παιχνιδιών μου. Κάθε φορά ακόμα και όταν απλά μεταφέρθηκα σε άλλη οθόνη στιγμίαια.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Τον συγχρονισμο μεταξυ IE σε PC κ΄ τηλεφωνο τον εχει δοκιμασει κανεις ? Δουλευει ενταξει ?

 

Στο PC χρησιμοποιω κατα κορον Mozilla, αλλα σκεφτομαι να κανω την μεταβαση σε IE αν ο συγχρονισμος με το τηλεφωνο δουλευει μια χαρα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

στο store που κοιταξα μολις τωρα δεν ειναι δωρεαν αλλα 40.99E

:rolleyes:

 

Καλησπέρα έμενα είναι δωρεάν πάντως, ativ s HERE DRIVE+

Edited by jim21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έμενα είναι δωρεάν πάντως, ativ s

 

Σε κάποια regions είναι δωρεάν. Σε ελληνικό θέλει πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...