Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά σας αλλάζει εσάς ο ήχος απο την δεύτερη σιμ;εμένα αλλάζει αλλά βγάζει άλλο ήχο απο αυτον που του βαζω

 

δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλά υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσουμε το teamviewer για να εμφανίσω την οθόνη του κινητού στο laptop?.

Έχω φτάσει μέχρι την εγκατάσταση του TeamViewer QuickSupport. Μετά από αυτό μου ζητάει την εγκατάσταση του add-on για την συσκευή μας, αλλά εμφανίζει μήνυμα για την μη εγκατάστασή της μήπως ξέρει κάποιος για ποια συσκευή να κατεβάσω το πρόσθετο?.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλά υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσουμε το teamviewer για να εμφανίσω την οθόνη του κινητού στο laptop?.

Έχω φτάσει μέχρι την εγκατάσταση του TeamViewer QuickSupport. Μετά από αυτό μου ζητάει την εγκατάσταση του add-on για την συσκευή μας, αλλά εμφανίζει μήνυμα για την μη εγκατάστασή της μήπως ξέρει κάποιος για ποια συσκευή να κατεβάσω το πρόσθετο?.

 

Δοκίμασε το Teamviewer Host

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες έβαλα την RR και εγώ από Α310V3. Σε ευχαριστώ και εγώ jpower73 για τη πολύτιμη συνεισφορά σου...

 

Για να αλλάξετε ήχο κλήσης και ειδοποιήσεων σε κάθε μία sim ξεχωριστά γίνεται από το dialer>settings>calling accounts>sim 1/sim 2>phone ringtone.

 

Δυστυχώς το τιτανιουμ δε μου επαναφέρει πολλές εφαρμογες και κολλάει για πάντα... μικρο το κακο, τις κατεβάζω.. όμως το αρχειο των προσφάτων κλήσεων δεν ανανεώνεται (οι νεες κλήσεις μπαινουν στο speed dial και αν πατησω για περισσότερα πάνω σε κάποιο speed dial βγάζει μηνυμα unfortunately contacts has stopped.

 

Τελικα αυτο με το τιτανιουμ ειχε να κανει με την απενεργοποιηση στο suresu mount namespace seperation.

Oι Dialer και contacts εξακολουθουννα κανουν τα δικα τους...καμμια λυση;;;

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα,

στο gravity box, αν ορισεις

statusbar tweaks>Notification heads up>time out = 3 sec

και

statusbar tweaks>Notification ticker>master switch>off

 

γινεται τιποτα?

αν οχι, δοκιμασε να το βαλεις στο ΟΝ

 

δες και το ticker policy στο default

 

δεν ειχα πολυ χρονο και πρεπει να ξανακατεβασω το gravity μαλλον γτ παω να μπω και μου βγαζει οτι δεν ανταποκρινεται και με πεταει...

 

επισης, απλα να ζωντανευει η οθονη στο εισερχομενο μηνυμα, χωρις ποπ απ, γινεται; γτ μεχρι τωρα οτι και να δοκιμασα απλα χτυπαει και λαμπακι, η οθονη μενει μαυρη.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία...

Κατεβασε την εφαρμογη macrodroid (ότι δικαίωμα σου ζητήσει, δωστο)

Πηγαινε στα templates στην καρτέλα LATEST

Ψάξε για Jpower73

 

;)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να Φλασαρεις άλλον Dialer & Contacts.

 

Δες dw Dialer

 

Δε θέλω να σε πρήξω αλλα ουτε να κανω την πατάτα οπότε μηπως μπορεις να μου πεις τι κάνω με ποια σειρα;

Φαντάζομαι παγωνω κάποια stock και εγκαθιστώ το DW;

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε τον απο playstore. εγκατεστησε τον. τρεξτον

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΔΙΤ: Θα έχουμε..... ¨ζεστό¨ τριήμερο :p

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

πέταξέ μας τώρα και καμιά CM 13 για να τρελαθούμε τελείως εδώ μέσα. !
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δυστυχώς ούτε στην RR δουλεύουν τα δεδομένα. Μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση ότι το κινητό μου δεν ψήνεται να έχει δεδομένα στις Loli. Δεν έτρεξα και πολλά πράγματα για να δω και να δώσω feedback, αλλά από τα λίγα που είδα, το σήμα χανόταν και επανερχόταν μόνο του χωρίς πρόβλημα (μένω σε ημι-ισόγειο). Ρολόι δουλεύει κανονικά. Ωραίοι ήχοι από ηχείο και ακουστικά. Αυτά τα ολίγα από μένα :)

 

Για να μην γίνει καμιά παρεξήγηση, έγινε η εγκατάσταση βήμα-βήμα, ακολουθώντας τον οδηγό του Jpower κατά λέξη :)

Πάραυτα, να ευχαριστήσω Jpower για τη δουλειά του, και για την επιμονή και υπομονή που έχει για τις ρομ που ανεβάζει!!

