Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε και για Σλοβακία (orx) που είναι το δικό μου... Κάνω hard reset reset πριν, την περνάω και μετά ξανά hard reset. Άντε να δούμε. Πάντως έχω προβληματιστεί με αυτά που διαβάζω από κάποιους για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν μετά την αναβάθμιση.:worry:

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εμενα ακομα τιποτα στον "αερά "

Στο kies στο εμφανίζει? Έχεις το unbranded της Ρουμανίας (csc ROM)?

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και για Σλοβακία (orx) που είναι το δικό μου... Κάνω hard reset reset πριν, την περνάω και μετά ξανά hard reset. Άντε να δούμε. Πάντως έχω προβληματιστεί με αυτά που διαβάζω από κάποιους για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν μετά την αναβάθμιση.:worry:

Εγώ πάντως με BNL9 είμαι πολύ ευχαριστημενος και από μπαταρία και από όλα. Βέβαια δεν φτάνει την 4.4 στην σπιρτάδα αλλά είναι σε πολύ καλά επίπεδα

Link to comment
Share on other sites

Στο kies στο εμφανίζει? Έχεις το unbranded της Ρουμανίας (csc ROM)Και εγω ROM εχω . Την εμφανισε σαν ΟΤΑ και στο Kies τωρα που δοκιμασα. Αυριο το πρωι θα την περασω .
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τελεια η G900FXXU1BOA3 και για πρωτη φορα μπορω να πω οτι το κινητο δουλευει εντελως απροβληματιστα χωρις drains η τιποτα αλλο ολα τα μικροπροβληματακια απο τις προηγουμενες εκδοσεις φτιαχτηκαν.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα έχω ένα θεματάκι.

εχθές το s5 μου έκανε ενημέρωση λειτουργικού και έβαλε το adroid 5

γιατι δεν μπορώ να θέσω το τηλέφωνο αθόρυβο χωρίς δονηση και ήχο.

πρίν απο αυτην την αναβάθμιση γινόταν.

ξέρει κανεις

κάτι?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα έχω ένα θεματάκι.

εχθές το s5 μου έκανε ενημέρωση λειτουργικού και έβαλε το adroid 5

γιατι δεν μπορώ να θέσω το τηλέφωνο αθόρυβο χωρίς δονηση και ήχο.

πρίν απο αυτην την αναβάθμιση γινόταν.

ξέρει κανεις

κάτι?

Εγώ που δεν έχω τη συσκευή και περνάω από περιέργεια ξέρω ήδη την απάντηση αφού έχει δοθεί τουλάχιστον 3 φορές (η τελευταία είναι στην προηγούμενη σελίδα). Κάντε έναν κόπο να δείτε λίγο έστω και 2-3 σελίδες πριν κάνετε μια ερώτηση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

αν γυρισουμε απο 4.4.2 δε χανεται η εγγυηση ομως???οποτε αν θελουμε να το πουλησουμε ουτε τιμη δε θα ποιανει.

μηπως βρεθηκε λυση για τον knox ?θελω να κατεβω σε 4.4.2 γιαυτο...πολλα τα κολληματα μερικες φορες στης κλησεις χρειαζεται

επανεκινηση για να τερματησει την κληση...απο εφαρμογες αστο δεν το συζηταω......μαυρα χαλια...τα φωτα σας..

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

αν γυρισουμε απο 4.4.2 δε χανεται η εγγυηση ομως???οποτε αν θελουμε να το πουλησουμε ουτε τιμη δε θα ποιανει.

μηπως βρεθηκε λυση για τον knox ?θελω να κατεβω σε 4.4.2 γιαυτο...πολλα τα κολληματα μερικες φορες στης κλησεις χρειαζεται

επανεκινηση για να τερματησει την κληση...απο εφαρμογες αστο δεν το συζηταω......μαυρα χαλια...τα φωτα σας..

 

εχω τη romania rom lolipop 5 εδω και μια μερα και δεν εχω το παραμικρο προβλημα ουτε σε εφαρμογες ουτε σε κολληματα ισα ισα που ειναι ποιο γρηγορο. μηπως εχεισ κανει τπτ λαθος?

Link to comment
Share on other sites

μεσω kies εγινε η αναβαθμιση επειδη μου εβγαλε update.

