Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

παιδιά καλησπέρα εδώ και καιρό η κάμερα μου μια δουλευει μια δε δουλεύει. παίρνω συνέχει το μήνυμα ότι η εφαρμογή της κάμερας δεν μπορεί να συνδεθεί με την κάμερα. πάω να καθαρίσω την cash στις ρυθμίσεις αλλά δεν τη βρίσκω την εφαρμογή . έχει αντιμετωπίσει κανένα το ίδιο πρόβλημα και αν υπάρχει καμμιά λύση. να πω ότι ούτε άλλες εφαρμογές την βλέπουν την κάμερα. ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, 4.4.2

Rantosp,

Τις έκανα καθαρή εγκατάσταση. Προφανώς, έχει να κάνει με το γεγονός ότι βλέπει τις χωρητικότητες ανάποδα.

Πειράματα στο vold.fstab διναν Phone storage corrupted...

Εδιτ: πόσταρα λυση..

Η λύση αυτή ισχύει σε όλες τις ρομ που βλεπουν ανάποδα τις χωρητικότητες.. Keep in mind...;):cool:

 

(Η lg g3 ηταν το υπ' αριθ. 2000 ποστ μου..:p. Τυχαίο?.. :lol::lol:)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ LG G3 ROM ΣΕ COOLPAD F1

 

Τα μπράβο μου και κατεβαίνει άμεσα!

Δεν βλέπω να φλασάρω σήμερα, εν καιρώ

 

παιδιά καλησπέρα εδώ και καιρό η κάμερα μου μια δουλευει μια δε δουλεύει. παίρνω συνέχει το μήνυμα ότι η εφαρμογή της κάμερας δεν μπορεί να συνδεθεί με την κάμερα. πάω να καθαρίσω την cash στις ρυθμίσεις αλλά δεν τη βρίσκω την εφαρμογή . έχει αντιμετωπίσει κανένα το ίδιο πρόβλημα και αν υπάρχει καμμιά λύση. να πω ότι ούτε άλλες εφαρμογές την βλέπουν την κάμερα. ευχαριστώ.

 

Βάλε επίσημη ρομ με YGDP από 1η σελίδα, για να δεις αν έχει όντως πρόβλημα η κάμερα ή φταίει η ρομ σου

Link to comment
Share on other sites

μπραβο jpower δοκιμαζω λογικα σημερα! ξερουμε με το Philz recovery οταν θελουμε να κρατισουμε back up πως κανουμε μετονομασια στο αρχειο που θα παρουμε back up ? με το twrp γινοτανε εδω δεν το εχω βρει .. αμα κανω μετα μετονομασια στον φακελο που αποθηκευεται το back up μετα θα γινεται restore ?
Link to comment
Share on other sites

μπραβο jpower δοκιμαζω λογικα σημερα! ξερουμε με το Philz recovery οταν θελουμε να κρατισουμε back up πως κανουμε μετονομασια στο αρχειο που θα παρουμε back up ? με το twrp γινοτανε εδω δεν το εχω βρει .. αμα κανω μετα μετονομασια στον φακελο που αποθηκευεται το back up μετα θα γινεται restore ?
πολυ ωραια φενεται μεχρι στιγμης μπραβο φιλε το μονο που με ενοχλει ειναι η μπαρα quicksettings κατεβενει πολυ αργα αλλα ολα τα αλλα τα βλεπω να δουλευουν μια χαρα !
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια φενεται μεχρι στιγμης μπραβο φιλε το μονο που με ενοχλει ειναι η μπαρα quicksettings κατεβενει πολυ αργα αλλα ολα τα αλλα τα βλεπω να δουλευουν μια χαρα !

πήγαινε στα developer options και βαλε τους επιταχυντες στο 0,25.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπραβο jpower δοκιμαζω λογικα σημερα! ξερουμε με το Philz recovery οταν θελουμε να κρατισουμε back up πως κανουμε μετονομασια στο αρχειο που θα παρουμε back up ? με το twrp γινοτανε εδω δεν το εχω βρει .. αμα κανω μετα μετονομασια στον φακελο που αποθηκευεται το back up μετα θα γινεται restore ?

 

Σίγουρα γίνεται, αλλά μη σκας. Πάρε το μπακαπ και μετά με εναν file explorer κάνε την μετονομασία, είτε από το κινητό είτε από πισι.

Τα backups θα τα βρεις, στην διαδρομή /clockworkmode/backups

sdcard είναι η internal

sdcard1 είναι η καρτα sd

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση, μπορώ να βάλω την Rom του Jpower με cwm recovery?? ή λέτε να το αλλάξω σε κάποιο άλλο?? τώρα έχω την DonOS και πάει αρκετά καλά αλλά λέω να την δοκιμάσω και αυτήν
Link to comment
Share on other sites

Εχω ποσταρει λινκ για θέματα, στο λινκ της παρουσίασης, απο χδα.

Δεν το ψαξα παραπάνω.... Θα το δω μόλις βρω ευκαιρία

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

τα είδα εκείνα, ειπα μήπως υπάρχει πρόχειρο κατι πιο εμπλουτισμενο, μην μπαίνεις σε κόπο

 

ευχαριστούμε πολυ για την ρομ

Link to comment
Share on other sites

θα ψαξω, αδερφέ

και θα ποστάρω δεόντως..

 

Στο μεταξύ, το patch ήχου κάνει θαύματα!!