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για το feedback.

Ουτε και γω εχω παρατηρήσει θέμα με το σήμα. Μέχρι τώρα

 

 

Σχετικά με τα data. Δοκίμασες να αλλάξεις σλοτ?

Άλλη κάρτα, άλλης εταιρείας?

 

Μου έχει τύχει σε τηλέφωνο με κάρτα κοσμοτε που από κάποια στιγμή και μετά δεν έμπαινε σε data. Το θέμα λύθηκε με αλλαγή σιμ.

http://s17.postimg.org/6izydk94v/Screenshot_2016_03_12_10_36_32.png

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έχω emui 3.0 και όταν μιλάω δεν έχει πολύ ένταση το ακουστικό ενώ το έχω στο τέρμα. Τι μπορώ να κάνω? Βάζουμε κανένα πρόγραμμα?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για το feedback.

Ουτε και γω εχω παρατηρήσει θέμα με το σήμα. Μέχρι τώρα

 

 

Σχετικά με τα data. Δοκίμασες να αλλάξεις σλοτ?

Άλλη κάρτα, άλλης εταιρείας?

 

Μου έχει τύχει σε τηλέφωνο με κάρτα κοσμοτε που από κάποια στιγμή και μετά δεν έμπαινε σε data. Το θέμα λύθηκε με αλλαγή σιμ.

http://s17.postimg.org/6izydk94v/Screenshot_2016_03_12_10_36_32.png

 

Με το που μπήκα στο λειτουργικό και τα έχω σετάρει όλα, κλείνω wifi, και βλέπω κλειδώνει με την μια το εικονίδιο "Η+" πάνω στις μπάρες. Λέω όπα εδώ είμαστε! Αλλά πάπαλα, με το που πάω να τεστάρω αν έχει ίντερνετ δεν πήρε ποτέ μπρος. Ανοίγω-κλείνω ξανά Wifi, δεν εμφανίστηκε ποτέ ξανά το σηματάκι. Στην CM 12.1 που έχω τώρα αν αλλάξω τις κάρτες, και ανοίξω δεδομένα, ανοιγο-κλείνουν τα σήματα σαν τρελά και δεν σταματάει ποτέ. Θα δοκιμάσω και στην RR Και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

για ενεργοποίηση δόνησης στα soft keys, φλασάρετε αυτό:

(in order to activate vibration on soft keys, flash this .zip)

https://mega.nz/#!cFQHAYwB!10axWpM1tBX4lt9jH6WA8lrtvvJkjQ3HNY8wNpB45Go

 

για απενεργοποίηση δόνησης στα soft keys, φλασάρετε αυτό:

(in order to DEactivate vibration on soft keys, flash this .zip)

https://mega.nz/#!JIIgDbKB!Y99XwFuBQ5n55dwWBtYhUkjDcwXzbokg6xcYy02ktNg

 

Edit : link παρουσίασης ρομ, Ενημερώθηκε.. :)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως απενεργοποιείται η δονηση κατα την πληκτρολογηση στη RESSURECTION REMIX 5.5.9 του jp ;

Σ ευχαρηστω jpower εκανες καλη δουλεια μπραβο σου,σ εμενα δουλευουν και τα δεδομένα,απλα το ανεφερω επειδη καποιοι εχουν προβληματα

εχω συνδεση cyta,γραμμες της vodafone ειναι ουσιαστικα

Link to comment
Share on other sites

Με τι πληκτρολόγιο?

Αν είσαι με το μανισιο..

http://s12.postimg.org/lxum6v6h9/Screenshot_2016_03_13_00_37_49.png http://s12.postimg.org/yb7gdrw5p/Screenshot_2016_03_13_00_37_55.png http://s12.postimg.org/qh6usdoct/Screenshot_2016_03_13_00_38_07.png

 

Settings ==Language & input==Android Keyboard (AOSP) == Preferences == κλείσε το vibrate on keypress

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την SAMSUNG GALAXY NOTE 4 ROM v2 και έχω 2 θέματα

1)Ό ήχο κλήσης όταν τα ακουστικά είναι πάνω στο τηλέφωνο είναι χαμηλός

Πήγα στο Engineer Mode settings -> Hardwer Testing -> Audio -> Headset_LoudSpeaker Mode -> με το type να είναι στο Ring και εβαλα σε όλα τα Levels το Value στο max δηλαδή 255 και μετά από κάθε αλλαγή πάταγα set + ΟΚ αλλά όταν έβγαινα δεν αποθήκευε τις ρυθμίσεις.

