Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να την βράσω την φωτογραφική του. Έβγαλα σε βίντεο τα παιδιά να παίζουν με τα χιόνια πριν κάτι μέρες. Πάει η στιγμή, πέρασε. Και 400mp να είχε (λες και τις εκτυπώνουμε και κολλάμε με τα megapixels), δέκα σταθεροποιητές και πέντε εκατομμύρια ρυθμίσεις, είναι άχρηστο.

Καλή είναι αυτή που δουλεύει.

Να μιλήσω τώρα και για το BT; Έχω ένα Nokia bt, που πάσχιζα να ακούσω τι μου λένε. Το σύνδεσα το ίδιο και στο nexus και ψάχνω να χαμηλώσω την ένταση στο ακουστικό γιατί είναι τέρμα δυνατά.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να την βράσω την φωτογραφική του. Έβγαλα σε βίντεο τα παιδιά να παίζουν με τα χιόνια πριν κάτι μέρες. Πάει η στιγμή, πέρασε. Και 400mp να είχε (λες και τις εκτυπώνουμε και κολλάμε με τα megapixels), δέκα σταθεροποιητές και πέντε εκατομμύρια ρυθμίσεις, είναι άχρηστο.

Καλή είναι αυτή που δουλεύει.

Να μιλήσω τώρα και για το BT; Έχω ένα Nokia bt, που πάσχιζα να ακούσω τι μου λένε. Το σύνδεσα το ίδιο και στο nexus και ψάχνω να χαμηλώσω την ένταση στο ακουστικό γιατί είναι τέρμα δυνατά.

 

Όταν θα χρειαστεί να βάλεις το βίντεο στην τηλεόραση τότε θα δούμε που χρειάζονται τα MP και η ανάλυση πτο τόσο εύκολα απορρίπτεις. Και επείδη πρόκειται για πιτσιρίκια (έχω ανίψια και ξέρω) θα θέλεις κάποια στιγμή να τα δείς στην TV. Μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Κάποιοι δεν είστε ευχαριστημένοι απο το κινητό για τον Α ή Β λόγο. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι χαλιά τα πάντα πάνω του.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Το δικό σου φίλε μου μπορεί να είναι το καλύτερο που βγήκε από την γραμμή παραγωγής. Το δικό μου όχι. Δεν κάνει την δουλειά του. Τι να βάλω στην τηλεόραση, βουβό κινηματογράφο σε Dolby 5.1;

Το θέμα με το bt το προσπέρασες εύκολα.

Καλημέρα.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Το δικό σου φίλε μου μπορεί να είναι το καλύτερο που βγήκε από την γραμμή παραγωγής. Το δικό μου όχι. Δεν κάνει την δουλειά του. Τι να βάλω στην τηλεόραση, βουβό κινηματογράφο σε Dolby 5.1;

Το θέμα με το bt το προσπέρασες εύκολα.

Καλημέρα.

 

Διαφωνώ. Το καλύτερο της παραγωγής ειναι της αδερφης μου που δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα.......:)

Πήγαινέ το για επισκευή κι αν είσαι εντός εγγύησης, για αντικατάσταση

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα χρειαστεί να βάλεις το βίντεο στην τηλεόραση τότε θα δούμε που χρειάζονται τα MP και η ανάλυση πτο τόσο εύκολα απορρίπτεις. Και επείδη πρόκειται για πιτσιρίκια (έχω ανίψια και ξέρω) θα θέλεις κάποια στιγμή να τα δείς στην TV. Μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Κάποιοι δεν είστε ευχαριστημένοι απο το κινητό για τον Α ή Β λόγο. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι χαλιά τα πάντα πάνω του.

 

Εεεεχμμμ

Τι σχέση έχουν τα ΜΡ όταν το βίντεο θα παίξει σε fHD (δηλαδή 2ΜΡ)?

Εκεί την διαφορά την κάνουν τα οπτικά, ois, software αλλά και το PureView για το zoom...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Εεεεχμμμ

Τι σχέση έχουν τα ΜΡ όταν το βίντεο θα παίξει σε fHD (δηλαδή 2ΜΡ)?

Εκεί την διαφορά την κάνουν τα οπτικά, ois, software αλλά και το PureView για το zoom...

 

Ναι σωστά. Παρασύρθηκα με τις φωτογραφίες που βγαίνουν σε μεγαλύτερη ανάλυση και δεν έχεις pixel όταν τα βάλεις σε μεγάλη οθόνη.

