Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα... Υπάρχει ενότητα Buy & Sell στο MyPhone (αλλά πρέπει αν συμπληρώσεις 100 ποστ και κάποιους μήνες παραμονής στο φόρουμ) και μπορείς να τσεκάρεις και αγγελίες στο insomnia.gr...

 

σε ευχαριστω για την απαντηση..δυστυχως ειμαι ατομο κυριως που διαβαζει παρα γραφει γι αυτο δεν εχω προσβαση στις αγγελιες.

Edited by niotheros
Αφαίρεση έμμεσης αγγελίας (ζήτηση)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να ρωτήσω εάν το windowsstore έχει τις παρακάτω εφαρμογές:

Viber

Tunein radio

Tapatalk (free)

Gmail

LinkedIn

MoneyWise

iSangean (για WiFi ραδιόφωνα της ομώνυμης εταιρίας)

 

Στα reviews τα μειονεκτήματα που δίνουν είναι η μπαταρία, ο περιορισμός σε εφαρμογές από τους developers λόγω OS κ κάτι ζητήματα υπερθέρμανσης

 

Nano SIM και 4g κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Viber ---- Ναι (official app)

Tunein radio ---- Ναι (official app)

Tapatalk (free) ---- Ναι (official app)

Gmail ---- Όχι αλλά μπορείς να βάλεις το mail σου στον mail client του κινητού ή σε κάποια άλλη εφαρμογή για mail...

LinkedIn ---- Ναι (official app)

MoneyWise ---- Νομίζω όχι αλλά υπάρχουν ένα σωρό "πορτοφόλια" + της Microsoft που έχω ακούσει ότι είναι καλό...

iSangean (για WiFi ραδιόφωνα της ομώνυμης εταιρίας) ---- Όχι, αλλά δεν ξέρω τι είναι και αν έψαξα σωστά :lol:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πολύ promotion πέφτει για το 930 στην Γλυφάδα... :P πάω στην Vodafone δεν το έχουν, wind με κοιτάζανε παράξενα, στο public τα ίδια....

 

Εσύ συγνώμη πήγες να πάρεις κινητό ********** Σκρουτζ δεν υπάρχει?

Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική στις ιδέες και όχι στους ανθρώπους
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εσύ συγνώμη πήγες να πάρεις κινητό ********** Σκρουτζ δεν υπάρχει?

 

Ποιος είπε ότι πήγα να το πάρω; αλλά για να το πάρω δεν πρέπει να το δω πρώτα;;

Link to comment
Share on other sites

Διακρίνω τεράστιο εύρος τιμών. Από €600 μέχρι και €440 μέσω γερμανικού amazon.

 

Και ακόμη δεν υπάρχει σε όλα τα σημεία πώλησης. Πχ μπαίνοντας σε site στην Κύπρο δεν πρέπει να έχει έρθει καν στο νησί

 

Τώρα η αλήθεια ειναι πως μόνο με unboxing βιντεάκια δουλειά δεν γίνεται

 

Αν κ κάτι τέτοιο είναι ο κανόνας για τις κινεζιες που επίσης βολιδοσκοπω (xiaomi, Huawei)

Link to comment
Share on other sites

Προτείνει κάποιος μαγαζί για orange;

Unbranded και καινούριες παρτίδες;

Δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι "ακριβό" από την... τσιγκούνα πάπια και επιφυλάσσομαι με όσα ακούω και διαβάζω, κυρίως με τα branded και τα ελαττωματικά. Οι διαφορές τιμών όμως είναι πλέον τεράστιες. Τουλάχιστον 25%.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Branded συσκευή στα Windows Phone σημαίνει ότι απλά θα δείχνει το σήμα της εταιρίας (πχ Vodafone) κατά την έναρξη, όταν δηλαδή κλείσεις τελείως το κινητό... Αυτό... Το οποίο φεύγει αν το φλασάρεις εσύ με μια undraded ROM ή το πας σε κάποιο Νοκια Care να σου περάσουν αυτοί μια unbranded δωρεάν...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Προτείνει κάποιος μαγαζί για orange;

Unbranded και καινούριες παρτίδες;

Δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι "ακριβό" από την... τσιγκούνα πάπια και επιφυλάσσομαι με όσα ακούω και διαβάζω, κυρίως με τα branded και τα ελαττωματικά. Οι διαφορές τιμών όμως είναι πλέον τεράστιες. Τουλάχιστον 25%.

 

Υπάρχουν Κ κριτικές από κάτω, μπορείς να κρίνεις

 

Σε πορτοκάλι πάντως είναι πιο ακριβό έχουν έρθει πολλές παρτίδες με τα κλασικά χρώματα

Link to comment
Share on other sites

Προτείνει κάποιος μαγαζί για orange;

Unbranded και καινούριες παρτίδες;

Δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι "ακριβό" από την... τσιγκούνα πάπια και επιφυλάσσομαι με όσα ακούω και διαβάζω, κυρίως με τα branded και τα ελαττωματικά. Οι διαφορές τιμών όμως είναι πλέον τεράστιες. Τουλάχιστον 25%.

 

Πήρα το πορτοκαλί προχθές από to kinito.gr.

Σφραγισμένο, unbranded, με δώρο τον ασύρματο φορτιστή, το οποίο δεν αναφέρεται κιόλας, στην καλύτερη τιμή του σκρουτζ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και δε θέλω να θεωρηθεί VS.

 

Συγκριτικά με το Z2 να φανταστώ πολύ καλύτερα αποτελέσματα η κάμερα του 930 ?

 

Βραδινές ?

