Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Αγγλικη απ οτι δειχνει ειναι η καλυτερη...( ηταν και πιο φρεσκια..οι αλλες ηταν απο Δεκεμβρη και αυτη 11η 15 Γεναρη..) οχι εφοσον περνας επισημο firmware δε γραφει..εγω ειχα ελβετικη και γυρισα αγγλικη...προσοχη ομως οπως ειπαμε...hard reset πριν και ενα μετα αφου περαστει...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

μπορεις να δωσεις ενα λινκ απο την official rom BOA3-4

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

μπορεις να δωσεις ενα λινκ απο την official rom BOA3-4

 

Kαλημερα..θα μπεις στο sammobile-firmware και απο κει θα τη κατεβασεις...θα τη βρεις United Kingdom-BTU

εδω και ενα βιντεο απο ενα συμφορουμιτη με την εγγλεζικη παει σφαιρα...https://www.youtube.com/watch?v=QUEh6VKkobI&feature=youtu.be

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Model Country/Carrier Date Version PDA CSC

SM-G900F United Kingdom (O2) 2015 February 5.0 G900FXXU1BOA3 G900FO2U1BOA1

 

καλημερα αυτη εχει δεν εχει BTU οπως λες.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με τον φίλο παραπάνω. Πέρασα σήμερα την 5 μέσω ΟΤΑ. Το δικό μου είναι από Λουξεμβούργο. Χάνει συνεχώς την σύνδεση στο ιντερνετ. Εννοείται ότι είναι τσεκαρισμένο να συνδέεται συνεχώς μέσα στις ρυθμίσεις. Έκανα και 2-3 φορές επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων. Λόγω τον διακοπών με παίδεψε ακόμα και στο να σετάρω το email.

Καμιά ιδέα κανείς?

Μετα από 3-4 καθαρές εγκαταστάσεις και Wipe Cache Partition το τηλέφωνο ξαφνικά άρχισε να συνδέεται σταθερά και το wifi σταμάτησε να διακόπτεται. Να σημειώσω ότι μέχρι κανάλι άλλαξα στο ρούτερ. Μετά και την τελαυταία εγκατάσταση τα προβλήματα εξακολουθούσαν να υπάρχουν. Είχα απογοητευθεί τόσο εχθές, ώστε είχα αποφασίσει σήμερα να το πάω στο service. Βγήκα το βράδυ έξω για ένα ποτό, και όπως καθόμουν ζήτησα από το μαγαζί το κωδικό του wifi και ως εκ θαύματος άρχιζε να καταβάζει τις αναβαθμίσες την μια μετά την άλλη. Αργότερα που γύρισα σπίτι δοκιμάζω να συνδεθώ και συνέχιζε να κατεβάζει σφαίρα.

Τι να πω...τα συμπεράσματα δικά σας. Να σημειώσω επίσης ότι όλο το βράδυ μέχρι τώρα το πρωί η μπαταρία κατέβηκε μόνο 1-2%. Θα την παρακολουθήσω και αν προκύψει κάτι θα ενημερώσω.

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα πώς μπορώ να αφαιρέσω την σελίδα που μου βγάζει το περιοδικό μου;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα από 3-4 καθαρές εγκαταστάσεις και Wipe Cache Partition το τηλέφωνο ξαφνικά άρχισε να συνδέεται σταθερά και το wifi σταμάτησε να διακόπτεται. Να σημειώσω ότι μέχρι κανάλι άλλαξα στο ρούτερ. Μετά και την τελαυταία εγκατάσταση τα προβλήματα εξακολουθούσαν να υπάρχουν. Είχα απογοητευθεί τόσο εχθές, ώστε είχα αποφασίσει σήμερα να το πάω στο service. Βγήκα το βράδυ έξω για ένα ποτό, και όπως καθόμουν ζήτησα από το μαγαζί το κωδικό του wifi και ως εκ θαύματος άρχιζε να καταβάζει τις αναβαθμίσες την μια μετά την άλλη. Αργότερα που γύρισα σπίτι δοκιμάζω να συνδεθώ και συνέχιζε να κατεβάζει σφαίρα.

Τι να πω...τα συμπεράσματα δικά σας. Να σημειώσω επίσης ότι όλο το βράδυ μέχρι τώρα το πρωί η μπαταρία κατέβηκε μόνο 1-2%. Θα την παρακολουθήσω και αν προκύψει κάτι θα ενημερώσω.

Φίλε και εγώ νομίζω ότι βρήκα τι φταίει ξεκλεικαρα την έξυπνη εναλλαγή δικτύου και δεν ξανά έχασε την σύνδεση

Link to comment
Share on other sites

Model Country/Carrier Date Version PDA CSC

SM-G900F United Kingdom (O2) 2015 February 5.0 G900FXXU1BOA3 G900FO2U1BOA1

 

καλημερα αυτη εχει δεν εχει BTU οπως λες.

