Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ κύριοι !!!

Ήταν Wind IT και μόλις το άνοιξα κάτι δεν μου τα 'λεγε καλά η οθόνη. Μώβιζε αρκετά... Οκ λέω κάνω το debrand και βλέπω. Τώρα είναι επική με τη Φιλανδική ROM. Μπορεί να φταίει κάποιο update, απλά νόμιζα ότι είναι worth mentioning...

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ κύριοι !!!

Ήταν Wind IT και μόλις το άνοιξα κάτι δεν μου τα 'λεγε καλά η οθόνη. Μώβιζε αρκετά... Οκ λέω κάνω το debrand και βλέπω. Τώρα είναι επική με τη Φιλανδική ROM. Μπορεί να φταίει κάποιο update, απλά νόμιζα ότι είναι worth mentioning...

 

Δηλαδή με την αλλαγή ρομ άλλαξε και η οθόνη και έφυγε το μωβέ?

Link to comment
Share on other sites

εμενα με τη ρομ της wind δεν μου εχει βγαλει θεμα με μωβ σε denim.η φιλανδικη εχει επιλογη για gsm/3g/4g?γιατι η αγγλικη που ειχα βαλει δεν ειχε.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για Wind IT...

Έχει επιλογές για 2G/3G/4G... ;)

 

Πιστεύω πως δεν είναι θέμα rom αλλα update. Αν έκανες οκ τα updates με την wind it πάλι θα έστρωνε η οθόνη.

Πόσο το πήρες?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που έκανα Backup στο cloud έγινε κανονικά, τώρα ολες τις επόμενες φορές που προσπάθησα φτάνει μέχρι το 98% και μετά μου βγάζει ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα αυτή την στιγμή και ξαναπροσπαθήστε..... Και πρίν λίγο που ξαναδοκίμασα πάλι το ίδιο μου έβγαλε.

 

Σε εσάς δουλεύει το Backup χωρίς προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο Backup και πάτα Manage Backups/Διαχείριση.

Σβήσε όλα που έχει και ξεκίνα απ' την αρχή...

 

Άντε μπράβο, έτσι δούλεψε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα σχετικά με τα Product Codes των συσκευών και διαδικασία που ακολουθούμε για το flashing της συσκευής μεταφέρθηκαν στο σχετικό θέμα Διαδικασία flashing και debranding Lumia WP8 συσκευής που υπάρχει στην ενότητα των οδηγών.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Θετικά:

+Φοβερή αίσθηση στο χέρι και πάρα πολύ στιβαρή κατασκευή.

+Φανταστική οθόνη με πολύ δυνατή φωτεινότητα.

+Τα πάντα κυλούν σαν ...βούτυρο!

+Εγκαθιστάς εφαρμογές και παράλληλα κάνεις οποιαδήποτε άλλη ενέργεια χωρίς ίχνος lag.

+Το gps κλειδώνει άμεσα ακόμα και στο κέντρο με πολύ ψηλά κτίρια.

+Μου ανέφεραν συνομιλητές μου ότι τις τελευταίες μέρες (που χρησιμοποιώ το lumia 930) έχω πολύ καλή ποιότητα φωνής μέσα στο σπίτι μου (που δεν έχει ιδιαίτερα καλό σήμα).

+Επιτέλους στη notification bar υπάρχει toggle για τα δεδομένα (έχει βέβαια ένα πολύ μικρό bug αλλά οκ).

+Καλό το ότι δε χρειάζεται έξτρα καπάκι για να φορτίζει ασύρματα.

 

Αρνητικά:

-Ωραίο το εφέ όταν σκρολάρεις αλλά σε κάποιες εφαρμογές από ένα σημείο και μετά (πχ στο facebook) γίνεται κουραστικό.

-Η έλλειψη google maps σε όσους δεν έχουν αυτοκίνητο και χρησιμοποιούν τις συγκοινωνίες είναι σημαντική, αλλά υπάρχουν άλλες αξιόλογες εφαρμογές, οπότε είναι θέμα συνήθειας.

-Όταν θες να κλείσεις το wifi από το αντίστοιχο toggle σε πετάει στις ρυθμίσεις του wifi...

-Ακόμα δεν είναι εφικτή η φόρτιση της συσκευής όσο είναι απενεργοποιημένη (ανοίγει μόλις συνδέσεις τον φορτιστή).

-Πολλά μενού (αναδυόμενα ρυθμίσεων) ενώ θα ήταν πολύ όμορφο να έχουν χρώμα μαύρο, έχουν ένα άσχημο γκριζο-πρασινο-μωβ...

