Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα προβλημα. Δεν μπορω να λαβω sms απο διαφορες υπηρεσιες. Πχ ενημερωτικα sms απο την vodafon ή κωδικους απο την τραπεζα μου. Απο αλλα τηλεφωνα λαμβανω κανονικα sms.

Καθε βοηθεια δεκτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ε λοιπόν είχα μείνει πίσω κάποιο καιρό, κάπου στη 1000 σελίδα και κάθησα και τις διάβασα όλες μέσα σε λίγες μέρες! Για να μην χάσω και επεισόδια χεχε

Ερώτηση.. τώρα έχω την inewv3plus 1.13, μπορώ να φλασάρω την 1.30 dirty? Δηλ.από πάνω?

Ξέχασα... θέλω να δώσω τα συγχαρητήρια μου στον jpower για την απίστευτη δουλειά που κάνει! Respect..

Edited by foxkel
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα. Δεν μπορω να λαβω sms απο διαφορες υπηρεσιες. Πχ ενημερωτικα sms απο την vodafon ή κωδικους απο την τραπεζα μου. Απο αλλα τηλεφωνα λαμβανω κανονικα sms.

Καθε βοηθεια δεκτη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5583923#post5583923

Ποστ #2115

Στις 28 Αυγούστου 2014..

:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε λοιπόν είχα μείνει πίσω κάποιο καιρό, κάπου στη 1000 σελίδα και κάθησα και τις διάβασα όλες μέσα σε λίγες μέρες! Για να μην χάσω και επεισόδια χεχε

Ερώτηση.. τώρα έχω την inewv3plus 1.13, μπορώ να φλασάρω την 1.30 dirty? Δηλ.από πάνω?

Ξέχασα... θέλω να δώσω τα συγχαρητήρια μου στον jpower για την απίστευτη δουλειά που κάνει! Respect..

 

Ευχαριστώ, δεν κανω τίποτα φοβερό. Δεν είμαι developer. Απλά, διορθωνω, βελτιωνω κάποια πράγματα.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεώτερο από το μέτωπο της CM 12.1 ? Μας ξέχασες μάλλον και πισωγύρισες στις kitkat :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η cm12.1 λέει τίποτα jpower ? ίσως εχει να πάρεις κάτι χρήσιμο από μέσα?

cm12.1byBACK

Μ'αρέσει που γράφει stable and smooth

Link to comment
Share on other sites

Την ξερω.. Η δικιά μου είναι... :lol:

(νταξ,,,,,δικιά μου,,, λέμε τώρα)

Ασχολήθηκα με τις 44 για ξελαμπικαρισμα.

Διαβάζω τι γίνεται στο χδα. Τους ξεφυτρώνουν κουσούρια από το πουθενά..

I'll be back....

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Στην lg rom, ενώ είμαι συνδεδεμένος στο wifi, μετάι από κάποια ώρα ενώ το κινητό δεν χρησιμοποιείται, δεν συνδέεται στο ίντερνετ μι και πρέπει να κλείσω - ανοίξω το wifi ξανά. Γίνεται σε κανέναν άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε, αντί να τροποποιήσεις, να φτιάξεις ένα νέο σημείο πρόσβασης και να το επιλέξεις μετά.

 

Σε ευχαριστώ φιλαράκι ,δεν ηξερα ότι μπορώ να φτιαξω νέο.....:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Στην lg rom, ενώ είμαι συνδεδεμένος στο wifi, μετάι από κάποια ώρα ενώ το κινητό δεν χρησιμοποιείται, δεν συνδέεται στο ίντερνετ μι και πρέπει να κλείσω - ανοίξω το wifi ξανά. Γίνεται σε κανέναν άλλο;

Δεν έχει τέτοιο θέμα η ρομ.

 

Αν επιμένει, άλλαξε κανάλι στο ρουτερ ή όρισε στατικη ip στο τηλέφωνο σου.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο λινκ της παρουσίασης..

Όχι οπενγκαπς..

Κατέβασε αυτα που δίνω.

:angry::angry::angry:

 

Το gravity box παίζει κανονικά, πλην των tiles..

Διαβάστε την παρουσίαση μου......!

