Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε παρακαλώ μπορείς να μου στείλεις αυτό το product code αν σου είναι εύκολο?για orange lumia 930 βέβαια.

 

Product code = 059W0X8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σαν να λέμε κοιτά τις Lamborghini που δεν έχουν 4 πόρτες. Εδώ άλλοι διαφημίζουν τα συγκεκριμενα μπισκότα.

 

Το 1020 είναι εξιδεικευμενο κινητό και όσοι το έχουν η το αγοράσουν θα το ευχαριστήσουν, γιατί ξέρουν τι είναι.

Αλλά να μην εφαρμόζουμε στη ζωή μας την παροιμία " όσα δε φτανει η αλεπού..."

 

Προτιμότερο είναι να στεκόμαστε στο προσωπικό του γούστο ο καθένας ή επιθυμία ή αναγκη ή συμβιβασμό.

 

Καλες γιορτές με υγεια

 

Αδερφέ, άστοχη η παρατήρησή σου! (φιλικά το λέω) Δεν ειρωνεύτηκα καθόλου το 1020, απλά εξήγησα στον φίλο με χιουμοριστικό τρόπο γιατί έχουν διαφορά οι κάμερες! Αν δεις στο τόπικ του 1020 θα δεις πως και γω είχα το κινητό αυτό και θα το δούλευα ακόμα αν δεν είχα θέμα με την μπαταρία! ( Για την χρήση που κάνω το φόρτιζα 2 φορές την ημέρα!) Αν δεις και τις photos στο τόπικ για τις φωτογραφίες, έχω βγάλει μερικές απίστευτες που ούτε με την ακριβή μου compact Sony κάμερα δεν βγάζω!

ΑΝ πάντως έπαιρνα πάλι windows κινητό, θα διάλεγα πάλι το ίδιο μιας και οι φωτογραφίες του είναι από άλλο πλανήτη! :D

Αυτά και καλές γιορτές και από μένα!

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστό πλήρως. Πεσαμε στην περίπτωση της διαφοράς προφορικού- γραπτού λογου.

Η διάθεση παντα είναι φιλική όταν δεν υπάρχει φανατισμός και κοντοφθαλμία (!!!)

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Σεβαστό πλήρως. Πεσαμε στην περίπτωση της διαφοράς προφορικού- γραπτού λογου.

Η διάθεση παντα είναι φιλική όταν δεν υπάρχει φανατισμός και κοντοφθαλμία (!!!)

 

ΜΠΡΑΒΟ φίλε! Λίγοι έμειναν πλέον με ήθος και σεβασμό! Μακάρι να ήμασταν έτσι όλοι και όλα θα ήταν αρμονικά .... , αλλά ... :(

Για να επανέλθω στο on topic! Ήμουν με ένα φίλο πριν που έχει το 930 και δοκίμασα με την ησυχία μου να βγάλω φωτογραφίες σε διάφορες συνθήκες και δεν θα έλεγα πως είναι μέρα - νύχτα με το 1020, απλά ναι υπάρχει κάποια διαφορά! Δεν ξέρω αν στο 1020 διόρθωσαν το θέμα με την κιτρινίλα στης φωτογραφίες, αλλά στο 930 δεν είδα κάποιο θέμα! Εγώ το ξαναλέω, ότι με διπλάσια αυτονομία μπαταρίας το 930 θα ήταν best seller! (ειδικά στην τιμή προσφοράς που έπαιξε - 300 ευρώ - δεν το συζητώ καν)

Link to comment
Share on other sites

(ειδικά στην τιμή προσφοράς που έπαιξε - 300 ευρώ)

...και δυστυχώς έληξε :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αξίζει να αλλάξω ρομ για να πάρω την denim;

 

Το ξέρω ότι είναι κοντά το update αλλά τρώγομαι άσχημα!!!Αν και έχω την pfd

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αξίζει να αλλάξω ρομ για να πάρω την denim;

 

Το ξέρω ότι είναι κοντά το update αλλά τρώγομαι άσχημα!!!Αν και έχω την pfd

 

Άμα δε βαριέσαι να το ξαναστήνεις από την αρχή... Εγώ παντως θα περιμένω.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα δε βαριέσαι να το ξαναστήνεις από την αρχή... Εγώ παντως θα περιμένω.

 

 

 

Βαριέμαι άσχημα!!!Γιαυτό και διστάζω και ρωτάω!!Περιμένω την ώθηση...

