Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο ο,τι λενε ναι θα παρει τα 10αρια το 930!

Γνωριζει κανεις πώς αλλαζω την ταχυτητα των δεδομενων αναμεσα σε 3g - 4g;

Δεν μπορω να το βρω πουθενα!

 

Ρυθμίσεις -> Κινητή τηλεφωνία + sim. Εκεί μέσα έχει επιλογή μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης. Αυτό είναι σε Denim

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ παιδια για τη βοηθεια!!

 

Αυτή η εφαρμογή θα σε διευκολύνει. Μπορείς να δημιουργήσεις και σχετικη συντόμευση.

http://www.windowsphone.com/s?appid=2a2cbaa7-6d75-420c-ae14-2339618da43e

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εφαρμογή θα σε διευκολύνει. Μπορείς να δημιουργήσεις και σχετικη συντόμευση.

http://www.windowsphone.com/s?appid=2a2cbaa7-6d75-420c-ae14-2339618da43e

 

Bingo! :up:

 

To λειτουργικο ειναι καταπληκτικο. Κριμα που δεν εχει τη μεγαλη υποστηριξη απο τους devs.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να αναφέρω πάλι το πρόβλημα μου και θα ήθελα να μου πείτε αν το έχει κάποιος από εσάς.Στο κάτω μέρος η οθόνη μου σε φόντο λευκό ή γκρι είναι πιο φωτεινή και σε λευκό φόντο λίγο κιτρινωπή..Σε ξένα φόρουμ το ονομάζουν bleeding..Συμβαίνει σε κάποιον?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω κι εγώ άλλο ενα θεματάκι με το κινητό. Μάλλον χάλασε η πυξίδα. Όταν βαζω το here city lens (ανοιχτή η τοποθεσία) προσπαθώ να κάνω το χαρακτηριστικό 8 με το κινητό αλλα επι μάταιω ! Μέχρι και swing χόρεψα με το κινητό και πάλι τίποτα ! Αν κάνω επαναφορά λέτε να στρώσει;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να αναφέρω πάλι το πρόβλημα μου και θα ήθελα να μου πείτε αν το έχει κάποιος από εσάς.Στο κάτω μέρος η οθόνη μου σε φόντο λευκό ή γκρι είναι πιο φωτεινή και σε λευκό φόντο λίγο κιτρινωπή..Σε ξένα φόρουμ το ονομάζουν bleeding..Συμβαίνει σε κάποιον?

 

Σε 920 πο είχα, μετά από πολύ καιρό μου εμφάνισε κάτι κιτρινίλες σε κάποια σημεία στην οθόνη, όταν ήταν σε λευκό φόντο. Το πήγα σε νόκια και μου άλλαξαν οθόνη. Δεν ξέρω αν αυτό που έχεις είναι κάτι αντίστοιχο. Πάντως δεν είναι φυσιολογικό.

 

Καλησπέρα παιδιά. Έχω κι εγώ άλλο ενα θεματάκι με το κινητό. Μάλλον χάλασε η πυξίδα. Όταν βαζω το here city lens (ανοιχτή η τοποθεσία) προσπαθώ να κάνω το χαρακτηριστικό 8 με το κινητό αλλα επι μάταιω ! Μέχρι και swing χόρεψα με το κινητό και πάλι τίποτα ! Αν κάνω επαναφορά λέτε να στρώσει;

 

Δοκίμασε πρώτα να κατεβάσεις καμιά άλλη εφαρμογή που χρησιμοποιεί την πυξίδα για να δεις αν δουλεύει. Κάνε κανα soft reset μετά και βλέπεις.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε 920 πο είχα, μετά από πολύ καιρό μου εμφάνισε κάτι κιτρινίλες σε κάποια σημεία στην οθόνη, όταν ήταν σε λευκό φόντο. Το πήγα σε νόκια και μου άλλαξαν οθόνη. Δεν ξέρω αν αυτό που έχεις είναι κάτι αντίστοιχο. Πάντως δεν είναι φυσιολογικό

Ναι δεν είναι φυσιολογικό και είναι και εκνευριστικό..Πριν λίγες μέρες σε Nokia care μου άλλαξαν το τζάμι της οθόνης γιατί δεν πάταγε καλά,μήπως φταίει αυτό?Πήγα πάλι και μου είπαν πώς δεν βλέπουν το πρόβλημα μου και θα μου αλλάξουν πάλι το τζάμι αλλά όχι ακόμα γιατί δεν μπορούν να το δικαιολογήσουν τόσο γρήγορα και τώρα εγώ δηλαδή πρέπει να ζω με αυτό το ελάττωμα..

