Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα, τιποτε,μαλλον παω για εργοστασιακες ρυθμισεις?

 

Επανέφερέ το στις εργοστασιακές ρυθμίσεις για να είσαι σίγουρος.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενθαρυντικές οι πρώτες εντυπώσεις δηλαδη! Τί χρήση έκανες στο περίπου θυμάσε ; (δλδ ωρες σε ιντερνετ, ομιλία, βίντεο). Από υπερθέρμανση παρατήρησες κάτι?

 

Sorry δεν είχα δει το μήνυμα σου, το προσπέρασα και τώρα έπεσε στην αντίληψη μου, λοιπόν το κινητό είναι γυρισμένο σε 2g και τα δεδομένα είναι μόνιμα ανοιχτά, η οθόνη είναι ρυθμισμένη στο αυτόματο, έχω εγκαταστήσει όλες τις εφαρμογές που χρειάζομαι πχ watchup viber skype ΑΛΛΑ επειδή αυτό που χρησιμοποιώ είναι το watchup έχω ρυθμίσει τις άλλες εφαρμογές να μην είναι συνέχεια ανοιχτές. Κατά τα άλλα έκανα browsing όχι πολύ ώρα και λίγο gaming. Γενικά όσο περνούν οι μέρες στρώνει η μπαταρία, γιατί τη πρώτη μέρα απογοητεύτηκα. Υπερθέρμανση παρατηρείτε μόνο όταν φορτίζει και ταυτόχρονα κάνεις κάτι απαιτητικό όπως gaming κατά τα άλλα όλα δε παρουσιάζει τίποτα το ιδιαίτερο. Αυτό που με έχει δυσκολεύσει είναι να του βρω μια θήκη (και μου έχει φάει 2 ωραίες τούμπες χωρίς να πάθει κάτι το εμφανές. Έχω παραγγείλει από ebay αλλά αυτές θα κάνουν κανένα μήνα να φτάσουν.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν είχα δει το μήνυμα σου, το προσπέρασα και τώρα έπεσε στην αντίληψη μου, λοιπόν το κινητό είναι γυρισμένο σε 2g και τα δεδομένα είναι μόνιμα ανοιχτά, η οθόνη είναι ρυθμισμένη στο αυτόματο, έχω εγκαταστήσει όλες τις εφαρμογές που χρειάζομαι πχ watchup viber skype ΑΛΛΑ επειδή αυτό που χρησιμοποιώ είναι το watchup έχω ρυθμίσει τις άλλες εφαρμογές να μην είναι συνέχεια ανοιχτές. Κατά τα άλλα έκανα browsing όχι πολύ ώρα και λίγο gaming. Γενικά όσο περνούν οι μέρες στρώνει η μπαταρία, γιατί τη πρώτη μέρα απογοητεύτηκα. Υπερθέρμανση παρατηρείτε μόνο όταν φορτίζει και ταυτόχρονα κάνεις κάτι απαιτητικό όπως gaming κατά τα άλλα όλα δε παρουσιάζει τίποτα το ιδιαίτερο. Αυτό που με έχει δυσκολεύσει είναι να του βρω μια θήκη (και μου έχει φάει 2 ωραίες τούμπες χωρίς να πάθει κάτι το εμφανές. Έχω παραγγείλει από ebay αλλά αυτές θα κάνουν κανένα μήνα να φτάσουν.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου! Από ότι φαίνεται η μπαταρία εξαρτάται αρκετά απο τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο...Και από ότι βλέπω απο τις εικόνες μάλλον με μέτρια χρηση σου βγάζει 1,5 ημέρα... Όπως και να έχει ελπίζω να απολαμβάνεις το εργαλείο... Όσο για τις θήκες δεν ξερω...γενικα δεν ειμαι πολυ υπερ καθως και μεγαλώνουν τον όγκο της συσκευής (εχει μερικά ''πιασίματα'' το κινητό) και επίσης κρύβουν το design... μπορεί να έβαζα προστατευτικό στην οθόνη αλλά απο την άλλη δεν είναι κρίμα να χαθεί αυτο το ωραίο τελείωμα στις ακρες της οθόνης?? Δεν ξέρω ίσως είμαι πολυ ρομαντικός :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μπορεί κάποιος να μου πει πως είναι η μπαταρία του 930 σε σχέση με το 920.Εχω το 920 και σκέφτομαι αλλαγή αλλά το θέμα αυτονομίας με ενδιαφέρει αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Κάνα καλό κ αξιόπιστο μαγαζί που μπορούμε να βρούμε το πορτοκαλί μέχρι τα €400;

 

Δείχνει έλλειψη και ούτε που ξέρουν πότε θα το ξαναχουν.. Ούτε ένας δεν πρότεινε μια παραγγελία στα σκρουτζομάγαζα

Link to comment
Share on other sites

Τότε ή περιμένεις ή πας για το πράσινο.