-Θεωρώ ότι το ηχείο βρίσκεται σε πολύ λάθος θέση!

-Αραιά και που κάνει και κάποια glitch σε κάποιες εφαρμογές.

 

Τελικό σχόλιο:

Το κινητό το ερωτεύεσαι από την πρώτη στιγμή, oι ελλείψεις πλέον είναι σχεδόν ασήμαντες, δε θα βγει πλέον άλλο fullhd Windows Phone smartphone με το NOKIA logo τυπωμένο, οπότε το χαίρεσαι κάθε μέρα όλο και πιο πολύ. (Δε θέλω να δώσω και το G2...:))

 

P.S. Σε λίγο καιρό και το review της κάμερας...

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ στην τελική ευθεία να το πάρω. Είναι θέμα χρόνου. Μόνο στο χρώμα λίγο κολλάω γιατί μου αρέσει πολύ το πορτοκαλί και φοβάμαι μην το μετανιώσω αργότερα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βγει καλο αυτο? :p

 

http://www.thelab.gr/uploads/gallery/album_685/gallery_32650_685_164459.jpg

 

http://www.thelab.gr/uploads/gallery/album_685/gallery_32650_685_188125.jpg

 

Ειλικρινα τωρα, δεν ξερω ποιο απο τα 2 να κρατησω και ποιο να δωσω.

Σκεφτομαι να το ανταλλαξω με το 830, ομως το 930 ειναι κορυφη....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ στην τελική ευθεία να το πάρω. Είναι θέμα χρόνου. Μόνο στο χρώμα λίγο κολλάω γιατί μου αρέσει πολύ το πορτοκαλί και φοβάμαι μην το μετανιώσω αργότερα.

 

Πάρε όποιο θες και το αλλάζεις αργότερα...

Αύριο θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτο απ' το δικό μου πορτοκαλί...

 

@Στέφανος: Έκανα την ίδια μετάβαση. Από 925->930... Πολύ μπροστά το 930 σε όλα, αλλά θα μου λείψει η Glance...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

@Στέφανος: Έκανα την ίδια μετάβαση. Από 925->930... Πολύ μπροστά το 930 σε όλα, αλλά θα μου λείψει η Glance...

 

Δεν έχω θέμα με την glance screen, βολεύομαι και με το double tap, απλά θέλω να μετριάσω το κόστος (μιας και βλέπω ότι το 925 δεν "φεύγει" εύκολα), γι' αυτό σκέφτομαι και την ανταλλαγή με 830, αλλά πιστεύω ότι είναι πολύ πιο κάτω από το 930.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έκανα την μετάβαση απο 925 σε 830...

Δεν αξίζει για μένα.

 

Και εγώ αυτό σκέφτομαι, αλλά θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι εχετε φινλανδικη ρομ σας ζεστενετε καθολου οταν κανετε browsing?

 

 

 

Me denim φιλανδική το δικό μου ναι ζεσταίνεται αλλά σε 3g και σε παιχνίδια. Για το μωβ που λέτε ότι στρώνει με rom της wind είναι σίγουρο; Γιατί εγώ όταν το πήρα είχε ουγγρική rom με μπόλικο μωβ. Το γυρνάω σε φιλανδική για να πάρω denim και απλά βελτιώθηκε δεν εξαλείφθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Me denim φιλανδική το δικό μου ναι ζεσταίνεται αλλά σε 3g και σε παιχνίδια. Για το μωβ που λέτε ότι στρώνει με rom της wind είναι σίγουρο; Γιατί εγώ όταν το πήρα είχε ουγγρική rom με μπόλικο μωβ. Το γυρνάω σε φιλανδική για να πάρω denim και απλά βελτιώθηκε δεν εξαλείφθηκε.

 

με wifi?με 3g και 4g δεν εχω θεμα τοσο με θερμοκρασια.

Link to comment
Share on other sites

με wifi?με 3g και 4g δεν εχω θεμα τοσο με θερμοκρασια.

 

 

 

Με wifi όχι. Με 3g που το έχω δοκιμάσει είχα και ράδιο ταυτόχρονα..

Link to comment
Share on other sites

Πάρε όποιο θες και το αλλάζεις αργότερα...

Αύριο θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτο απ' το δικό μου πορτοκαλί...

 

@Στέφανος: Έκανα την ίδια μετάβαση. Από 925->930... Πολύ μπροστά το 930 σε όλα, αλλά θα μου λείψει η Glance...

 

Το πορτοκαλί τα σπάει, αναμένω και γω από ώρα σε ώρα!!! έδωσα 50 ευρώ παραπάνω αντί του μαυρου!!

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...