και οχι με odin .ειναι official χωρις πειραγμα κανενα στης κλησεις ειναι σπαστικο προσπαθω

να τερματισω την κληση και ο φωτισμος ειναι πολυ λιγος σχεδον δεν βλεπεις τιποτα.

και το touch σαν να μην υπαρχει καν .και η καμερα νομιζω χαλασε κατι συμβαινει με το autofocus ..

με τη συνδεση δεδομενων παλι τη κακο ειναι αυτο...κοβονται στα καλα καθουμενα αλλα το σηματακι

παιζει με 3g η 4g ..συν μερικες εφαρμογες οχι της samsung κλεινουν αυτοματα μαλλον ασυμβατοτιτα

οπως ειπε καποιος ποιο πισω....αυτα και μη χειροτερα..

και ειναι φρεσκο απο wipedata απο τη μαμισια recovery.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Νέα στο forum και ταυτόχρονα αρχάρια! Μόλις προχθές έκανα αναβάθμιση το S5 μου σε lollipop και έχω προβλήματα.

Κολλάει, μπαίνοντας να δω τα mail μου ασπρίζει η οθόνη, άλλοτε μαυρίζει και πρέπει να πατήσω το κουμπί αφετηρίας για να ενεργοποιηθεί , πράγμα που δεν έκανε πριν.Γενικότερα η προηγούμενη έκδοση ήταν άψογη καθώς δεν είχα κανένα πρόβλημα. Χώρια που τα χρώματα του είναι απαίσια!

Το ερώτημα μου είναι αν μπορώ να επιστρέψω στην προηγούμενη νόμιμα γιατί είναι καινούριο και έχω εγγύηση!

Επαναλαμβάνω για όποιον έχει την καλοσύνη να με βοηθήσει είμαι σχετικά άσχετη, δεν καταλαβαίνω τις ορολογίες σας συγγνώμη. :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Goldmike συμφωνώ απολύτως μαζί σου, εγώ όμως θέλω να επιστρέψω στην προηγούμενη έκδοση μήπως γνωρίζεις αν μπορώ χωρίς να χάσω την εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

τελικά σκέτη απογοήτευση είναι η καινούργια αναβάθμιση. οκ με το αθόρυβο το καταλάβαμε ότι το αφέρεσαν απο την νέα έκδοση.

εχει γίνει αργό, αργούν να ανοίξουν οι εφαρμογές ακομα και οι φωτογραφίες και επαφές.

διάβασα στα προηγούμενα πόστ ότι δεν πρέπει να περάσουμε πάνω απο την καινούργια αναβάθμιση.

εγώ ρε παιδιά μου ζήτησε αναβάθμιση λειτουργικού και δέχτηκα δεν ήξερα αν πρεπει να 'κανω κάτι άλλο η να σβήσω την παλιά έκδοση.

το άφησα και έκανε μόνο του τις εργασίες και ενημερώσεις.

 

επειδή δεν ξέρω και πολλά πράγματα θα ζητούσα μία πολύτιμη βοήθεια σχετικά με την νέα έκδοση.

τι πρέπει να κάνω για να τα σβήσω όλα και να την περάσω απο την αρχή. και όχι πάνω απο την παλιά. (τουλάχιστον αυτό κατάλαβα΄ότι είναι το πιο σωστό)

αν μπορεί να δώσει κανείς σαφείς οδηγίες για την σωστή εγκατάσταση και τον τρόπο που θα πρέπει να γίνει.

το hardreset εννοείτε την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

παρακαλώ πολύ όποιος έχει όρεξη να πεί 2 πράγματα για την διαδικασία

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

μεσω kies εγινε η αναβαθμιση επειδη μου εβγαλε update.

και οχι με odin .ειναι official χωρις πειραγμα κανενα στης κλησεις ειναι σπαστικο προσπαθω

να τερματισω την κληση και ο φωτισμος ειναι πολυ λιγος σχεδον δεν βλεπεις τιποτα.

και το touch σαν να μην υπαρχει καν .και η καμερα νομιζω χαλασε κατι συμβαινει με το autofocus ..

