Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην iNew μηπως υπαρχει δυνατοτητα να περασουμε τις εφαρμογες στην sdcard ;....γιατι η εσωτερικη μνημη δεν επαρκει για πολλες εφαρμογες ....

 

οπως και σε ολες τις aosp αν η εφαρμογη ειναι μεγαλη και εχει obb τοτε με το obbonsd το μεταφερουμε εκει,καθως και οτι αρχεια εχει σε φακελο στον φακετο android data.Για να μεταφερεις εντελως ολη την εφαρμογη ισως γινεται με καποια απο τις εφαρμογες που υπαρχουν γι αυτο το λογο,δεν μου χει χρειαστει ποτε.Εχω 150+ εφαρμογες και δεν μου εχει γεμισει ποτε η εσωτερικη.

 

Ολοι εσεις που ζητατε τετοιο πραγμα πως εχετε γεμισει την εσωτερικη μνημη?!

 

Δεν χρησιμοποιειτε xinternal και kitkat sd card full access ωστε να σωζουν ολες οι εφαρμογες τα data τους στην εξωτερικη?Η εχετε τοσες πολλες εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

οπως και σε ολες τις aosp αν η εφαρμογη ειναι μεγαλη και εχει obb τοτε με το obbonsd το μεταφερουμε εκει,καθως και οτι αρχεια εχει σε φακελο στον φακετο android data.Για να μεταφερεις εντελως ολη την εφαρμογη ισως γινεται με καποια απο τις εφαρμογες που υπαρχουν γι αυτο το λογο,δεν μου χει χρειαστει ποτε.Εχω 150+ εφαρμογες και δεν μου εχει γεμισει ποτε η εσωτερικη.

 

Ολοι εσεις που ζητατε τετοιο πραγμα πως εχετε γεμισει την εσωτερικη μνημη?!

 

Δεν χρησιμοποιειτε xinternal και kitkat sd card full access ωστε να σωζουν ολες οι εφαρμογες τα data τους στην εξωτερικη?Η εχετε τοσες πολλες εφαρμογες?

αμα δεν ξερεις αυτα παθενεις οπως ειχα μπλεξει και εγω με link2sd και partition την sd :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιειτε xinternal και kitkat sd card full access ωστε να σωζουν ολες οι εφαρμογες τα data τους στην εξωτερικη?Η εχετε τοσες πολλες εφαρμογες?

 

Εγω προσωπικα τα χρησιμοποιω και τα 2 αλλα και παλι γεμιζει....έχω γυρω στις 200 εφαρμογες γιαυτο ρωταω....Thanks πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα τα χρησιμοποιω και τα 2 αλλα και παλι γεμιζει....έχω γυρω στις 200 εφαρμογες γιαυτο ρωταω....Thanks πάντως!

 

κανε ενα search στο google,σιγουρα θα υπαρχει τροπος.Αν θυμαμαι καλα καποιες rom το ειχαν και ενσωματομενο σαν επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Η emui έχει αυτή τη δυνατότητα, αλλά πάλι κάτι ψιλά μένουν υποχρεωτικά

Δεν ξέρω αν γίνεται μεταφορά κατά 100%

Ισως αν βαλεις ρομ, που βλέπει ανάποδα τις κάρτες, οποτε δεν κάνεις καμία μετακίνηση

 

offtopic

Αναμένω και ένα homtom HT7 του 50ρικου, οπότε θα είμαι και εκεί

Link to comment
Share on other sites

Η emui έχει αυτή τη δυνατότητα, αλλά πάλι κάτι ψιλά μένουν υποχρεωτικά

Δεν ξέρω αν γίνεται μεταφορά κατά 100%

Ισως αν βαλεις ρομ, που βλέπει ανάποδα τις κάρτες, οποτε δεν κάνεις καμία μετακίνηση

 

H lg g3, έχει αυτό το χαρακτηριστικο. .

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο αρκετο καιρο μe g3 rom αναφερω οτι 1)δεν κραταει τις ρυθμισεις του wifi εννοωντας εχω απενεργοποιησει την ειδοποιηση δικτυου και την αυτοματη σαρωση και οποτε μπαινω στις ρυθμισεις τα βλεπω παλι ανοιχτα 2)ξαφνικα παλι στο σναπτσατ δεν με βαζει...βαζω user και pass και μου βγαζει μηνυμα οτι απέτυχε δοκιμαστε ξανα ! Καποια προταση;
Link to comment
Share on other sites

SNAPCHAT FIXER

Για όσους χρησιμοποιούν snapchat στην LG G3 rom και δεν μπορούν να κάνουν loggin

 

1. Aπεγκατασταση snapchat

2. Πάτε στο xposed installer (εφαρμογή)

3. Την ανοιγετε

4. Πάτε framework

5. Πατάτε uninstall (2ο κουμπι)

6. Reboot

7. Εγκαθιστατε snapchat και κάνετε loggin.

