Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι. Όλα τα smartphones πρέπει να είναι ανοιχτά για να δουλέψουν οι υπενθυμίσεις και οι αφυπνίσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

oxi ολα!

υπαρχουν και smartphones που και κλειστα να ειναι, ανοιγουν με το ξυπνητηρι!

 

αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να το βαζεις σε flight mode

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή ακόμη της Denim στο Αγγλικό CV 630 μου, είπαν ότι μέχρι τέλος του μήνα θα το έχουν δώσει σε όλες τις συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

πολλοί είναι σε αναμονή της Denim , στα dual sim , αν και οι διαφορές δεν είναι μεγάλες . Αυτό που περιμένω να δω , είναι πως θα τα καταφέρει η Ms στα wp10 με την 512 ram (όχι μόνο του 630 αλλά και των παλαιότερων 520 κλπ) , για να καλύψει τις ......απαριές και τσιφουτιές της Nokia.

Τώρα βέβαια θα μου πείτε , 79 ευρώ έχει πέσει η τιμή του 630 , τι απαιτήσεις να έχει κανείς , μπορεί να μείνει και στα 8.1 , αλλά ......σε κουβέντα να βρισκόμαστε

1.Ote Vdsl 30/2.5 , draytek vdsl router on a Lan with a supermicro server with 7 clients (Nokia 920 -640 , includet).

2.Ipad mini

3. Lenovo Thinkpad Egde

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μείνει στα 8.1... Σίγουρα θα πάρει 8.1 GDR1, 8.1 GDR2 και Windows 10 (πιθανόν όχι όλα τα χαρακτηριστικά λόγω hardware) :) :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι αγόρασα για την γυναίκα μου το Lumia 630 (Dual Sim) και ενώ είναι 4.5" όταν βλέπει στο youtube βίντεο να μου φαίνεται μικρή η οθόνη του, λογο του ότι δεν "κρύβετε" η μπάρα αναζήτησης με αποτέλεσμα να πιάνει πολύ χώρο της οθόνης.

Φαντάζομαι θα υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτή τη λεπτομέρεια, αν μου την παραθέσει κάποιος θα είμαι υπόχρεος.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής σοβαρό πρόβλημα. Δεν μπορώ να βρω με ποιο τρόπο θα πάρω τα αρχεία που αποθηκεύονται σε κάποιες εφαρμογές.

 

 

 

Συγκεκριμένα, έχω μια εφαρμογή για ηχογράφηση, την voice recorder pro+. Δεν μπορώ όμως να βρω τα αρχεία πουθενά μεσα στην SD (εκει έχω την εφαρμογή), με αποτέλεσμα ο χώρος να μειώνεται συνεχώς. Επίσης, δεν με αφήνει να μετακινησω στο cloud τα αρχεία που είναι μεγαλύτερα από 100mb.

 

 

 

Οπότε, τι κάνω;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής σοβαρό πρόβλημα. Δεν μπορώ να βρω με ποιο τρόπο θα πάρω τα αρχεία που αποθηκεύονται σε κάποιες εφαρμογές.

 

 

 

Συγκεκριμένα, έχω μια εφαρμογή για ηχογράφηση, την voice recorder pro+. Δεν μπορώ όμως να βρω τα αρχεία πουθενά μεσα στην SD (εκει έχω την εφαρμογή), με αποτέλεσμα ο χώρος να μειώνεται συνεχώς. Επίσης, δεν με αφήνει να μετακινησω στο cloud τα αρχεία που είναι μεγαλύτερα από 100mb.

 

 

 

Οπότε, τι κάνω;;

 

Καποιες εφαρμογες δεν σου δινουν αυτην την δυνατοτητα. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι αλλαξεις εφαρμογη..πχ για ηχογραφηση βαλε το perfect recorder που σε αφηνει να τα εξαγεις τα αρχεια στην sd ή στο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε παρει Denim Update μερικοι απο εσας? Βλεπω λεει οτι εχει βγει για Ελλαδα (Vodafone) Αυτο τι σημαινει? Οτι πρεπει να το χει αγορασει κανεις απο Vodafone? Απο οσο βλεπω ομως ειναι μονο για το Single Sim. Edited by camelakos2
Link to comment
Share on other sites

Την έχουν πάρει όλοι εκτός από την DualSim έκδοση.

