Jump to content

Παπούτσια


MiuMiu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά ξέρει κάποιος που θα βρω αυτά εδώ σε 45 νούμερο;

 

 

http://cdn29.us3.fansshare.com/pictures/stefanjanoski/nike-sb-stefan-janoski-max-midnight-navy-max-1780881161.jpg

 

Στα Footlocker ψαξε,μπορει να το εχει. Adidas Stan Smith φτηνα σε 45-46 νουμερο που μπορω να βρω στη Θεσσαλονικη;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Παιδιά γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω τα συγκεκριμένα adidas los angeles στην Θεσσαλονίκη?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Sneaker365.gr

Αξιόπιστο?

 

100% γνήσιες μαϊμούδες και μάλιστα πανακριβες σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Τωρα για την αξιοπιστία σαν καταστημα δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Sneaker365.gr

Αξιόπιστο?

ουτε καν.ουτε β διαλογης δεν ειναι :down:

πολυ καλο καταστημα και συχνα αγοραζω γιατι απ'οτι καταλαβα τετοιο στηλ παπουτσια θελεις ειναι αυτο http://www.sneakerstore.gr/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

 

 

 

 

Παιδιά γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω τα συγκεκριμένα adidas los angeles στην Θεσσαλονίκη?

 

 

 

Δες σε footlocker(footlocker.eu).

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ουτε καν.ουτε β διαλογης δεν ειναι :down:

πολυ καλο καταστημα και συχνα αγοραζω γιατι απ'οτι καταλαβα τετοιο στηλ παπουτσια θελεις ειναι αυτο http://www.sneakerstore.gr/

 

 

 

Επισης και για sneakers δειτε το DeviceOne.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τα stan Smith θέλω.

 

 

 

Δες στο footlocker στα 80-85€.Πιο φτηνα δεν νομιζω να τα βρεις,εκτος αμα φορας μικρο νουμερο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κοντά στα 90 τα βρίσκω σε φυσικό κατάστημα στην περιοχή μου πάντως.

Άπ έξω υπάρχει κάνα site που να συμφερει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις site με μεγαλα νουμερα? (κοιταω για 48-48.5, αναλογα το μοντελο ισως και 49).

 

Εχω βαλει στο ματι τα stefan janoski sb zoom της Nike, αλλα σε αυτο το νουμερο δεν τα βρηκα ουτε σε επισημο outlet, ουτε σε footlocker...Καμια ιδεα?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις site με μεγαλα νουμερα? (κοιταω για 48-48.5, αναλογα το μοντελο ισως και 49).

 

 

 

 

 

Εχω βαλει στο ματι τα stefan janoski sb zoom της Nike, αλλα σε αυτο το νουμερο δεν τα βρηκα ουτε σε επισημο outlet, ουτε σε footlocker...Καμια ιδεα?

 

 

Μεσω ιντερνετ; Δες τον Delikaris μηπως εχει

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις site με μεγαλα νουμερα? (κοιταω για 48-48.5, αναλογα το μοντελο ισως και 49).

 

Εχω βαλει στο ματι τα stefan janoski sb zoom της Nike, αλλα σε αυτο το νουμερο δεν τα βρηκα ουτε σε επισημο outlet, ουτε σε footlocker...Καμια ιδεα?

φιλε αυτα τα παπουτσια τα φοραω ηδη.σε free run φοραω 47.5 - US 13 _ UK 12 χωρις να με στενευει.σε stefan janoski το 46 μου εκανε ακριβως το ιδιο.εχουν εμγαλη φορμα.πηγαινε σε ενα καταστημα και φορεσετα.αν ειναι στην αθηνα. πηγαινε σε καταστημα foot locker στην ερμου αλλιως επισης στο colorskate στο κετρο της αθηνας εκει σε εναν καθετο δρομο στης Αθηνάς.

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν από πολλά χρόνια είχα πάρει ένα ζευγάρι μποτακια σαν σνικερ με πολυ μαλακό δέρμα και αρκετά ψηλά πιο πάνω από τον αστράγαλο . Δέσιμο με κορδονια.