8. Πάτε στο xposed installer (εφαρμογή)

9. Πάτε framework

10. Πατάτε install

11. Reboot

 

Δεν εχω ιδέα τι είναι το σναπτσατ, ούτε εχω ασχοληθεί ποτέ.

Για να απαντήσω, το εγκατέστησα και έκανα ενα search στο Google.

Είναι, μερικη, ασυμβατότητα μεταξύ ρομ και xposed. Και το αυθεντικό lg g3 να ειχες, με xposed, αυτό το θέμα θα προεκυπτε.

Η λυση, τα παραπάνω βήματα.. Δοκιμασμένο

Ψάχνοντας στα forum του lg g3, βρίσκεις πολλά..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το network notification, που ενοχλεί, στην lg g3,

παρότι σε μένα, τις κρατάει κανονικά τις ρυθμισεις, εάν σε σας, δεν, ...

 

Τότε, με το που θα εμφανιστεί η ηχητική ειδοποίηση ύπαρξης wifi, κάνετε το εξής:

- Κατεβάζετε την notification bar

- long press στην εν λόγω ειδοποίηση

- App info

- θα σας βγάλει μία καρτέλα android system.

- κάντε την force close

- reboot.

 

Έτσι, δεν θα ξαναεμφανιστεί ειδοποίηση (ηχητική και οπτική).

 

Η ρόμ είναι απίστευτα καλή σε ταχύτητα, εικόνα, μπαταρία, φωτογραφία, ήχο (ειδικά με το gionee patch χτυπάει στα ίσια πολυ πιο ακριβά μοντέλα). Σε σημείο που δεν την αλλαζω με την s6

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Την πολύ καλησπέρα μου σύντομα θα γίνω κάτοχος του συγκεκριμένου τηλέφωνου.. Θα ήθελα να ρωτήσω επειδή είναι πάρα πολλά τα μηνύματα 1)ποια είναι η καλύτερη ρομ για το κινητό σε θέμα (lag. Κάμερας κτλ) και 2) ποια είναι τα θετικά και τα αρνητικά του κινητού και η κάμερα είναι καλή?

Ευχαριστώ πολύ

Τα Led σας

Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το network notification

παρότι σε μένα, τις κρατάει κανονικά τις ρυθμισεις, εάν σε σας, δεν, ...

 

Τότε, με το που θα εμφανιστεί η ηχητική ειδοποίηση ύπαρξης wifi, κάνετε το εξής:

- Κατεβάζετε την notification bar

- long press στην εν λόγω ειδοποίηση

- App info

- θα σας βγάλει μία καρτέλα android system.

- κάντε την force close

- reboot.

 

Έτσι, δεν θα ξαναεμφανιστεί ειδοποίηση (ηχητική και οπτική).

 

Η ρόμ είναι απίστευτα καλή σε ταχύτητα, εικόνα, μπαταρία, φωτογραφία, ήχο (ειδικά με το gionee patch χτυπάει στα ίσια πολυ πιο ακριβά μοντέλα). Σε σημείο που δεν την αλλαζω με την s6

 

για την lg λες ετσι; Εγω εκανα παλι εγκατασταση την s6 και μου κανει κουλα ξανα Κλεινει τον chrome το facebook μου κανει τα ιδια.... Θα κανω εγκατασταση μια official ρομ και μετα λεω να κανω εγκατασταση την lg. Οτι βλεπει τον χωρο αποθηκευσης αναποδα που επιρρεαζει; Ειτε αρνητικα ειτε θετικα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αλλάξω ROM στο κινητό.. Έχω την MIUI 5 αλλά ούτε μεταφέρει εφαρμογές στην sd και ούτε δουλεύει και το gravity box σε αυτην..έχετε να προτείνετε κάποια άλλη; έχω δοκιμάσει aosp και Xtreme Vanilla..
Being Otaku my way! :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, για την lg...

Σε τίποτα.

Αν πάλι θες να γυρίσεις στο κλασικό μοτίβο. Πας storage και επιλέγεις default write την sd card όπου στην περίπτωση μας => Phone storage.

