Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα και απο εμενα και Χρονια πολλα σε ολους

Το ιδιο προβλημα και εγω με την μπαταρια.......

Επειδη ειμαι λιγο ασχετος οταν λεμε κανουμε disable την εφαρμογη τι εννουμε;

Παμε εφαρμογες you toube και παταμε εκει που λεει ανενεργο;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Για αυτούς που έχουν πρόβλημα με το YouTube, πριν το κάνουν disable, δεν δοκιμάζετε από Ρυθμίσεις-Γενικά να ξετικάρετε τις Ειδοποιήσεις? Εγώ το έχω ξετικαρισμένο και δεν έχω battery draining από το YouTube...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δω φίλε. Ας εξακριβωσω οτι το draining οφείλεται στο YouTube και αμέσως μετα θα δω αυτο.

 

 

 

Kαλημερα και απο εμενα και Χρονια πολλα σε ολους

Το ιδιο προβλημα και εγω με την μπαταρια.......

Επειδη ειμαι λιγο ασχετος οταν λεμε κανουμε disable την εφαρμογη τι εννουμε;

Παμε εφαρμογες you toube και παταμε εκει που λεει ανενεργο;

Ευχαριστω

 

Ναι, ακριβως αυτο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα!!!Σορρυ αμα το γραφω σε λαθος ενοτητα αλλα ειμαι καινουργιος στο φορουμ!!

 

Εχω το Samsung S5 εδω και 1 μηνα και εχω 2 προβληματα!!

1)Το ενα ειναι με το WIFI,εκει που ειμαι συνδεμενος και ειμαι στο ιντερνετ κολλαει και δεν μπαινει πουθενα...μονο τον κλεισω και ανοιξω ξανα το WIFI του κινητου εχω ξανα ιντερνετ.Ξερει κανεις τι μπορω να κανω,η εχει κανεις το ειδιο προβλημα και το εχει λυσει??

2)Το δευτερο που παρατηρησα εδω και 1 βδομαδα ειναι οτι εχω 1,67 GB ram.Ειναι λογικο να εχει τοσο πολυ αποκλειση απο τα 2 GB που λεει η samsung οτι εχει??

 

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εστρωσε το τηλεφωνο στα ξαφνικα.μαλλον περασε να δειτε τωρα φωτο.ο διακομιστης πηγε τελευταιος και η θερμοκρασια παει εξαφανιστηκε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα!!!Σορρυ αμα το γραφω σε λαθος ενοτητα αλλα ειμαι καινουργιος στο φορουμ!!

 

Εχω το Samsung S5 εδω και 1 μηνα και εχω 2 προβληματα!!

1)Το ενα ειναι με το WIFI,εκει που ειμαι συνδεμενος και ειμαι στο ιντερνετ κολλαει και δεν μπαινει πουθενα...μονο τον κλεισω και ανοιξω ξανα το WIFI του κινητου εχω ξανα ιντερνετ.Ξερει κανεις τι μπορω να κανω,η εχει κανεις το ειδιο προβλημα και το εχει λυσει??

2)Το δευτερο που παρατηρησα εδω και 1 βδομαδα ειναι οτι εχω 1,67 GB ram.Ειναι λογικο να εχει τοσο πολυ αποκλειση απο τα 2 GB που λεει η samsung οτι εχει??

 

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!!

 

1. Δοκίμασε με security protocol WEP αντί για wpa/wpa2. Έχουν ακουστεί προβλήματα με καποιους router.

2. Δηλαδή πιο πριν είχες περισσοτερη?:confused:

Τόση ήταν η διαθέσημη, πάντα φίλε μου! ;)

 

Πολύ ζημιά το youtube, παιδιά!

Στο printscreen με κόκκινο είναι η αποφόρτιση με το youtube και με μπλε όταν το ειχα κανει disable. Η διαφορά είναι εμφανής, νομίζω.

Τώρα το ενεργοποίησα πάλι και έκανα αυτό που πρότεινε ο φίλος. Έκανα disable τις ειδοποιήσεις. Για να δούμε πάλι!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με το κείμενο oταν γράφουμε sms.

Όταν πάω να στείλω μήνυμα μου δείχνει ότι έχω 160 χαρακτήρες. Μόλις γράψω την 1η λέξη ή 1ο γράμμα αμέσως πάει στους 60 χαρακτήρες.