 

Αλλά μάλλον θα κάνω και εγώ το ίδιο με σένα.Θα περιμένω...

 

Λίγες μέρες μείνανε

Link to comment
Share on other sites

αναλογα τι θορυβο εννοεις.σε ολους μας αμα το κουνισουμε ακουγεται ενα μικρο σαν ελατηριακι μεσα το οποιο ειναι το ois !!!

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

 

εμένα πάντως δεν ακούγετε τίποτε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, να μπει ο καινούριος χρόνος για όλους με υγεία.

Στο θέμα τώρα, μετά μια εβδομάδα συμβίωσης με το τηλ έχω να πω τα παρακάτω:

Στο θέμα της μπαταρίας θα πάω πρώτα που είμαι πέραν του δέοντος ικανοποιημένος, αφού συγκρίνοντας το με το xperia z στις ίδιες συνθήκες ακριβώς με την ίδια χρήση (μόνο για ίντερνετ δλδ, με χρήση nano sim της cosmote και σχεδόν συνέχεια με 4G) το τηλ για όλα πλάκα μου βγάζει και δεύτερη ημέρα, την ίδια στιγμή που το xperia z το φόρτιζα έως και τρεις φορές την ημέρα. Η διαφορά είναι τραγική υπέρ του 930 που δεν καταναλώνει πραγματικά τίποτα, ειδικά όπως έχω πει στην αναμονή που σε εμένα τουλάχιστον η κατανάλωση φθάνει σε διάρκεια οκταώρου και δεν ξεπερνάει το 2%. Και φυσικά νομίζω ότι υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης της μπαταρίας χρόνο με τον χρόνο και όσο η μπαταρία θα φθάνει στο 100% της απόδοσης.

Στο θέμα της απόδοσης hardware είναι θεϊκό, απίστευτη απόκριση δεν κολλάει δεν λαγκάρει και φυσικά αδικείται ο snapdragon 800 λόγω ελλειπών και κακογραμμένων εφαρμογών που υπάρχουν στο Store.

Οθόνη; Απλά πανέμορφη, ίσως ότι καλύτερο κυκλοφορεί, όσοι το έχουν δει έχουν εντυπωσιαστεί με τα πανέμορφα χρώματα και φυσικά τα live tiles κάνουν την διαφορά.

Θα προτιμούσα ένα πληκτρολόγιο τύπου Flow γιατί αν και το μαμά πληκτρολόγιο είναι πολύ μα πάρα πολύ καλό, πιστεύω πως το Flow θα εξυπηρετούσε αφάνταστα, αν και νομίζω ότι κάπου είδα πως στην Denim θα είναι και αυτό μέσα στην αναβάθμιση.

Στο θέμα της φόρτισης να πάω τώρα που έχω εντυπωσιαστεί με το πόσο γρήγορα φορτίζει, σχεδόν μέσα σε μια ώρα από 10% φθάνει στο 100%.

Έχω βρει όλες τις εφαρμογές που είχα στο xperia z, εκτός από μια εφαρμογή για να παίρνω βίντεο την οθόνη του 930, και για αυτόματο Screen capture. Αυτά σε γενικές γραμμές, νιώθω τυχερός που βρήκα αυτό το διαμάντι σε αυτή την τιμή των 299€ και το αγόρασα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της φόρτισης να πάω τώρα που έχω εντυπωσιαστεί με το πόσο γρήγορα φορτίζει, σχεδόν μέσα σε μια ώρα από 10% φθάνει στο 100%.

 

:worry::worry::worry: Εμένα κάνει κάνει 2 - 2.30 ώρες στην πρίζα με το φορτιστή. Και στον ασύρματο περίπου 3. :blink::blink::blink: Θ το βάλω μια μέρα σε aeroplane mode να δώ πόσο θα κάνει και μετά σε κανονικό mode αλλά χωρίς να ασχολούμαι μαζί του (δύσκολο :P :P :P ).

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

:worry::worry::worry: Εμένα κάνει κάνει 2 - 2.30 ώρες στην πρίζα με το φορτιστή. Και στον ασύρματο περίπου 3. :blink::blink::blink: Θ το βάλω μια μέρα σε aeroplane mode να δώ πόσο θα κάνει και μετά σε κανονικό mode αλλά χωρίς να ασχολούμαι μαζί του (δύσκολο :P :P :P ).

