Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 635


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia Lumia 635

(RM-974)

Uncompromised performance

 

0568199a-4b84-4ed6-a6ee-a1f32eb71fae.jpg?n=Lumia-635-1_1084x609.jpg

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

2 Απριλίου 2014

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας:

 

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia Lumia 635 is a smartphone featuring the Windows Phone 8.1 operating system, 1.2 GHz quad-core processor, 5 MP camera and ClearBlack IPS display. The device brings the best browsing experience with IE11 hardware accelerated graphics and HTML5 support. Develop apps for this device with XNA and C++ frameworks and build web experiences using Internet Explorer 11. Supported operating bands depend on the country/region where the device is available.

______________________________________

 

Λειτουργικό σύστημα:

Microsoft Windows Phone 8.1 (Lumia Cyan)

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

Lumia Cyan 01061.00066.14235.36002 - OS version 8.10.12397.895 (Country variant)

 

Δείκτης SAR:

0.79 W/kg

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο Τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by niotheros
Ενημέρωση συνδέσμων

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Άμεσα διαθέσιμο απο MS Store Ιταλίας στα 179 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά(στέλνει και Ελλάδα μέσα απο τις λίστες χωρών)

http://www.microsoftstore.com/store/mseea/it_IT/pdp/Nokia-Lumia-635/productID.304048400?ClickID=a90sr5ny05tnkzztas05vrnasntt599tkllr

 

Σε όλα τα χρώματα

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει με το 630;

 

το 635 υποστηρίζει 4G - LTE και δεν βγαίνει σε DualSIM έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξέρει κανείς αν θα έρθει και στην ελλαδα?

Δεν έχει ακουστεί κάτι, θα είχε έρθει μέχρι τώρα, δεν νομίζω να έρθει.

 

Αλλά, από τη στιγμή που είναι ίδιο με το 630 με τη μόνη διαφορά το 4G που στην Ελλάδα δεν υπάρχει σχεδόν πουθενά εκτός των αστικών κέντρων και δεν είναι δίκαρτο, άρα το 630 είναι καλύτερο.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Στα 168 ευρώ καλά πλάκα μας κάνουν? Είπαμε να έρθει αλλά όχι κ έτσι ,αυτό 50ευρώ κάτω έπρεπε να είναι κατά την ταπεινή μου γνωμη
Link to comment
Share on other sites

Στα 168 ευρώ καλά πλάκα μας κάνουν? Είπαμε να έρθει αλλά όχι κ έτσι ,αυτό 50ευρώ κάτω έπρεπε να είναι κατά την ταπεινή μου γνωμη

 

Μάλλον πλάκα κάνουν γιατί το 630 είναι σχεδόν ίδιο (ίσως και καλύτερο) με αυτό και κάνει 110 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πλάκα κάνουν γιατί το 630 είναι σχεδόν ίδιο (ίσως και καλύτερο) με αυτό και κάνει 110 ευρώ.

 

Απορώ και εγώ ,το μόνο που με χαλάει στο 630 τα σαρ του αλλιώς....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ψάχνομαι για κινητό και κοιτάζω προς lumia 630 ή 635. Ως γνωστό η βασική διαφορά τους είναι το 3G και 4G. Δεδομένου ότι στην Ελλάδα πλέον υπάρχει το 4G, όχι με μεγάλη κάλυψη, επειδή το κινητό θα το πάρω για τουλάχιστον μια 3ετία τι προτείνεται να αγοράσω;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδιά. Θέλω να πάρω δώρο στην κοπέλα μου ένα κινητό εως 150ευρω και σκεφτόμουν για το 635.

Γενικά ποιες είναι οι εντυπώσεις σας? Και κυρίως από τις φωτογραφίες που βγάζει. Οι νυχτερινές λήψεις πώς είναι? Μιας και βλέπω ότι δεν έχει φλας.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σαν δεύτερο για την δουλειά περίπου έναν μήνα. Για τον λόγο το πήρα είναι μια χαρά. Με όλους τους συγχρονισμούς ανοιχτούς η μπαταρία είναι μια χαρά.

