Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Ενδιαφέρομαι γι' αυτό το τηλέφωνο και θα ήθελα κάποιος που το έχει ήδη αγοράσει να μου πει το RM-XXX ή/και το Product code.

Για την περίπτωση που το πάρω από το skroutz και είναι παραεισαγωγής και χάσω τα ελληνικά σε κάποια αναβάθμιση...

ευχαριστώ.

 

Το μόνο που να κοιτάξεις είναι να είναι EU... Απο κει και πέρα μην ανησυχείς για τίποτα άλλο... ;)

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως γνωριζετε πως μπορω να βγαλω το Pin απο μια καρτα sim δεν το βρισκω πουθενα το μενου αυτο

 

Ρυθμίσεις->swipe αριστερά για να πας στην καρτέλα εφαρμογές-> τηλέφωνο και κλείνεις την επιλογή που λέει "ασφάλεια κάρτας sim"

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

SOS παιδια, τι κανω λαθος ;χτυπαει το τηλεφωνο μου αλλα ουτε ακουω ουτε με ακουν σαν νεκρο και απο τις 2 καρτες; εχω μεινει απο τηλεφωνο ολες οι βοηθειες δεκτες,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

SOS παιδια, τι κανω λαθος ;χτυπαει το τηλεφωνο μου αλλα ουτε ακουω ουτε με ακουν σαν νεκρο και απο τις 2 καρτες; εχω μεινει απο τηλεφωνο ολες οι βοηθειες δεκτες,ευχαριστω

 

Κάνεις επανεκίνηση για αρχή...

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις επανεκίνηση για αρχή...

 

δυστυχως και με επανεκινηση τιποτα,εν τω μεταξυ οταν το πρωτολειτουργησα πριν 2 ωρες μιλησα με κανα 2 και μετα μουγκα οσο βεβαια το πειραζα υπαρχει περιπτωση να εχω κανει κατι στο μενου;να σημειωσω οτι εκανα δοκιμη μικροφωνο και ακουστικο δουλευουν εγραψα κατι και το ακουσα μια χαρα

Edited by gnomonas
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως και με επανεκινηση τιποτα,εν τω μεταξυ οταν το πρωτολειτουργησα πριν 2 ωρες μιλησα με κανα 2 και μετα μουγκα οσο βεβαια το πειραζα υπαρχει περιπτωση να εχω κανει κατι στο μενου;να σημειωσω οτι εκανα δοκιμη μικροφωνο και ακουστικο δουλευουν εγραψα κατι και το ακουσα μια χαρα

 

Δοκίμασες να κάνεις soft reset;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

εκανα hard reset και περιμενω πιστευω ομως επειδη μπηκα σε ξενα forum οτι εχει να κανει με το δικαρτο kai to windows 8.1 οταν το πρωτολειτουργησα πριν 2-3 ωρες μιλουσα μια χαρα μετα ομως που εκανε update αρχισαν τα προβληματα θα σας πω σε λιγο γιατι αν ειναι ετσι ειναι μεγαλη πατατα της microsoft

με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων φτιαχτηκε αλλα δεν ξερω τι αλλο με περιμενει

Edited by gnomonas
Link to comment
Share on other sites

εκανα hard reset και περιμενω πιστευω ομως επειδη μπηκα σε ξενα forum οτι εχει να κανει με το δικαρτο kai to windows 8.1 οταν το πρωτολειτουργησα πριν 2-3 ωρες μιλουσα μια χαρα μετα ομως που εκανε update αρχισαν τα προβληματα θα σας πω σε λιγο γιατι αν ειναι ετσι ειναι μεγαλη πατατα της microsoft

με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων φτιαχτηκε αλλα δεν ξερω τι αλλο με περιμενει

 

Παραεισαγωγή είναι;

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Παραεισαγωγή είναι;

οχι επισημα αγορασμενο απο public σημερα το σημαντικο ειναι οτι το τηλεφωνο προς το παρον δουλευει και ειναι και παρα πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις δεν παρατήρησα...
Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

οχι επισημα αγορασμενο απο public σημερα το σημαντικο ειναι οτι το τηλεφωνο προς το παρον δουλευει και ειναι και παρα πολυ καλο

 

Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά :)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,ξυπνητηρι εχει ή πρεπει να κατεβασω πρόγραμμα; επισης πως μπορω να το βαζω σε λειτουργια πτησης ή αθορυβο ;

 

εννοείται ότι έχει ξυπνητήρι , είναι στις εφαρμογές , "Αφυπνίσεις " και προφανώς έχει και στο store αρκετά

 

για όλα τα υπόλοιπα έχεις πρόσβαση από το action center

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργία Πτήσης από τις Ρυθμίσεις (στα πρώτα είναι) και αθόρυβο χαμηλώνοντας το volume θα σου βγάλει επάνω το "Κουδούνισμα + Ειδοποιήσεις" και από κάτω έχει και επιλογή για απενεργοποίηση της δόνησης
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι έχει ξυπνητήρι , είναι στις εφαρμογές , "Αφυπνίσεις " και προφανώς έχει και στο store αρκετά

 

για όλα τα υπόλοιπα έχεις πρόσβαση από το action center

συγγνωμη αλλα δεν βρισκω πουθενα στις εφαρμογες το αφυπνίσεις που μου λετε, μηπως να γινετε λιγο πιο αναλυτικοι,ευχαριστω

σορυ το βρηκα

Edited by gnomonas
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργία Πτήσης από τις Ρυθμίσεις (στα πρώτα είναι) και αθόρυβο χαμηλώνοντας το volume θα σου βγάλει επάνω το "Κουδούνισμα + Ειδοποιήσεις" και από κάτω έχει και επιλογή για απενεργοποίηση της δόνησης

 

Γιατί χαμηλώνοντας το volume αφου μπορεί να να το κάνει με ένα απλό πάτημα; Πατώντας πάνω στο σύμβολο που δείχνει μια καμπάνα αριστερά από την μπάρα, η μπάρα μηδενίζει. Και πατώντας ξανά επανέρχεται την προηγούμενη ρύθμιση.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί χαμηλώνοντας το volume αφου μπορεί να να το κάνει με ένα απλό πάτημα; Πατώντας πάνω στο σύμβολο που δείχνει μια καμπάνα αριστερά από την μπάρα, η μπάρα μηδενίζει. Και πατώντας ξανά επανέρχεται την προηγούμενη ρύθμιση.

