Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 635


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με την συσκευή?

Συνεχώς μου ζητάει το PIN της sim. Δε μπορώ να καταλάβω αν είναι πρόλημα του κινητού ή της sim. Την έβγαλα την καθάρισα αν και είναι brand new micro sim. Δε καταλαβαίνω τι το κάνει. Είμαι σε σκέψεις να την γυρίσω πίσω ή να κάνω ένα hard reset.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Οκ σήμερα για πρώτη φορά μετά από 3 χρόνια wp είδα BSOD. Την ποστάρω γιατί μου έκανε φοβερή εντύπωση.

 

Είπα να πάρω το Lumia 635 για τον πατέρα να του δείξω τον θαυμαστό κόσμο των windows αλλά δυστυχώς το κινητό μόνο προβλήματα έχει βγάλει. Στην αρχή το κινητό όταν το ξεκλείδωνες σου ζήταγε το pin της sim. Αυτό συνέβαινε 5-6 φορές την ημέρα. Έκλεινε το κινητό? Ποιος ξέρει? Είχα αρχίσει να κατηγορώ μέχρι και την microSim ότι δεν ήταν καλή και έκανε νερά.

 

Σήμερα το κινητό αφού το έχουμε ήδη στείλει μια φορά για επισκευή όπου μου κάνανε "αναβάθμιση" (παρόλο που είχα ήδη βάλει την denim) πετάει συνέχεια BSOD. Δεν ξέρω καν πως μπορώ να το κάνω recover. Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω το Nokia recovery tool αλλά προτιμώ να πάω να απαιτήσω να μου αντικαταστήσουν την συσκευή. Είναι brand new 3 μηνών και τις 15 μέρες τις έφαγε στο service!

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής. Επειδή η denim που φοράει είναι Cosmote branded, έχει κανείς άλλος παρατηρήσει καμιά αντίστοιχη συμπεριφορά? Παίζει στην Cosmote να βγάλανε την denim με κανά bug και να κατηγορώ άδικα το κινητάκι? Έχει κανείς cosmote flavoured συσκευή?

 

Ξέρω τόσους ανθρώπους με wp (εμού εξαιρουμένου) και δεν έχει πάρει ούτε ένας BSOD. Πρώτη φορά την είδανε από εμένα.

Edited by Rey_619
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

@Rey_619 Μάλλον είσαι πολύ άτυχος.

 

Έχω το τηλέφωνο αρκετό καιρό τώρα και το έχω κακομεταχειριστεί όσο δεν πάει στην δουλειά. Το κακόμοιρο δεν εχει κάνει κιχ!.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καμιά πατέντα δεν υπάρχει να βλέπουμε αν έχουμε χαμένη κλήση/μήνυμα χωρίς να ανοίξουμε το κινητό ;

 

εεε ρεεε ένα notification led τι δουλειά κάνει :))))

 

Όταν το κλείνουμε θέλουμε να είναι κλειστό και όχι να σκεφτόμαστε ποιον έχουμε να πάρουμε, εργοποιήσε την φραγή εισερχομένων τότε

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά από 6 μήνες ταλαιπωρίας με τον Γερμανό κατάφερα να αντικαταστήσω την συσκευή. Πήρα το 640 που είναι σε άλλη κατηγορία.

Έχω να πω πως το 635 δεν με ικανοποίησε. Πέρα από το πρόβλημα με το reboot που μου έβγαλε παρατήρησα ότι το Wifi του ήταν κακό. Το 920 συνέχεια internet, το 635 αν και συνδεμένο δίπλα στο router χωρίς internet.

 

Πάντως για όποιον το έχει στη κατοχή του και αντιμετωπίζει προβλήματα με random reboots ας ρίξει μια ματιά σε αυτό

Windows Phone random reboot hotfix rolls out to more devices in India, Europe and Asia

Σήμερα το είδα και εγώ, ίσως αυτή να ήταν η λύση που περίμενα.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μόλις ψὲς τὸ ἀγόρασα· τὸ ἔβαλα νὰ φορτίσει καὶ παρατηρῶ ὅτι κατὰ τὴν διάρκεια τῆς φορτίσεως, τὸ τηλέφωνο δὲν σβήνει· ἁπλῶς ἐπανεκκινεῖται. Εἶναι λογικὸ αὐτό; Νόμιζα ὅτι ἡ πρώτη φόρτιση πρέπει νὰ γίνει μὲ κλειστὸ τὸ τηλέφωνο γιὰ καλλίτερη φόρτιση!
vangelakas.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύουν τα WP. Πιθανόν να αλλάξει μετά WP10.

 

Η αναβάθμιση θα έρθει αργότερα μέσα στο 2015.

 

 

 

Θυμάσαι ακόμη δασείες, οξείες και περισπωμένες; μπράβο

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιβεβαιωθεί, στα Windows 10 Mobile θα υπάρχει η δυνατότητα φόρτισης με κλειστό το τηλέφωνο....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αγόρασα σήμερα ξανά το 635 (είχα το 630) αφού το 535 δε με ικανοποίησε, ως οθόνη, περισσότερο.

Το 635 ήξερα ότι σαν μόνη διαφορά που είχε από 630 ήταν η υποστήριξη 4G.

