Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοήθεια για τις miui όποιος γνωρίζει: μπορούν να μετακινηθούν εφαρμογές στην κάρτα sd? κατέβασα το navigon και μου έφαγε κοντά 1 gb από την εσωτερική μνήμη!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Υ.Γ. Εκανες DENY στο settings (1000)?

 

jpower ειναι σοβαρο αυτο με το settings 1000?

και εγω δεν προλαβα την πρωτη φορα που το εβγαλε αλλα μου φαινεται οτι το κανει απο μονο του το su

την 2η φορα που το εβγαλε εκανα deny αλλα δεν θυμαμαι αν το τσεκαρισα..

εντωμεταξυ τωρα βλεπω πως δεν υπαρχει καθολου το su (μαλλον το εικονιδιο..αυτο πως το εμφανιζουμε???)

εντιτ.. λαθος για το su χαχαχα αφου υπαρχει στο μενου!!

Edited by foxkel
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

[offtopic]

Μετά από περίπου 15 μήνες συντροφιάς και χρήσης αποφάσισα να το αποχωριστώ. Πωλείται λοιπόν το εν λόγω κινητό αγρατσούνιστο, στο κουτί του με όλα τα παρελκόμενα του, με silicon case, αφόρετο καινούριο tempered glass και καινούρια αχρησιμοποίητη μπαταρία. Τιμή 100€ όλα, περιοχή Πάτρα ή επικοινωνία με pm. Ευχαριστώ όλους στο topic για την βοήθεια τους για το φανταστικό αυτό κινητό....

[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

[offtopic]

Μετά από περίπου 15 μήνες συντροφιάς και χρήσης αποφάσισα να το αποχωριστώ. Πωλείται λοιπόν το εν λόγω κινητό αγρατσούνιστο, στο κουτί του με όλα τα παρελκόμενα του, με silicon case, αφόρετο καινούριο tempered glass και καινούρια αχρησιμοποίητη μπαταρία. Τιμή 100€ όλα, περιοχή Πάτρα ή επικοινωνία με pm. Ευχαριστώ όλους στο topic για την βοήθεια τους για το φανταστικό αυτό κινητό....

[/offtopic]

 

και ποιο σε κέρδισε αν επιτρέπεται ?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ευχαριστήσω όλους σε αυτό το θέμα για την κάθε βοήθεια και για κάθε καινούργια ρομ που δοκίμαζα. Τέλος εποχής για μένα με το τηλ αυτό. Έμαθα πολλά με αυτό το τηλέφωνο.

Μετακομίζω στο meizu m1 metal. Ελπίζω να συνομιλήσω με κάποιον από εσάς στο αντίστοιχο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έβαλα την RR τρείς φορές και (μέχρι την εγκατάσταση του τρίτου βήματος) όλα ήταν μια χαρά. Ο δεσμευμένος χώρος του αποθηκευτικού χώρου του τηλεφώνου είναι 1GB περίπου με 5GB ελεύθερα. Μόλις έκανα restore τις εφαρμογές από το titanium η δεσμευμένη μνήμη φτάνει τα 4GB περίπου.

Με όλες τις άλλες rom που έχω βάλει (πλην CM12) (μετά το restore των εφαρμογών από το titanium) ο δεσμευμένος χώρος φτάνει τα 2,3GB περίπου. Είναι φυσιολογικό αυτό ή κάτι δεν κάνω σωστά;

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα παιδιά

 

Συμβαίνει και σ΄ εσάς αυτό ή μόνο σ΄ εμένα συμβαίνει;

Εννοείται ότι έχω κάνει όλα τα βήματα όπως αναγράφονται από τον jpower73.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Συμβαίνει και σ΄ εσάς αυτό ή μόνο σ΄ εμένα συμβαίνει;

Εννοείται ότι έχω κάνει όλα τα βήματα όπως αναγράφονται από τον jpower73.

