Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και το Motorola Moto G 4G (2nd gen) οταν το έκανα android 6 στο hard reset τόσο έκανε να ανοίξει 20-25 λεπτά

κάτι παίζει με την 6ρα και κάνει πολύ ώρα στο 1 boot μετα το reset

 

Κι εγώ χάρηκα στην αρχή, λέω πάει αυτό, πάμε για καινούριο κινητό :lol: αλλά μετά ξεκίνησε το ρημάδι :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Κι εγώ χάρηκα στην αρχή, λέω πάει αυτό, πάμε για καινούριο κινητό :lol: αλλά μετά ξεκίνησε το ρημάδι :lol:

Βάλτο αγγελία και πουλα το, τώρα που πιάνει ακόμα.. Μετά τζαμπα θα το πουλάμε

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα μπηκε η 6 και εχουμε προβληματα ???Εμενα δεν μου ηρθε ακομα....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι δεν ζεσταινεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

βρηκα απο το γερμανο να το ρισκαρω να παρω?αυθεντικη θα ειναι . https://www.germanos.gr/product/samsung-galaxy-s5/20294271/

και βρηκα και αυτη http://www.batteries.gr/product.asp?catid=5105

 

http://www.skroutz.gr/s/4666328/Samsung-EB-BG900-Galaxy-S5.html

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση σε 6.0.1 γρηγορα και χωρις προβλημα μεχρι στιγμης . Ολες οι ρυθμισεις μου ειναι οπως τις ειχα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες πρώτες εντυπώσεις με την 6

 

Ακόμα δεν μπορώ να κρίνω το doze

Εχει αυξηθεί η ταχύτητα κατα πολύ το ξεκλείδωμα μέσω δακτυλικού αποτυπώματος.

Κατι μικροαλλαγές στα εφέ και στα εικονίδια.

Καμία εφαρμογή που είχα (έγινε Ota χωρίς επαναφορά εργοστασιακών) δεν κρασαρει.

Γενικά σαν να μην έγινε κατι:αυτο ειναι και καλό αλλα και θα ήθελα κάποιες αλλαγές στα μενού.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η αναβάθμιση για android 6.0.1

Οι επιλογές για όλους τους ήχους κλήσης, μνμάτων, μαιλ κλπ ειχαν αλλάξει.

Οταν πηγα να τους ξαναβάλω, κατι πάτησα κ μου τους δειχνει απο την διαχείριση αρχείων κ οχι απο την αλλη επιλογη (Συστημα αποθηκευσης μέσων) που μου εδειχνε τα αρχεία ηχου του τηλεφωνου κ που μου εκανε κ προεπισκοπηση!! .

Μηπως μπορείτε να μου πειτε την διαδρομή για τα αρχεια ήχου που εχει το τηλεφωνο μας ή πως μπορω να το διορθωσω κ να μου βγαζει επιλογή για το πως θα ψαξω το αρχείο?

Δεν ειμαι ρουτ

Σας ευχαριστώ

.

 

Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και λύθηκε....

 

Τελικά, πηγα "Ρυθμίσεις - Διαχειριστής εφαρμογών - Επαναφορά προτιμήσεων εφαρμογών" και το πρόβλημα διορθώθηκε χωρίς να κανω φορματ.

Χρόνος υλοποίησης : 5 δευτερόλεπτα και κατόπιν 2 λεπτά για να πω στα αρχεια doc txt pdf mp3 mp4 3gp κλπ, με ποιο πρόγραμμα θα ανοίγουν.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το "ομαλή κίνηση" που έχει στο μενού της βιντεοσκόπησης που χρησιμεύει; Το ενεργοποιουμε; Αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Το "ομαλή κίνηση" που έχει στο μενού της βιντεοσκόπησης που χρησιμεύει; Το ενεργοποιουμε; Αξίζει;

 

ειναι απο τις πιο χρησιμες ρυθμισεις.το βιντεο τρεχει σαν βουτηρο με αναλογη καταναλωση μνημης.αυτο που δεν καταφερα ειναι,να διατηρειται η επιλογη ομαλη κινηση μετα απο το κλειδωμα του τηλ.επανερχεται στην κανονικη κινηση.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Βάλτο αγγελία και πουλα το, τώρα που πιάνει ακόμα.. Μετά τζαμπα θα το πουλάμε

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα, λέω να το κρατήσω ακόμα. Πέρα από την πλάκα είμαι πολύ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Μπα, λέω να το κρατήσω ακόμα. Πέρα από την πλάκα είμαι πολύ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο κινητό!

