Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πραγματι 1.5 το SAR που για εμενα ειναι αυτοματψς απαγορευτικο. Ελεγα να αλλαζα το 625 με το 630 DS αλλα με τετοιo SAR δεν θα κανω την αλλαγη τελικα
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι 1.5 το SAR που για εμενα ειναι αυτοματψς απαγορευτικο. Ελεγα να αλλαζα το 625 με το 630 DS αλλα με τετοιo SAR δεν θα κανω την αλλαγη τελικα

 

Όλα τα δίκαρτα έχουν πολύ υψηλή ακτινοβολία και δυστυχώς οι κινέζοι δεν δίνουν τα σωστά μεγέθη. Παράδειγμα έχω από το προηγούμενο κινητό μου, επίσης δίκαρτο που έλεγε SAR 0.37, αλλά ήταν ψέμα- είχανε "ξεχάσει" τον άσο στην αρχή (1,37). Και δυστυχώς όλα τα γκατζετάκια που υποτίθεται μειώνουν την ακτινοβολία, δεν λειτουργούν.

Προτείνω την κλασσική και ασφαλή χρήση headset για το 630. Τα παλιά ΝΟΚΙΑ δουλεύουν άριστα.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα δίκαρτα έχουν πολύ υψηλή ακτινοβολία και δυστυχώς οι κινέζοι δεν δίνουν τα σωστά μεγέθη. Παράδειγμα έχω από το προηγούμενο κινητό μου, επίσης δίκαρτο που έλεγε SAR 0.37, αλλά ήταν ψέμα- είχανε "ξεχάσει" τον άσο στην αρχή (1,37). Και δυστυχώς όλα τα γκατζετάκια που υποτίθεται μειώνουν την ακτινοβολία, δεν λειτουργούν.

Προτείνω την κλασσική και ασφαλή χρήση headset για το 630. Τα παλιά ΝΟΚΙΑ δουλεύουν άριστα.

 

Νομιζω το 1.5sar ειναι και στο μοντελο με την 1 sim... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το 1.5sar ειναι και στο μοντελο με την 1 sim... :wacko:

 

Έχεις δίκιο! Μόνο μία τιμή αναφέρει για τέσσερις εκδόσεις (δίκαρτα και όχι)!

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πόση ελεύθερη μνήμη έχει όταν το πρωτοανοίγουμε;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 3,5 γίγα- εκεί περίπου. Δεν θυμάμαι ακριβώς, τώρα να φανταστείς είναι στα 3,17.
Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στο android κινητο που ειχα εκλεινα το κουμπι GPS όταν δεν το χρησιμοποιουσα για εξοικονομηση μπαταριας ,τωρα με αυτό δε βλπεω κατι αντιστοιχο το gps ενεργοποιείται με τους χαρτες μονο και μετα κλεινει μονο του; ή υπαρχει καπου και δεν το βλεπω;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στο android κινητο που ειχα εκλεινα το κουμπι GPS όταν δεν το χρησιμοποιουσα για εξοικονομηση μπαταριας ,τωρα με αυτό δε βλπεω κατι αντιστοιχο το gps ενεργοποιείται με τους χαρτες μονο και μετα κλεινει μονο του; ή υπαρχει καπου και δεν το βλεπω;

 

το gps λέγεται "τοποθεσία" στις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στο android κινητο που ειχα εκλεινα το κουμπι GPS όταν δεν το χρησιμοποιουσα για εξοικονομηση μπαταριας ,τωρα με αυτό δε βλπεω κατι αντιστοιχο το gps ενεργοποιείται με τους χαρτες μονο και μετα κλεινει μονο του; ή υπαρχει καπου και δεν το βλεπω;

 

Καλημέρα! Πας Ρυθμίσεις->Τοποθεσία και το ενεργοποιείς ή απενεργοποιείς αντίστοιχα! Επίσης μπορείς να το βάλεις συντόμευση στις ενέργειες στο notification center.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πας Ρυθμίσεις->Τοποθεσία και το ενεργοποιείς ή απενεργοποιείς αντίστοιχα! Επίσης μπορείς να το βάλεις συντόμευση στις ενέργειες στο notification center.