Έκτοτε προσπαθώ να βρω κάτι αντίστοιχο αλλά καμία τύχη. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με τέτοια παπούτσια.;

Link to comment
Share on other sites

Πριν από πολλά χρόνια είχα πάρει ένα ζευγάρι μποτακια σαν σνικερ με πολυ μαλακό δέρμα και αρκετά ψηλά πιο πάνω από τον αστράγαλο . Δέσιμο με κορδονια.

Έκτοτε προσπαθώ να βρω κάτι αντίστοιχο αλλά καμία τύχη. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με τέτοια παπούτσια.;

φανταζομαι οτι ηταν ΝΙΚΕ!!! ??? τετοια θα βρεις ανετα,και σιγουρα θα βρεις πολλα σνικερ ειδικα μπασκετικα τα old school σε καταστημα ελληνικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ήταν Nike αλλά δεν πειράζει. Επίσης δεν ήταν σνικερ. Τεσπα.

Ανεβασε μια φωτογραφια για να σου προτεινω καποιο καταστημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά τα kayano 22 είναι μόνο για υπερπρηνισμό; Έκανα το

(δεν ξέρω κατά πόσο αξιόπιστο είναι) και φαίνεται να έχω ουδέτερο πάτημα. Το θέμα είναι ότι τα παπούτσια που τα δοκίμασα λίγο στο κατάστημα, είναι ό,τι πιο άνετο έχω φορέσει ποτέ. Να πάω σε kinsei 6 που υποτίθεται είναι για ουδέτερο πάτημα; (δεν υπήρχαν για δοκιμή, μόνο κατόπιν παραγγελίας)

Τα παπούτσια τα θέλω κυρίως για περπάτημα μεγάλων αποστάσεων (όχι τρέξιμο).

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση xapos. Μήπως μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το που μπορώ να κάνω τη μέτρηση; Είτε εδώ είτε σε προσωπικό μήνυμα αν θεωρείται διαφήμιση.

 

Διάβασα σε ένα review ότι τα kayano είναι μεν για υπερπρηνισμό αλλά μπορούν να χρησιμοποιήθουν και από άτομα με ουδέτερο πάτημα, ενώ τα nimbus είναι για ουδέτερο αλλά μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν και άτομα με υποπρηνισμό.

Επίσης στο αμερικάνικο site της asics στο πινακάκι pronation έχει επιλεγμένους 2 τύπους για το κάθε παπούτσι αντί για ένα όπως στο βρετανικό. (π.χ. τα kayano). Υπάρχει περίπτωση να έχουν διαφορετική κατασκευή;

 

Αυτό που με απασχολεί πιο πολύ πάντως είναι στην περίπτωση που δεν με βολέψουν τα nimbus (αν δεν τα θεωρήσω τόσο άνετα κατά τη δοκιμή), πόσο μεγάλη είναι η πιθανότητα να πάθω κάποια ζημιά αν χρησιμοποιήσω τα kayano; (θεωρώντας πάντα ότι έχω ουδέτερο πάτημα και τα θέλω μόνο για περπάτημα και όχι τρέξιμο). Το ρωτάω αυτό γιατί διάβασα σε ένα forum ότι αν χρησιμοποιείς παπούτσια με λάθος πρηνισμό μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα (π.χ. στα γόνατα).

Edited by RoadHog
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα, πόσα χιλιόμετρα γράφεις και για τη χρήση τα θες; Ο κόσμος επειδή δεν ξέρει αγοράζει μόνο ότι του αρέσει. Συμπέρασμα, το 70% αυτών φοράνε λάθος παπούτσι. Δεν το καταλαβαίνουν όμως γιατί δεν τρέχουν ή τρέχουν λίγο. Ζημιά θα σου κάνει στο γόνατο ή αλλού μόνο αν γράφεις χιλιόμετρα. Αν είσαι στα νότια προάστια πήγαινε στο Φλοισβο στο outrun. Αν είσαι βόρεια προάστια στο κατάστημα της asics και νομίζω ότι έχει και το runnerstore. Τα δύο πρώτα είναι σίγουρα πάντως. Υπόψιν σε asics, πας σχεδόν ένα νούμερο παραπάνω από ότι φοράς από τα πολιτικά και μισό από Nike ή Adidas. Το καλό τους είναι ότι βγάζουν πολλά χιλιόμετρα αλλά θέλουν και παραπάνω από τα άλλα για στρώσιμο.