Να σημειώσω ότι γράφω με t9 στην μέθοδο πληκτρολόγιο είναι ενεργή η μέθοδος της Samsung.

Τι μπορεί φταίει?

Edited by GEZAS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με το κείμενο oταν γράφουμε sms.

Όταν πάω να στείλω μήνυμα μου δείχνει ότι έχω 160 χαρακτήρες. Μόλις γράψω την 1η λέξη ή 1ο γράμμα αμέσως πάει στους 60 χαρακτήρες.

Να σημειώσω ότι γράφω με t9 στην μέθοδο πληκτρολόγιο είναι ενεργή η μέθοδος της Samsung.

Τι μπορεί φταίει?

 

Μήπως γράφεις με πεζά Ελληνικά? Αν ναι, τότε σωστά στο κάνει. 160 χαρακτήρες μονον με κεφαλαία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

1. Δοκίμασε με security protocol WEP αντί για wpa/wpa2. Έχουν ακουστεί προβλήματα με καποιους router.

2. Δηλαδή πιο πριν είχες περισσοτερη?:confused:

Τόση ήταν η διαθέσημη, πάντα φίλε μου! ;)

 

Ευχαριστω για την βοηθεια!!Μπορεις να με πεις πως το κανουμε αυτο με το security protocol WEP γιατι δεν ετυχε ποτε να το κανω??:rolleyes:

2)Οχι,απλα τωρα που εχω αδεια ψαχνωντας το κινητο ειδα οτι εχει 1,67 ραμ και κολλησα λιγω γιατι ξερω οτι δεν ειναι ποτε ακριβος 2GB alla λιγοτερο αλλα δεν περίμενα τοσο μεγαλη διαφορα για αθτο ειπα να ρωτησω...:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια!!Μπορεις να με πεις πως το κανουμε αυτο με το security protocol WEP γιατι δεν ετυχε ποτε να το κανω??:rolleyes:

2)Οχι,απλα τωρα που εχω αδεια ψαχνωντας το κινητο ειδα οτι εχει 1,67 ραμ και κολλησα λιγω γιατι ξερω οτι δεν ειναι ποτε ακριβος 2GB alla λιγοτερο αλλα δεν περίμενα τοσο μεγαλη διαφορα για αθτο ειπα να ρωτησω...:)

 

To security protocol το ρυθμίζεις από το router, όχι από το τηλέφωνο. Όσο για την μνήμη, όλα όσα έχουν 2GB εκεί γυροφέρνουν. 100ΜΒ πάνω, 100ΜΒ κάτω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα και ηταν στο WPA/PSK.Τωρα το εβαλα στο WPA/WPA2-PSK.Μηπως και γινει τελικα.....Ευχαριστώ για την βοηθεια..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γράφεις με πεζά Ελληνικά? Αν ναι, τότε σωστά στο κάνει. 160 χαρακτήρες μονον με κεφαλαία.

 

Πριν λίγο καιρό δεν το έκανε αυτό τώρα κάτι έγινε και το κάνει. Θυμάμαι ότι έγραφα και με μικρά γράμματα 160 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό δεν το έκανε αυτό τώρα κάτι έγινε και το κάνει. Θυμάμαι ότι έγραφα και με μικρά γράμματα 160 χαρακτήρες

 

Για πολλαστή φορά....

 

Δεν γινόταν, δεν γίνεται και δεν πρόκειται να γίνει να στείλεις SMS με 160 χαρακτήρες, αν υπάρχουν μικρά ή κεφαλαία με τόνους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αλλά είμαι καινούργιος και δεν έχω διαβάσει όλα τα θέματα Οπότε θα πρέπει να στέλνω μηνύματα χωρίς τόνους? δεν υπάρχει καμία ρύθμιση η καμιά επιλογή?

 

το δοκίμασα και χωρίς τόνους με 1-1 γράμμα αλλά και πάλι το ίδιο. από 160 - 69

.

την συσκευή την έχω 1 εβδομάδα. Το 1ο μήνυμα που έστειλα θυμάμαι ότι έγραφα, έγραφα και δεν ξεπέρασα το 1sms .

γι.αυτό είπα ότι στην αρχή το έκανε.

πως δηλαδή στέλνετε εσείς sms στα ελληνικά με 160 χαρακτήρες? τι ρύθμιση έχετε κάνει? τι μέθοδο έχετε επιλέξει εγώ χρησιμοποιώ την 3x4 στα ελληνικά. και qwerty στα αγγλικά.

