Jump to content

Τελωνείο και εκτελωνισμοί


alfa 156
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ ευχαριστώ, δεν μου ήταν ξεκάθαρο αν η απάντησή σου ήταν βάσει του δεδομένου πως δεν του έδειξε κλείσιμο από Αττική, ή άσχετα από αυτό.

Πάντως έκανα μια αναζήτηση στο νήμα να δω τα στάτους που αναφέρανε κλείσιμο από Κ.Δ. Αττικής με παράδοση βόρεια, και βλέπω ένα ψιλοπάτερν πως τελικά την γλυτώσανε (καναδυο σελίδες βέβαια τσέκαρα από τα αποτελέσματα, μπορεί να μην σημαίνει και τίποτα).

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Από τα περιστατικά που έχουν καταγραφεί δεν βγαίνει κανόνας για το πως κινούνται τα δέματα που αμφισβητούνται στο αεροδρόμιο Αθηνών και προωθούνται για εκτελωνισμό στην ΥΕΔ Θεσ/νίκης.
Link to comment
Share on other sites

για λίγο γλίτωσα την ανακοπή :P

 

http://prntscr.com/eeujo1

 

Y.Γ

Την άλλη φορά που σταμάτησε τελωνείο δεν είχε φτάσει κέντρο διαλογής αεροδρομίου. Κατευθείαν κρατήθηκε τελωνείο

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Σε φάση το ξανασκέφτηκε πρωί πρωί και λέει '' δε ******* θα το εκτελωνίσω κι αυτό''

 

Το δικό μου σήμερα έκλεισε κανονικά το μεσημεράκι

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 20-02-2017 17:13 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 01-03-2017 14:40 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 01-03-2017 17:51 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

για λίγο γλίτωσα την ανακοπή :P

 

http://prntscr.com/eeujo1

 

Y.Γ

Την άλλη φορά ..... τελωνείο

 

Ιδια περιπτωση, ιδια μερα κι εγω! :(

Τζαμπα η αρχικη χαρα.....

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

χθες στις 1 το μεσημέρι άφιξη στην υεδ Θεσσαλονίκης, σήμερα το πρωί στις 8 κλείσιμο από την υεδ σύμφωνα με το tracking!! το λες και ρεκόρ του φόρουμ!! :P
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έκανα μια αναζήτηση στο νήμα να δω τα στάτους που αναφέρανε κλείσιμο από Κ.Δ. Αττικής με παράδοση βόρεια, και βλέπω ένα ψιλοπάτερν πως τελικά την γλυτώσανε (καναδυο σελίδες βέβαια τσέκαρα από τα αποτελέσματα, μπορεί να μην σημαίνει και τίποτα).

 

Και τώρα βλέπω πως μέσα στο βράδυ έφυγε αέρα και το δικό μου, ακολουθώντας όντως το ίδιο πάτερν. Στα εντός, σε -ούτε- 3 μέρες το ξεπετάξανε...

 

29-01-2017 Παραγγελία (Κινητό, Gearbest, PostNL)

08-02-2017 07:48 The item is pre-advised

19-02-2017 18:27 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΟΛΛΑΝΔΙΑ

28-02-2017 13:36 ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ, ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ (ΚΑΤ)

28-02-2017 15:36 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ. ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

28-02-2017 18:42 ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ

01-03-2017 12:57 ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ

01-03-2017 14:57 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ

01-03-2017 18:19 ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ

01-03-2017 22:00 ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

02-03-2017 02:19 ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

02-03-2017 02:52 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

02-03-2017 07:45 ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ********

02-03-2017 09:32 ΑΦΙΞΗ ΣΕ ******* (Κ.Κ.)

 

ETA:

02-03-2017 10:18 Ειδοποιητήριο :X

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

είναι κάποιος άλλος που δεν έχει πάρει ακόμα την παραγγελία του από τέλη Δεκεμβρίου ή είμαι ο μοναδικός??? έχω παραγγείλει κινητό από GEARBEST και έρχεται με PostNL, είναι νορμάλ τόση καθυστέρηση ή πρέπει να ανησυχώ:worry::worry:???ty!!!