 

Nimbus 17

Link to comment
Share on other sites

τα Kayano είναι ΚΑΙ για ουδέτερο πάτημα και όπως είπες είναι ό,τι καλύτερο(ή έστω από τα καλύτερα). Το αρνητικό τους εδώ και πολλά χρόνια είναι η αντοχή τους. Συνήθως τρυπάνε μπροστά στο δάχτυλο και πίσω εσωτερικά στην φτέρνα. Προσωπικά και μετά από χρήση των 16-17-18-19, σταμάτησα να τα αγοράζω, παρόλο που πχ. ήμουν Αμερική και βρήκα τα 20 σε υπερβολικά χαμηλή τιμή (100 δολάρια). Θεωρώ ότι είμαι συνειδητοποιημένος καταναλωτής και "τιμωρώ" αυτούς που αρνούνται να ακούσουν τους καταναλωτές.Τα παράπονα είναι άπειρα στα αντίστοιχα φόρα, κάθε φορά όμως τα το νέο μοντέλο είχε πάλι τις ίδιες αντοχές. Πλέον αγοράζω nike pegasus και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Ενημερωτικά Kayano για ουδέτερο/υπερπρηνισμό, nimbus για ουδέτερο/υποπρηνισμό. Τα πρώτα έχουν φοβερή στήριξη, τα δεύτερα πιο μαλακά. Πελματογράφημα μπορείς να κάνεις δωρεάν σε όλα τα intersports.

Καλή αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!

 

Τα παπούτσια τα θέλω μόνο για το γυμναστήριο (διάδρομο/ποδήλατο και λίγα βάρη). Έτσι όπως το έχω υπολογίσει κάνω γύρω στα 6km περπάτημα κάθε μέρα (είναι πολλά για 'μένα :lol:). Επίσης είμαι υπέρβαρος (δεν ξέρω κατά πόσο αυτό επηρεάζει τη σωστή λειτουργία του απορροφητικού υλικού της κάθε εταιρίας). Κινδυνεύω να πάθω κάποια ζημιά με αυτή τη χρήση;

 

Είναι η πρώτη φορά που κοιτάω κάτι σε asics. Συνήθως παίρνω adidas/nike αλλά τα συγκεκριμένα asics μου έκαναν πάρα πολύ καλή εντύπωση. Δοκίμασα και τα cumulus αλλά μου φάνηκαν σκληρά. Επίσης είδα ότι κανείς σας δεν σχολίασε τα kinsei 6. Δεν αξίζει να κοιτάξω προς αυτή την κατεύθυνση;

Θα δοκιμάσω και τα nimbus από εβδομάδα αλλά ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κάποιος λόγος να επιλέξω τα 17 αντί των 18;

 

Πελματογράφημα θα κάνω μάλλον στα Intersport μιας και βρίσκομαι Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!

 

Τα παπούτσια τα θέλω μόνο για το γυμναστήριο (διάδρομο/ποδήλατο και λίγα βάρη). Έτσι όπως το έχω υπολογίσει κάνω γύρω στα 6km περπάτημα κάθε μέρα (είναι πολλά για 'μένα :lol:). Επίσης είμαι υπέρβαρος (δεν ξέρω κατά πόσο αυτό επηρεάζει τη σωστή λειτουργία του απορροφητικού υλικού της κάθε εταιρίας). Κινδυνεύω να πάθω κάποια ζημιά με αυτή τη χρήση;

 

Είναι η πρώτη φορά που κοιτάω κάτι σε asics. Συνήθως παίρνω adidas/nike αλλά τα συγκεκριμένα asics μου έκαναν πάρα πολύ καλή εντύπωση. Δοκίμασα και τα cumulus αλλά μου φάνηκαν σκληρά. Επίσης είδα ότι κανείς σας δεν σχολίασε τα kinsei 6. Δεν αξίζει να κοιτάξω προς αυτή την κατεύθυνση;

Θα δοκιμάσω και τα nimbus από εβδομάδα αλλά ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κάποιος λόγος να επιλέξω τα 17 αντί των 18;

 

Πελματογράφημα θα κάνω μάλλον στα Intersport μιας και βρίσκομαι Θεσσαλονίκη.

 

Δες και τα New Balance 1260 (για υπερπρηνισμό/ουδέτερο) και 1080 (ουδέτερο/υπτιασμό).;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...