 

Ενδιαφέρομαι να το πάρω σε λίγο καιρό να πέσει η τιμή του και να κάνει παρέα στο άλλο κινητό.

 

Το M7 (υπέροχο) θα γίνει δεύτερο και αυτό πρώτο.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Στις κριτικές βγαίνει ρο καλύτερο αλλά κ με τις πιο complex επιλογές για φωτογραφίες

 

Υστερεί ελαφρώς στο βίντεο σε σχέση με άλλα της κατηγορίας του σε φωτισμό

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε,πόσο σας κρατάει η μπαταρία του; Το θέμα με την υπερθέρμανση λύθηκε μετά το update;

 

Εγώ προσωπικά από τις 8 που ξυπνάω μέχρι τις 12 το βράδυ, θα το έχω φορτίσει στάνταρ 2 φορές με πολύ χρήση όμως..

όσοι λένε ότι κρατάει η μπαταρία 2 μέρες "άνετα", με όλα ανοιχτά, είναι εντυπωσιασμοί καθαρά..

Το λέω έχοντας μέχρι στιγμής στην κατοχή μου 3 930, (πράσινο-λευκό και πορτοκαλί το οποίο χρησιμοποιώ τώρα), ώστε να μην τεθεί θέμα χρώματος-παρτίδας και από πρώτο χέρι όλα με σωστές αρχικές φορτίσεις.

Όσο για την ζέστη, υπάρχει αλλά δεν δημιουργεί θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσο το κινητό είναι στην αναμονή καταναλώνει ελάχιστη μπαταρία. Όταν όμως το σκαλίζεις, τρώει μπαταρία και ειδικά ο explorer, ο οποίος στα 8.1 είναι μεγάλη "ρουφήχτρα". Κατά τα άλλα, συμφωνώ πως η θερμότητα υπάρχει μεν, είναι όμως σε λογικά πλαίσια και δεν δημιουργεί πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καθυστερημένα αλλα εξαιρετικό και αναλυτικό review απο το AnandTech να σας λυθούν όλες οι απορίες.

http://www.anandtech.com/show/8441/nokia-lumia-930-review

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς καταφέρνει και κρατάει λιγότερο από το νέξους 5 η μπαταρία του κατά το σερφάρισμα; Έχει 140mAh μεγαλύτερη μπαταρία που δεν είναι και τίποτα αλλά υποτίθεται ότι δεν καταναλώνουν τόση μπαταρία τα windows,και ίδιο chipset.Να φταίει η οθόνη? (δε νομίζω) Μου φαίνεται έχει κάνει μεγάλη πατάτα με τον internet explorer η microsoft στη cyan.
Link to comment
Share on other sites

Πώς καταφέρνει και κρατάει λιγότερο από το νέξους 5 η μπαταρία του κατά το σερφάρισμα; Έχει 140mAh μεγαλύτερη μπαταρία που δεν είναι και τίποτα αλλά υποτίθεται ότι δεν καταναλώνουν τόση μπαταρία τα windows,και ίδιο chipset.Να φταίει η οθόνη? (δε νομίζω) Μου φαίνεται έχει κάνει μεγάλη πατάτα με τον internet explorer η microsoft στη cyan.

 

Τα 2 "κακά της μοίρας" ειναι ο explorer και η amoled που σε ανοιχτόχρωμα και λευκό καίει τα κερατα της(η συγκεκριμένη υλοποίηση της Nokia που αφορά το panel ειναι κακιςτη)για αυτο και η αυτονομια στο σερφάρισμα ειναι απογοητευτική.

Με IPS LCD θα είχε καλύτερους χρόνους στο σερφάρισμα μιας και η κατανάλωση σε ανοιχτόχρωμα και σκουρόχρωμα ειναι παρόμοια.

Το m8(windows)εχει πολυ ανώτερη αυτονομια με μόλις 180mah παραπάνω αυτονομια.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 "κακά της μοίρας" ειναι ο explorer και η amoled που σε ανοιχτόχρωμα και λευκό καίει τα κερατα της(η συγκεκριμένη υλοποίηση της Nokia που αφορά το panel ειναι κακιςτη)για αυτο και η αυτονομια στο σερφάρισμα ειναι απογοητευτική.

Με IPS LCD θα είχε καλύτερους χρόνους στο σερφάρισμα μιας και η κατανάλωση σε ανοιχτόχρωμα και σκουρόχρωμα ειναι παρόμοια.

Το m8(windows)εχει πολυ ανώτερη αυτονομια με μόλις 180mah παραπάνω αυτονομια.

 

Καλά ρε παιδιά δεν έχει εναλλακτικό browser? Opera mini, Firefox, chrome το store?

Link to comment
Share on other sites

Opera Mini έρχεται σε λίγες μέρες... Ο καλύτερος για μένα είναι ο UC Browser... Αλλά μην κολλάς στον browser... Αν η ιστοσελίδα έχει λευκό φόντο (το 95% δηλαδή) δεν είναι θέμα browser... Βασικά όταν κάνετε browsing με Amoled οθόνες καλό είναι σε μία σελίδα που θέλετε να διαβάσετε ένα κείμενο να χρησιμοποιείτε επιλογές που απομονώνουν το κείμενο σε μαυρο φόντο... Πχ στον Explorer πατήστε το σήμα με το βιβλιαράκι που έχει δίπλα από το link... Μεταφέρει το κείμενο σε μαύρο φόντο και διαβάστε με την ησυχία σας...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καθυστερημένα αλλα εξαιρετικό και αναλυτικό review απο το AnandTech να σας λυθούν όλες οι απορίες.

http://www.anandtech.com/show/8441/nokia-lumia-930-review

 

μου έκανες την καρδιά περιβόλι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...