Edited by GEZAS
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι κάτι βρήκα στις ρυθμίσεις μηνυμάτων. στην μέθοδο εισαγωγής. επέλεξα την gsm γράφει μόνο κεφαλαία.

και 160 χαρακτήρες.

αν υπάρχει κάτι για μικρούς χαρακτήρες ας μου το αναφέρει κάποιος.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι κάτι βρήκα στις ρυθμίσεις μηνυμάτων. στην μέθοδο εισαγωγής. επέλεξα την gsm γράφει μόνο κεφαλαία.

και 160 χαρακτήρες.

αν υπάρχει κάτι για μικρούς χαρακτήρες ας μου το αναφέρει κάποιος.

Ευχαριστώ.

Μέσω τρίτων εφαρμογών μπορείς να γράφεις με μικρά γράμματα sms με 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα. ΑΛΛΑ δεν πρόκειται να φύγει ποτέ το μήνυμα όπως το βλέπεις. Απλά θα κάνει μετατροπή των μικρών γραμμάτων σε κεφάλαια και θα το στείλει. Οι 160 χαρακτήρες είναι περιορισμός του δικτύου και όχι των συσκευών.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα και ηταν στο WPA/PSK.Τωρα το εβαλα στο WPA/WPA2-PSK.Μηπως και γινει τελικα.....Ευχαριστώ για την βοηθεια..

 

Βασικά, εφόσον έχεις επιλογή WPA/WPA2-PSK (TKIP/AES), δοκίμασε αυτήν που έχει όλα τα security protocols και encryption αλγόριθμους. Αν συνεχίσει να έχει πρόβλημα, κοίταξε με WEP.

Μετά σειρά έχει το reset και reconfiguration του router και ξανά δοκιμές. Αν τώρα αποτύχουν όλα, τότε αλλαγή του router.

Το να το αφήσεις τελείως ξεκλείδωτο δεν αποτελεί επιλογή για μένα.:X

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδες αμα περασω την πολωνικη μετα μπορω να επανελθω σε οποιαδηποτε αλλη? εχω t-mobile γερμανικο...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, εφόσον έχεις επιλογή WPA/WPA2-PSK (TKIP/AES), δοκίμασε αυτήν που έχει όλα τα security protocols και encryption αλγόριθμους. Αν συνεχίσει να έχει πρόβλημα, κοίταξε με WEP.

Μετά σειρά έχει το reset και reconfiguration του router και ξανά δοκιμές. Αν τώρα αποτύχουν όλα, τότε αλλαγή του router.

Το να το αφήσεις τελείως ξεκλείδωτο δεν αποτελεί επιλογή για μένα.:X

 

Οκ.Εβαλα ολα το security protocols και encrytion αλγοριθμους.Ευχαριστω για τον χρονο και την βοηθεια.Καλες γιορτες και καλη προτωχρονια!!☺

Link to comment
Share on other sites

Λάθος Thread σίγουρα αλλά η κοινότητα πρέπει να ξέρει ότι το πρώτο επίσημο firmware για το Galaxy S5 Plus (SM-G901F) για την Ελλάδα είναι γεγονός στο Sammobile παραμονή Χριστουγέννων. Ξέρω τι θα ζητήσω στον Άγιο Βασίλη:):):) Καλώς τα δεχτήκαμε.....!!

 

"Greece (EUR) SM-G901F GALAXY S5 Plus 4.4.4 G901FXXU1ANK3"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος τροπος να καθαριζω την cache στις εφαρμογες ολες μαζι να μην το κανω μια μια? (Πχ στο ταπαταλκ ειχα 250μβ cache)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος τροπος να καθαριζω την cache στις εφαρμογες ολες μαζι να μην το κανω μια μια? (Πχ στο ταπαταλκ ειχα 250μβ cache)

 

Στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου σου υπάρχει η επιλογή στο χώρο αποθήκευσης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος τροπος να καθαριζω την cache στις εφαρμογες ολες μαζι να μην το κανω μια μια? (Πχ στο ταπαταλκ ειχα 250μβ cache)

 

Στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου σου υπάρχει η επιλογή στο χώρο αποθήκευσης.

 

Ή αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.cache

 

Καλύτερα όμως να ρωτούσες εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...