Σε αυτό που πήρα είναι από τη Microsoft με φορτιστή της και στις πληροφορίες αναφέρει ότι έχει 1GB RAM

και όχι 512MB όπως το 630. Επίσης το Nokia software recovery tool ΔΕΝ το υποστηρίζει πια, παρά μόνο το

το ίδιο εργαλείο για τα τηλ/να της Microsoft (Windows Phone Recovery Tool). Μήπως για αυτό ανακοίνωσε ότι

Windows 10 θα πάρει μόνο αυτό και όχι το 630 και μείναμε έκπληκτοι όλοι?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα ξανά το 635 (είχα το 630) αφού το 535 δε με ικανοποίησε, ως οθόνη, περισσότερο.

Το 635 ήξερα ότι σαν μόνη διαφορά που είχε από 630 ήταν η υποστήριξη 4G.

Σε αυτό που πήρα είναι από τη Microsoft με φορτιστή της και στις πληροφορίες αναφέρει ότι έχει 1GB RAM

και όχι 512MB όπως το 630. Επίσης το Nokia software recovery tool ΔΕΝ το υποστηρίζει πια, παρά μόνο το

το ίδιο εργαλείο για τα τηλ/να της Microsoft (Windows Phone Recovery Tool). Μήπως για αυτό ανακοίνωσε ότι

Windows 10 θα πάρει μόνο αυτό και όχι το 630 και μείναμε έκπληκτοι όλοι?

 

Και αυτό αλλά και το 630 όπως όλα τα Lumia με WP8.1 θα πάρουν W10, απλά το 635 με 1GB RAM ενδεχομένως να πάρει κάποια χαρακτηριστικά επιπλέον λόγω RAM.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό αλλά και το 630 όπως όλα τα Lumia με WP8.1 θα πάρουν W10, απλά το 635 με 1GB RAM ενδεχομένως να πάρει κάποια χαρακτηριστικά επιπλέον λόγω RAM.

 

Δεν το αναφέρω για τα W10 αλλά για το hardware αυτό καθαυτό αφού η μόνη διαφορά ήταν το 4G.

Τώρα βλέπω ρητά να αναφέρει στο sticker του κουτιού το 1giga ram καθώς και το όλο θέμα του rebrand από τη Microsoft.

Ακόμα και στην σελίδα της η MS το αναφέρει ως 512mb!

Edited by venejo
Link to comment
Share on other sites

Δεν το αναφέρω για τα W10 αλλά για το hardware αυτό καθαυτό αφού η μόνη διαφορά ήταν το 4G.

Τώρα βλέπω ρητά να αναφέρει στο sticker του κουτιού το 1giga ram καθώς και το όλο θέμα του rebrand από τη Microsoft.

Ακόμα και στην σελίδα της η MS το αναφέρει ως 512mb!

 

Υπάρχουν δύο εκδόσεις. Νομίζω ότι η έκδοση με το μισό GB RAM δεν παράγεται πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το αναφέρω για τα W10 αλλά για το hardware αυτό καθαυτό αφού η μόνη διαφορά ήταν το 4G.

Τώρα βλέπω ρητά να αναφέρει στο sticker του κουτιού το 1giga ram καθώς και το όλο θέμα του rebrand από τη Microsoft.

Ακόμα και στην σελίδα της η MS το αναφέρει ως 512mb!

 

Έχει κυκλοφορήσει για επιλεγμένες αγορές- χώρες με 1 Gb μνήμης RAM.

Lumia 635 confirmed to come with 1GB RAM in select markets.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει για επιλεγμένες αγορές- χώρες με 1 Gb μνήμης RAM.

Lumia 635 confirmed to come with 1GB RAM in select markets.

 

Αυτό είδα και εγώ. Οι πιο καινούριες παρτίδες βγαίνουν με 1GB Ram.

Ευχαριστώ και τους δυό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... :) ..κάποιο άλλο κατάστημα που μπορεί να το έχει? (από τα πιο φθηνά εννοώ... να μην δώσουμε και 150 τώρα... το πήρα πριν λίγο για τη μάνα μου στα 70 μεταχείρισμένο αλλά έλεγα να πάρω για μένα με το 1gb.. )
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εχει κανεις prduct code απο τα ελληνικα codes???

 

059W8P7 από το δικό μου 635 (από Γερμανό) αλλά είναι το μοντέλο με 1gb ram.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Χάλασε σε φίλο το κουμπί στο πλαι που κλειδώνει\ξεκλειδώνει το κινητό.

 

Για να μην το στείλει αρβατο και εκείνη με τη σειρά της 'εξω στη microsoft και μείνει αρκετό καιρό χωρίς κινητό, μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδώνει\ξεκλειδώνει αλλιώς;;

 

Από ότι βλέπω, δεν μπορεί το 635 να υποστηρίξει το double tap για κλείδωμα\ξεκλείδωμα.

 

http://forums.windowscentral.com/ask-question/328817-how-do-i-turn-double-tap-wake-my-nokia-lumia-635-a.html

 

 

Κάτι άλλο σας έρχεται στο μυαλό που θα μπορούσα να κάνω;

 

Edit:

Από λίγο που έψαξα, το εμφανίζουν και άλλα lumia που έχουν τον ίδιο τύπο κουμπιών στο πλάι και υπάρχει και ένα φιξ:

 

 

Aπό ότι φαίνεται και το πρόβλημα στο lumia του φίλου αυτό είναι, βάζω 2 φωτό, μια από το volume down και μια από το power για να φανεί η διαφορά:

 

Power button (έχει κενάκι ανάμεσα):

 

http://i.imgur.com/CW5lFSx.jpg

 

Volume down button:

 

http://i.imgur.com/VQZk66b.jpg

Edited by niotheros
υνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αν και "δεσμεύονται"για τριετή υποστήριξη και αναβαθμίσεις, δεν νομίζω.

Το έχω εδώ και καιρό με preview.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...