 

καλημερα, τα ειχα περασει τα opengapps πριν αλλαξεις την παρουσιαση σου μπορω τωρα να περασω απο πανω τα αλλα; η να βαλω απο πανω τα αλλα; οταν ανοιξω το λαπτοπ θα ανεβασω snapshot τι μου βγαζει το gravity

Link to comment
Share on other sites

Ε λοιπόν είχα μείνει πίσω κάποιο καιρό, κάπου στη 1000 σελίδα και κάθησα και τις διάβασα όλες μέσα σε λίγες μέρες! Για να μην χάσω και επεισόδια χεχε

Ερώτηση.. τώρα έχω την inewv3plus 1.13, μπορώ να φλασάρω την 1.30 dirty? Δηλ.από πάνω?

Ξέχασα... θέλω να δώσω τα συγχαρητήρια μου στον jpower για την απίστευτη δουλειά που κάνει! Respect..

 

καλυτερα clean install για να εισαι σιγουρος οτι δεν θα γινει τιποτα περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ενα θέμα με την g3... Μου βγάζει Android process media έχει σταματήσει... Έβαλα το pach για τα sms και κατεβασα το swap sd για να δουλεύει το snapchat αλλα δεν δουλεύει... Τι παίζει εδω??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ενα θέμα με την g3... Μου βγάζει Android process media έχει σταματήσει... Έβαλα το pach για τα sms και κατεβασα το swap sd για να δουλεύει το snapchat αλλα δεν δουλεύει... Τι παίζει εδω??

 

Κάνε τα wipes σωστά.

Δεν έκατσε καλά η ρομ.

Το σναπτσατ παίζει ρολόι (χωρίς swap sd, δεν ξερω για ποιο λογο το χρειάζεται )

http://s7.postimg.org/5q7p7sgvf/Screenshot_2016_02_01_20_29_07.png

how to print screen on pc

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Κανενας με inew να μου πει αν δουλευουν τα κουμπια απο τα headphones με κλειστη την οθονη η οχι, πρωτη φορα μου τυχαινει τουλαχιστον το play/pause παντα δουλευε. Για player εχω τον Poweramp.
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Κανενας με inew να μου πει αν δουλευουν τα κουμπια απο τα headphones με κλειστη την οθονη η οχι, πρωτη φορα μου τυχαινει τουλαχιστον το play/pause παντα δουλευε. Για player εχω τον Poweramp.

 

ναι δουλευουν κανονικα.μολις δοκιμασα με poweramp και sony ακουστικα

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, δεν κανω τίποτα φοβερό. Δεν είμαι developer. Απλά, διορθώνω, βελτιώνω κάποια πράγματα.

μήπως θες να ρίξεις και μια ματιά στην AOSP του Mau:cat: μπας και φτιάξεις το bluetooth?:thanks:

:X
Link to comment
Share on other sites

μήπως θες να ρίξεις και μια ματιά στην AOSP του Mau:cat: μπας και φτιάξεις το bluetooth?:thanks:

 

αν σου αρεσε η maucat τοτε δοκιμασε την iNew που συζηταμε.Ειναι βασισμενη στην maucat,πιο γρηγορη και δουλευουν ολα.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Δώσε λινκ..

 

Από αύριο....

Φιλέ μια ερώτηση μια και εσύ θα ξέρεις σίγουρα.

Θέλω να κάνω πορτ μια KitKat Ρομ σε ένα λενοβο με ίδιο επεξεργαστή αλλά 1gb Ραμ.

Πια λες να είναι ή πιο ελαφριά από ολες αυτες για να ασχοληθω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Για την inew διαβάζω καλές κριτικές..

Άλλωστε το προηγούμενο τηλέφωνο ήταν inew v3 με 1 γιγα ραμ και πήγαινε εξίσου γρήγορα με το δικο μας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οκ.

Τι θέμα έχει το βτ?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

αν σου αρεσε η maucat τοτε δοκιμασε την iNew που συζηταμε.Ειναι βασισμενη στην maucat,πιο γρηγορη και δουλευουν ολα.

 

Στην iNew μηπως υπαρχει δυνατοτητα να περασουμε τις εφαρμογες στην sdcard ;....γιατι η εσωτερικη μνημη δεν επαρκει για πολλες εφαρμογες ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...