Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@NIKOSXRI. Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση, ήταν τόσο προφανές ότι θα γίνεται από τα πλαϊνά κουμπιά, εγώ έψαχνα στις ρυθμίσεις και δεν μπορούσα να βρω κάτι.

Και κάτι ακόμα, στο store δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή του στιλ '' volume in notification'', που να αντικαθιστά τα πλαϊνά κουμπιά με κουμπιά πάνω στην '' notification bar'', η αλήθεια είναι ότι βολεύουν πολύ.

 

Αν πατήσεις μία το πλαινό, ανοίγει πάνω πάνω μία ταινία, την πατάς και ρυθμίζεις από εκεί

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν πατήσεις μία το πλαινό, ανοίγει πάνω πάνω μία ταινία, την πατάς και ρυθμίζεις από εκεί

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Αυτό πρέπει να το αλλάξουν άμεσα δηλ. να βάλουν στο status bar σχετικό διακόπτη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Αυτό πρέπει να το αλλάξουν άμεσα δηλ. να βάλουν στο status bar σχετικό διακόπτη

 

Ναι για αυτό είπα ότι βολεύει πολύ, εγώ στο xperia είχα ξεχάσει ότι υπάρχουν τα σχετικά κουμπιά για τον ήχο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

protsimer με ξέχασες...

Ποιο product code έβαλες;

Κατέβασες μετά την denim ή την είχε η ρομ;

Με τα ελληνικό δίκτυο έχεις πρόβλημα;

 

Αναλόγως του χρώματος τα product codes της σκανδιναβικής rom είναι αυτά

 

059W0X5: RM-1045 VAR EURO 3V CV BLACK

059W0X7: RM-1045 VAR EURO 3V CV BR_GRE

059W0X8: RM-1045 VAR EURO 3V CV BR_ORA

059W0X6: RM-1045 VAR EURO 3V CV WHITE

 

Εγώ Φλάσαρα το White product code, επειδή έχω λευκή συσκευή.

Η rom είναι Cyan και μετά παίρνεις με ΟΤΑ τη Denim.

 

Έχω wind sim και δεν έχω κανένα απολύτως θέμα. Και λίγο με τη Vodafone της συζύγου που έβαλα και δοκίμασα 4G όλα έδειχναν φυσιολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως του χρώματος τα product codes της σκανδιναβικής rom είναι αυτά

 

059W0X5: RM-1045 VAR EURO 3V CV BLACK

059W0X7: RM-1045 VAR EURO 3V CV BR_GRE

059W0X8: RM-1045 VAR EURO 3V CV BR_ORA

059W0X6: RM-1045 VAR EURO 3V CV WHITE

 

Εγώ Φλάσαρα το White product code, επειδή έχω λευκή συσκευή.

Η rom είναι Cyan και μετά παίρνεις με ΟΤΑ τη Denim.

 

Έχω wind sim και δεν έχω κανένα απολύτως θέμα. Και λίγο με τη Vodafone της συζύγου που έβαλα και δοκίμασα 4G όλα έδειχναν φυσιολογικά.

Το 4G στο status bar στο δείχνει 4G ή L

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως του χρώματος τα product codes της σκανδιναβικής rom είναι αυτά

 

059W0X5: RM-1045 VAR EURO 3V CV BLACK

059W0X7: RM-1045 VAR EURO 3V CV BR_GRE

059W0X8: RM-1045 VAR EURO 3V CV BR_ORA

059W0X6: RM-1045 VAR EURO 3V CV WHITE

 

Εγώ Φλάσαρα το White product code, επειδή έχω λευκή συσκευή.

Η rom είναι Cyan και μετά παίρνεις με ΟΤΑ τη Denim.

 

Έχω wind sim και δεν έχω κανένα απολύτως θέμα. Και λίγο με τη Vodafone της συζύγου που έβαλα και δοκίμασα 4G όλα έδειχναν φυσιολογικά.

Τις rom από που τις κατεβάζετε, με τρώει το χέρι μου να προσπαθήσω κι εγώ να περάσω την Denim.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το 4G στο status bar στο δείχνει 4G ή L

 

Δείχνει "L"

 

@duc Για να κατεβάσεις rom, θέλεις το Nokia data package manager.

Link to comment
Share on other sites

Για να παρω την Denim OTA, οταν ερθει, πρεπει να κανω hard reset και να περιμενω? Γιατι ειμαι με DP τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Για να παρω την Denim OTA, οταν ερθει, πρεπει να κανω hard reset και να περιμενω? Γιατι ειμαι με DP τωρα.

 

Δεν χρειάζεται hard reset.

Ξετικάρισε καλύτερα το κουτάκι στο πρόγραμμα.Κάποιοι λένε ότι ίσως χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται hard reset.

Ξετικάρισε καλύτερα το κουτάκι στο πρόγραμμα.Κάποιοι λένε ότι ίσως χρειάζεται

 

Mα γιαυτο εχω μπερδευτει και δε ξερω τι ισχυει τελικα, αλλοι λενε πρπει αλλοι οχι...