οκ το εκανα και το εκλεισα αλλα ποιο είναι το notification center αν μπορεις πες μου,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

οκ το εκανα και το εκλεισα αλλα ποιο είναι το notification center αν μπορεις πες μου,ευχαριστω

 

δες αυτό

Link to comment
Share on other sites

δες αυτό

πολύ καλο το βιντεακι αλλα δε δειχνει ότι μπορω να βαλω την τοποθεσια εκει για να εχω αμεση προσβαση, καμμια βοηθεια ακομα;

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλο το βιντεακι αλλα δε δειχνει ότι μπορω να βαλω την τοποθεσια εκει για να εχω αμεση προσβαση, καμμια βοηθεια ακομα;

 

Ρυθμίσεις->ειδοποιήσεις+ενέργειες. Στα 4 τετραγωνάκια που σου έχει επάνω μπορείς να βάλεις κάποιες λειτουργίες για άμεση πρόσβαση αλλά προς το παρόν όχι τα δεδομένα της κινητής σε περίπτωση που το ψάχνεις και αυτό.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να προσθεσω ενα εικονιδιο της τοποθεσιας αλλα δεν μπορω πως γινεται αυτο;

 

Που να το προσθέσεις το εικονίδιο;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στα υπαρχοντα εικονιδια καμερα,wi-fi φωτεινοτητα Bluetooth

 

Μέχρι 4 μπορείς να έχεις. Αναγκαστικά θα πρέπει να αφαιρέσεις κάποιο από τα παραπάνω αν θέλεις να βάλεις την τοποθεσία.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 4 μπορείς να έχεις. Αναγκαστικά θα πρέπει να αφαιρέσεις κάποιο από τα παραπάνω αν θέλεις να βάλεις την τοποθεσία.

ευχαριστω αυτό εκανα απλα δεν μπορεις να προσθεσεις παραπανω από 4 εικονιδια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.

Κάτοχος του 630 εδώ και 2 μέρες και έχω ήδη τις πρώτες απορίες μου.

Θα ρωτήσω μόνο 2 πραγματάκια όμως.

1. Όταν κλειδώνω το κινητό ο ήχος ακούγεται μετά από τουλάχιστον 1 δευτερόλεπτο. Γιατί;

2. Στην "οικονομία μπαταρίας" μου γράφει συνέχεια : χρόνος από την τελευταία φόρτιση : λιγότερο από 1 ώρα.

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες ένα 630 στο Πλαίσιο Ψυχικού. Μαύρο. Μου έκανε αριστη εντύπωση το υλικό του. Απίστευτο στο χέρι. Έχω το 1020 και όμως ζήλεψα το πλαστικό του 630.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.

Κάτοχος του 630 εδώ και 2 μέρες και έχω ήδη τις πρώτες απορίες μου.

Θα ρωτήσω μόνο 2 πραγματάκια όμως.

1. Όταν κλειδώνω το κινητό ο ήχος ακούγεται μετά από τουλάχιστον 1 δευτερόλεπτο. Γιατί;

 

Ώντος και εγώ το παρατήρησα και κάνει ακριβώς τα ίδια και πιο σιγανά σε σχέση με το 620 που έχω με τα 8.0 GDR3

όπου ο ήχος του κλειδώματος ακούγεται ακαριαία. Μάλλον θέμα λογισμικού ...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται στα 8.1... Δεν ξέρω γιατί αλλά και μένα μου είχε κακοφανεί στην αρχή πολύ...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος εδώ και μιας βδομάδας του κινητού μπορώ να δηλώσω σχεδόν ικανοποιημένος. Λέω σχεδόν

γιατί δεν έχω μετακομίσει πλήρως από το 620 όπου σε εκείνο είναι ακόμα η sim. Σαν εφαρμογές κ.λ.π όλα καλά.

Τίποτα πιο τρελό με την preview που είχα περάσει και στο 620 πέραν της μεγαλύτερης οθόνης (λογος που το πήρα) και του 4πύρηνου που είναι πιο ανταποκρίσημο.

Δύο μόνο ερωτήσεις:

 

1. Φοράει την 1η preview release των 8.1 (8.10.12359.845) που από τότε έχουν βγει άλλες τρείς νέες build. Στο "σχετικό"

διάγραμμα που αναφέρει τις ημ/νίες που θα "φορέσουν" και τα υπόλοιπα lumia την 8.1, ΔΕΝ αναφέρει το 630 παρα μόνο ότι μένει

με την preview.?

 

2. Τα εικονικά κουμπιά που είναι εντός της 4,5'' οθόνης, καταλαμβάνουν μέρος από αυτές τις ίντσες ή είναι εκτός αυτών?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...