Edited by Alex_tz
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Σε 920 πο είχα, μετά από πολύ καιρό μου εμφάνισε κάτι κιτρινίλες σε κάποια σημεία στην οθόνη, όταν ήταν σε λευκό φόντο. Το πήγα σε νόκια και μου άλλαξαν οθόνη. Δεν ξέρω αν αυτό που έχεις είναι κάτι αντίστοιχο. Πάντως δεν είναι φυσιολογικό.

 

 

 

Δοκίμασε πρώτα να κατεβάσεις καμιά άλλη εφαρμογή που χρησιμοποιεί την πυξίδα για να δεις αν δουλεύει. Κάνε κανα soft reset μετά και βλέπεις.

 

Ξέχασα να αναφέρω οτι μου το κάνει και στο here drive άρα θεωρητικά κατι τρέχει με τη πυξίδα. Το soft reset δεν έπιασε. Το έκανα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα 930 και παιζω απο χτες το πρωι. Πρωτο μου windows phone μετα απο 5 χρονια android.

Θα το εχω για δευτερο.

 

Πρωτες εντυπωσεις:

 

1) Browsing: απαραδεκτο. Δοκιμασα IE και UC browser και η εμπειρια ειναι τρομακτικα χαλια.

2) Καμερα: Πολυ καλη μου φαινεται, θα δω τις επομενες μερες. Δεν εχω βαλει ακομα τις φωτο σε υπολογιστη.

3) Windows Phone: Lag-free my ***. Kαι stuttering βλεπω, και μπαρες προοδου βλεπω ολη την ωρα, και κατι animations που ειναι πιο αργα απο τον Θανατο. Περιμενα οτι θα πηγαινει πολυ καλυτερα, η συσκευη ειναι τερας απο specs.

Το ΟS ειναι 8 σκαλες κατω απο το android σε ολα.

4) To app store πρεπει να το ξαναγραψουν απο την αρχη, ειναι ενα cluttered χαλι. Για τις εφαρμογες δεν θα σχολιασω καν, δεν περιμενα να βρω οτι βρισκω στο Play Store.

 

Σαν συσκευη ειναι οκ, για το παχος του ομως θα περιμενα πολυ μεγαλυτερη μπαταρια. O explorer ρουφαει μπαταρια σαν τρελος.

 

Θα το κρατησω λιγο καιρο ως δευτερο (αντικαταστάτη του Coolpad F1) για να εγκλιματιστω.

Μπορει και να προλαβω τα windows10, που δεν τα βλεπω ομως συντομα.

 

tl;dr το τηλεφωνο δεν αξιζει τα λεφτα που ζηταει.

Mε τιποτα δεν μπορω να το προτεινω και σε κανεναν εναντι πχ του LG G3 ή του Oneplus που κοστιζουν τα ιδια.

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα 930 και παιζω απο χτες το πρωι. Πρωτο μου windows phone μετα απο 5 χρονια android.

Θα το εχω για δευτερο.

 

Πρωτες εντυπωσεις:

 

1) Browsing: απαραδεκτο. Δοκιμασα IE και UC browser και η εμπειρια ειναι τρομακτικα χαλια.

2) Καμερα: Πολυ καλη μου φαινεται, θα δω τις επομενες μερες. Δεν εχω βαλει ακομα τις φωτο σε υπολογιστη.

3) Windows Phone: Lag-free my ***. Kαι stuttering βλεπω, και μπαρες προοδου βλεπω ολη την ωρα, και κατι animations που ειναι πιο αργα απο τον Θανατο. Περιμενα οτι θα πηγαινει πολυ καλυτερα, η συσκευη ειναι τερας απο specs.

Το ΟS ειναι 8 σκαλες κατω απο το android σε ολα.

4) To app store πρεπει να το ξαναγραψουν απο την αρχη, ειναι ενα cluttered χαλι. Για τις εφαρμογες δεν θα σχολιασω καν, δεν περιμενα να βρω οτι βρισκω στο Play Store.

 

Σαν συσκευη ειναι οκ, για το παχος του ομως θα περιμενα πολυ μεγαλυτερη μπαταρια. O explorer ρουφαει μπαταρια σαν τρελος.

 

Θα το κρατησω λιγο καιρο ως δευτερο (αντικαταστάτη του Coolpad F1) για να εγκλιματιστω.

Μπορει και να προλαβω τα windows10, που δεν τα βλεπω ομως συντομα.

 

tl;dr το τηλεφωνο δεν αξιζει τα λεφτα που ζηταει.