 

Για την ασύρματης φόρτιση,θέλει κάτι άλλο εκτός του φορτιστή;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Για την ασύρματης φόρτιση,θέλει κάτι άλλο εκτός του φορτιστή;

 

Όχι, απλά την πλάκα (φορτιστής) που ακουμπάς την πλάτη πάνω. Δεν απαιτεί κάτι άλλο. Ούτως ή άλλως είναι usb και έχει ενσωματωμένο το καλώδιο και όχι αποσπώμενο.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Να σημειώσω με μεγάλη μου ικανοποίηση οτι μετά από 10 πλήρεις φορτίσεις και καλό στρώσιμο, η διάρκεια ζωής της μπαταρίας έχει βελτιωθεί ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ. :D

 

Δεν έχω να προσάψω πλέον τίποτα (εκτός από τις ψιλομωβίλες που ευελπιστώ να εξαφανιστούν εντελώς με την Denim).

Η συσκευή είναι έρωτας πραγματικά.

Όσοι προλάβαμε και την αποκτήσαμε στα 300Ε κάναμε το καλύτερο δωράκι στον εαυτό μας.:)

Καλή χρονιά σε όλους, με υγεία!!

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πάντως ψήνεται , μπορεί να το βρει σε εξίσου ικανοποιητική τιμή ... --->> http://www.bestprice.gr/item/2153989519/nokia-lumia-930-32gb.html :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα καινούργιος στο νήμα άλλαξα εχθές το 920 μου με τον 930 πρώτες εντυπώσεις σε ολα του πάρα πολύ καλό μιας και ήξερα σε τι πήγαινα!! Κατ αρχήν θα ήθελα να ρωτήσω εαν γίνεται να κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή που έχω κατεβάσει απο το internet και ειναι apk. 2ον απο θεμα κάμερας δεν ειμαι και πολύ ευχαριστημένος μιας και συγκρίνωντας το με το 920 σε καποιες βραδινες βλέπω πως τα αποτελέσματα ειναι καλύτερα υπέρ του 920.. [ATTACH]54656[/ATTACH] και τελος στην παραπάνω φωτογραφία μπορείτε να δείτε οτι υπάρχει πολύς θόρυβος πριν και κατα την διάρκεια του βίντεο και κάποιες εκνευριστικές μοβίλες στα αριστερά (το ιδιο γίνεται και σε photo mode)

Συγνωμη για τα πολλά ερωτηματικά!! p.s Υπαρχει περιπτωση να εχω προβληματικη καμερα οι κατοχοι πιστευω μπορουν να καταλαβουν ευκολα αν ειναι οντως συχνω φενομενο η πρόβλημα τησ συσκευης μου! Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για της απαντήσεις!!

 

Καλημέρα και χρονιά πολλά καλή χρονιά σε όλους πάντως εγώ το δικό μου το παρέδωσα στο κατάστημα για αντικατάσταση γιατί στις περισσότερες φωτογραφίες χαμηλού φωτισμού υπήρχαν μοβ γραμμές η πράσινες, κάποιες φορές κάθετα και κάποιες οριζόντια της φωτογραφίας και αναμένω την καινούργια πλεον!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πότε θα πάρουμε εμείς οι υπόλοιποι την denim? Edited by stendor
Αφαίρεση και μεταφορά του off topic κομματιού από το post.
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά έχω δει αρκετά συγκριτικά μεταξύ των δύο,απλά αυτή την φορά είχα την ευκαιρία να το κάνω εγώ ο ίδιος,είναι λίγο διαφορετικό..

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος πότε θα πάρουμε εμείς οι υπόλοιποι την denim?

 

Αυτό τον μήνα μάλλον. Δεν νομίζω να αργήσει.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι και ψιλοoff, αλλά θα το ρωτήσω:

Χρησιμοποιεί κάποιος από εσάς την ασύρματη φόρτιση??

Ποτέ (μα ποτέ) δεν κατάλαβα την αξία/σημασία της (πέραν της τεχνολογικής εξέλιξης).

Είμαι old school και θέλω η μπαταρία μου να φορτίζει ενσύρματα χωρίς απώλειες και διακοπές (έστω τυχαίες).

Edited by Redragon7

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι και ψιλοoff, αλλά θα το ρωτήσω:

Χρησιμοποιεί κάποιος από εσάς την ασύρματη φόρτιση??

Ποτέ (μα ποτέ) δεν κατάλαβα την αξία/σημασία της (πέραν της τεχνολογικής εξέλιξης).