 

Όσο για το bt, δεν έχω και δεν μπορώ να σχολιάσω κάτι που δεν έχω χρησιμοποιήσει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν μπορώ να το πω διαφορετικά. Μάλλον δεν καταλαβαινόμαστε ή δεν θέλουμε να καταλάβουμε.

Αν αγόραζες Ferrari δεν θα σε ενοχλούσε αν δούλευε με 10 κυλίνδρους και όχι με τους δώδεκα που έχει; Τι θα έλεγες στον γείτονα που η δική του δεν έβγαλε πρόβλημα;

Στην παρακάτω γειτονιά όμως, έχει άλλες δύο τρεις, με το ίδιο πρόβλημα με σένα! Και ναι, στην πάνω γειτονιά, έχει άλλη μια και αυτή χωρίς πρόβλημα, ή τουλάχιστον δεν τον χαλάει τον ιδιοκτήτη που δεν λειτουργούν οι ταχύτητες στο τιμόνι.

Ότι και να μου πείτε, πλήρωσα 350€ και δεν κάνει σωστά την δουλειά για την οποία προορίζεται.

Πλήρωσα ένα άλλο με ούτε τα μισά (635) και το καημένο ούτε που ακούστηκε.

 

Διαφωνώ. Το καλύτερο της παραγωγής ειναι της αδερφης μου που δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα.......:)

Πήγαινέ το για επισκευή κι αν είσαι εντός εγγύησης, για αντικατάσταση

 

Θα το πάω αν βγουν τα windows 10 και αν αυτό συμβεί μέχρι να λήξει η εγγύηση που έχω για ακόμη έναν χρόνο! :lol:

Αντικατάσταση με 930 να σου πω την αλήθεια δεν θέλω. Καλύτερα με ένα άλλο, 735 ή 830.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν μπορώ να το πω διαφορετικά. Μάλλον δεν καταλαβαινόμαστε ή δεν θέλουμε να καταλάβουμε.

Αν αγόραζες Ferrari δεν θα σε ενοχλούσε αν δούλευε με 10 κυλίνδρους και όχι με τους δώδεκα που έχει; Τι θα έλεγες στον γείτονα που η δική του δεν έβγαλε πρόβλημα;

Στην παρακάτω γειτονιά όμως, έχει άλλες δύο τρεις, με το ίδιο πρόβλημα με σένα! Και ναι, στην πάνω γειτονιά, έχει άλλη μια και αυτή χωρίς πρόβλημα, ή τουλάχιστον δεν τον χαλάει τον ιδιοκτήτη που δεν λειτουργούν οι ταχύτητες στο τιμόνι.

Ότι και να μου πείτε, πλήρωσα 350€ και δεν κάνει σωστά την δουλειά για την οποία προορίζεται.

Πλήρωσα ένα άλλο με ούτε τα μισά (635) και το καημένο ούτε που ακούστηκε.

 

 

 

Θα το πάω αν βγουν τα windows 10 και αν αυτό συμβεί μέχρι να λήξει η εγγύηση που έχω για ακόμη έναν χρόνο! :lol:

Αντικατάσταση με 930 να σου πω την αλήθεια δεν θέλω. Καλύτερα με ένα άλλο, 735 ή 830.

 

Βασικά φίλε μου δεν καταλαβαίνω γιατί ταλαιπωρήσε άδικα και δεν το στέλνεις στο service? Εγώ είχα τα ίδια προβλήματα με σένα και αφού είναι στην εγγύηση το πήγα( θα σας πω σε 2 βδομάδες τα αποτελέσματα). Αφού έχεις δεύτερο κινητό δεν έχεις θέμα, εγώ δεν είχα γιαυτό περίμενα να πάρω άλλο για να το στείλω. Τώρα αν περιμένεις τα δεκάρια για να φτιάξει τότε άδικα περιμένεις γιατί εγώ τα έβαλα και δεν είδα καμία βελτίωση μη σου πω ότι είχα και περισσότερα θέματα.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω αδερφέ! Τέλος η αναμονή. Τι να περιμένω τώρα, τον Φεβρουάριο και αν;

Το τηλέφωνο θα φύγει αύριο το πρωί με courier.

Θα λήξει και η εγγύηση περιμένοντας τα 10 τον Φεβρουάριο του 17.

Πάντως το πρώτο πράγμα που θα ζητήσω είναι αντικατάσταση. Φυσικά όχι με 930 αν γίνεται. Δεν ξέρω αν γίνεται και γενικότερα.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω αδερφέ! Τέλος η αναμονή. Τι να περιμένω τώρα, τον Φεβρουάριο και αν;

Το τηλέφωνο θα φύγει αύριο το πρωί με courier.