 

Ευχαριστώ

 

http://s12.postimg.org/ev7db64y5/Screenshot_2016_03_17_08_35_59.png

image hosting gif

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω ένα πρόβλημα με την EMUI ver. 3.0.. Σταμάτησαν ξαφνικά να δουλεύουν τα gapps.. Δηλαδή να ανοίγω και είναι απλά μια άσπρη οθόνη τα ξαναπερασα αλλά πάλι τίποτα .. Το κινητό ανοίγει προγράμματα μόνο του, να Notifiation σταμάτησαν να δουλεύουν.. Και πήγα στο titanium να κάνω backup τις εφαρμογές για να περάσω καμία άλλη ROM και δεν μου τις βρίσκει, μου βρίσκει μόνο 3. Υπάρχει άλλος τρόπος να κάνω backup? http://i64.tinypic.com/2mg6pzo.jpg
Being Otaku my way! :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

κανονιστε να τα βαλουμε ολοι μαζι να επιβεβαιωσουμε τι συμβαινει στις τιμες οταν υπαρχει μεγαλη προσφορα..!

 

Εγω θα περιμενω να τα σκοτωσετε πρωτα..!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω δωσει στον αδερφο μου και τωρα δε με αφηνει να το αγγιξω!

Ετσι να φλασαρω μια ρομ μετα απο καιρο ρε αδερφακι μου(στην κυριολεξια)!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για να το άλλαζα εγώ ίσως πήγαινα στο Xiaomi Note pro 3 αλλά δεν δικαιολογεί την αλλαγή και τα 240 €, η χρήση που κάνω στο τηλέφωνο.

Με άλλα λόγια με καλύπτει. Και τώρα με τη λολλυ είναι μια χαρά. Πόσο μάλλον τώρα που ο JP θα μας δώσει και λουκουμακι !

Link to comment
Share on other sites

εχω μια διαισθηση οτι αυτη η rom θα ειναι καλη --> http://forum.xda-developers.com/a310/development/rom4-4-2-total-bugless-tweaked-stock-t3338341

 

Οφειλεται στο οτι 1)ειναι βασισμενη στην official rom της συσκευης μας 2)ειναι kitkat aosp αρα δεν υπαρχει λογος να εχει bugs και 3) αυτος που την εφτιαξε φαινεται να ξερει τι κανει,ειναι Recognized Contributor στο xda που παει να πει οτι εχει κανει πολυ δουλεια εκει μεσα,και επισης δεν ειναι 15 χρονων..!

 

Την κατεβαζω και παιζει να την βαλω αυριο να δω αν ειναι καλυτερη απο την iNew,δυσκολο αλλα μπορει..!

 

features:

Super Smooth Performance with Tweaks and Scripts

Battery Tweaks for less Battery Drain

Network Singal Improved

Optimized Boot Animation

Fully Rooted

ZipAligned & Optimized

Only essentials apps

Loud Sound

All apps tested ok and perfect.

Google Now with more Microphone Sensitive

Buttery Smooth

Full Tweaking init.d Support enabled

Deep Sleep Tweak Enabled

Ram Optimization

Auto Cache Management

Wifi performance improved

Faster UI rendering via GPU

Improved photo and video recording quality

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με το δίκτυο τηλεφωνίας (μη επαναφορά)

Δοκιμάστε το εξής..

 

Πληκτρολογηστε στον Dialer

*#*#4636#*#*

Πάτε Phone info - - κάπου στη μεση set preferred network type - - GSM auto (prl)

Κάντε μια δοκιμή αφήνοντας το σ αυτή την ρύθμιση και πείτε μου εαν θα αντιμετωπισετε, ξανα, ανάλογα θέματα . :)

(το μόνο σίγουρο, δεν θα έχετε θέμα με το Η+)

 

Επίσης, παρατηρήστε αν έχει αυξηθεί η αυτονομία της μπαταρίας...