 

εχει...http://www.sammobile.com/firmwares/checker/ βαλε το μοντελο και στο country στο τελος θα τη βρεις...

αυτα θα σου βγαλει.....PDA: G900FXXU1BOA3

CSC: G900FOXA1BOA4

MODEM: G900FXXU1BOA3

Version: Android 5.0

Added: 2015-01-12

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως μπορώ να αφαιρέσω την σελίδα που λέει το περιοδικό μου;

Πατάς παρατεταμένα το κάτω αριστερό πλήκτρο, επιλέγεις ρυθμίσης αρχικής οθόνης και ξετσεκάρεις το περιοδικό

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα το κάτω αριστερό πλήκτρο, επιλέγεις ρυθμίσης αρχικής οθόνης και ξετσεκάρεις το περιοδικό

 

ευχαριστώ πολύ φίλε

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ελληνικό και είμαι root θα μου έρθει αναβάθμιση ή πρέπει να το κάνω χειροκινητα με το odin?
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον με odin θα πρέπει να το περάσεις.

Ας σου πουν όμως και άλλοι!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση OTA, είχα διαβάσει πιο πριν τα αρνητικά σχόλια και είπα "έλα μωρέ, υπερβάλουν", που να ξερα. Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψω τι είδα. Μετά από 2 χρόνια που έφυγα από Apple το μετάνιωσα για πρώτη φορά. Το κινητό κολλάει απίστευτα, το Google Store δεν μου αναβαθμίζει τίποτα, όποιο app ήταν περασμένο στην SD χάθηκε, το κινητό πέφτει σε μια περίεργη κατάσταση αδρανειας όπου βλέπω μόνο το σήμα της Samsung.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναβάθμισα τον Chrome με το 4g σε 50sec γιατί με το wifi ήθελε 19min. Απίστευτο, έχω κινητό που υπολειτουργεί το WiFi εν έτη 2015. Η Google έχει φτάσει στην 5.03 για τα Nexus, όσο για την Samsung, ένα έχω να πω, ευτυχώς που δεν έστειλε την αναβάθμιση και στα NOTE 4 γιατί τότε θα το έκλεινε το μαγαζί. Αυτή ήταν η τιμωρία της Google για το Tizen.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ελληνικό και είμαι root θα μου έρθει αναβάθμιση ή πρέπει να το κάνω χειροκινητα με το odin?

 

Δες αν μπορείς με kies ,αλλιώς με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έκανα Hard reset το τηλέφωνο πάει πιο γρήγορα...... Αλλά δυστυχώς παρατηρησα αυτό που λέει παραπάνω ο φίλος με τις εφαρμογές...... Όταν είναι στο WiFi αργεί εκνευριστικά να ενημερώσει και να κατεβάσει.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου τα παράπονά σας στη Google.

 

Αυτή εδωσε την Lollipop και οι εταιρείες την προσαρμόζουν οσο μπορούν χωρις να εχουν απόλυτη ελευθερία κινήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα Hard reset το τηλέφωνο πάει πιο γρήγορα...... Αλλά δυστυχώς παρατηρησα αυτό που λέει παραπάνω ο φίλος με τις εφαρμογές...... Όταν είναι στο WiFi αργεί εκνευριστικά να ενημερώσει και να κατεβάσει.....

κάνε και Wipe Cache Partition

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα τρελαθώ...βοηθήστε με! Δοκίμασα και εγω την lollipop...αλλά ή εγω είμαι χαζός ή οι προγραμματιστές της Samsung έχουν μπει με μέσο!!

 

Δηλαδή αν το βάλω στο αθόρυβο και μου έρθει ένα μήνυμα ή έχω μια αναπάντητη...πλέον δεν ανάβει ούτε το λαμπάκι?? Και ας δεχτώ ότι δεν ανάβει...δεν δουλεύουν πλέον ούτε τα air gestures για να τσεκάρω αν έχω κάποια κλήση?? Μήπως δεν είναι καλό το build που έβαλα ή υπάρχει αυτό το πρόβλημα σε όλους?

 

(EDIT: Τελικά το βρήκα το Air wake up...ήταν κρυμμένο το άτιμο! Οπότε η γκρίνια μου συνεχίζεται μόνο για το λαμπάκι)

 

Θέλω απλά να κάνω το αυτονόητο...να έχω το κινητό μπροστά μου, να είναι στο αθόρυβο...και όταν έρχεται ένα μήνυμα να μου ανάβει το λαμπάκι...ήμαρτον δηλαδή...

 

P.S. Για να λέμε και τα θετικά...το κινητό είναι ταχύτατο με την lollipop...καμία σχέση με την 4.4.2 που είχα!!

Edited by brandon
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αντί να προσθέτουν επιλογές αυτοί αφαιρουν ? Χμμμ...