 

24-12-2016 18:22 The item is on transport to the country of destination GREECE

24-12-2016 09:22 The item is on transport to the country of destination

23-12-2016 11:08 The item is at the PostNL sorting center

19-12-2016 01:54 The item is pre-advised

 

εγω θα ειχα ζητησει εδω κ ενα μηνα refund

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει ο φίλος. Ζήτα refund αν έχουν περάσει οι μέρες που δίνει το Gearbest για παραλαβή και αν το παραλάβεις μετά τους στέλνεις τα χρήματα ή μιλάς μαζί τους να συμφωνήσετε να τους στείλεις λιγότερα χρήματα σαν μερική αποζημίωση για την καθυστέρηση ας πούμε.
Link to comment
Share on other sites

1f4d598e67418cd55998ff1c569b9866.jpg

 

Να πω κι εγώ ότι είναι xiaomi redmi 4 pro απο aliexpress με SG post και το πήρα 167€ οποτε με το τελωνείο θα βγει σαν να το έπαιρνα απο σκρουτζομαγαζο...

 

Sent from my GT-I8160P using Tapatalk

 

 

 

Πήρα σήμερα στα Ελτα οπου το σήκωσε μια ευγενική κύρια και Ρώτησα για το δέμα μου.

Με ρωτάει τι γράφει στο tracking??

Της λεω οτι μπήκε τελωνείο στις 24.

Μου λεει θα περιμένεις 30-40 μέρες.θα βγει μου είπε και επίσημη ανακοίνωση για το θέμα αυτό.

Της λέω είναι αναγκη γιατί φεύγω για Γαλλία την Κυριακή (Οντως πάω...).Την παρακάλεσαν να πήγαιναν απο εκεί.

Μου είπε έλα αλλά δεν ξέρω αν τελικά θα το πάρεις..

Με το ενδεχόμενο της απόρριψης έφυγα για αεροδρόμιο γιατί βαρεθηκα να περιμένω και ήθελα να δω τι κανουν τέλος πάντων εκεί.

 

Με το που φτανω μπαίνω στο κτιριο που λέει ΕΛΤΑ.

Είναι λοξως δεξια στην εξοδο.

Της λέω το θέμα μου και μια κύρια προθυμοποιήθηκε να παει να ψάξει το δέμα μου.Μετα απο κάνα τέταρτο γύρισε με το δέμα μου και το έδωσε στην αλλη κυρία που καθόταν μπροστά απο ενα laptop.

Σκίζει την συσκευασία κοιτάει το κινητό και ψάχνει στο ίντερνετ να μαθει τιμή.Με ρωτάει αν κοστίζει περιπου 150€.

Της είπα ναι και μου το κοστολογει 36€ συν 12€ σύνολο 48€.

Πήγα στο κτιριο της goldair και βρήκα την διευθύντρια που μου υπεγραψε το χαρτί που είχα με το ποσο και έφυγα για το ταχυδρομείο που είναι στις αφιξεις!!(όλα αυτά με το αμάξι εννοείται).

Μπήκα μέσα βρήκα το ταχυδρομείο πληρωσα τα 48€ και με την απόδειξη πισω στο κτιριο που ξεκίνησα (ΕΛΤΑ).

Δειχνω την απόδειξη μου δίνει το κινητό, και αφού τους ευχαριστησα ολους για το χρονο τους έφυγα!!

 

Κανονικά αυτή η διαδικασία δεν επιτρεπεται.Οι αποθήκες δεν είναι ανοιχτές στο κοινο.Περιμένεις αναγκαστικά 30 με 40 μέρες.

Απλα είπα να το ρισκαρω μιας και μένω σχετικα κοντά.(Ηράκλειο Αττικής).

 

 

 

Sent from my GT-I8160P using Tapatalk

Edited by t021185
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ετυχε να ρωτησεις πώς το κρατησαν αρχικα;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να μάθω αν πήρε τίποτα το μάτι του στην οθόνη :ninja:, από που κοιτάξανε την τιμή.

υγ. Και αν ήταν μόνο αυτά τα δύο άτομα (αν ναι, δεν είναι να απορείς με τους χρόνους...)

Link to comment
Share on other sites

χθες στις 1 το μεσημέρι άφιξη στην υεδ Θεσσαλονίκης, σήμερα το πρωί στις 8 κλείσιμο από την υεδ σύμφωνα με το tracking!! το λες και ρεκόρ του φόρουμ!! :P

 

Ακριβως οπως λες! Χθες το δεμα μου μπηκε στην ΥΕΔ θεσσαλονικης και βγηκε σημερα ακριβως τις ωρες που λες!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα αν πήγαινε δηγματολειπτικα και μου είπε ότι τώρα πλέον περνάνε σχεδόν όλα.

Στο γραφείο που μπήκα ήταν 2 άτομα αριστερά που ξεφορτωνανε κιβώτια και 2 γυναίκες στη μέση του δωματίου που η μία είχε το λαπτοπ που είπα. Δεν μπορούσα να κοιτάξω οθόνη αλλά δεν νομίζω ότι το έψαξε ιδιαίτερα.