 

Σε λίγο καιρό θα ψάχνουμε απεγνωσμένα ναυαρχίδα με αποσπώμενη μπαταρία.

Με το s5 θα σπάσω την 3ετια που είχα συνεχόμενα το αθάνατο iPhone 4 του 2011.

Όσο άντε και με 20ευρω το πολύ,καινούργια μπαταρία και είμαστε άρχοντες.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό θα ψάχνουμε απεγνωσμένα ναυαρχίδα με αποσπώμενη μπαταρία.

Με το s5 θα σπάσω την 3ετια που είχα συνεχόμενα το αθάνατο iPhone 4 του 2011.

Όσο άντε και με 20ευρω το πολύ,καινούργια μπαταρία και είμαστε άρχοντες.

 

http://www.skroutz.gr/s/4666328/Samsung-EB-BG900-Galaxy-S5.html

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

Έτσι έτσι αποσπώμενη μπαταρία=ανεξαρτησία

Χαμηλό sar,αποσπώμενη μπαταρία και ωριμότητα χρονικά του μοντέλου στην αγορά ειναι τα κριτήρια μου για αγορά κινητού.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό θα ψάχνουμε απεγνωσμένα ναυαρχίδα με αποσπώμενη μπαταρία.

Με το s5 θα σπάσω την 3ετια που είχα συνεχόμενα το αθάνατο iPhone 4 του 2011.

Όσο άντε και με 20ευρω το πολύ,καινούργια μπαταρία και είμαστε άρχοντες.

 

Σωστός! Τριετία στάνταρ. Εμένα το μόνο κινητό μέχρι τώρα που να έχει ξεπεράσει τη διετία ήταν το qtek 9000 του 2005.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Τριετία στάνταρ. Εμένα το μόνο κινητό μέχρι τώρα που να έχει ξεπεράσει τη διετία ήταν το qtek 9000 του 2005.

 

Θα άλλαζα κινητό σήμερα-τωρα μόνο αν έβγαζε ναυαρχίδα στις 4.5-4.7 ίντσες,αλλα ναυαρχίδα όμως σε όλα cpu,gpu,ois,camera,μπαταρία και χαμηλό sar.

Οι 5 ίντσες με κούρασαν σε καθημερινό επίπεδο.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Update σχετικά με το θέμα με το wifi και τις αποσυνδέσεις.αλλαξα την ρύθμιση proxy σε κανένα από χειροκίνητα και μάλλον έφτιαξε.πρωτη φορά είχα τέτοιο θέμα και το βρήκα ψάχνοντας στο ΝΕΤ.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι βαλατε την 6 δωστε ενα feedback. Εχουμε κανενα bug η ολα δουλευουν νορμαλ?

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα μια χαρά μη σου πω ότι πάει και καλύτερα το κινητό!! G900F

Και εμενα ετσι μου φαίνεται. Προχθές μου ηρθε κ ενα δεύτερο update των 25mb. Το πατησα χωρις να δω τι αναβαθμισεις ή bug θα ελυνε.

Ολα οκ παντως με την 6.0.1 που μπηκε στο κινητό μας

 

Tapa...

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα δεν μου έρθει ακόμα τίποτα (επίσημα). Γιατί άραγε;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

το wifi πλεον ειναι βραχος και ταχυτατο.το βραδυ εντελως οριζοντια γραμμη.ολα κυλουν ομαλα,πολυ ευχαριστημενος
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο οδηγός root αλλάζει στην 6.0.1? Ή όπως το κάναμε στην προηγούμενη;

Όπως παλιά

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα φαίνονται να κυλάνε καλά με την 6.0.1 μέχρι στιγμής. Σου αφήνει την αίσθηση οτι είναι πιο smooth από πριν, σαν να του έδωσε μια φρεσκάδα. Διαχείρηση μπαταρίας καλή αλλά δε μπορώ να συγκρίνω με πριν μιας και την τελευταία εβδομάδα το έχω πραγματικά ρημάξει στη χρήση το τηλεφωνάκι. Νεότερα τις επόμενες ημέρες.:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...