Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να δωσω και εγω συγχαρητηρια για την g3 ROM του jpower !!! Να ανφερω κ εγω για τον ηχο οτι θελει καλυτερο καλιμπραρισμα...ειδικα στις χαμηλες εντασεις.Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται ενω παιζει μουσικη,να εμφανιζει στην οθονη ξλειδωματος το widget της μουσικης ετσι ωστε αν θελω να αλλαξω κομματι να μην ξεκλειδωνω το τηλεφωνο...ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

πήγαινε στα developer options και βαλε τους επιταχυντες στο 0,25.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σίγουρα γίνεται, αλλά μη σκας. Πάρε το μπακαπ και μετά με εναν file explorer κάνε την μετονομασία, είτε από το κινητό είτε από πισι.

Τα backups θα τα βρεις, στην διαδρομή /clockworkmode/backups

sdcard είναι η internal

sdcard1 είναι η καρτα sd

ωραιος φιλε σφαιρα η ρομ στο 0.25 ναι μια χαρα εκανα μετονομασια απλα ελεγα πηπως και επιρεαζει και εχουμε μετα κανα θεμα με το restore :lol: εχω ενα προβληματακι δεν το ειχα δει το βραδυ οταν με περνουν τηλεφωνο εμφανιζεται μονο να το σηκωσω ή να το κλησω δεν μου δειχνει το ονομα ή τον αριθμο που με καλει :confused: δεν δοκιμαζεις να βελπτιωσεις την μπαταρια της inew v3 plus ? πιστευω οτι αμα ασχοληθεις με αυτη την rom και φτιαξεις την μπαταρια θα σε ευγνωμονουμε ολοι :D Edited by thomas93
edit
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! Πολλά καλουδια βλέπω, απο εκει που δε υπηρχε ρομ τωρα δεν ξερεις τι να πρωτοδιαλέξεις, jpower ζητα απο την coolpad να σε κανουν αντιπρόσωπο στην ελλάδα... :p

-Στη g3 μπορει να επιβεβαιώσει κάποιος αν ειναι το handsfreee ειναι συνδεδεμένο, ο ηχος κλησης ακούγεται κανονικά?

-Επισης ειχα ενα παλιό backup με philz recovery απο ρομ, και το περασα στον φακελο της recovery στην sd, απο το pc που την ειχα φυλαξει, αλλα οταν την κανω restore στο τελος βγάζει σφαλμα. Το backup της ρομ που εχω τωρα μια χαρα το κανει restore,bebaia αυτό το backup ηταν μεσα στην sd χωρις να το μεταφερω από κάπου.. Οποτε ποια αρχεια σωζουμε οταν ειναι να φυλαξουμε backup? Λογικά κατι ξέχασα.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος φιλε σφαιρα η ρομ στο 0.25 ναι μια χαρα εκανα μετονομασια απλα ελεγα πηπως και επιρεαζει και εχουμε μετα κανα θεμα με το restore :lol: εχω ενα προβληματακι δεν το ειχα δει το βραδυ οταν με περνουν τηλεφωνο εμφανιζεται μονο να το σηκωσω ή να το κλησω δεν μου δειχνει το ονομα ή τον αριθμο που με καλει :confused: δεν δοκιμαζεις να βελπτιωσεις την μπαταρια της inew v3 plus ? πιστευω οτι αμα ασχοληθεις με αυτη την rom και φτιαξεις την μπαταρια θα σε ευγνωμονουμε ολοι :D

 

το θέμα με την μαυρίλα στις κλήσεις λύνεται με το gravity box.

Πας: Phone tweaks-fullscreen caller auto και το βαζεις στο full

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

-Στη g3 μπορει να επιβεβαιώσει κάποιος αν ειναι το handsfreee ειναι συνδεδεμένο, ο ηχος κλησης ακούγεται κανονικά?

.

Πιθανότατα, θα ακούγεται πίο χαμηλά διότι μέρος του ήχου πάει και στα ακουστικά. Λογικό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν δοκιμαζεις να βελπτιωσεις την μπαταρια της inew v3 plus ? πιστευω οτι αμα ασχοληθεις με αυτη την rom και φτιαξεις την μπαταρια θα σε ευγνωμονουμε ολοι :D

ivew v3 ήταν το προηγούμενο τηλέφωνο. Πριν μου το ...:X.... Οπότε για ¨συναισθηματικούς λόγους¨, δεν θα ασχοληθώ..Ακόμη :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να δωσω και εγω συγχαρητηρια για την g3 ROM του jpower !!! Να ανφερω κ εγω για τον ηχο οτι θελει καλυτερο καλιμπραρισμα...ειδικα στις χαμηλες εντασεις.Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται ενω παιζει μουσικη,να εμφανιζει στην οθονη ξλειδωματος το widget της μουσικης ετσι ωστε αν θελω να αλλαξω κομματι να μην ξεκλειδωνω το τηλεφωνο...ευχαριστω πολυ