Μόλις της είπα ότι γύρω στα 150 το πήρα το έγραψε κατευθείαν για 150.

Γενικά έπαιζε σε δέματα που είδα με φωτοτυπία πάνω 100 και 150 ευρώ τα πιο πολλά. Έχουν τόσα πολλά δέματα που μόλις βλέπουνε κινητό παίζουνε σε αυτές τις τιμές κυρίως. Πάντως δεν είναι μόνο κινητά.. Μπροστά μου είδα κάτι βάζα κάτι ψηφιακές μηχανές και αρκετά κινητά..

Μου είπε πάντως ότι έχει αυξηθεί πολύ το ποσοστό ελέγχου στο τελωνείο γιατί δέχτηκαν πιέσεις από το Υπ. Οικονομικών.

 

Να πω επίσης ότι σήμερα εκτελωνιζανε 24/1 και 25/1 δέματα

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για redmi note 4 3/32GB με τιμή 170 ευρώ πλήρωσα 48 ευρώ επιπλέον.
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα αν πήγαινε δειγματοληπτικα και μου είπε ότι τώρα πλέον περνάνε σχεδόν όλα.

Στο γραφείο που μπήκα ήταν 2 άτομα αριστερά που ξεφορτωνανε κιβώτια και 2 γυναίκες στη μέση του δωματίου που η μία είχε το λαπτοπ που είπα. Δεν μπορούσα να κοιτάξω οθόνη αλλά δεν νομίζω ότι το έψαξε ιδιαίτερα.

Μόλις της είπα ότι γύρω στα 150 το πήρα το έγραψε κατευθείαν για 150.

Γενικά έπαιζε σε δέματα που είδα με φωτοτυπία πάνω 100 και 150 ευρώ τα πιο πολλά. Έχουν τόσα πολλά δέματα που μόλις βλέπουνε κινητό παίζουνε σε αυτές τις τιμές κυρίως. Πάντως δεν είναι μόνο κινητά.. Μπροστά μου είδα κάτι βάζα κάτι ψηφιακές μηχανές και αρκετά κινητά..

Μου είπε πάντως ότι έχει αυξηθεί πολύ το ποσοστό ελέγχου στο τελωνείο γιατί δέχτηκαν πιέσεις από το Υπ. Οικονομικών.

 

Έως τον Ιούνιο '17 όλα τα δέματα θα εκτελωνίζονται ηλεκτρονικά πλέον με ΑΦΜ παραλήπτη ή των ΕΛΤΑ

Στο μέλλον οι εξωτερικές πληροφορίες ενός δέματος περί Gift και μειωμένης τιμής σύμφωνα με το Declaration του αποστολέα

όχι μόνο δεν θα λαμβάνεται υπ όψιν αλλά θα ζητείται Υπεύθυνη Δήλωση του δικαιούχου και κατόπιν θα γίνεται έλεγχος για αληθή στοιχεία, εκεί θα χρειαστεί προσοχή, για ψευδή στοιχεία επισύρονται πρόστιμα και κατασχέσεις δεμάτων .......... αν εφαρμοστεί :lol:

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12

Και κάπως έτσι θα τελειώσει το παραμύθι που ζήσαμε αρκετά χρόνια!

Θα συμφέρει αγορά μόνο από ΕΕ,η οποια θα συμφέρει γιατί θα καλύπτεται και από την Ευρωπαϊκή εγγύηση! Εγώ πλέον αγοραζω από Αγγλία και λιγότερο από Γερμανια.Οταν αποχωρήσει η Αγγλία από την ΕΕ οποτε θα περνανε τελωνείο και οι αποστολές από UK,τότε από Γερμανια αναγκαστικά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άρα περνάνε όλα τελωνείο πια.....

 

Αλλά θα κοστιζει φθηνοτερα αν το παραλαμβάνεις από ΕΛΤΑ και ακριβοτερα από courier(πχ Fedex)...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα σήμερα στο 21035***** οπου το σήκωσε μια ευγενική κύρια και Ρώτησα για το δέμα μου.

Με ρωτάει τι γράφει στο tracking??

Της λεω οτι μπήκε τελωνείο στις 24.

Μου λεει θα περιμένεις 30-40 μέρες.θα βγει μου είπε και επίσημη ανακοίνωση για το θέμα αυτό.