Mε τιποτα δεν μπορω να το προτεινω και σε κανεναν εναντι πχ του LG G3 ή του Oneplus που κοστιζουν τα ιδια.

Καλημερα.

Στο browsing τι σε ενοχλησε με IE? Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος;

Σχετικα με το lag. Δεν ειπαμε ποτε οτι ποτε δεν θα δεις καποιο μικρο lag. Αλλα αυτα τα lag ειναι λιγοτερα σε σχεση με τα αντιστοιχα Android τηλεφωνα. Ισως τα WP δειχνουν καλυτερα το lag-free χαρακτηρα τους στα low end τηλεφωνα οπου τα Android ειναι για κλαματα.

Στο app store τι σε ενοχλησε; Το κομματι του UI του store ειναι υποκειμενικο. Εσενα μπορει να σου φαινεται χαλια και εμενα μια χαρα. Ειναι και θεμα του τι εχεις συνηθισει. Το να λες ομως οτι ειναι χαλια χωρις να εξηγεις τον λογο ειναι λαθος.

 

Εγω παλι δεν θα παω συντομα σε Android για τους εξης λογους:

Δεν εχουν glance screen (ναι για εμενα ειναι βασικο να μπορω παντα να βλεπω ωρα, το επομενο meeting μου, χαμενες κλησεις-μηνυματα-mail και καιρο χωρις να χρειαστει να το αγγιξω),

 

στην lock screen εχω αριθμο χαμενων κλησεων-μηνυματων και αδιαβαστων mail (εχω πολλες φορες δοκιμασει σε Android συσκευη να βρω καποια third party εφαρμογη να το κανει αυτο και οσες ειχα βρει που υποτιθεται οτι το εκαναν δεν επαιζαν σωστα και ειχαν κολληματα. Γενικα οτιδηποτε δεν ειναι native στο συστημα εχει θεματα),

 

μπορω στην home screen να καρφιτσωσω σχεδον τα παντα με αποτελεσμα να εχω πολυ γρηγορη προσβαση χωρις να χρειαστει να μπω πρωτα σε καποια εφαρμογη και μετα να βρω αυτο που θελω (παραδειγματα: σημειωσεις απο το OneNote, Playlist απο την μουσικη, ραδιοφωνικους σταθμους απο το fm radio, συγκεκριμενο φακελο ή ακομα και αρχειο απο την SD και πολλα αλλα που δεν ειναι της παρουσης, Γενικα το Pin-to-start ειναι πολυ εξυπνα φτιαγμενο),

 

μπορω να κατεβασω την μπαρα τoυ notification area απο την lock screen (στο Android ειναι θεμα κατασκευαστη) χωρις να ξεκλειδωσω το τηλεφωνο και να ανοιξω/κλεισω wifi,data, BT κτλ και να δω τα notifications μου οπως mail, sms, κλησεις.

 

 

Για τους παραπανω λογους, που προσωπικα μου προσφερουν το κατι παραπανω στην καθημερινη χρηση τοσο σε προσωπικο οσο και σε επαγγελματικο επιπεδο, εχω μεινει στα WP. Φυσικα και το app store εχει ελλειψεις. Αλλα δεν ειναι οπως ηταν πριν 2 χρονια. Και σιγουρα δεν εχει, για εμενα τουλαχιστον, τετοιες ελλειψεις που να πα σε αλλη πλατφορμα λογω αυτων.

Link to comment
Share on other sites

@paok4270

Όλη τη rom δεν μπορείς φυσικά. Θα χρειαζόσουν ρουτ και custom recovery για κάτι τέτοιο. Αυτές οι "καγκουριές" δεν υφίστανται εδώ. Μπορείς όμως στις ρυθμίσεις να πας στα αντίγραΦα ασφαλείας/backup και να αποθηκεύσεις αντιγραφο των εφαρμογών, ρυθμίσεων, αρχικής οθόνης, φωτο, βιντεο και sms στο cloud account σου, ωστε κατα το fresh install να τα επαναφέρεις.

 

 

@nikchris

Good for you, mate.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα το δευτερο lumia 930 πισω το οποιο ειχε καποια θεματα και το ειδαν οτι ειναι για αλλαγη και τελικα δεν εχουν αλλο κομματι διαθεσιμο να μου δωσουν και λενε να πιστωσουν το ποσο να παρω κατι αλλο...στην περιπτωση που εγω εχω σκαλωσει να παρω το ιδιο κινητο, ΜΗΠΩΣ με δουλευουν? υπαρχει περιπτωση να κανω κατι να μου βρουν το ιδιο? (ας πουμε αν γινεται να μου φερουν απο αλλο καταστημα) εχει καποιος αναλογη εμπειρια με προιον απο γερμανο?
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα 930 και παιζω απο χτες το πρωι. Πρωτο μου windows phone μετα απο 5 χρονια android.