Η τιμή έχει πέσει πολύ, αλλά το να πάρεις πχ με άλλα €20-25 την πορτοκαλί πρόσοψη κ την αλλάξεις, μήπως χάσεις εγγύηση ακόμη κ γνήσια να ναι;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η πλάτη αλλάζει σε 5 λεπτά με ένα λεπίδι

 

Αν ξαναβαλεις την παλιά, Ποιος θα το καταλάβει; Έχει καμιά ασφάλεια που σπάει, μολυβοσφραγίδα καιτσ; :p

Link to comment
Share on other sites

Από ιστότοπο παραπλήσιο του σκρουτζοσάιτ, βρήκε τα κάτωθι καταστήματα που εμφανίζουν διαθεσιμότητα σε σχετικά καλές τιμές για το πορτοκαλί. Έχει κανείς εμπειρία για την φερεγγυότητά τους;

 

http://www.bestprice.gr/m/2795/imobile4you.html

 

http://www.bestprice.gr/m/2357/my24shop.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω το εξής θέμα. Το κινητο τραβάει πολύ μικρες photos και δε μπορω να βρω την επιλογη για να μεγαλωσω τα megapixels.

Any suggestions?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω το εξής θέμα. Το κινητο τραβάει πολύ μικρες photos και δε μπορω να βρω την επιλογη για να μεγαλωσω τα megapixels.

Any suggestions?

 

Καλημέρα. Θα μπεις στις ρυθμίσεις της κάμερας και θα επιλέξεις αναλογία πλευρών 4:3.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εκεί το έχω. Τραβηξα μόλις μια και βγηκε στα 275 bytes και 1632Χ1224 pixels.

Μηπως τις μικραινει αυτοματα οταν κανω διαμοιρασμο μεσω email?

 

UPDATE

Έστειλα μια μέσω bluetooth και ειναι ok στο μεγεθος. Τώρα το θέμα είναι πως αλλαζω τις ρυθμίσεις του διαμοιρασμου!

Edited by anaflexi
Link to comment
Share on other sites

Εκεί το έχω. Τραβηξα μόλις μια και βγηκε στα 275 bytes και 1632Χ1224 pixels.

Μηπως τις μικραινει αυτοματα οταν κανω διαμοιρασμο μεσω email?

 

UPDATE

Έστειλα μια μέσω bluetooth και ειναι ok στο μεγεθος. Τώρα το θέμα είναι πως αλλαζω τις ρυθμίσεις του διαμοιρασμου!

 

Ο mail client δεν υποστηρίζει μεγάλα μεγέθη φωτογραφίας. Οπότε ενεργοποιείς το αυτόματο backup της camera στο onedrive (ανεβάζει full resolution φυσικά) και το μοιράζεις ως link από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μέσω mail... Επιλογή auto-uploading στο OneDrive σε βέλτιστη ποιότητα και καθάρισες... Θα βρίσκονται όλες στο PC σου :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Την κορτάνα πως μπορούμε να την ενεργοποιήσουμε?

 

Αλλάζεις γλώσσα και περιοχή σε English (US) και την έχεις διαθέσιμη την κυρία.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στη παρεα,κατοχος του 925,τι λετε αξιζει η μεταβαση στο 930?

 

εγώ θα έλεγα ναι

 

το 930 είναι καλύτερο σε όλα από το 925

 

μοναδικό μείον το ότι δεν έχει glance

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το 925 έχω και ναι πιστεύω ότι είναι αναβάθμιση το 930. Η ερώτηση σου θα είχε περισσότερο νόημα στο θέμα το 830 γιατί εκεί οι διαφορές είναι μικρές και εκεί δεν είναι σίγουρο πιο είναι καλύτερο.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στη παρεα,κατοχος του 925,τι λετε αξιζει η μεταβαση στο 930?

 

Έχοντας κάνει τη μετάβαση από 925 σε 930 σου λέω ότι το 930 είναι καλύτερο σε όλα εκτός από την αυτονομία της μπαταρίας. Πάντως το 925 είναι γενικά μια πολύ ισορροπημένη συσκευή, ακόμα και αν με τα σημερινά δεδομένα δεν μπορεί να θεωρηθεί high end.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...