 

Ανέβασα πατς ήχου, σε μια φαση που το δοκιμασα, μετρίασε καπως το αποτέλεσμα.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, συγχαρητήρια για την δουλειά που έκανες στή rom,πολύ όμορφη με δυνατό ήχο και με παρά πολλές λειτουργίες.

Υπάρχουν θέματα όπως ανέφεραν οι φίλοι πιο πρίν που είμαι σίγουρος ότι με την καθοδήγηση σου θα μαζευτούν.

Παρατηρεισα ένα περίεργο κατά την απενεργοποίηση, όταν το ξανανοιγω μπουταρει αμέσως, σαν να μην έκλεισε ενώ με το Quick Boot δουλεύει μετά με σωστή εκκίνηση, δες το και συ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, συγχαρητήρια για την δουλειά που έκανες στή rom,πολύ όμορφη με δυνατό ήχο και με παρά πολλές λειτουργίες.

Υπάρχουν θέματα όπως ανέφεραν οι φίλοι πιο πρίν που είμαι σίγουρος ότι με την καθοδήγηση σου θα μαζευτούν.

Παρατηρεισα ένα περίεργο κατά την απενεργοποίηση, όταν το ξανανοιγω μπουταρει αμέσως, σαν να μην έκλεισε ενώ με το Quick Boot δουλεύει μετά με σωστή εκκίνηση, δες το και συ.

 

Ναι, δικιο έχεις, σαν να είναι σε stand by.

Μου έτυχε σε αυτόματο σβήσιμο και το διορθωσα έτσι. Ξεχασα να το γραψω

Απενεργοποιήστε το Quick Boot

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

jpower, συγχαρητήρια για άλλη μια φορά! Το μονο που παρατήρησα σήμερα είναι οτι κλείνω την ειδοποίησηwifi για να μην χτυπάει αλλά μετά από λίγο ανοίγει πάλι μόνο του. Και κάπου αλλού είδα παρόμοιο κόλλημα αλλά δεν θυμάμαι που.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δικιο έχεις, σαν να είναι σε stand by.

Μου έτυχε σε αυτόματο σβήσιμο και το διορθωσα έτσι. Ξεχασα να το γραψω

Απενεργοποιήστε το Quick Boot

 

Όχι, το απενεργοποίησα τού εσκασα καί δύο restart για τα πάρει τίς αλλαγές και μια από τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το απενεργοποίησα τού εσκασα καί δύο restart για τα πάρει τίς αλλαγές και μια από τα ίδια.

Κλείσε το quick boot και απενεργοποίησε την συσκευή. Οχι reboot.

Σε μένα δεν έχει θέμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

jpower, συγχαρητήρια για άλλη μια φορά! Το μονο που παρατήρησα σήμερα είναι οτι κλείνω την ειδοποίησηwifi για να μην χτυπάει αλλά μετά από λίγο ανοίγει πάλι μόνο του. Και κάπου αλλού είδα παρόμοιο κόλλημα αλλά δεν θυμάμαι που.

 

Ομοίως με την παραπάνω απάντηση. κλείσε το wifi notification και σβήσε συσκευή.

Επίσης δεν έχω θέμα με αυτό.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

jpower για αλλη μια φορα σε ευχαριστουμε πολυ που ασχολεισαι και εχουμε να "παιζουμε".

Εχω ενα θεματακι,αν μπορεις να με βοηθησεις εσυ και ολα τα παιδια.

Ειχα την δικια σου cm,ολα κομπλε,ειχα ξεκινησεις ενα παιχνιδακι και το εχω προχωρησει πολυ.

Χθες εβαλα την lg,μπηκα κανονικα gplay,κατεβασε τα παντα που ειχα,αλλα οταν μπηκα στο παιχνιδι δεν ειχε το προφιλ μου,με ξεκιναει απο το 0.

Γυρισα πισω στην cm και ως διαμαγειας ολα κομπλε...Τι παιζει ρε γμτ...:(

Link to comment
Share on other sites

jpower ξέρεις πως μπορώ να περάσω custom recovery?