Link to comment
Share on other sites

Μην σπας τα νεύρα σου... Κάτσε να βγει η Denim για την συσκευή σου και θα την πάρεις... Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά, μια ερώτηση τα δεδομένα πως τα ενεργοποιούμε; Στο τηλ έχω μια κάρτα Cosmote με πέντε γίγα δεδομένα, για πείτε λίγο πως θα τα έχω μόνιμα ενεργοποιημένα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά, μια ερώτηση τα δεδομένα πως τα ενεργοποιούμε; Στο τηλ έχω μια κάρτα Cosmote με πέντε γίγα δεδομένα, για πείτε λίγο πως θα τα έχω μόνιμα ενεργοποιημένα.

Πας Ρυθμισεις - Κινητη τηλεφωνια+SIM και ενεργοποιεις την Συνδεση δεδομενων

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Δεν βιάζομαι καθόλου να περασω την denim με αυτά που διαβάζω για reboot κτλ από κάποιους που την πέρασαν

 

 

 

Τώρα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε κλειστά τα δεδομένα υπάρχει περίπτωση κάποια εφαρμογή να μπορεί να τα χρησιμοποιήσει γιατί ενώ τα είχα κλειστά χρεωθεικα 1 ευρώ για ίντερνετ

 

Όταν τα έχεις κλειστά τα δεδομένα όχι δεν τα χρησιμοποιεί καμία εφαρμογή. Με ένα ευρώ σε χρεώνουν εάν δεν έχεις κάποιο πρόγραμμα internet και μέσα στο τελευταίο 24ωρο άνοιξες έστω και για λίγα δευτερόλεπτα τα δεδομένα. Επίσης, σημείωσε ότι όταν ανοίγεις ένα καινούργιο τηλέφωνο και έχεις μέσα τη sim τα δεδομένα είναι ενεργοποιημένα by default και ότι και να κάνεις θα χρεωθείς ένα ευρώ εάν δεν έχεις κάποιο πρόγραμμα internet (Μεγάλη κλεψιά:mad:).

Link to comment
Share on other sites

Το ''ανοιγμα οθονης με διπλο κλικ'' πως συμπεριφερεται με την μπαταρια? Εχει παρατηρησει κανεις? Αξιζει να το εχουμε ενεργοποιημενο η ''ρουφαει'' πολυ?
Link to comment
Share on other sites

Το ''ανοιγμα οθονης με διπλο κλικ'' πως συμπεριφερεται με την μπαταρια? Εχει παρατηρησει κανεις? Αξιζει να το εχουμε ενεργοποιημενο η ''ρουφαει'' πολυ?

 

Μηδέν κατανάλωση φίλε μου, χρησιμοποίησε το άφοβα. Να σημειώσω κι εγώ ότι δεν έχω κανένα θέμα με μωβ οθόνη. Και να πω πως η μπαταρία (ειδικά στην αναμονή) απλά δεν παίζεται, μετά από οκτώ ώρες αναμονή είχε ξοδέψει μόνο 1%.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα έχεις κλειστά τα δεδομένα όχι δεν τα χρησιμοποιεί καμία εφαρμογή. Με ένα ευρώ σε χρεώνουν εάν δεν έχεις κάποιο πρόγραμμα internet και μέσα στο τελευταίο 24ωρο άνοιξες έστω και για λίγα δευτερόλεπτα τα δεδομένα. Επίσης, σημείωσε ότι όταν ανοίγεις ένα καινούργιο τηλέφωνο και έχεις μέσα τη sim τα δεδομένα είναι ενεργοποιημένα by default και ότι και να κάνεις θα χρεωθείς ένα ευρώ εάν δεν έχεις κάποιο πρόγραμμα internet (Μεγάλη κλεψιά:mad:).

 

όταν το άνοιξα για να το σεταρω δεν είχα την sim για αυτόν ακριβώς το λόγο,αφού έκανα όλες τις ρυθμίσεις το έκλεισα έβαλα sim και το άνοιξα ξανά όταν πήγα στις ρυθμίσεις είδα οτι ήταν ενεργοποιημενα τα δεδομένα αλλά είχα σεταρει wifi και φαντάζομαι δεν θα κατέβαζε απο δεδομένα κινητής αλλά και να κατέβαζε θα γινόταν μια φορά αφού μετά τα έκλεισα,το θέμα είναι οτι το ξανάκανε και χρεώθηκα ακόμη 1 ευρώ και αυτή τη φορά τα δεδομένα τα είχα κλείσει 100%,μετά από reboot πρόσεξα οτι αργεί αρκετά να συνδεθεί στο wifi ισως και 1 λεπτό μήπως μεχρι να συνδεθεί στο wifi χρησιμοποιεί τα δεδομένα παρόλο που τα έχω κλειστά?αναγκάστηκα να πειράξω το APN για να σιγουρευτώ αλλά πλέον δεν είμαι σίγουρος οτι έγινε δουλειά αφού έχω 0 υπόλοιπο στην κάρτα

 

υ.γ δεν ξέρω αν γίνεται και στις άλλες εταιρίες αλλά στην wind με μηδενικό υπόλοιπο δεν μπορώ να κάνω κλήσεις ενώ έχω 57 λεπτά υπόλοιπο απο το πακέτο που είχα

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα

Απο την δευτερα ειμαι κατοχος του 930 αφου το 920 που ειχα μου επεσε και εσπασε η οθονη του.