Θα λήξει και η εγγύηση περιμένοντας τα 10 τον Φεβρουάριο του 17.

 

Μα γιατί μπερδεύεσαι με τα 10ρια? 99% έχεις hardware πρόβλημα οπότε ούτε τα 10ρια (που ούτως ή άλλως όσοι τα δοκίμασαν δεν έλυσαν παρόμοια προβλήματα) ούτε τα 11ρια θα σε σώσουν.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Πίστευα πως με τα 10 ίσως να έλυνα το πρόβλημα. Έτσι ήθελα να πιστεύω τουλάχιστον. Όταν θα έρθουν τα πια;;;;;;

 

Edit: βασικά, έχω όλο το πακέτο. Πρόβλημα με το μικρόφωνο, ανασηκωμένη οθόνη, δεν λειτουργεί σωστά το bt και φυσικά μωβ απόχρωση. Ξεχνάω τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Πίστευα πως με τα 10 ίσως να έλυνα το πρόβλημα. Έτσι ήθελα να πιστεύω τουλάχιστον. Όταν θα έρθουν τα πια;;;;;;

 

Edit: βασικά, έχω όλο το πακέτο. Πρόβλημα με το μικρόφωνο, ανασηκωμένη οθόνη, δεν λειτουργεί σωστά το bt και φυσικά μωβ απόχρωση. Ξεχνάω τίποτα;

 

Είσαι πραγματικά άτυχος. Αλλά για πες μου, πως θα σου ίσιωναν την οθόνη τα 10ρια?????:lol: :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

OK.

Λοιπόν. Αν δεν είχα τα υπόλοιπα προβλήματα, απλά δεν θα ασχολιόμουν περισσότερο. Θα είχα το τηλέφωνο και θα το λειτουργούσα όπως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Πίστευα πως με τα 10 ίσως να έλυνα το πρόβλημα. Έτσι ήθελα να πιστεύω τουλάχιστον. Όταν θα έρθουν τα πια;;;;;;

 

Edit: βασικά, έχω όλο το πακέτο. Πρόβλημα με το μικρόφωνο, ανασηκωμένη οθόνη, δεν λειτουργεί σωστά το bt και φυσικά μωβ απόχρωση. Ξεχνάω τίποτα;

 

Από που το πήρες και σου βγήκε έτσι; Το μόνο που δεν έχει είναι το πρόβλημα που είχε το δικό μου με τα ακουστικά που οπότε ήθελε τα αναγνώριζε. Έπρεπε να το είχες ήδη στείλει για service. Εμένα πάντως μετά το service δεν έχει πρόβλημα

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Από ένα μαγαζί το πήρα από Αθήνα.

Τι σημασία έχει. Πάντως κάτι ακουστικά Samsung που είχα από S4, καλά έπαιζαν. Και αυξομείωση έντασης και play pause τραγούδια που άκουγα πριν. Ήταν τα κλασικά άσπρα με πλακέ καλώδιο. Κάποια αλλά, πάλι Samsung από tablet που έμοιαζαν ίδια, δεν έπαιζαν το ίδιο καλά.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως, (να μη το ματιάσω κιόλας) που μου το έφεραν δώρο και δεν ξέρω από που είναι αγορασμένο, εδώ και ένα χρόνο που το έχω, δεν έχει βγάλει τίποτα απολύτως.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Πίστευα πως με τα 10 ίσως να έλυνα το πρόβλημα. Έτσι ήθελα να πιστεύω τουλάχιστον. Όταν θα έρθουν τα πια;;;;;;

 

Edit: βασικά, έχω όλο το πακέτο. Πρόβλημα με το μικρόφωνο, ανασηκωμένη οθόνη, δεν λειτουργεί σωστά το bt και φυσικά μωβ απόχρωση. Ξεχνάω τίποτα;

 

 

Εγώ προσωπικά θα απαιτούσα αντικατάσταση (μιας και έχει όλο το πακέτο)...

Πουλώντας και λίγη τρέλα, θα ζήταγα να μου δώσουν 950 (αφού δεν θέλεις άλλο 930) αλλά θα συμβιβαζόμουν άνετα και με ένα καινούργιο 735 (μήν πάρεις 830, η οθόνη του είναι μεγάλη μάπα).

Καλή επιτυχία και κράτα μας ενήμερους.

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

(μήν πάρεις 830, η οθόνη του είναι μεγάλη μάπα).