ηθελα να ειμαι σηγουρος γιαυτο που θα πω αλλα τελικα αυτη η ριθμιση gsm auto (prl) τρεις μερες πανω η rr και με το κολπακι αυτο το σημα δεν χανεται ποτε τωρα :D και δεν το περιμενα ηταν κινηση απελπισιας νομιζα :lol: εκανα και τις ριθμησεις που εδωσες πολυ καλη ταχητητα και τελεια διαχηρηση μπαταριας! αλλα εχω δυο θεματακια το πρωτο και σημαντικοτερο ειναι οτι η ριθμιση gsm auto(prl) χανεται μετα απο reboot γυρναει σε wcdma υπαρχει λυσει να μενει gsm(prl)? και δευτερον παλι το ιδιο με reboot δεν αποθηκευονται οι ριθμισεις στο navigation bar buttons οπου μου αρεσε πολυ αλλα και αυτο μετα απο reboot χανεται και θελει ξανα ενεργοποιηση! βρηκα λυση και που οταν συνδεες το κινητο με pc και το εβγαζες μενανε τα notification εντοπισμου σφαλματων usb και το αλλο συνδεδεμενο ως συσκευη πολυμεσων κατεβασα απο exposed το module NotifyClean απλο προγραμμα μολις μπενεις πας εκει που λεει συστημα android και μολις μπεις μεσα απλα τικαρεις να γινουν κοκκκινες αυτες οι δυο ειδοποιεισεις!(με βολεψε και σε κατι παιχνιδακια με το notification) επιτελους lollipop μπραβο ρε jpower με τις rom σου και τα κολπα σου *#*#4636#*#* :lol: Edited by thomas93
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ειμαι σηγουρος γιαυτο που θα πω αλλα τελικα αυτη η ριθμιση gsm auto (prl) τρεις μερες πανω η rr και με το κολπακι αυτο το σημα δεν χανεται ποτε τωρα :D και δεν το περιμενα ηταν κινηση απελπισιας νομιζα :lol: εκανα και τις ριθμησεις που εδωσες πολυ καλη ταχητητα και τελεια διαχηρηση μπαταριας! αλλα εχω δυο θεματακια το πρωτο και σημαντικοτερο ειναι οτι η ριθμιση gsm auto(prl) χανεται μετα απο reboot γυρναει σε wcdma υπαρχει λυσει να μενει gsm(prl)? και δευτερον παλι το ιδιο με reboot δεν αποθηκευονται οι ριθμισεις στο navigation bar buttons οπου μου αρεσε πολυ αλλα και αυτο μετα απο reboot χανεται και θελει ξανα ενεργοποιηση! βρηκα λυση και που οταν συνδεες το κινητο με pc και το εβγαζες μενανε τα notification εντοπισμου σφαλματων usb και το αλλο συνδεδεμενο ως συσκευη πολυμεσων κατεβασα απο exposed το module NotifyClean απλο προγραμμα μολις μπενεις πας εκει που λεει συστημα android και μολις μπεις μεσα απλα τικαρεις να γινουν κοκκκινες αυτες οι δυο ειδοποιεισεις!(με βολεψε και σε κατι παιχνιδακια με το notification) επιτελους lollipop μπραβο ρε jpower με τις rom σου και τα κολπα σου *#*#4636#*#* :lol:

 

πάτε στο build.prop

βρείτε την γραμμή

ro.telephony.default_network=0,1

και κάντε την

ro.telephony.default_network=3

reboot

 

για το navigation buttons, δες μηπως κανει conflict με το gravity box.

Αλλίως, πρόσθεσε στο τέλος του build.prop την γραμμη:

qemu.hw.mainkeys=1

 

 

edit|: μόλις τωρα δοκίμασα και κρατάει την τιμή ro.telephony.default_network, μετά από ριμπούτ

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ετσι για να σας πειραξω λιγο. παλιος και ευτυχισμενος χρηστης του coolpad που βρηκε μια ευκαιρια και πηγε σε jiayu s3 αλλα συνεχιζω να διαβαζω αυτο το τοπικ, θα προτεινα στον jpower να μετακομισει λιγο και στο δικο μου τηλ μπας και φλασαρω και εγω καμμια καινουρια ρομ. Πραγματικα αξιζει 1000 μπραβο στον jpower για την δουλεια του ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ JPOWER,χωρις την δουλεια σου το κινητο θα ηταν χρονια πισω (προσωπικη μου αποψη)
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ κι εσένα και ολους τους φίλους με τα μηνύματά τους στο inbox.

..

Δεν έκανα εγώ το αρχικό πορτ.

Απλά την προσάρμοσα στο τηλέφωνο μας αλλάζοντας κάποια πραγματάκια.

πλην όμως, ότι ανακαλύπτω, το αναφέρω. Για να το ξέρουν όλοι.

..

Και πάλι ευχαριστώ..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς την miui από needrom? προτείνεται?

 

Την συστήνω ανεπιφύλακατα. Ειμαι με την εκδοση 5.10.22 του kouskous εδω και τόσους μήνες και είμαι τόσο ευχαριστημένος από την συμπεριφορά του τ/φ που δεν νοιώθω την ανάγκη καν να κάνω τις μετεπειτα αναβαθμίσεις.