δες στο link στο ποστ #4 http://forum.xda-developers.com/chef-central/android/root-extracting-boot-img-recovery-img-t3170809

να δοκιμάσω μήπως είναι αυτό μπορείς να μου δώσεις οδηγίες?ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Η Lg G3 είπαμε βλέπει ανάποδα τους αποθηκευτικούς χώρους. Αν εγώ θελήσω να φλασάρω νέα ρομ π.χ. με philz, θα κάνει τα σωστά wipes ή υπάρχει περίπτωση να σβήσει την SD?

 

Ή να το θέσω και αλλιώς, με TWRP κανονικά κάνεις wipe το internal storage, τώρα αυτό αντιστρέφεται και στο πως το διαβάζει η recovery ή προχωράμε κανονικα?

 

ίσως είναι λίγο άμπαλη η ερώτηση αλλά ρωτάει μην γίνει καμιά λαλακία.

 

edit: μεσω foldmount πάω να δημιουργήσω φάκελο στην SD για να κάνω τη μεταφορά και μου λέει ότι δεν είναι δυνατό. Πρέπει να αλλάξω κάποια ρύθμιση;

Edited by Mj25
Link to comment
Share on other sites

δεν δοκιμαζεις να βελπτιωσεις την μπαταρια της inew v3 plus ? πιστευω οτι αμα ασχοληθεις με αυτη την rom και φτιαξεις την μπαταρια θα σε ευγνωμονουμε ολοι :D

 

βαλε την τελευταια εκδοση.Ολα ειναι μπομπα και μπαταρια αλλα πλεον ΚΑΙ το multitasking.Η rom ειναι φαση την βαζω και την ξεχναω πανω.

Link to comment
Share on other sites

CoolUI 6.0 4.4.069 https://mega.nz/#!0Ydx3T5I!H0zxqe2egDWGe1Rc3mzpBnOIie6ax263nXekAz4plgk για οποιον ενδιαφερέται χωρίς κινεζιές

 

Πολύ καλή ρομ που ανέβασες φίλε μου! Μπορεί να μην είναι γρήγορη σα του jpower, αλλά δουλεύουν όλα άψογα και δεν βλέπω πουθενά κινεζιά. Η πρώτη coolui που δεν μου σπάει τα νευρα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να το καταφέρω αυτό μέ το θέμα της απενεργοποίησης,ίσως να μην κατάλαβα καλά τον τρόπο. Ακόμα συνάντησα αναπάντεχα σφάλματα πού μου πέταγε κατά την ρύθμιση του υπάρχων πληκτρολογίου, μικρό το κακό μια καί θα τα αλλαζα με Swiftkey,αλλά έφαγα ήτα με την μεταφορά μέσω Bluetooth,με δύο συσκευές δεν δεχόταν τίποτα.

Μπορεί να φταίει και ή αποθήκευση που είναι ανάποδα,:confused:

Επέστρεψα για την ώρα στήν cm μέχρι περπατήσει λίγο ή Lg άλλα καί να βρω περισσότερο χρόνο για δοκιμές.

Απλά όσο την δουλευεις καί δεις γενικα θεματα που διορθώνοται υπόδειξε

.

-Μπορεί αυτά που αναφέρω να είναι και από λάθος χειρισμό.:O

Link to comment
Share on other sites

βαλε την τελευταια εκδοση.Ολα ειναι μπομπα και μπαταρια αλλα πλεον ΚΑΙ το multitasking.Η rom ειναι φαση την βαζω και την ξεχναω πανω.

 

χαζο αυτο που θα ρωτησω , αλλα με τον ορο multitasking τι εννοειτε ακριβως;

Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι αλλο που παρατηρησα με την lg g3 ειναι οτι εχει θεμα η εφαρμογη Snapchat.Δεν μου κανει login στο account μου.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Η Lg G3 είπαμε βλέπει ανάποδα τους αποθηκευτικούς χώρους. Αν εγώ θελήσω να φλασάρω νέα ρομ π.χ. με philz, θα κάνει τα σωστά wipes ή υπάρχει περίπτωση να σβήσει την SD?

 

Ή να το θέσω και αλλιώς, με TWRP κανονικά κάνεις wipe το internal storage, τώρα αυτό αντιστρέφεται και στο πως το διαβάζει η recovery ή προχωράμε κανονικα?

 

ίσως είναι λίγο άμπαλη η ερώτηση αλλά ρωτάει μην γίνει καμιά λαλακία.

 

edit: μεσω foldmount πάω να δημιουργήσω φάκελο στην SD για να κάνω τη μεταφορά και μου λέει ότι δεν είναι δυνατό. Πρέπει να αλλάξω κάποια ρύθμιση;

 

Τα κλασικά wipes δεν έχουν σχεση με την sd

Δεν έχω διαγράψει ποτέ internal. Κανω τα 4 wipes του twrp, ή τα 2, που περιέγραψα, του philz.

