Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

YouTube apk. By jpower

Thanks man you are amazing. 720p video automatically with out any bugs. Install and play. (And remember after uninstall the old YouTube apk. with titanium, REBOOT the phone and install the new.)

Jpower THE man.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Σ' ευχαριστώ, φιλε μου :)

Ρίξε μια ματιά και στις ρυθμίσεις στο ποστ#20239

 

Έχουν μπει ήδη, σε παρακολουθω ανελλιπώς :D

 

Edit: δυνατοτητα να παίζει βιντεακι και να ψάχνεις άλλο, υποστηρίζει και το Snaptube. Οπως επίσης υποστηρίζει και αναπαραγωγή βιντεο με σβηστή οθόνη και στο background. Και φυσικά, το πλεονέκτημα του downloading σε ολες τις αναλύσεις. Και φυσικά, σύνδεση με τον λογαριασμό στο Youtube. Και φυσικά, 720ρ. Και το κυριότερο, integration με το λειτουργικό, ώστε να μπορείς να το ορίσεις ως default επιλογή αναπαραγωγή streaming videos...

 

Ε τοτε (αμα κανει και σωστά cast σε smart tv) με επεισες, θα το δοκιμάσω. Με απωθησε το πρωτο screenshot, που φαινεται σαν να είναι απλα wrapper για το mobile site με λίγα extras που δεν πολυχρειάζομαι (π.χ. downloading)

Link to comment
Share on other sites

αυτό με το καστ, δεν το δοκίμασα..

Επειδή όμως, κατεβαζω κανα τραγουδακι από βιντεακι, το χρησιμοποιώ ανελιπως..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενω να περασουν μερικες μερες που χρειαζομαι οπωσδηποτε 100% καλυψη δικτυου για θεματα δουλειας και μετα θα τις δοκιμασω ολες τις lollipop.Απλα τωρα δεν μπορω να ρισκαρω με την καμια να κολλησει εκτος δικτυου η χωρις data..

 

Και η rr και η tesla και η minimal ειναι απιστευτες rom,αρκει βεβαια να μην εχουν θεματα..!

Link to comment
Share on other sites

Στην RR δεν μου αναβει την οθονη οταν ερχονται μηνυματα αν και εχω ενεργοποιημενες τις απαραιτητες ρυθμισεις (αν δεν κανω λαθος). Χρησιμοποιω την default εφαρμογη της ρομ, μηπως πρεπει να χρησιμοποιησω GoSMS pro κτλ για να λειτουργησει;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρεις λύση, πες μου

Μόλις το ελυσα, μόλις τωρα, με μακροεντολη

 

Ποτέ μου, δεν εχω χρησιμοποιησει τέτοια δυνατότητα..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Στην RR δεν μου αναβει την οθονη οταν ερχονται μηνυματα αν και εχω ενεργοποιημενες τις απαραιτητες ρυθμισεις (αν δεν κανω λαθος). Χρησιμοποιω την default εφαρμογη της ρομ, μηπως πρεπει να χρησιμοποιησω GoSMS pro κτλ για να λειτουργησει;

 

τελικα με κανα 2-3 ενεργοποιηση/απενεργοποιηση της ρυθμισης για το pop-up και κανα 2 reboot εστρωσε. Ισως ηταν καποιο στιγμιαο μπαγκ.

 

εμενα με βολευει γτ κατευθειαν σου βγαζει το pop up και απαντας στο μηνυμα, οπως βολευεται ο καθενας.

Link to comment
Share on other sites

Ok, man

 

Εγώ δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτέ μου, γθα λόγους μπαταρίας.

Μου αρκεί ο ήχος και το λαμπακι

 

Πάντως αν σου δημιουργήσει θέμα ξανα, εχω φτιάξει λύση που δουλευει 100%.

Συνοπτικά,

Κατεβάζεις την εφαρμογη macrodroid.

Και θα βάλεις στον ομοτιτλο φάκελο, στην internal, την μακροεντολη που έφτιαξα.

Εν συνεχεία, την ενεργοποιείς από το πρόγραμμα.

Πολύ εύκολο.

 

Τεσπα, δεν στέλνω λινκ, αφού έχει λυθεί το πρόβλημα... :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ok, man

 

Εγώ δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτέ μου, γθα λόγους μπαταρίας.

Μου αρκεί ο ήχος και το λαμπακι

 

Πάντως αν σου δημιουργήσει θέμα ξανα, εχω φτιάξει λύση που δουλευει 100%.

Συνοπτικά,

Κατεβάζεις την εφαρμογη macrodroid.

Και θα βάλεις στον ομοτιτλο φάκελο, στην internal, την μακροεντολη που έφτιαξα.