Της λέω είναι αναγκη γιατί φεύγω για Γαλλία την Κυριακή (Οντως πάω...).Την παρακάλεσαν να πήγαιναν απο εκεί.

Μου είπε έλα αλλά δεν ξέρω αν τελικά θα το πάρεις..

Με το ενδεχόμενο της απόρριψης έφυγα για αεροδρόμιο γιατί βαρεθηκα να περιμένω και ήθελα να δω τι κανουν τέλος πάντων εκεί.

 

Με το που φτανω μπαίνω στο κτιριο που λέει ΕΛΤΑ.

Είναι λοξως δεξια στην εξοδο που λέει ###### - *********.

Της λέω το θέμα μου και μια κύρια προθυμοποιήθηκε να παει να ψάξει το δέμα μου.Μετα απο κάνα τέταρτο γύρισε με το δέμα μου και το έδωσε στην αλλη κυρία που καθόταν μπροστά απο ενα laptop.

Σκίζει την συσκευασία κοιτάει το κινητό και ψάχνει στο ίντερνετ να μαθει τιμή.Με ρωτάει αν κοστίζει περιπου 150€.

Της είπα ναι (167 κοστίζει) και μου το κοστολογει 36€ συν 12€ σύνολο 48€.

Πήγα στο κτιριο της ***** και βρήκα την διευθύντρια που μου υπεγραψε το χαρτί που είχα με το ποσο και έφυγα για το ταχυδρομείο που είναι στις αφιξεις!!(όλα αυτά με το αμάξι εννοείται).

Μπήκα μέσα βρήκα το ταχυδρομείο πληρωσα τα 48€ και με την απόδειξη πισω στο κτιριο που ξεκίνησα (ΕΛΤΑ).

Δειχνω την απόδειξη μου δίνει το κινητό, και αφού τους ευχαριστησα ολους για το χρονο τους έφυγα!!

 

Κανονικά αυτή η διαδικασία δεν επιτρεπεται.Οι αποθήκες δεν είναι ανοιχτές στο κοινο.Περιμένεις αναγκαστικά 30 με 40 μέρες.

Απλα είπα να το ρισκαρω μιας και μένω σχετικα κοντά.(Ηράκλειο Αττικής).

 

 

 

Sent from my GT-I8160P using Tapatalk

 

Αφού κανονικά δεν επιτρεπεται,κατα την ταπεινή μου γνώμη δεν έπρεπε να το δημοσιοποιήσεις!!!

Σε εξυπηρέτησαν οι άνθρωποι κατ εξαίρεση! Μην βρουν και τον μπελά τους...

Έγραψες και το τηλεφωνο,οποτε αμέσως θα εντοπίσουν την υπάλληλο αλλα θα την ζαλίζουν και όσοι απο το forum ζητούν το ίδιο με σένα!

Έδωσες στεγνα την διευθύντρια που υπόγραψε παρατυπα συμφωνα με τα λεγομενα σου και σε εφτιαξε και στο τέλος ρίχνεις την ταφόπλακα ότι παρατυπησαν γιατί απαιτούνται 40 ημερες και ότι οι αποθήκες δεν είναι ανοικτές για το κοινο αλλα εσύ εξυπηρετηθηκες...

Και αν τυχόν δει το νήμα σου "λάθος άνθρωπος",γιατί κάθε μέρα χιλιάδες μπαίνουν και διαβάζουν,και οι υπάλληλοι αντιμετωπισουν θέμα,τότε απλα δεν θα εξυπηρετήσουν ποτε ξανά κανέναν!

Εγώ πάντως έβαλα αστερίσκους στο κείμενό σου πιο πάνω...

Κατά τ'αλλα...

Τι να πω...

Καλά μας κανουν...

Δεν υπάρχει ελπίδα!

Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

Άρα περνάνε όλα τελωνείο πια.....

Όλα ΘΑ περνάνε τελωνείο, γιατί ακόμα δειγματοληπτικούς ελέγχους κάνουν και κατά πληστον "τσακωνουν" κινητά! Σήμερα πέρασε ακόμα ένα tv box (2ο σε δύο μηνες). Και μάλιστα αρκετά ογκώδες καθώς περιέχει και wireless keyboard - mouse μεσα. Τι να πω, ακόμα είναι ρευστά τα πράγματα μέχρι να έχουμε μια πλήρη εικόνα-ενημέρωση για το τι θα μπορούμε τελικά να αγοράζουμε από χώρες εκτός Ε.Ε και να μην το παίζουμε κορόνα γράμματα.

eff9b61020603aad83d6ef17e4501123.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κάπως έτσι θα τελειώσει το παραμύθι που ζήσαμε αρκετά χρόνια!