Το Foldermount παίζει κανονικά. Εχω ανεβάσει εικόνα σεταρισματος για τις ανάγκες του Titanium. Δοκιμασμένο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να το καταφέρω αυτό μέ το θέμα της απενεργοποίησης,ίσως να μην κατάλαβα καλά τον τρόπο. Ακόμα συνάντησα αναπάντεχα σφάλματα πού μου πέταγε κατά την ρύθμιση του υπάρχων πληκτρολογίου, μικρό το κακό μια καί θα τα αλλαζα με Swiftkey,αλλά έφαγα ήτα με την μεταφορά μέσω Bluetooth,με δύο συσκευές δεν δεχόταν τίποτα.

Μπορεί να φταίει και ή αποθήκευση που είναι ανάποδα,:confused:

Επέστρεψα για την ώρα στήν cm μέχρι περπατήσει λίγο ή Lg άλλα καί να βρω περισσότερο χρόνο για δοκιμές.

Απλά όσο την δουλευεις καί δεις γενικα θεματα που διορθώνοται υπόδειξε

.

-Μπορεί αυτά που αναφέρω να είναι και από λάθος χειρισμό.:O

Το SwiftKey δεν έχει θέμα. Παίζει κανονικά..

Για βτ, η ζεύξη και επικοινωνία μέσω αυτοκινήτου παίζει καλά. Για αποστολή + λήψη, θα δοκιμασω... Αν είναι θέμα φακέλου, διορθώνεται με το Foldermount

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης, για πλήρη έλεγχο του τί θα σωζετε και πού, μπορειτε να χρησιμοποιησετε την εφαρμογή Foldermount 2.8.2. Πολύ εύκολη στην χρήση. Αναβαθμισμενη. Δοκιμασμένη κάνοντας backup και restore με Titanium στην κάρτα sd.

http://s29.postimg.org/yranphdav/Screenshot_2016_01_26_01_38_59.png

 

 

κάνω ακριβώς ότι δείχνεις, δλδ πάω στον φάκελο στο sdcard1 (χωρος του τηλεφωνου) που εβαλα να αποθηκευει το titanium, και μετά πάω στο sdcard0 (το οποιο ειναι η κανονικη SD) και παταω να δημιουργησει φακελο και μου γραφει οτι δεν ηταν δυνατο. Επισης οταν μπανω στο sdcard1 μου εμφανιζει ολους τους φακελους που υπαρχουν εκει, ενω στο sdcard0 δεν μου εμφανιζει τπτ, γτ προσπαθησα να δημιουργησω το φακελο στον υπολογιστη και να τον επιλεξω κατευθειαν αλλα δεν μου βγαζει τπτ σαν να ειναι κενη η SD.

 

Οσο για τα wipes, οκ ευχαριστω αρα ολα κυλαν κανονικα σε μια ενδεχομενη αλλαγη.

 

Επισης, με το πατσακι για τον ηχο υπαρχει αισθητη βελτιωση (το λεω για οποιον δεν το δοκιμασε).

Link to comment
Share on other sites

χαζο αυτο που θα ρωτησω , αλλα με τον ορο multitasking τι εννοειτε ακριβως;

 

multitasking ειναι οταν τρεχουν πανω απο μια εφαρμογη ταυτοχρονα χωρις να κλεινει καθε φορα η προηγουμενη εφαρμογη.

 

Oταν λεμε οτι μια rom εχει καλο multitasking σημαινει οτι κραταει στην μνημη παγωμενες τις τελευταιες εφαρμογες σου ωστε οταν τις ξανανοιξεις μεσω των recent apps (παρατεταμενο home button) να συνεχισεις ακριβως εκει που εμεινες.Πχ να παιζεις το πρωι ενα παιχνιδι και χωρις να του κανεις save να το κλεισεις μεσω home button και να το ξανανοιξεις το απογευμα μεσω των recents και να το βρεις εκει που το αφησες,δηλαδη στο pause που κανει αυτοματα οταν το κλεινεις μεσω του home button χωρις να χρειαζεται να το φορτωσει απο την αρχη.

 

Mια rom εχει κακο multitasking οταν πχ κλεινεις ενα παιχνιδι μεσω home button και μιση ωρα αργοτερα αν πας να το ξανανοιξεις απο recents το φορτωνει παλι απο την αρχη σαν να το ανοιξες απο το εικονιδιο της εφαρμογης.