Είμαι old school και θέλω η μπαταρία μου να φορτίζει ενσύρματα χωρίς απώλειες και διακοπές (έστω τυχαίες).

 

Έχεις διαπιστώσει απώλειες ή διακοπές? Στο 920 την χρησιμοποιούσα και ήταν πολύ βολική (αν και το θεωρούσα τελείως περιττό). Χωρίς να ψάχνω το βράδυ στα σκοτάδια για βύσματα και τρύπες, το ακουμπούσα στη βάση και καθάριζα. Είχα την όρθια βαση οπότε έβλεπα ανα πάσα στιγμή τη συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι και ψιλοoff, αλλά θα το ρωτήσω:

Χρησιμοποιεί κάποιος από εσάς την ασύρματη φόρτιση??

Ποτέ (μα ποτέ) δεν κατάλαβα την αξία/σημασία της (πέραν της τεχνολογικής εξέλιξης).

Είμαι old school και θέλω η μπαταρία μου να φορτίζει ενσύρματα χωρίς απώλειες και διακοπές (έστω τυχαίες).

 

Έχεις διαπιστώσει απώλειες ή διακοπές? Στο 920 την χρησιμοποιούσα και ήταν πολύ βολική (αν και το θεωρούσα τελείως περιττό). Χωρίς να ψάχνω το βράδυ στα σκοτάδια για βύσματα και τρύπες, το ακουμπούσα στη βάση και καθάριζα. Είχα την όρθια βαση οπότε έβλεπα ανα πάσα στιγμή τη συσκευή.

 

Εγώ τη βρίσκω απίστευτα βολική την ασύρματη φόρτιση. Διακοπές μόνο αν το βάλεις θεόστραβα ή πετάξεις το τηλεφωνο και γλιστρίσει στα πλάγια. Απώλειες (?) όχι, μόνο μεγαλύτερο χρόνος φόρτισης. Αλλά για το βράδυ στα τυφλά είναι ότι πρέπει. Είχα και σοβαρό πρόβλημα λόγω θέσης πρίζας και κρεβατιού και μου έλυσε τα χέρια!!

Edited by mandoctor
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη βρίσκω απίστευτα βολική την ασύρματη φόρτιση. Διακοπές μόνο αν το βάλεις θεόστραβα ή πετάξεις το τηλεφωνο και γλιστρίσει στα πλάγια. Απώλειες (?) όχι, μόνο μεγαλύτερο χρόνος φόρτισης. Αλλά για το βράδυ στα τυφλά είναι ότι πρέπει. Είχα και σοβαρό πρόβλημα λόγω θέσης πρίζας και κρεβατιού και μου έλυσε τα χέρια!!

 

Αυτό που λες με το "θεόστραβα" αν μπορείς εξήγησε το λίγο. Υπάρχει κάποια συγκεκρίμενη θέση για να το βάζεις? Όταν το τοποθετώ αναβοσβήνει το λαμπάκι το κουνάω λίγο προς τα πάνω να είναι ευθυγραμμισμένα τα λογότυπα "nokia" και είναι εντάξει. Μερικές φορές μετά απο λίγο μου διακόπτιε τη φόρτιση όμως!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος που εχει ενεργοποιημενο το ''ανοιγμα οθονης με διπλο κλικ'' αν πιανει με την πρωτη σε σας? Σε εμενα πολλες φορες πρεπει να κανω και 3 φορες....! Εχω δοκιμασει αργα, γρηγορα, κανονικα κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος που εχει ενεργοποιημενο το ''ανοιγμα οθονης με διπλο κλικ'' αν πιανει με την πρωτη σε σας? Σε εμενα πολλες φορες πρεπει να κανω και 3 φορες....! Εχω δοκιμασει αργα, γρηγορα, κανονικα κτλ...

 

Μαλον έχεις θέμα φίλε μου με το πως έκατσε η αναβάθμιση στο κινητό σου, εγώ θα πω πως και αυτό που ρωτάς για το διπλό κλικ στο δικό μου κινητό δουλεύει τέλεια και μόνο μια φορά θυμάμαι δεν έχει ανοίξει με την πρώτη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρόνια, με υγεία πάνω απ' όλους!

 

Μια ερώτηση : Γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν ακόμα και που, συσκευές με την προσφορά της Wind στα 300€ στη Θεσσαλονίκη???

 

Αποφάσισε η αδερφή μου επιτέλους, να γίνει "ανθρωπος" . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...