Θα συμφέρει αγορά μόνο από ΕΕ,η οποια θα συμφέρει γιατί θα καλύπτεται και από την Ευρωπαϊκή εγγύηση! Εγώ πλέον αγοραζω από Αγγλία και λιγότερο από Γερμανια.Οταν αποχωρήσει η Αγγλία από την ΕΕ οποτε θα περνανε τελωνείο και οι αποστολές από UK,τότε από Γερμανια αναγκαστικά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αλλά θα κοστιζει φθηνοτερα αν το παραλαμβάνεις από ΕΛΤΑ και ακριβοτερα από courier(πχ Fedex)...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αφού κανονικά δεν επιτρεπεται,κατα την ταπεινή μου γνώμη δεν έπρεπε να το δημοσιοποιήσεις!!!

Σε εξυπηρέτησαν οι άνθρωποι κατ εξαίρεση! Μην βρουν και τον μπελά τους...

Έγραψες και το τηλεφωνο,οποτε αμέσως θα εντοπίσουν την υπάλληλο αλλα θα την ζαλίζουν και όσοι απο το forum ζητούν το ίδιο με σένα!

Έδωσες στεγνα την διευθύντρια που υπόγραψε παρατυπα συμφωνα με τα λεγομενα σου και σε εφτιαξε και στο τέλος ρίχνεις την ταφόπλακα ότι παρατυπησαν γιατί απαιτούνται 40 ημερες και ότι οι αποθήκες δεν είναι ανοικτές για το κοινο αλλα εσύ εξυπηρετηθηκες...

Και αν τυχόν δει το νήμα σου "λάθος άνθρωπος",γιατί κάθε μέρα χιλιάδες μπαίνουν και διαβάζουν,και οι υπάλληλοι αντιμετωπισουν θέμα,τότε απλα δεν θα εξυπηρετήσουν ποτε ξανά κανέναν!

Εγώ πάντως έβαλα αστερίσκους στο κείμενό σου πιο πάνω...

Κατά τ'αλλα...

Τι να πω...

Καλά μας κανουν...

Δεν υπάρχει ελπίδα!

Έχεις δίκιο για το post μου.

Το διόρθωσα κάπως για να μην συμβούν τυχόν παρατραγουδα.

Ζητώ συγνώμη και δεν θέλω να το παίξω έξυπνος.

Φιλικα

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Όλα ΘΑ περνάνε τελωνείο, γιατί ακόμα δειγματοληπτικούς ελέγχους κάνουν και κατά πληστον "τσακωνουν" κινητά! Σήμερα πέρασε ακόμα ένα tv box (2ο σε δύο μηνες). Και μάλιστα αρκετά ογκώδες καθώς περιέχει και wireless keyboard - mouse μεσα. Τι να πω, ακόμα είναι ρευστά τα πράγματα μέχρι να έχουμε μια πλήρη εικόνα-ενημέρωση για το τι θα μπορούμε τελικά να αγοράζουμε από χώρες εκτός Ε.Ε και να μην το παίζουμε κορόνα γράμματα.

eff9b61020603aad83d6ef17e4501123.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν γίνομαι αδιάκριτη! Ποιο tv box με wireless mousse έφερες; είσαι ικανοποιημένος;

Link to comment
Share on other sites

Αυριο (μάλλον) παραλαμβάνω δέμα, από gearbest με NL post, μικρής αξίας (ατμοποιητής ηλεκτρ. τσιγάρου και ένα ακόμα μικροείδος) που πέρασε ελεύθερα...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Αυριο (μάλλον) παραλαμβάνω δέμα, από gearbest με NL post, μικρής αξίας (ατμοποιητής ηλεκτρ. τσιγάρου και ένα ακόμα μικροείδος) που πέρασε ελεύθερα...

 

Το θεώρησαν όντως μικρής αξίας,για αυτό γλιτωσε το τελωνείο...

Καλορίζικο! Και μην υπερ-ατμίζεις... Και αυτό δεν είναι υγιεινό!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γίνομαι αδιάκριτη! Ποιο tv box με wireless mousse έφερες; είσαι ικανοποιημένος;

 

Δεν είναι για μένα αλλά το προηγούμενο μοντέλο που είχα είχα μείνει φουλ ικανοποιημένος. Το tv box είναι το mini m8s II και το wireless mouse είναι το TK668. Και τα δύο από gearbest.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...