 

 

 

 

Αnyway για οποιον θελει να βαλει μια rom και να μην ξανασχοληθει με patches,fixes,workarounds κλπ (μεχρι να δουμε final cm12.1 απο fire χωρις bugs,αμα γινει καποτε αυτο) ας βαλει την iNew http://www.needrom.com/download/aosp-inew-v3-plus/

Η rom ειναι πραγματικα bugless και οσο smooth και γρηγορη μπορει να ειναι μια aosp rom.(AOSP=H καθαρη android rom που φτιαχνει η google,οτι φορανε τα nexus δηλαδη)

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

multitasking ειναι οταν τρεχουν πανω απο μια εφαρμογη ταυτοχρονα χωρις να κλεινει καθε φορα η προηγουμενη εφαρμογη.

 

Oταν λεμε οτι μια rom εχει καλο multitasking σημαινει οτι κραταει στην μνημη παγωμενες τις τελευταιες εφαρμογες σου ωστε οταν τις ξανανοιξεις μεσω των recent apps (παρατεταμενο home button) να συνεχισεις ακριβως εκει που εμεινες.Πχ να παιζεις το πρωι ενα παιχνιδι και χωρις να του κανεις save να το κλεισεις μεσω home button και να το ξανανοιξεις το απογευμα μεσω των recents και να το βρεις εκει που το αφησες,δηλαδη στο pause που κανει αυτοματα οταν το κλεινεις μεσω του home button χωρις να χρειαζεται να το φορτωσει απο την αρχη.

 

Mια rom εχει κακο multitasking οταν πχ κλεινεις ενα παιχνιδι μεσω home button και μιση ωρα αργοτερα αν πας να το ξανανοιξεις απο recents το φορτωνει παλι απο την αρχη σαν να το ανοιξες απο το εικονιδιο της εφαρμογης.

 

 

 

 

Αnyway για οποιον θελει να βαλει μια rom και να μην ξανασχοληθει με patches,fixes,workarounds κλπ (μεχρι να δουμε final cm12.1 απο fire χωρις bugs,αμα γινει καποτε αυτο) ας βαλει την iNew http://www.needrom.com/download/aosp-inew-v3-plus/

Η rom ειναι πραγματικα bugless και οσο smooth και γρηγορη μπορει να ειναι μια aosp rom.(AOSP=H καθαρη android rom που φτιαχνει η google,οτι φορανε τα nexus δηλαδη)

 

το οτι κραταει τις εφαρμογες ανοιχτες δεν σημαινει οτι καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια; ειναι καλο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

κάνω ακριβώς ότι δείχνεις, δλδ πάω στον φάκελο στο sdcard1 (χωρος του τηλεφωνου) που εβαλα να αποθηκευει το titanium, και μετά πάω στο sdcard0 (το οποιο ειναι η κανονικη SD) και παταω να δημιουργησει φακελο και μου γραφει οτι δεν ηταν δυνατο. Επισης οταν μπανω στο sdcard1 μου εμφανιζει ολους τους φακελους που υπαρχουν εκει, ενω στο sdcard0 δεν μου εμφανιζει τπτ, γτ προσπαθησα να δημιουργησω το φακελο στον υπολογιστη και να τον επιλεξω κατευθειαν αλλα δεν μου βγαζει τπτ σαν να ειναι κενη η SD.

 

Οσο για τα wipes, οκ ευχαριστω αρα ολα κυλαν κανονικα σε μια ενδεχομενη αλλαγη.

 

Επισης, με το πατσακι για τον ηχο υπαρχει αισθητη βελτιωση (το λεω για οποιον δεν το δοκιμασε).

 

Ωραία είσαι.. Εκεί που πας και σου δείχνει κενη την sd0, φτιαξε εναν φάκελο.

Δηλαδη, πας στο destination κάνεις κλικ και βρίσκεις την διαδρομη storage /sdcard0. Για να την βρεις, πατας οανω στις 3 τελιτσες, τέρμα πανω δεξιά και μετά /path. Θα σε βγάλει στο ρουτ. Απο κει, βρίσκεις storage/sdcard0. Λογικά θα σου την δείξει άδεια. Επιλέγεις να δημιουργήσεις εναν φάκελο εκεί π. Χ. Tblgg3. Αφού τον φτιάξεις, βγαίνεις στο κεντρικό μενού του προγράμματος, εκεί που δείχνει όλα τα mounts, και ενεργοποιεις τα σιμλινκς από τον διακόπτη του καθενος, δεξιά.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...