Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

παιδες εμενα η samsung μου εκατσε τελεια...την περασα με Philiz recovery και εκανα 3 φορες ολα τα απαραιτητα wipes.επιτελους μετα απο κανα δυωρο την εφερα και στα μετρα μου...μια απορια..στη γραμμη ειδοποιησεων που κατεβαζουμε (στη κουρτινα που λεω εγω) πως θα γινει απο οποιο σημειο κι αν την τραβηζω να κατεβαινουν οι ειδοποιησεις με τα quicksettings??εμενα ας πουμε τωρα αν την τραβηξω απο τα αριστερα μου βγαζει τις προσφατα εκτελεσμενες εφαρμογες, αν την τραβηξω απ τα αριστερα βγαζει το power menu και μονο αν την τραβηξω απο το κεντρο μου κατεβαζει την ''κουρτινα''...πως φτιαχνετε αυτο???υποθετω απο gravity αλλα δε το βρισκω με τιποτα..

 

ΥΓ: η μονη εφαρμογη που κρασαρε ηταν το playstore οποτε με μια εγκατασταση αλλης εκδοσης απο luckypatcher εστρωσε....

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα αυτήν της παρουσίασης.

Δουλεύει με την μια...

Και το πλεηστορ και το τιτανιουμ.

Μάλιστα, το πλεηστορ έκανε αναβάθμιση σε εφαρμογές που επανεφερα από το τιτανιουμ, λογικο, ηταν παλιό το μπακαπ.

 

Kidonakisg,

Από gravity box πας

Quick settings management

Τέρμα κάτω και ρυθμίζεις το quick pulldown και το % διάστημα διεπαφης

(γενικά, με το gravity δεν τα πάει και πολύ καλά, οπως και η emui..)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ωραια επιβεβαιωνω οτι το gionee sound φτιαχνει πολυ τον ηχο της lg g3 ....!!! Καταπλητκικα αποτελεσματα!!! ...κατι αλλο μια λεπτομερεια...οταν με παιρνουν τηλεφωνο και το σηκωνω υπαρχει μια δονηση η οποια επηρεαζει τα πρωτα 2 δευτερολεπτα της κλησης...γινεται να την απενεργοποιησω; ή να την μειωσω ετσι ωστε να μην προλαβαινει να ακουστει στον συνομιλητη μου;;;;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το feedback.

 

Αν βρεις τρόπο για να την εξαφανισεις κάντο.

Αν οχι, υπάρχει μια εφαρμογή, on call end, στο μαγαζί. (καλά κρυμμένη).. :p

Κατέβασε την και βάλε την τριτη επιλογή στο no vibration

 

http://s15.postimg.org/eci7xgl8b/Screenshot_2016_01_31_00_17_35.png

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο Link τώρα στο post για το gionee sound λένε restore. Ποιο είναι ποιο; Είναι όπως τα λες και αυτό με το -1 στο τέλος είναι για επαναφορά και το άλλο κανονικά το patch;
Link to comment
Share on other sites

οσο και να βαλω το ποσοστο το ιδιο του κανει...και να κλεισω την επιλογη παλι το ιδιο του κανει...εχω την εντυπωση οτι δε δουλευουν καποιες επιλογες της εκδοσης gravity γιατι δεν εχει τις επιλογες quicksettings που εγω τσεκαρα αλλα τις αρχικες που ειχε ετσι κι αλλιως....εχετε καποια αλλη εκδοση να προτεινετε να κατεβασουμε απο το xposed??επισης αλλο κουφο αλλα ωραιο trick....οταν πατας πολλες φορες στην εκδοση android, αν και kitkat σου βγαζει οτι εχεις Lollipop !!!!!!!!!!
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο Link τώρα στο post για το gionee sound λένε restore. Ποιο είναι ποιο; Είναι όπως τα λες και αυτό με το -1 στο τέλος είναι για επαναφορά και το άλλο κανονικά το patch;

 

Μια στιγμή να δω...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μπωωωωωω, εφυγα από το πισι... Και ψάχνομαι στην κάρτα sd.. Της μουρλης γίνεται..

 

Έτοιμο... Διορθωθηκαν.

(φαντάζομαι, ελιωσες το F5.... Χαχαχα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης αλλο κουφο αλλα ωραιο trick....οταν πατας πολλες φορες στην εκδοση android, αν και kitkat σου βγαζει οτι εχεις Lollipop !!!!!!!!!!

Έτσιιιι....

Για να μην ξεχνιόμαστε.. :p

.

 

(edit: οι 2 τελευταίες ρομ, s6 και lg, positive reputation απο dakok :D)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε, 5-6 φορές μόνο. :D

 

EDIT: Ανεβάζω MEGA την 044 official. Περιέργως μου έβγαλε και OTA για 045 στα λίγα δευτερόλεπτα που την άνοιξα, αλλά αυτό δεν το βρίσκω σαν cpb πουθενά, 8mb update ήταν, δεν ξέρω αν αξίζει να ασχοληθώ.