Θα το εχω για δευτερο.

 

Πρωτες εντυπωσεις:

 

1) Browsing: απαραδεκτο. Δοκιμασα IE και UC browser και η εμπειρια ειναι τρομακτικα χαλια.

2) Καμερα: Πολυ καλη μου φαινεται, θα δω τις επομενες μερες. Δεν εχω βαλει ακομα τις φωτο σε υπολογιστη.

3) Windows Phone: Lag-free my ***. Kαι stuttering βλεπω, και μπαρες προοδου βλεπω ολη την ωρα, και κατι animations που ειναι πιο αργα απο τον Θανατο. Περιμενα οτι θα πηγαινει πολυ καλυτερα, η συσκευη ειναι τερας απο specs.

Το ΟS ειναι 8 σκαλες κατω απο το android σε ολα.

4) To app store πρεπει να το ξαναγραψουν απο την αρχη, ειναι ενα cluttered χαλι. Για τις εφαρμογες δεν θα σχολιασω καν, δεν περιμενα να βρω οτι βρισκω στο Play Store.

 

Σαν συσκευη ειναι οκ, για το παχος του ομως θα περιμενα πολυ μεγαλυτερη μπαταρια. O explorer ρουφαει μπαταρια σαν τρελος.

 

Θα το κρατησω λιγο καιρο ως δευτερο (αντικαταστάτη του Coolpad F1) για να εγκλιματιστω.

Μπορει και να προλαβω τα windows10, που δεν τα βλεπω ομως συντομα.

 

tl;dr το τηλεφωνο δεν αξιζει τα λεφτα που ζηταει.

Mε τιποτα δεν μπορω να το προτεινω και σε κανεναν εναντι πχ του LG G3 ή του Oneplus που κοστιζουν τα ιδια.

 

1) το browsing ειναι αψογο, εξαιρετικα γρηγορο με ακριβεστατο ζουμαρισμα και τελειο ρολλαρισμα.

2) η καμερα απο τις κορυφαιες

3) lag στο δικο μου 930 δεν υπαρχει πουθενα, ουτε stuttering, ουτε τιποτα. Τα animations απλα θελουν το χρονο τους. Τερας απο specs δεν ειναι, δεδομενου οτι το soc ειναι το SD800. Ουτε καν το 801 δηλαδη.

4) κρινωντας υποκειμενικα το store θα συμφωνησω οτι θελει ανασχεδιασμο γιατι ειναι κακογουστο και οι εφαρμογες δεν ειναι τοσο καλογραμμενες οσο στα υπολοιπα mobile OS (π.χ. viber).

Συμφωνω οτι με το παχος που εχει θα επρεπε να εχουν βαλει μεγαλυτερη μπαταρια, αλλα δυστυχως πληρωνουμε το τιμημα της ασυρματης φορτισης.

 

Για μενα το μονο κακο ειναι το θεμα των apps. Το ιδιο τιμημα πληρωνει και το ΒΒ OS, που ειναι ισως το καλυτερο απο ολα.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Πηγα το δευτερο lumia 930 πισω το οποιο ειχε καποια θεματα και το ειδαν οτι ειναι για αλλαγη και τελικα δεν εχουν αλλο κομματι διαθεσιμο να μου δωσουν και λενε να πιστωσουν το ποσο να παρω κατι αλλο...στην περιπτωση που εγω εχω σκαλωσει να παρω το ιδιο κινητο, ΜΗΠΩΣ με δουλευουν? υπαρχει περιπτωση να κανω κατι να μου βρουν το ιδιο? (ας πουμε αν γινεται να μου φερουν απο αλλο καταστημα) εχει καποιος αναλογη εμπειρια με προιον απο γερμανο?