Η οθόνη είναι μέτρια προς κακή και η κάμερα υπάρχει γιατί.... δεν μπορούσε να μην έχει μάλλον. Σε εφαρμογές δεν έχει ιδιαίτερο πρόβλημα εκτός από τις πολύ βαριές και τα παιχνίδια. Το χειρότερο για μένα όμως είναι η παράξενη γωνία που έχει περιμετρικά και με δυσκολεύει στο πιάσιμο και στο άνοιγμα κλείσιμο. Έχω την εντύπωση πως γλιστράει πολύ. Ίσως να καλοέμαθα στο nexus 5 που έχω σαν κύριο τηλέφωνο.

 

Ένα ακόμη μείον είναι το ότι δεν ρυθμίζεται αυτόματα ο φωτισμός της οθόνης.

Τίμιο τηλέφωνο στα λεφτά του.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

καμιά πατέντα δεν υπάρχει να βλέπουμε αν έχουμε χαμένη κλήση/μήνυμα χωρίς να ανοίξουμε το κινητό ;

 

εεε ρεεε ένα notification led τι δουλειά κάνει :))))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να πω κι εγώ την γνώμη μου αφού το έχω δυό μέρες τώρα.

Είναι ένα όμορφο και ποιοτικό εμφανισιακά και κατασκευαστικά τηλέφωνο που σαν τηλέφωνο είναι εργαλείο.

τι μου άρεσε:

1. καλή μπαταρία

2. ήχος επικοινωνίας άψογος

3. ταχύτατο πολύ καλός επεξεργαστής

4. gps το καλύτερο (nokia here drive+)

5. ηχείο + ήχος κλήσης πολύ καλά

6. φωτογραφία πολύ καλή για την ανάλυση της κάμερας (αν και δεν έχει φλας καθαρή και με ζωντανά χρώματα)

 

τι δε μου άρεσε:

1. θα μπορούσε να έχει καλύτερη οθόνη

2. δεν υποστηρίζει βελτίωση ήχου ακουστικών με κάποια εφαρμογή (αν και ο ήχος είναι αρκετά καλός)

3. η απουσία του αισθητήρα εγγύτητας εμένα δε με προβλημάτισε

4. θα ήθελα τα πλήκτρα πλοήγησης πάνω στη συσκευή και όχι μέσα στην οθόνη στο κάτω μέρος της.

5. η τσιγκουνιά της nokia να βάλει ένα ζευγάρι ακουστικά στη συσκευασία. έλεος!! γλύτωσε 2€ από κάθε τηλέφωνο.

6. το κουμπί on-off θα με βόλευε περισσότερο στο πάνω μέρος της συσκευής

 

Γενικά σαν αγορά πιστεύω ότι αξίζει και με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ το πήρα στη γυναίκα μου για αλλαγή από το Lumia 620 αλλά απ ότι βλέπω είναι κατώτερο....

Απλά θα ήθελα τουλάχιστον να είχε Led flash για τις φωτογραφίες....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για τα λεφτα του ειναι οτι καλυτερο..μηπως γνωριζει κανεις πως γινεται να βλεπω ιστοσελιδες που εμπεριεχουν flush?

 

Οι browsers που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στο store δεν αναπαράγουν flash περιεχόμενο λόγω του ότι το flash έχει σταματήσει να υποστηρίζεται από φορητές συσκευές πλέον και αντικαθίσταται από την HTML5.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

99$ σε προσφορά!

http://www.phonearena.com/news/Tomorrow-the-Microsoft-Store-will-have-the-unlocked-Nokia-Lumia-635-for-as-low-as-99_id63769

 

Υπάρχει καμιά περίπτωση να μπορεί να γίνει η αγορά από Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

99$ σε προσφορά!

http://www.phonearena.com/news/Tomorrow-the-Microsoft-Store-will-have-the-unlocked-Nokia-Lumia-635-for-as-low-as-99_id63769

 

Υπάρχει καμιά περίπτωση να μπορεί να γίνει η αγορά από Ελλάδα;

 

στο σκρουτζ το έχει 120 και θες να μπλέξεις με κάτι που είναι Αμερική ; μόνο τα μεταφορικά να μπουν θα βγει πιο ακριβά και από πλαίσιο :))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα

υπάρχει κάποιος λόγος που δεν υποστηρίζει το douple tap για να ανοίξει η οθόνη ?

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

υπάρχει κάποιος λόγος που δεν υποστηρίζει το douple tap για να ανοίξει η οθόνη ?

 

υπάρχει κάποιος λόγος που δεν έχει led για την φόρτιση / ειδοποιήσεις ; :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...