Εν συνεχεία, την ενεργοποιείς από το πρόγραμμα.

Πολύ εύκολο.

 

Τεσπα, δεν στέλνω λινκ, αφού έχει λυθεί το πρόβλημα... :)

 

Θα σου μηπως ποσταρεις την λυση, γτ τωρα εχει το εξης θεματακι. Σε αλλες ρομ δεν το εχω ξαναδει.

 

Κανει το εξης, υπαρχει ρυθμιση για αυτα τα αναδυομενα pop ups για το ποσα δευτερολεπτα θα μενει ανοιχτο. Πχ σε μια αλλη ρομ εμενε ανοιχτο 5 δευτερολεπτα μετα κλειδωνε παλι το κινητο. Τωρα απο πειραμα το αφησα και περασε σχεδον ενα λεπτο και δεν κλειδωσε, ενω απο οτι ειδα η ρυθμιση ειναι για 6 δευτερολεπτα. Τα πειραξα λιγο να δω αν διορθοθηκε αλλα ακομη δεν πηρα μηνυμα :p. Αν ειναι θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

1000% κλειδώνει..

Δες στο security αν το screen lock είναι στο lock.

Αν ναι και εξακολουθεί να μην κλειδώνει, δες μήπως το έχεις καταργήσει από κανενα module ή χρησιμοποιείς κανα προγραμματακι τύπου Nolockscreen

Επίσης, αν έχεις βάλει gravity, πρόσεξε τις ρυθμίσεις του, διότι πολλές εξ αυτών υπάρχουν και στην ρομ (σχεδόν το 80%+).

Ξήλωσε το και κάνε ριμπουτ.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.έχω ενα θεματακι με την rr.όταν είμαι σε κάποια εφαρμογή και με καλέσει κάποιος φαίνεται μονο το νουμερο και όχι το ονομα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.έχω ενα θεματακι με την rr.όταν είμαι σε κάποια εφαρμογή και με καλέσει κάποιος φαίνεται μονο το νουμερο και όχι το ονομα

 

Gravity Box->Phone Tweaks->fullscreen caller photo (check)

 

Δεν είναι, αποκλειστικό, θέμα της RR. Συμβαίνει σε πολλες (και σε κκ)

 

Ωπα, sorry, μάλλον θέλει πρόθεμα +30 μπροστά στον αριθμό επαφής.

Επίσης, ο αριθμός, θα πρέπει να είναι αποθηκευμενος στον google λογαριασμό σου, να εχεις βαλει τα στοιχέια σου και να έχεις κάνει τον συγχρονισμό.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

1000% κλειδώνει..

Δες στο security αν το screen lock είναι στο lock.

Αν ναι και εξακολουθεί να μην κλειδώνει, δες μήπως το έχεις καταργήσει από κανενα module ή χρησιμοποιείς κανα προγραμματακι τύπου Nolockscreen

Επίσης, αν έχεις βάλει gravity, πρόσεξε τις ρυθμίσεις του, διότι πολλές εξ αυτών υπάρχουν και στην ρομ (σχεδόν το 80%+).

Ξήλωσε το και κάνε ριμπουτ.

 

ξηλωσα gravity και παλι το ιδιο, εχει και Lock το εχω στο swipe.

 

σε περιπτωση που δεν καταλαβες ακριβως το προβλημα, εχει να κανει με το να κλειδωνει η οθονη μετα απο καποια δευτερολεπτα, αν εγω πχ δεν το δω το pop up εκεινη τη στιγμη για να απαντησω αμεσως. Δεν ειναι οτι η οθονη μενει ξεκλειδωτη, το ποπ απ στην ουσια μενει ξεκλειδωτο δλδ μπορω να παω μετα απο 2 λεπτα σοτ κινητο χωρις να το ανοιξω και να απαντησω κανονικα, δλδ μενει στην οθονη ενεργοποιημενο μεχρι να απαντησω ή να πατησω κλείσιμο.

 

Στις ρυθμισεις της εφαρμογης των μηνυματων εχει την επιλογη "εμφανιση αναδυομενου παραθυρου" το οποιο αν το εχεις ενεργοποιημενο σε αφηνει να επιλεξεις την απο κατω επιλογη "αφυπνιση και ξεκλειδωμα"

 

Αν ενεργοποιησω μονο το πρωτο, ακουγεται το μπιπ, αναβει και το λαμπακι αλλα η οθονη δεν ενεργοποιειται. Πρεπει να πατησω το κουμπι ξεκλειδωματος, να το ξεκλειδωσω και μετα μου πεταει το αναδυομενο παραθυρο.