Πολύ δυνατός ήχος στο ηχείο!! :happy:

 

Στην επόμενη που θα ανεβάσω, θα περάσω τις βιβλιοθήκες ήχου από gionee rom..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

θυμάται κανείς όταν δεν ανοίγει το τηλ και αναβοσβήνει το logo τι πρόβλημα έχει

θα ξανα προσπαθήσω με soda rom για unbrick

με mlais rom είμαι!!!

παρακαλώ πέστε μου έναν τρόπο να περάσω recovery μέσω flash tool !!!!!

ευχαριστώ θα ανεβάσω video να δείτε το πρόβλημα μου

πως μπορω φλααροντας μία ρομ να περάσω και recovery έχετε κάποιο αρχείο???

;p

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάρκο,

Παρε το philz που έδωσα και φλασαρε το με spflash tool.

Ρίξτο μέσα στον φάκελο του spflash, άνοιξε το spflash, απο τα κουτάκια που σου βγάζει, τικαρε μονο, αυτό του ρικοβερι αφού η διαδρομή που αναγράφεται οδηγεί στο philz. Πατάς πάνω που λέει download, συνδεσε το καλώδιο (κάποιοι αναφέρουν οτι για να παίξει πρέπει να έχεις πατημένα και να κρατήσεις πατημένα και τα δύο κουμπιά της εντασης και το power button πριν κουμπωσεις το καλώδιο).

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Jpower δηλαδή πρέπει να είναι το folder του backup Titanium στην εσωτερική SD; Θα τρώει χώρο. Δεν γίνεται καμία πατέντα με κανένα symlink; Με το Foldermount δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Μάρκο,

Παρε το philz που έδωσα και φλασαρε το με spflash tool.

Ρίξτο μέσα στον φάκελο του spflash, άνοιξε το spflash, απο τα κουτάκια που σου βγάζει, τικαρε μονο, αυτό του ρικοβερι αφού η διαδρομή που αναγράφεται οδηγεί στο philz. Πατάς πάνω που λέει download, συνδεσε το καλώδιο (κάποιοι αναφέρουν οτι για να παίξει πρέπει να έχεις πατημένα και να κρατήσεις πατημένα και τα δύο κουμπιά της εντασης και το power button πριν κουμπωσεις το καλώδιο).

 

δοκίμασα φλασαρίστηκε κανονικά δηλαδή έγινε η διαδικασία με επιτυχία το recovery αλλά δεν λειτουργεί.

επίσης και η ρομ soda μου εμφάνισε στο τέλος επιτυχία αλλά δεν bootarei

ανέβασα κάποιες φωτό και video να δείτε τι μου εμφανίζει.

μήπως έχω coolpad με πρόβλημα στα πλήκτρα δηλαδή θυμάμαι υπήρχε κάποιο θέμα με διαφορετικούς συνδυασμούς σε recovery?

ή είναι για άλλο κινητό ;ppp δεν θυμάμαι.

εδώ είναι οι φωτό https://drive.google.com/open?id=0Bw1PUCR2yTiDMjgxMGtIanV6X1E

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

jpower, αρχικα να σου πω και εγω ευχαριστω για τη ρομ δειχνει εξαιρετικα δειγματα γραφης μεχρι τωρα. Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι χτυπαει πολυδυνατα το ringtone, δλδ ενα επιπεδο πανω απο το αθορυβο και μου περνει τα αυτια. Παω στον θειο και το πειραζω αλλα δνε κραταει τις αλλαγες. Κανω κατι λαθος;

 

εντιτ: βασικα ολοι οι ηχοι ειναι πολυ δυνατοι στις default ρυθμισεις αλλα και με θειο και με κατι αλλα engeneer apps, δεν μπορεσα να τα μεταβαλω, δεν σωνονται οι αλλαγες.

Edited by Mj25
Link to comment
Share on other sites

Μήπως βιαστηκες να το ξεκουμπωσεις από το καλώδιο.?

Ας σου έβγαλε οκ

Άστο για μερικά δευτερόλεπτα επάνω

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/folderview?id=0Bw1PUCR2yTiDMjgxMGtIanV6X1E&usp=sharing

1.5 λεπτά το άφησα τίποτα

υπάρχει άλλη ρομ να φλάσάρω μέσω flash tool?

θα δοκιμάσω ξανα recovery

κάποιος τρόπος με fast boot?

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Jpower δηλαδή πρέπει να είναι το folder του backup Titanium στην εσωτερική SD; Θα τρώει χώρο. Δεν γίνεται καμία πατέντα με κανένα symlink; Με το Foldermount δουλεύει;

 

Δεν αποκλείεται να δουλεύει.. Δεν το δοκίμασα. Άλλωστε, εχω κρατήσει ενα αντίγραφο του φακέλου του τιτανιουμ σε στικακι. Μη πάει τζαμπα ο κόπος.. (η εσωτερική σδ έχει περισσότερο ελεύθερο χώρο από την 64αρα εξωτερική :p)

 

Edit, μόλις το δοκίμασα... ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΈΛΕΙΑ.

FOLDERMOUNT 2.8.2

Από δω...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2192122

 

Εδιτ : έχει ενημερωθεί το ποστ της παρουσίασης.

Επίσης, για όσους ο ήχος είναι πολύ δυνατός, αύριο θα δωσω πατς που θα μετριασει το ζήτημα.

 

Επισης,.... Ετοιμάζω και αλλη μια καλη. Εξίσου επωνυμη.....

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...