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για ακόμα μια φορά...μπορώ να πω ότι η G3 του φίλου jpower είναι μπομπατη rom και σε έμενα προσωπικά έχει κάτσει άψογα...έβαλα και τα το pach για τον ήχο και είναι τέλεια...ένα τελευταίο θέλω να ρωτήσω και από ότι φαίνεται δεν θα πειραχτεί ξανά το κινητό μέχρι να έρθει το επόμενο...για camera ποιό πρόγραμμα προτείνετε??? θέλω κάποιο που να μπορεί να τραβάει και με το vol+ γτ το έχω μάθει έτσι και με βολεύει αρκετά....
Link to comment
Share on other sites

6,044 version, no root, it can directly upgrade to the 045 version OTA

 

4.4_045 updated as follows:

system

Repair can not locate the problem pages live

camera

New Camera Front camera mirror function

New professional camera metering separating function

New camera owners

New low-light module shortcuts

Optimized front camera cosmetic results

Optimize your camera compression algorithm

calendar

Repair interactive calendar and contacts can not be grouped ringtone problems

 

 

Και έχει βγει και 046:

 

Update:

recommend

Cool housekeeper quick version update

 

system

Repair phone restart problem of sporadic

Repair switch language will result in the Task Manager does not display the contents of the issue

Beautiful weather can not fix the problem updates

 

recorder

Optimize memory usage

A tape recorder hanging back, re-enter the turntable stop

Link to comment
Share on other sites

Patelos,

Snap camera hdr.

Εξαιρετικοτατη...

Κατέβασε την trial και δοκίμασε την.

 

Τραβάει και με vol+ & vol-

 

Thanks mindtrapper.

Εριξαν βάρος στην κάμερα..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

jpower73 εχω ενα θεμα με τη samsung rom.....οταν με παιρνουν τηλ βγαζει μαυρη οθονη με τα πληκτρα απαντησης κλησης και μετα απο 4 περιπου δευτερολεπτα βγαινει η μαυρη οθονη και δειχνει την αναγνωριση...εχεις καμια ιδεα πως λυνεται???επισης αυτο με τη ''κουρτινα'' δε λυθηκε ουτε με αλλη εκδοση gravity τελικα...
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

jpower73 εχω ενα θεμα με τη samsung rom.....οταν με παιρνουν τηλ βγαζει μαυρη οθονη με τα πληκτρα απαντησης κλησης και μετα απο 4 περιπου δευτερολεπτα βγαινει η μαυρη οθονη και δειχνει την αναγνωριση...εχεις καμια ιδεα πως λυνεται???επισης αυτο με τη ''κουρτινα'' δε λυθηκε ουτε με αλλη εκδοση gravity τελικα...

 

Gravity box - phone tweaks - fullscreen caller photo - full

Η κουρτινα.. Μαλλον, Δεν διορθώνεται.. Ασυμβατότητα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο το μαγαζί???

 

Την trial.. Ναι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mindtrapper,

Εχω βρει 4.4.048 official από lutao.

Η οποία, σπ' ότι διαβάζω, φαίνεται να είναι καθαρή και δίνει ξεχωριστο πατς τις περίεργες εφαρμογές του για ενσωματωση..

Ρομ.. http://pan.baidu.com/s/1kTnQpt9

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μόνο cpb κοιτάω, ούτως ή άλλως έψαχνα την τελευταία kit kat για να φλασάρω με ygdp πριν βάλω την inew. OK μου φαίνεται θα τραβήξω ένα nandroid και θα βάλω πάλι την 044 για να δω που θα φτάσει με τα ΟΤΑ. Πρέπει να την βάλω με το Official recovery όμως για να πάρει τα ΟΤΑ και απ ότι θυμάμαι ήταν βαρεμάρα μετά να περάσεις custom για να πάρεις nandroid.
Link to comment
Share on other sites

Περνα την, ρουταρε την, κατέβασε θειο.

Από θείο, αλλάζεις ρικοβερι.

Νταξ, θέλει λιγο..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Official KitKat 044: https://mega.nz/#!FAQglbAQ!blN1pbRjFmqt7nJyS95kahnH6bC8Wq-ymQIhJpI_1U4

 

Είχαμε ένα root που δούλευε από official recovery ή θυμάμαι λάθος; (Βαριέμαι :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Official KitKat 044: https://mega.nz/#!FAQglbAQ!blN1pbRjFmqt7nJyS95kahnH6bC8Wq-ymQIhJpI_1U4

 

Είχαμε ένα root που δούλευε από official recovery ή θυμάμαι λάθος; (Βαριέμαι :lol:)

https://mega.nz/#!tdh0ALAL!om8pmRQOXi3YjmnZShuWFN4viHWd_lEZtF0ic2XeSyw

 

Απ όλα έχει το μαγαζί :lol:

Εναλλακτικά εδω.. http://pan.baidu.com/s/1o6wncdc

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία official είναι η 046 cpb. την είχα βάλει πριν μια εβδομάδα χωρίς να αλλάξω recovery και δεν έχει official update, είναι η τελευταία. Δεν έβγαλαν άλλη ρομ μετά το καλοκαίρι.

Αυτή του liutao δεν ξέρω τι είναι

Κατεβαίνει από εδώ

046cpb_last

pass d674

Πατάς πρώτα το μπλε κουμπάκι και μετά τα γραμματα στον άσπρο φόντο

 

EDIT

Αν βαριέσαι, πέρνα καλύτερα 2η φορά με YGDP με αλλαγμένο recovery και φλάσαρε άλλη ρομ

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Thanks. Δεν την κρατάω, έβαλα την inew 1.30, απλά είχα περιέργεια να δω. Θα την κρατήσω για όταν θέλω να κάνω καθαρισμό με ygdp, να βάζω την τελευταία official για ψυχολογικούς λόγους. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...