 

Αν ενεργοποιησω και το δευτερο, τοτε ετσι οπως ειναι μαυρη η οθονη πεταει το ποπ απ του μηνυματος και μενει εκει. Δλδ αμα δεν πατησω κατι μενει ετσι ανοιχτο και το βλεπει ο καθενας στην τελικη το μηνυμα.

 

Πχ. στην G3 που ειχα πριν, ερχοταν το μηνυμα, αναβε η οθονη, πεταγε το ποπ απ και αν δεν το αγγιζα για 4-5 δευτερολεπτα ξαναμαυριζε η οθονη και χανοταν το αναδυομενο.

 

Επειδη εχεις κανει πολυ δουλεια και σε ευχαριστω και εγω, αν δεν γινεται να λυθει οκ θα ζησουμε και χωρις αυτο δεν εγινε κατι, απλα το ειχα συνηθισει σαν λειτουργια απο παλαιοτερες ρομ και τωρα μου φαινεται καπως, ειναι θεμα συνηθειας καθαρα.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα,

στο gravity box, αν ορισεις

statusbar tweaks>Notification heads up>time out = 3 sec

και

statusbar tweaks>Notification ticker>master switch>off

 

γινεται τιποτα?

αν οχι, δοκιμασε να το βαλεις στο ΟΝ

 

δες και το ticker policy στο default

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες έβαλα την RR και εγώ από Α310V3. Σε ευχαριστώ και εγώ jpower73 για τη πολύτιμη συνεισφορά σου...

 

Για να αλλάξετε ήχο κλήσης και ειδοποιήσεων σε κάθε μία sim ξεχωριστά γίνεται από το dialer>settings>calling accounts>sim 1/sim 2>phone ringtone.

 

Δυστυχώς το τιτανιουμ δε μου επαναφέρει πολλές εφαρμογες και κολλάει για πάντα... μικρο το κακο, τις κατεβάζω.. όμως το αρχειο των προσφάτων κλήσεων δεν ανανεώνεται (οι νεες κλήσεις μπαινουν στο speed dial και αν πατησω για περισσότερα πάνω σε κάποιο speed dial βγάζει μηνυμα unfortunately contacts has stopped.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες έβαλα την RR και εγώ από Α310V3. Σε ευχαριστώ και εγώ jpower73 για τη πολύτιμη συνεισφορά σου...

 

Για να αλλάξετε ήχο κλήσης και ειδοποιήσεων σε κάθε μία sim ξεχωριστά γίνεται από το dialer>settings>calling accounts>sim 1/sim 2>phone ringtone.

 

Δυστυχώς το τιτανιουμ δε μου επαναφέρει πολλές εφαρμογες και κολλάει για πάντα... μικρο το κακο, τις κατεβάζω.. όμως το αρχειο των προσφάτων κλήσεων δεν ανανεώνεται (οι νεες κλήσεις μπαινουν στο speed dial και αν πατησω για περισσότερα πάνω σε κάποιο speed dial βγάζει μηνυμα unfortunately contacts has stopped.

 

Είσαι ωραίος... Μόλις έβγαλα εκείνο το τσίρκο που έπαιζε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εβαλα την note v2 αν περασω το seeder οπως ειχα στην inew θα εχω αποτελεσματα jpower? ή δεν χρειαζεται με αυτα που εχεις βαλει ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται...

Αν πάλι θες να δοκιμάσεις, προχώρα.. :)

 

Εδιτ:

H εκδοση του myphone της RESSURECTION REMIX 5.5.9 έχει γίνει πορτ σε Elephone G6, με επιτυχία.

(μήνυμα σε Facebook)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται...

Αν πάλι θες να δοκιμάσεις, προχώρα.. :)

 

Εδιτ:

H εκδοση του myphone της RESSURECTION REMIX 5.5.9 έχει γίνει πορτ σε Elephone G6, με επιτυχία.

(μήνυμα σε Facebook)

Εύγε. Θα προχωρήσω και εγώ σύντομα σε εγκατάσταση της

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά apk και των obb στην sd ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΊ 100% στην RESSURECTION REMIX! :D

 

http://s12.postimg.org/vxzmb3frx/Screenshot_2016_03_10_18_23_06.png http://s12.postimg.org/iolpazr19/Screenshot_2016_03_10_18_23_30.png

http://s24.postimg.org/f4hwf55it/Screenshot_2016_03_10_18_29_22.png

gif upload

Χρησιμοποιήσετε αυτό το xposed module...

https://mega.nz/#!hIpn3D5R!s1gbe9wYXjsak9MvNQuxYbgx-a7aXL2YDXAiCk1BzWk

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...