Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Η κοπέλα μου έχει το 630 εδω και 3 ημέρες, είναι αρκετά ευχαριστημένη απο το τηλέφωνο, παρατηρεί όμως μια πτώση της μπαταρίας της τάξεως του 25 % σε 3 ώρες ενώ το κινητό είναι κλειδωμένο και δεν το χρησιμοποιεί. Να σημειώσω ότι έχει κάνει τις απαραίτητες επιλογές για την φωτεινότητα, τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο και έχει ενεργοποιήσει το battery saver, μήπως γνωρίζει κανεις τι μπορεί να συμβαίνει????

 

 

Πες της να κλείσει το GPS, το Bluetooth και τα δεδομένα κίνησης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πες της να κλείσει το GPS, το Bluetooth και τα δεδομένα κίνησης.

 

Εγώ εκτός από το Bluetooth τα υπόλοιπα τα έχω ανοιχτά όλα χωρίς να έχω πρόβλημα στην μπαταρία. GPS-Δεδομένα κίνησης-data-wifi. Περιόρισα όμως τα προγράμματα που εκτελούνται στο παρασκήνιο αυστηρά στα απολύτως απαραίτητα..

Αν τη συσκευή την αφήσω στην ησυχία της βγάζει άνετα δύο μέρες. Αν την πιάσω και ως συνήθως την λιώσω τότε απλά βγάζει μια μέρα.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

πως απενεργοποιησες αυτα που τρεχουν απο πισω;

 

Από την οικονομία μπαταρίας.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

απ οτι τσεκαρα μολις, δε μπορεις να τα κλεισεις ολα.

υπαρχει κατι αντιστοιχο με το greenify του android?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τρόπος οταν γραφουμε ή μηνυμα ή γραμματα σε μια επαφη να κρατησουμε μονιμα τα κεφαλαια και να μην ειμαστε αναγκασμενοι να παταμε το πληκτρο με το βελακι;
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τρόπος οταν γραφουμε ή μηνυμα ή γραμματα σε μια επαφη να κρατησουμε μονιμα τα κεφαλαια και να μην ειμαστε αναγκασμενοι να παταμε το πληκτρο με το βελακι;

 

Πάτησε το Shift γρήγορα δύο φορές.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Διαλυτικά πως μπαιίνουν ρε παιδιά, αν μπαίνουν.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Διαλυτικά πως μπαιίνουν ρε παιδιά, αν μπαίνουν.

 

Όπως μπαίνει και ο τόνος.

Παρατεταμένο κράτημα στο γράμμα που θέλεις και θα σου εμφανίσει ποιες επιλογές έχεις για να χρησιμοποιήσεις. Σέρνεις το δάκτυλο σε όποια επιλογή ζητάς..

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω κάτι σαν print screen, screen shoot κτλ;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το κουμπί on off και ταυτόχρονα της εντασεως στιγμιαία.
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Με καρτοκινητο wind

Ζητησαμε τις ρυθμισεις για τα μμς

Μας ειπε να κανουμε κατι στις ρυθμισεις σιμ

Και μετα μεσω μιας εφαρμογης να τα σετρουμε

Η εφαρμογη λεει πως δεν ειναι συμβατη με το τηλεφωνο

Κανουμε κατι λαθος;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνεις τα mms όταν μπορείς να βάλεις ένα κάρο άλλο προγραμματάκια και αν κάνεις την δουλειά σου πολύ καλύτερα..

Βάλε το WhatsApp και ησύχασες. Επίσης μπορείς να βάλεις το mesenger ή το viber ή το skype.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

αλλα δεν ειναι χρηστικο αυτο

θα προτιμουσα να περνουσαν οι ρυθμισεις

 

θα τους ξανακαλεσω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

Παρατηρησε η γυναικα μου πως πεφτει απο μονη της η ενταση κουδουνισματος και χανει κλησεις

Εχει συνεχεια το hands free

Παιζει ρολο;

Το εχει αντιμετωπισει κανεις;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

Παρατηρησε η γυναικα μου πως πεφτει απο μονη της η ενταση κουδουνισματος και χανει κλησεις

Εχει συνεχεια το hands free

Παιζει ρολο;

Το εχει αντιμετωπισει κανεις;

 

Με το hands free (ακουστικά), ο ήχος (το κουδούνισμα) ακούγεται από τα ακουστικά και όχι από το ηχείο του τηλεφώνου.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου αγόρασε το τηλέφωνο από το Γερμανό και του στράβωσαν οι επαφές που φορτίζει. Το πήγε στο Γερμανό (από όπου το αγόρασε) και του είπαν ότι θα χρειαστεί να αλλάξει η πλακέτα (μητρική εννοούν;). Και τέλος πάντων του είπαν από 70 και πάνω. Επίσης, του ανέφεραν ότι και καλά έχει σέρβις ο Γερμανός (κουλό μου φάνηκε, εκτός αν έχω χάσει επεισόδια) και αν χρειαστεί το στέλνουν στη Nokia. Βασικά, η Nokia έχει δικό της repair service ή τα στέλνουν σε τίποτα Arvato κλπ. Υπάρχει κάποια καλύτερη λύση από το να το στείλει στο Γερμανό; Το κόστος είναι σχεδόν απαγορευτικό για να το επισκευάσει (προτιμότερο είναι να αγοράσει άλλο).

Κάποια πρόταση υπάρχει;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου αγόρασε το τηλέφωνο από το Γερμανό και του στράβωσαν οι επαφές που φορτίζει. Το πήγε στο Γερμανό (από όπου το αγόρασε) και του είπαν ότι θα χρειαστεί να αλλάξει η πλακέτα (μητρική εννοούν;). Και τέλος πάντων του είπαν από 70 και πάνω. Επίσης, του ανέφεραν ότι και καλά έχει σέρβις ο Γερμανός (κουλό μου φάνηκε, εκτός αν έχω χάσει επεισόδια) και αν χρειαστεί το στέλνουν στη Nokia. Βασικά, η Nokia έχει δικό της repair service ή τα στέλνουν σε τίποτα Arvato κλπ. Υπάρχει κάποια καλύτερη λύση από το να το στείλει στο Γερμανό; Το κόστος είναι σχεδόν απαγορευτικό για να το επισκευάσει (προτιμότερο είναι να αγοράσει άλλο).

Κάποια πρόταση υπάρχει;

 

Εχει service η Νοκια, τα Nokia care. Αν δεν εχεις καπου κοντα, παρε ενα τηλεφωνο στο πιο κοντινο να μαθεις τιμη.Καλα 70€ ειναι παρα πολλα αν σκεφτεις οτι 100€ κανει καινουργιο..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επικοινώνησα με το Nokia care στην Πτολεμαΐδα και μου είπαν γύρω στα 25 ευρώ όποτε σκέφτομαι να το στείλω. Σε ποιο Nokia care προτείνετε να το στείλω;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Στης Πτολεμαιδας στειλε το.Ειναι καλη τιμη,ισως σε αλλο να σε ζητησουν παραπανω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κυκλοφορεί update Lumia Denim. Την έχει πάρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...