 

Ζήτα πίσω τα χρήματα σου καλύτερα....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω κι Επειδή με το 1020 είχα άσχημη εμπειρία στο θέμα της μπαταρίας, εδώ πως είμαστε παιδιά;

Συνήθως έχω ομιλία 2,5 ώρες και οθόνη με μεικτή χρήση data and Wi-Fi 4 ώρες και υπόλοιπο μπαταρίας 30% . Έχω ελπίδα να δω αυτούς τους χρόνος εδώ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω κι Επειδή με το 1020 είχα άσχημη εμπειρία στο θέμα της μπαταρίας, εδώ πως είμαστε παιδιά;

Συνήθως έχω ομιλία 2,5 ώρες και οθόνη με μεικτή χρήση data and Wi-Fi 4 ώρες και υπόλοιπο μπαταρίας 30% . Έχω ελπίδα να δω αυτούς τους χρόνος εδώ;

 

Η καμερα ρουφαει πολυ μπαταρια...πιο πολυ κι απο παιχνιδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@paok4270

Όλη τη rom δεν μπορείς φυσικά. Θα χρειαζόσουν ρουτ και custom recovery για κάτι τέτοιο. Αυτές οι "καγκουριές" δεν υφίστανται εδώ. Μπορείς όμως στις ρυθμίσεις να πας στα αντίγραΦα ασφαλείας/backup και να αποθηκεύσεις αντιγραφο των εφαρμογών, ρυθμίσεων, αρχικής οθόνης, φωτο, βιντεο και sms στο cloud account σου, ωστε κατα το fresh install να τα επαναφέρεις.

 

 

@nikchris

Good for you, mate.

 

δηλαδη...τα saves απο τα παιχνιδια θα τα κρατησει?

Link to comment
Share on other sites

@paok4270 Οχι. Μονον τα games που συνδεονται με online account πχ xbox live μπορούν να ανακτήσουν τα saves τους. Οσα παιχνίδια εχουν τοπικο save (offline) δεν μπορουν να γινουν backup.
Link to comment
Share on other sites

Ζήτα πίσω τα χρήματα σου καλύτερα....

δεν θα γινεται γιατι πηγα με ενα φιλο και το πηρα με την προσφορα που ειχε, δωρο ενα xbox με καθε αγορα Lumia 930, αυτος κρατησε το xbox και εγω το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Πίεσε τους τότε να σου φέρουν άλλο και ότι εσύ μόνο αυτό θες... Αυτό έγραφε η προσφορά και αυτό πρέπει να σου δώσουν...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

δεν θα γινεται γιατι πηγα με ενα φιλο και το πηρα με την προσφορα που ειχε, δωρο ενα xbox με καθε αγορα Lumia 930, αυτος κρατησε το xbox και εγω το κινητο...

 

και εμενα το δευτερο ειχε προβλημα και πηγα να το ξανααλλαξω και αρχισαν την γκρινια.τωρα μου ειπε και καλα παρηγγειλε το τριτο αλλα κατι μου λεει οτι με δουλευουν για να περασει το doa.αυριο που ειπε οτι θα ερθει αν δεν ερθει θα παρω στη γραμμη καταναλωτη του γερμανου για καταγγελια και θα με εξυπηρετησουν απο εκει.ηδη μιλησα μαζι τους και αυτο μου ειπαν να κανω αν δεν με εξυπηρετησουν απο το καταστημα της δραμας.επισης εκανα δημοσια καταγγελια στη σελιδα τους στο fb

Link to comment
Share on other sites

@paok4270 Οχι. Μονον τα games που συνδεονται με online account πχ xbox live μπορούν να ανακτήσουν τα saves τους. Οσα παιχνίδια εχουν τοπικο save (offline) δεν μπορουν να γινουν backup.

 

ωραια...και πως κανουμε restore Μετα?

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το δευτερο ειχε προβλημα και πηγα να το ξανααλλαξω και αρχισαν την γκρινια.τωρα μου ειπε και καλα παρηγγειλε το τριτο αλλα κατι μου λεει οτι με δουλευουν για να περασει το doa.αυριο που ειπε οτι θα ερθει αν δεν ερθει θα παρω στη γραμμη καταναλωτη του γερμανου για καταγγελια και θα με εξυπηρετησουν απο εκει.ηδη μιλησα μαζι τους και αυτο μου ειπαν να κανω αν δεν με εξυπηρετησουν απο το καταστημα της δραμας.επισης εκανα δημοσια καταγγελια στη σελιδα τους στο fb

 

φιλε μου περιπου ετσι εγινε και με εμενα...αυριο και καλα να τους παρω να δουν αν εχει ερθει καποιο αλλο,αλλιως να μου πιστωσουν το ποσο να παρω καποιο αλλο...ελα ομως που δεν θελω αλλο...απο την γραμμη καταναλωτη σου ειπαν αμα δεν ερθει αλλη συσκευη να τους ξαναπαρεις για να σε εξυπηρετησουν, εννοεις καπως να σου δωσουν αλλη συσκευη?...με ενδιαφερει να ξερω πως να κινηθω και εγω:worry:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...