με τη συνδεση δεδομενων παλι τη κακο ειναι αυτο...κοβονται στα καλα καθουμενα αλλα το σηματακι

παιζει με 3g η 4g ..συν μερικες εφαρμογες οχι της samsung κλεινουν αυτοματα μαλλον ασυμβατοτιτα

οπως ειπε καποιος ποιο πισω....αυτα και μη χειροτερα..

και ειναι φρεσκο απο wipedata απο τη μαμισια recovery.

Kάνε επαναφορά εργοστασιακών, το kies δεν το προτείνει κανένας.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα σε όλους όσους έχουν πρόβλημα με την αναβάθμιση να προχωρήσουν σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού πρώτα έχετε πάρει backup όλα όσα χρειάζεστε .

Υπάρχουν αρκετοί οδηγοί και εδω στο myphone όπως και στο google για το πως να περαστεί ξανά το firmware με odin .Όποιος θέλει να κάνει downgrade υπάρχει σχετικό θέμα στο xda και μπορεί να δοκιμάσει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα πέρασα και εγώ την 5 καμένη ώρα που να ήξερα τι με περίμενε είχα ένα άψογο τηλέφωνο και τώρα δεν θέλω να το βλέπω την αναβάθμιση την έκανα ΟΤΑ όποιο παιδί μπορεί να με βοηθήσει για να μην το σπάσω, εκτός τα πολλά προβλήματα τώρα φεύγει συνέχεια από το Wi-Fi γιατί μου το κάνει αυτό ρε παιδιά; τα δεδομένα τα έχω συνέχεια ανοιχτά έχω πολύ δυνατό Wi-Fi και όμως με πετάει συνέχεια έξω πέστε μου πως μπορώ να το φτιάξω ρε παιδιά όμως σας παρακαλώ με απλά λόγια γιατί τη ορολογία δεν της καταλάβεις ευχαριστώ πολύ παιδιά
Link to comment
Share on other sites

ναι ομως δεν χανουμε την εγγυηση?γραφει ο knox 0x1?

και στο xda λεει για οσους εχουν backup απο την 4.4.2 ... π.χ εγω δεν εχω :(

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα πέρασα και εγώ την 5 καμένη ώρα που να ήξερα τι με περίμενε είχα ένα άψογο τηλέφωνο και τώρα δεν θέλω να το βλέπω την αναβάθμιση την έκανα ΟΤΑ όποιο παιδί μπορεί να με βοηθήσει για να μην το σπάσω, εκτός τα πολλά προβλήματα τώρα φεύγει συνέχεια από το Wi-Fi γιατί μου το κάνει αυτό ρε παιδιά; τα δεδομένα τα έχω συνέχεια ανοιχτά έχω πολύ δυνατό Wi-Fi και όμως με πετάει συνέχεια έξω πέστε μου πως μπορώ να το φτιάξω ρε παιδιά όμως σας παρακαλώ με απλά λόγια γιατί τη ορολογία δεν της καταλάβεις ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

Για το wi-fi...για πηγαινε ρυθμισιες-wi-fi-πανω δεξια στις γραμμουλες τις καθετες πατα εκει...-για προχωρημενους-διατηρηστε ενεργοποιημενο-βαλε ΠΑΝΤΑ... δες μηπως ειναι απ αυτο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε μπορω να καταλαβω σημερα πολλοι με προβληματα στην αναβαθμιση...λοιπον εσεις με τα προβληματα για καντε αυτο..κατεβαστε απ το playstore το Phone info της Samsung...δειτε στις πληροφοριες τι γινετε ειδικα στο Firmware info...εκει το Βοοtloader version (πχ. στο δικο μου G900FXXU1BOA3) και τα απο κατω του πρεπει να λενε το ιδιο Baseband version G900FXXU1BOA3 PDA version G900FXXU1BOA3..αυτα ενδεικτικα απ το δικο μου ...σε σας αναλλογα τη χωρα τ αναλλογα αλλα στα 3 επιπεδα το ιδιο ...αν ειναι κατι διαφορετικο υπαρχει θεμα...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα το πρωι 9 η ωρα που το εβγαλα απο την μπριζα μεχρι τωρα με μονιμος ανοιχτο bluetooth,wifi,gps,11 λεπτα ομιλιας,15 λεπτα οθονη facebook-internet-viber ,2 λογαριασμους email και φωτεινοτητα στην μεση AUTO η μπαταρια ειναι στο 92%

καλο?μετριο?ασχημο?