Που το ξέρεις; το είχες; Μια χαρά οθόνη εχει εγώ που το έχω! Και στον ήλιο βλέπω την οθόνη του! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Που το ξέρεις; το είχες; Μια χαρά οθόνη εχει εγώ που το έχω! Και στον ήλιο βλέπω την οθόνη του! ;)

 

Όταν πέθανε το εφεδρικό μου 520, έψαξα για αντικαταστάτη και ήμουνα μεταξύ 830, 735 και 640.

Κατέληξα στο 735 για την αξιοπιστία του (προτροπή/πρόταση από φίλο που δουλεύει σε Nokia Care), το ιδανικό μέγεθος/βάρος/ίντσες, την ασύρματη φόρτιση αλλά κυρίως την υπέροχη Amoled οθόνη του.

Μην με παρεξηγείς, όντως μια χαρά οθόνη έχει το 830 (είναι και πανέμορφο btw) αλλά αν το δείς δίπλα-δίπλα με amoled (930-735) η διαφορά (στα δικά μου μάτια τουλάχιστον) είναι τεράστια.

Edited by Redragon7

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Που το ξέρεις; το είχες; Μια χαρά οθόνη εχει εγώ που το έχω! Και στον ήλιο βλέπω την οθόνη του! ;)

 

Όπως σου τα λέει evris. Η Amoled των Nokia (clear black) ειναι όνειρο. Όταν πήγα από το 920 στο 925 έπαθα σοκ.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θα απαιτούσα αντικατάσταση (μιας και έχει όλο το πακέτο)...

Πουλώντας και λίγη τρέλα, θα ζήταγα να μου δώσουν 950 (αφού δεν θέλεις άλλο 930) αλλά θα συμβιβαζόμουν άνετα και με ένα καινούργιο 735 (μήν πάρεις 830, η οθόνη του είναι μεγάλη μάπα).

Καλή επιτυχία και κράτα μας ενήμερους.

Μιλώντας με ένα κατάστημα, του οποίου τα στοιχεία, αν επιτρέπεται θα δώσω αργότερα, δεν έκρυψε θα έλεγα τίποτα. Ήξερε πολύ καλά για τα προβλήματα που του ανέφερα και θα έχουμε να πούμε περισσότερα όταν θα φτάσει το τηλέφωνο στα χέρια του.

Για αντικατάσταση μου είπε πως δεν είναι στο χέρι του και μετά τον τυπικό έλεγχο που θα κάνουν, θα φύγει έξω. Αν έξω κρίνουν πως δεν συμφέρει η επισκευή του, τότε και εφόσον θα το καλύπτει η εγγύηση, θα μιλήσουμε για το τι θα γίνει.

Του είπα φυσικά πως χρειάζεται αντικατάσταση όλο το αλουμίνιο μαζί με την οθόνη, κάτι που συμφώνησε, αλλά δεν κρίνει το κατάστημα αντικαταστάσεις. Ας έρθουν τα πράγματα με την σειρά τους και βλέπουμε.

Αυτά μου είπε, μου φάνηκε εντάξει και αποφάσισα να στείλω εκεί το τηλέφωνο.

Σίγουρα μεταξύ των 735, 830, 950 θα επέλεγα το 930! Ποιο 930 όμως; Αυτό που δεν θα χαλάσει πριν την ώρα του και θα είναι όπως πρέπει. Η εμπιστοσύνη μου όμως όπως καταλαβαίνετε έχει πάει περίπατο.

Μακάρι να γίνουν τα πράγματα όπως πρέπει. Για ότι νεότερο, εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση αντικατάστασης αυτό γίνεται μόνο με Lumia 930 και όχι με άλλη συσκευή...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση αντικατάστασης αυτό γίνεται μόνο με Lumia 930 και όχι με άλλη συσκευή...

OK, αν δεν μπορώ να κάνω κάτι, ας είναι καινούργιο τουλάχιστον.

Ας φτάσουμε εκεί πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση αντικατάστασης αυτό γίνεται μόνο με Lumia 930 και όχι με άλλη συσκευή...

 

Δεν ισχυει αυτο .Αλλαγες γινονται σε καλυτερο η εφαμιλο προιν.

Η ιδια η νοκια ειχε δωσει 925 απο 920.Σε εναν φιλο εδωσε 930 αντι για 1020 αυτες τις μερες.Το eshop μου εχει δωσει καλυτερα ακουστικα και σκληρο δισκο απο αυτα που πηγα για επισκευη.Η logitech καλυτερο ποντίκι.Γενικα τα παραδειγματΑ ειναι πολλα που δεν μπορω να τα θυμηθω ολσ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...