2)Δεν μπορώ να μετακινήσω τις εφαρμογές στην εξωτερική sd (στο link2sd μου γραφεί ότι το app2sd δεν υποστηρίζετε από την συσκευή)όπως επίσης δεν μπορώ να αποθηκεύω (αυτόματα) ούτε τα βίντεο και τις Φώτο εκεί.

Στον Xposed installer στα modules έχω βάλει το kitkat sd card full access.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την SAMSUNG GALAXY NOTE 4 ROM v2 και έχω 2 θέματα

1)Ό ήχο κλήσης όταν τα ακουστικά είναι πάνω στο τηλέφωνο είναι χαμηλός

Πήγα στο Engineer Mode settings -> Hardwer Testing -> Audio -> Headset_LoudSpeaker Mode -> με το type να είναι στο Ring και εβαλα σε όλα τα Levels το Value στο max δηλαδή 255 και μετά από κάθε αλλαγή πάταγα set + ΟΚ αλλά όταν έβγαινα δεν αποθήκευε τις ρυθμίσεις.

2)Δεν μπορώ να μετακινήσω τις εφαρμογές στην εξωτερική sd (στο link2sd μου γραφεί ότι το app2sd δεν υποστηρίζετε από την συσκευή)όπως επίσης δεν μπορώ να αποθηκεύω (αυτόματα) ούτε τα βίντεο και τις Φώτο εκεί.

Στον Xposed installer στα modules έχω βάλει το kitkat sd card full access.

 

1) λογικό, διότι μέρος της ισχύος του ήχου, πηγαίνει και στις ψειρες. Αν θες δυνατότερο ήχο, Φλασαρε το gionee patch της αρχικής (high).

2)αν θυμάμαι καλά, η μεταφορά εφαρμογών έπαιζε κανονικά... Η ρομ έχει ενσωματωμένο το sd Fix. Μπορείς να το διαπιστώσεις, οριζοντας στην zte Camera ως αποθήκευση την κάρτα sd, απο τις ρυθμίσεις της...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Με τι πληκτρολόγιο?

Αν είσαι με το μανισιο..

http://s12.postimg.org/lxum6v6h9/Screenshot_2016_03_13_00_37_49.png http://s12.postimg.org/yb7gdrw5p/Screenshot_2016_03_13_00_37_55.png http://s12.postimg.org/qh6usdoct/Screenshot_2016_03_13_00_38_07.png

 

Settings ==Language & input==Android Keyboard (AOSP) == Preferences == κλείσε το vibrate on keypress

 

Σου χρωσταμε ολοι πολλα jpower ευχαρηστω για την αμεση απαντηση ναι για το μανησιο μιλουσα...να εισαι καλα

Αυτο που μ αρεσει σ αυτην την ρομ ειναι οτι μπορει να μεταβαλει κανεις το μεγεθος των χαρακτηρων στην μπαρα των ειδοποιησεων σε καμια ρομ δεν μπορουσα να τα μεταβαλω και μου εβγαιναν τα ματια να δω π.χ την ωρα κ.λ.π

Edited by parisaktos
Link to comment
Share on other sites

εκει που ειμαι κανονικα συνδεδεμενος χανω το wifi, μου εχει τυχει σε τρια διαφορετικα ρουτερ δυο απο τα οποια εχω ρυθμισει εγω σε σταθερο καναλι εκπομπης. Το τριτο ειναι της καφετεριας που συχναζω..Ειτε χανω την συνδεση τελειως ειτε ειμαι συνδεδεμενος αλλα δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ,,,

Χρησιμοποιείς firefox? Δεν ξέρω γιατί, αλλά από τοτε που έβαλα την ressurection remix το πρόβλημα εξαφανίστηκε. Μόλις έβαλα τον firefox το ξανά έκανε. Τον έβγαλα και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς firefox? Δεν ξέρω γιατί, αλλά από τοτε που έβαλα την ressurection remix το πρόβλημα εξαφανίστηκε. Μόλις έβαλα τον firefox το ξανά έκανε. Τον έβγαλα και όλα καλά.

Επίσης να αναφέρω οτι πρωτα πέρασα επίσημη rom σε μορφή cpb , φορμάτ την κάρτα sd στο pc και έπειτα πέρασα την ressurection ακριβώς όπως είπε ο jpower, τον οποίο και χιλιοευχαριστω αναστήθηκε το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...