Τσεκάρεις από το site στης Microsoft

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο βλεπω και εγω, ας περιμενουμε τι να κανουμε, μπορει να βαλω την preview 10 αλλα φοβαμαι μην μου κανει τιποτα με την εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να συνδέσω το Lumia 630 με το notebook μέσω καλωδίου USB και να έχω την δυνατότητα να βλέπω και να επεξεργάζομαι τα αρχεία του τηλεφώνου, κάτι σαν file explorer δηλαδή. Είναι αυτό δυνατό; :confused:

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Οι υπολογιστές αναγνωρίζουν τα Lumia σαν εξωτερικούς χώρους αποθήκευσης... Σαν σκληρό δίσκο δηλαδή... Δεν χρειάζεται κάποια εφαρμογή...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι... Οι υπολογιστές αναγνωρίζουν τα Lumia σαν εξωτερικούς χώρους αποθήκευσης... Σαν σκληρό δίσκο δηλαδή... Δεν χρειάζεται κάποια εφαρμογή...

 

Εγώ το συνδέω τόσο στο Macbook όσο και στα Windows XP και δεν βλέπει το Lumia ως εξωτερικό δίσκο. Τι κάνω λάθος; :happy:

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το συνδέω τόσο στο Macbook όσο και στα Windows XP και δεν βλέπει το Lumia ως εξωτερικό δίσκο. Τι κάνω λάθος; :happy:

 

Για τα mac θα χρειαστεί να κατεβάσεις την εφαρμογή Windows Phone App for Mac και μέσω αυτής θα διαχειρίζεσαι τα αρχεία της συσκευής σου. Για το PC με τα XP ρίξε μια ματία στο θέμα Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ- Σύνδεση της συσκευής σε υπολογιστή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ξαναρωτησω γιατι δε πηρα απαντηση. Γνωριζει κανεις συμβατα smartwatces με την συσκευη γιατι απο οσο βλεπω τα περισσοτερα ειναι αντροιντ.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ξαναρωτησω γιατι δε πηρα απαντηση. Γνωριζει κανεις συμβατα smartwatces με την συσκευη γιατι απο οσο βλεπω τα περισσοτερα ειναι αντροιντ.ευχαριστω

 

Συμβατα ειναι σιγουρα τα Fitbit (http://www.fitbit.com/#i.1mu9qfow1nd05x) αλλα ειναι περισσοτερο activity tackers και το Microsoft Band που ομως ειναι λιγο δυσκολο να το βρεις (δες ebay).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βλεπω στην Γαλλια/Γερμανια βγηκε η Denim για το Dual Sim, μπορω με καποιο τροπο μεσω Nokia Suite να την περασω στο δικο μου εδω Ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βλεπω στην Γαλλια/Γερμανια βγηκε η Denim για το Dual Sim, μπορω με καποιο τροπο μεσω Nokia Suite να την περασω στο δικο μου εδω Ελλαδα?

 

Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=377547

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω, το κοιταζω και εδω και στο xda, απλα δεν ξερω ποιο product code να βαλω γιατι ειναι αρκετα μπερδεμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, το κοιταζω και εδω και στο xda, απλα δεν ξερω ποιο product code να βαλω γιατι ειναι αρκετα μπερδεμα.

 

 

Λογικα το dual ειναι το RM-978, στο αντιστοιχο πινακακι καπου εχει DE CV.

Με δικη σου ευθυνη, μη με βριζεις μετα :p

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η αναφορά και η δημοσίευση ιστοσελίδων που διακινούν παράνομο υλικό
Link to comment
Share on other sites

Λογικα το dual ειναι το RM-978, στο αντιστοιχο πινακακι καπου εχει DE CV.

Με δικη σου ευθυνη, μη με βριζεις μετα :p

 

Ναι οντως το RM-978 ειναι, εχω και τα product codes κανονικα, αλλα δενμου βγαζει την ιδια εκδοση οπως στο availability site της Microsoft, για DE τουλαχιστον που εχει DENIM, ψαχνω το γαλλικο τωρα, οχι βεβαια φιλε μου καμια ευθηνη δεν εχεις, οτι κανω το κανω απο μονος μου εννοειται αυτο!

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως το RM-978 ειναι, εχω και τα product codes κανονικα, αλλα δενμου βγαζει την ιδια εκδοση οπως στο availability site της Microsoft, για DE τουλαχιστον που εχει DENIM, ψαχνω το γαλλικο τωρα, οχι βεβαια φιλε μου καμια ευθηνη δεν εχεις, οτι κανω το κανω απο μονος μου εννοειται αυτο!

 

Μπορει να μην εχει ενημερωμενη database το nokia suite. Πχ μπορει να σου βαλει μια πιο παλια εκδοση της χωρας που θα διαλεξεις και μετα μεσω OTA ή recovery tool να σου περασει την denim.

Αν δεν βγαλεις ακρη ρωτα και στο thread με τα windows phone εδω στο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...