Μπαινω σε αυτη τη σελιδα http://www.microsoft.com/en/mobile/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/#

και βλεπω με βαση το OS Version και το firmware version οτι ειναι T-Mobile τι σημαινει αυτο ???

Επισης για καποιο λογο κατι δεν παει καλα με την μπαταρια δηλαδη την φορτιζω 100% και χωρις καμια χρηση με τα παντα κλειστα (wifi,data,bluetooth κτλ κτλ) μετα απο 5-10 λεπτα πεφτει στο 97- 96% γνωριζει καποιος κατι ??

 

Ευχαριστω

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,είχα δει σε ένα review ότι η κάμερα αποθηκεύει σε μορφή raw αλλά δεν βρίσκω αυτή την επιλογή.Ξέρει κάποιος κάτι σχετικό;

 

Ρε παιδιά χθες μου έκανε αναβάθμιση, να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τι πέρασε, λέει όμως ότι είμαι στην cyan ακόμη, μετά από αυτή την αναβάθμιση πλέον μπορώ να κάνω και φακέλους στην αρχική οθόνη κάτι που δεν μπορούσα να κάνω πριν, και που δεν μπορώ να κάνω στο 625 που μου λέει ότι είμαι στην ίδια ακριβώς έκδοση. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει τι γίνεται;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,είχα δει σε ένα review ότι η κάμερα αποθηκεύει σε μορφή raw αλλά δεν βρίσκω αυτή την επιλογή.Ξέρει κάποιος κάτι σχετικό;

 

Ρε παιδιά χθες μου έκανε αναβάθμιση, να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τι πέρασε, λέει όμως ότι είμαι στην cyan ακόμη, μετά από αυτή την αναβάθμιση πλέον μπορώ να κάνω και φακέλους στην αρχική οθόνη κάτι που δεν μπορούσα να κάνω πριν, και που δεν μπορώ να κάνω στο 625 που μου λέει ότι είμαι στην ίδια ακριβώς έκδοση. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει τι γίνεται;

 

 

 

Θα πρέπει να χρησιμοποιείς την εφαρμογή Lumia camera classic. Στις ρυθμίσεις της στην επιλογή λειτουργία λήψης, θα βάλεις jpg + dng.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,είχα δει σε ένα review ότι η κάμερα αποθηκεύει σε μορφή raw αλλά δεν βρίσκω αυτή την επιλογή.Ξέρει κάποιος κάτι σχετικό;

 

Ρε παιδιά χθες μου έκανε αναβάθμιση, να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τι πέρασε, λέει όμως ότι είμαι στην cyan ακόμη, μετά από αυτή την αναβάθμιση πλέον μπορώ να κάνω και φακέλους στην αρχική οθόνη κάτι που δεν μπορούσα να κάνω πριν, και που δεν μπορώ να κάνω στο 625 που μου λέει ότι είμαι στην ίδια ακριβώς έκδοση. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει τι γίνεται;

 

Για να δεις τις DNG φωτογραφιες πρεπει να συνδεσεις το κινητο στο PC σου.

Οσο για τους φακελους, δοκιμασες 1 soft reset στο 625?

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις τις DNG φωτογραφιες πρεπει να συνδεσεις το κινητο στο PC σου.

Οσο για τους φακελους, δοκιμασες 1 soft reset στο 625?

 

Soft reset, ειναι στα ελληνικά μια απλή επανεκκίνηση του τηλεφώνου ή κάνω λάθος. Αν είναι αυτό, ναι εννοείται το έχω κάνει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Soft reset, ειναι στα ελληνικά μια απλή επανεκκίνηση του τηλεφώνου ή κάνω λάθος. Αν είναι αυτό, ναι εννοείται το έχω κάνει.

 

Ναι σωστα.

Σου το προτεινα γιατι κι εγω στην ιδια φαση ημουν. Πηρα το upadate που επιτρεπει τη δημιουργια φακελων αλλα δεν μπορουσα να φτιαξω φακελους.

Μετα απο soft reset λυθηκε το "θεματακι". Δοκιμασε παλι να συρεις 1 tile πανω σε ενα αλλο αλλα κεντραρε τα σωστα ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρόνια πολλά σε όλους!! Μια ερώτηση, πως να αφαιρέσω τα κόκκινα μάτια από το φλάς? Και τι είναι η μορφή raw και dng?

 

Επισης χρονια πολλα σε ολους!!!

Ριξε μια ματια εδω και θα παρεις μια ιδεα περι τινος προκειτε.

Για τα κοκκινα ματια δυστηχως δεν γνωριζω, αν και δεν εχω πολλες φωτογραφιες με αυτο το φαινομενο. Καποιος αλλος που να ξερει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...