Link to comment
Share on other sites

Για το wi-fi...για πηγαινε ρυθμισιες-wi-fi-πανω δεξια στις γραμμουλες τις καθετες πατα εκει...-για προχωρημενους-διατηρηστε ενεργοποιημενο-βαλε ΠΑΝΤΑ... δες μηπως ειναι απ αυτο...

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε μπορω να καταλαβω σημερα πολλοι με προβληματα στην αναβαθμιση...λοιπον εσεις με τα προβληματα για καντε αυτο..κατεβαστε απ το playstore το Phone info της Samsung...δειτε στις πληροφοριες τι γινετε ειδικα στο Firmware info...εκει το Βοοtloader version (πχ. στο δικο μου G900FXXU1BOA3) και τα απο κατω του πρεπει να λενε το ιδιο Baseband version G900FXXU1BOA3 PDA version G900FXXU1BOA3..αυτα ενδεικτικα απ το δικο μου ...σε σας αναλλογα τη χωρα τ αναλλογα αλλα στα 3 επιπεδα το ιδιο ...αν ειναι κατι διαφορετικο υπαρχει θεμα...

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την βοήθεια όμως πήγα εκεί που μου γράφεις και είναι στην επιλογή πάντα Δεν το κάνει σε κανέναν άλλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Kies πέρασα τη lollipop 5. Έκανα hard reset πριν τη βάλω και μετά. Το κινητό πάει σφαίρα. Ίσως η παταρία να κρατάει λίγο λιγότερο. Άρα δε νομίζω να αλλάζει κάτι με odin η Kies. (Δεν αμφισβητώ κανένα απλά λέω τη γνώμη μου)
Link to comment
Share on other sites

ξαναλεω οτι το update εγινε μεσω kies G900FXXU1BNL9-G900FEUR1BNL2-G900FXXU1BNL9-G900FXXU1BNL9 αυτα απο εμενα.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Για το wi-fi...για πηγαινε ρυθμισιες-wi-fi-πανω δεξια στις γραμμουλες τις καθετες πατα εκει...-για προχωρημενους-διατηρηστε ενεργοποιημενο-βαλε ΠΑΝΤΑ... δες μηπως ειναι απ αυτο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε μπορω να καταλαβω σημερα πολλοι με προβληματα στην αναβαθμιση...λοιπον εσεις με τα προβληματα για καντε αυτο..κατεβαστε απ το playstore το Phone info της Samsung...δειτε στις πληροφοριες τι γινετε ειδικα στο Firmware info...εκει το Βοοtloader version (πχ. στο δικο μου G900FXXU1BOA3) και τα απο κατω του πρεπει να λενε το ιδιο Baseband version G900FXXU1BOA3 PDA version G900FXXU1BOA3..αυτα ενδεικτικα απ το δικο μου ...σε σας αναλλογα τη χωρα τ αναλλογα αλλα στα 3 επιπεδα το ιδιο ...αν ειναι κατι διαφορετικο υπαρχει θεμα...

 

Για το wifi έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έκανα αυτό που είπες πάλι τα ίδια. Για το Phone info νομίζω ότι είναι όπως τα λες στέλνω και φωτογραφίες. Τώρα μάλιστα άρχισε και να μην παίζει κανένα βίντεο που είναι με σύνδεση internet και στον vlc και στον mx player και στο πρόγραμμα αναπαραγωγής βίντεο. Παίζει μόνο ότι έχω αποθηκευμένα. Μπορείς να βοηθήσεις? Η οποίος μπορεί!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το wifi έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έκανα αυτό που είπες πάλι τα ίδια. Για το Phone info νομίζω ότι είναι όπως τα λες στέλνω και φωτογραφίες. Τώρα μάλιστα άρχισε και να μην παίζει κανένα βίντεο που είναι με σύνδεση internet και στον vlc και στον mx player και στο πρόγραμμα αναπαραγωγής βίντεο. Παίζει μόνο ότι έχω αποθηκευμένα. Μπορείς να βοηθήσεις? Η οποίος μπορεί να βοηθησει ρεκόρ παιδιά. 5.0 περασμένη από odin με πριν και μετά Hard reset

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...