Η εικόνα δεν θα αλλάξει αλλά οι εφαρμογές πλεον θα σώζονται στην Phone storage.

Θα το αντιληφθείς καλύτερα αν παίξεις με τις 2 αυτές επιλογές, τραβωντας από μια φωτογραφία με την στοκ κάμερα. Δες που σώζει σε κάθε επιλογή..

 

Η s6, κάνα 2 μέρες που την δούλεψα, δεν μου παρουσίασε τίποτα από τα παραπάνω που περιγράφεις..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για την lg...

Σε τίποτα.

Αν πάλι θες να γυρίσεις στο κλασικό μοτίβο. Πας storage και επιλέγεις default write την sd card όπου στην περίπτωση μας => Phone storage.

 

Θα το αντιληφθείς καλύτερα αν παίξεις με τις 2 αυτές επιλογές, τραβωντας από μια φωτογραφία με την στοκ κάμερα. Δες που σώζει σε κάθε επιλογή..

 

Η s6, κάνα 2 μέρες που την δούλεψα, δεν μου παρουσίασε τίποτα από τα παραπάνω που περιγράφεις..

 

εχω βγαλει και screenshots για του λογου το αληθες... αλλος οδηγος εκτος του μηχανικου υπαρχει για φλασαρισμα official rom?

μπερδευτηκα...

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω,

Ο οδηγός που έφτιαξε ο μηχανικός, είναι εξαιρετικός. Πολύ αναλυτικός..

 

κανω εγκατασταση το Coolpad-140208-Setup και ολα οκ, μετα κανω εγκατασταση το PdaNetA4150 και μου ζηταει να συνδεσω το κινητο ενω στις οδηγιες δεν αναφερει κατι τετοιο , κανω skip το βημα της εγκατασταση συνεχιζει η εγκατασταση του PdaNetA4150 και τελειωνει κανονικα. μετα παω στον φακελο που εχει κανω εγκατασταση το install ενω κανονικα θα επρεπε να μου ζητησει να συνδεσω το κινητο οπως λενε οι οδηγιες δεν το κανει...

Link to comment
Share on other sites

κανω εγκατασταση το Coolpad-140208-Setup και ολα οκ, μετα κανω εγκατασταση το PdaNetA4150 και μου ζηταει να συνδεσω το κινητο ενω στις οδηγιες δεν αναφερει κατι τετοιο , κανω skip το βημα της εγκατασταση συνεχιζει η εγκατασταση του PdaNetA4150 και τελειωνει κανονικα. μετα παω στον φακελο που εχει κανω εγκατασταση το install ενω κανονικα θα επρεπε να μου ζητησει να συνδεσω το κινητο οπως λενε οι οδηγιες δεν το κανει...

 

O βασικος driver είναι ο vcom και ο ποιο δύσκολος να μπει σωστά, για να δουλεψει το YGDP.

τι win έχεις & 32 ή 64βιτ

Δες και τα tips

Πες λίγο τα βήματα που έκανες με τη σειρά και πότε σκάλωσε

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω επειδή είναι πάρα πολλά τα μηνύματα 1)ποια είναι η καλύτερη ρομ για το κινητό σε θέμα (lag. Κάμερας κτλ) και 2) ποια είναι τα θετικά και τα αρνητικά του κινητού και η κάμερα είναι καλή?
Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

O βασικος driver είναι ο vcom και ο ποιο δύσκολος να μπει σωστά, για να δουλεψει το YGDP.

τι win έχεις & 32 ή 64βιτ

Δες και τα tips

Πες λίγο τα βήματα που έκανες με τη σειρά και πότε σκάλωσε

 

Εχω xp 32 κατεβασα και αποσυμπιεσα το φακελο drivers YGDP. Μετα εκανα εγκατασταση το Coolpad-140208-Setup. Μεχρι εδω ολα καλα. Στην συνεχεια ξεκινησα την εγκατασταση του PdaNetA4150. Στην διαρκεια της εγκαταστασης μου μου λεει να αποσυνδεσω το τηλεφωνο απο τον υπολογιστη (δεν το εχω συνδεδεμενο) και να επιλεξω μια απο τις παρακατω εταιριες (εχει καποιες οπως lg htc κ.α. και στο τελος εχει επιλογη αλλη εταιρια. παταω οκ και μου λεει να επιλεξω το usb debagging και να συνδεσω το τηλεφωνο μου. Εχει επιλογες skip usb και cancel instalation. Συνδεω το τηλεφωνο αλλα δεν κανει τπτ και επιλεγω skip usb για να συνεχισω την εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...