Πιστός στην 4.4.4 στο note 4. Έπιασα πριν λίγο s5 γνωστού με λολιποπ και στο λεπτό πάνω του το έδωσα ξανά.Άχρηστη η αναβάθμιση. Αδικεί το κινητό..

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να έχετε τόσα προβλήματα ρε παιδιά???

 

Εγώ απλά είχα κάτι κολλήματα με τα Play services, έκανα reset και όλα μια χαρά μέχρι τώρα. Και δεν κάνω και Light χρήση. Όσα bugs έχει είναι λόγω της buggy lolipop! Και επίσης για το αθόρυβο που κράζετε και αυτό αλλαγή της lollipop είναι.

 

5.1 βγαίνει όπου νά'ναι. Αναμένουμε να δούμε τις βελτιώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ε να λοιπον, ολα αυτα διαβάζω και καθομαι στα αυγά μου. Ας βγει η 5.1 και αν και εφόσον λύσει οοοοολα αυτα τα χάλια......

Τότε βλέπουμε.

Ουτως ή άλλως δεν εχει και τίποτα το συνταρακτικο να προσφέρει η 5.0.

Σε αναμονη λοιπόν αφού οπως διάβασα, η επιστροφη στη 4.4.2 δεν ειναι και τοσο απλη υπόθεση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνετε με αυτήν την lollipop?

Το τηλ είναι καινούργιο και έκανε κατευθείαν αναβάθμιση.

Στο play store κατεβαίνουν σε απίστευτα αργή ταχύτητα και στα βίντεο που τραβάω άσχετα με ποια ανάλυση, έχει έναν θόρυβο λες και είμαι μέσα σε δέκα ανέμους.

Αν τε στο πρώτο πρόβλημα φταίει η έκδοση.

Αλλά με τον θόρυβο του βίντεο τι γίνεται?

Μήπως έπεσα σε ελαττωματική συσκευή?

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

[[

Παιδιά τι γίνετε με αυτήν την lollipop?

Το τηλ είναι καινούργιο και έκανε κατευθείαν αναβάθμιση.

Στο play store κατεβαίνουν σε απίστευτα αργή ταχύτητα και στα βίντεο που τραβάω άσχετα με ποια ανάλυση, έχει έναν θόρυβο λες και είμαι μέσα σε δέκα ανέμους.]]]

Συγνώμη αλλα ειναι αρκετα σημαντικο για νεους αγοραστες .... δηλαδή με το που ανοιγεις κατευθειαν την συσκευη συγχρονιζει κ κατεβαζει την τελευταια αναβαθμιση απο μονο του χωρις να τικαρουμε τιποτα εμεις ?????? Εισαι σιγουρος ?????? Γιατι κ εγω το εχω παραγγειλει ηδη κ εχω στο νου απο τα τωσα που διαβαζω εδω μεσα λογω προβληματων llolipop να το αφηνα κατευθειαν στην 4 για να κανω την δουλεια μου κ οταν στρωσει αναβαθμιζουμε. !

Edited by NOTHS77
Link to comment
Share on other sites

[[
Παιδιά τι γίνετε με αυτήν την lollipop?

Το τηλ είναι καινούργιο και έκανε κατευθείαν αναβάθμιση.

Στο play store κατεβαίνουν σε απίστευτα αργή ταχύτητα και στα βίντεο που τραβάω άσχετα με ποια ανάλυση, έχει έναν θόρυβο λες και είμαι μέσα σε δέκα ανέμους.]]]

Συγνώμη αλλα ειναι αρκετα σημαντικο για νεους αγοραστες .... δηλαδή με το που ανοιγεις κατευθειαν την συσκευη συγχρονιζει κ κατεβαζει την τελευταια αναβαθμιση απο μονο του χωρις να τικαρουμε τιποτα εμεις ?????? Εισαι σιγουρος ?????? Γιατι κ εγω το εχω παραγγειλει ηδη κ εχω στο νου απο τα τωσα που διαβαζω εδω μεσα λογω προβληματων llolipop να το αφηνα κατευθειαν στην 4 για να κανω την δουλεια μου κ οταν στρωσει αναβαθμιζουμε. !

Μην μπεις internet πρώτα πήγαινε στις ρυθμίσεις about device-software update -auto update και κάνε uncheck

Edited by dionisis
Link to comment
Share on other sites

[[

Μην μπεις internet πρώτα πήγαινε στις ρυθμίσεις about device-software update -auto update και κάνε uncheck

 

Εξαιρετικη η βοηθεια σου φιλε ... να εισαι καλα αυτο που ειπες θα κανω ...! Σκέψου τι γκαφα θα γινοταν αν ανοιγα ανυποψιαστος WI-FI κ εβλεπα να τρεχει στην συνεχεια την lolli ... ?! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...