που ειναι αυτο βρε παιδια,η καμπανα δηλαδη λεω

Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτο βρε παιδια,η καμπανα δηλαδη λεω

 

Πατάς μια φορά το volume up ή το volume down. Μετά πατάς το βελάκι που βγάζει πάνω δεξιά και κάτω από τον αριθμό της έντασης για το κουδούνισμα και τις ειδοποιήσεις έχει μια καμπάνα! Την πατάς μια φορά και βάζει τη συσκευή στο αθόρυβο και την δόνηση (αν είναι ενεργή) και το ξαναπατάς για να βγεί από το αθόρυβο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

να ειστε καλα βρε παιδια που μου απαντατε γιατι χθες ημουν ετοιμος να το πεταξω απο το μπαλκονι η μεταφορα απο adroid σε windows μου κοστισε ολα τα βλεπω αναποδα,εν τω μεταξυ δε μπορω με τιποτα να μεταφερω τις επαφες μου ολες μαζι και τα μηνυματα με το προγραμμα μεταφορα δεδομενων γιατι μου γραφει να περιμενω 8 λεπτα και ενω συνδεεται με το αλλο κινητο μετα μου λεει οτι δε θα γινει γιατι δεν ειναι συνδεδεμενο ισως φταιει και το samsung galaxy duos (GT B5512) αν υπαρχει κατι αλλο ιδιαιτερα για τα μηνυματα θα με ενδιεφερε,επισης υπαρχει καποιο προγραμμα που να δειχνει οταν ειναι μαυρη οθονη τις αναπαντητες το μηνυμα κλπ ισως με καποιες κουκιδες με χρωματα κατι που υπαρχει στα android
Link to comment
Share on other sites

να ειστε καλα βρε παιδια που μου απαντατε γιατι χθες ημουν ετοιμος να το πεταξω απο το μπαλκονι η μεταφορα απο adroid σε windows μου κοστισε ολα τα βλεπω αναποδα,εν τω μεταξυ δε μπορω με τιποτα να μεταφερω τις επαφες μου ολες μαζι και τα μηνυματα με το προγραμμα μεταφορα δεδομενων γιατι μου γραφει να περιμενω 8 λεπτα και ενω συνδεεται με το αλλο κινητο μετα μου λεει οτι δε θα γινει γιατι δεν ειναι συνδεδεμενο ισως φταιει και το samsung galaxy duos (GT B5512) αν υπαρχει κατι αλλο ιδιαιτερα για τα μηνυματα θα με ενδιεφερε,επισης υπαρχει καποιο προγραμμα που να δειχνει οταν ειναι μαυρη οθονη τις αναπαντητες το μηνυμα κλπ ισως με καποιες κουκιδες με χρωματα κατι που υπαρχει στα android

 

το 630 δεν υποστηρίζει glance screen δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

να ειστε καλα βρε παιδια που μου απαντατε γιατι χθες ημουν ετοιμος να το πεταξω απο το μπαλκονι η μεταφορα απο adroid σε windows μου κοστισε ολα τα βλεπω αναποδα,εν τω μεταξυ δε μπορω με τιποτα να μεταφερω τις επαφες μου ολες μαζι και τα μηνυματα με το προγραμμα μεταφορα δεδομενων γιατι μου γραφει να περιμενω 8 λεπτα και ενω συνδεεται με το αλλο κινητο μετα μου λεει οτι δε θα γινει γιατι δεν ειναι συνδεδεμενο ισως φταιει και το samsung galaxy duos (GT B5512) αν υπαρχει κατι αλλο ιδιαιτερα για τα μηνυματα θα με ενδιεφερε,επισης υπαρχει καποιο προγραμμα που να δειχνει οταν ειναι μαυρη οθονη τις αναπαντητες το μηνυμα κλπ ισως με καποιες κουκιδες με χρωματα κατι που υπαρχει στα android

 

Φίλε μου κατ αρχήν διώξε το άγχος που σε έχει καταβάλει από τις πολλές αλλαγές και σε λίγο καιρό θα καταλάβεις οτι η στροφή στα windows δεν έχει γυρισμό...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κατ αρχήν διώξε το άγχος που σε έχει καταβάλει από τις πολλές αλλαγές και σε λίγο καιρό θα καταλάβεις οτι η στροφή στα windows δεν έχει γυρισμό...

+1 και ειδικά σε δίκαρτο.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι όχι συγκεκριμένο της 8.1.

Μπορείς να ορίσεις αυστηρά ποιες εφαρμογές βγαίνουν στο ιντερνετ όταν έχει data?

Κάτι σαν firewall με outbound rules?

 

 

 

ρυθμίσεις ---->swipe δεξιά ---> εργασίες στο παρασκήνιο

 

 

 

Edit :Αυτό είναι για τα 8 , για. 8.1 έχει αλλάξει κάπως αλλα δεν τα έχω βάλει για να ξέρω . Νομίζω το ρυθμίζεις στο battery saver

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...