Βαζεις και το patch -sound για τον ήχο και είσαι jet:superman:

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.ξαφνικα το τηλεφωνο εσβυσε και δεν ξαναανοιγει.παρατηρησα χτες οτι καποια στιγμη μου εβγαλε οτι ειχε 10% μπαταρια.το εβαλα στην φορτιση και μετα απο 5 λεπτα μου εδειξε 100%.αυτο εγινε μετα απο καλιμπρεισον που της εκανα και σημερα δεν ανοιγει.το βαζω στην φορτιση αλλα δεν δειχνει με το led οτι φορτιζει.ειναι απο μπαταρια η κατι αλλο?

εβαλα εβγαλα για λιγη ωρα μπαταρια τωρα δειχνει εναν κεραυνο και κατι κινεζικα απο κατω αλλα και παλι δεν ανοιγει

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.ξαφνικα το τηλεφωνο εσβυσε και δεν ξαναανοιγει.παρατηρησα χτες οτι καποια στιγμη μου εβγαλε οτι ειχε 10% μπαταρια.το εβαλα στην φορτιση και μετα απο 5 λεπτα μου εδειξε 100%.αυτο εγινε μετα απο καλιμπρεισον που της εκανα και σημερα δεν ανοιγει.το βαζω στην φορτιση αλλα δεν δειχνει με το led οτι φορτιζει.ειναι απο μπαταρια η κατι αλλο?

εβαλα εβγαλα για λιγη ωρα μπαταρια τωρα δειχνει εναν κεραυνο και κατι κινεζικα απο κατω αλλα και παλι δεν ανοιγει

 

Πριν απ ολα δοκιμασε με αλλο καλωδιο και σε πριζα τοιχου.Αλλιως βαλτο να φορτισει,αστο καμια ωρα ετσι χωρις να πατησεις το power button και μετα πατα παρατεταμενα το power button 5 δευτερολεπτα για να μπουταρει.Αν δεν μπουταρει εχεις προβλημα.Αν μπουταρει κατεβασε την εφαρμογη battery calibration και κανε σωστο calibration με και τους 2 κυκλους φορτισης (αυτα που λεει ''its suggested..'')

 

.Αν μπουταρει και παρολο το calibration εχει ακομα θεματα η αν μπουταρει και σβησει ενω φορτιζεις,τοτε εισαι για μπαταρια (αυτο ειναι το αισιοδοξο σεναριο).Αν δεν φτιαξει και με νεα μπαταρια τοτε εχει προβλημα ειτε η υποδοχη usb ειτε κατι αλλο σε hardware μερια.

Link to comment
Share on other sites

Πριν απ ολα δοκιμασε με αλλο καλωδιο και σε πριζα τοιχου.Αλλιως βαλτο να φορτισει,αστο καμια ωρα ετσι χωρις να πατησεις το power button και μετα πατα παρατεταμενα το power button 5 δευτερολεπτα για να μπουταρει.Αν δεν μπουταρει εχεις προβλημα.Αν μπουταρει κατεβασε την εφαρμογη battery calibration και κανε σωστο calibration με και τους 2 κυκλους φορτισης (αυτα που λεει ''its suggested..'')

 

.Αν μπουταρει και παρολο το calibration εχει ακομα θεματα η αν μπουταρει και σβησει ενω φορτιζεις,τοτε εισαι για μπαταρια (αυτο ειναι το αισιοδοξο σεναριο).Αν δεν φτιαξει και με νεα μπαταρια τοτε εχει προβλημα ειτε η υποδοχη usb ειτε κατι αλλο σε hardware μερια.

 

τελικα τσαμπα πανικος.το προβλημα ηταν με την μπαταρια.μετα το καλιμπρεισον που εκανα μου βγαζει αλλα νταλλον στο ποσοστο της και στην ουσια εμεινα απο μπαταρια.το θεμα ειναι ομως γιατι το κανει αυτο

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς την miui από needrom? προτείνεται?

 

εαν θες να βαλεις miui μεχρι το 6.1.28 update τα πιο προσφατα εχουν προβλημα με τα δεδομενα!!!!κ σε καποια στα πρωτα 3 νομιζω ειχε θεμα με το σημα 3g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...