Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Οταν ειναι το κινητο στην φορτιση τρελαινεται λιγο το touch....υπαρχει σε κανεναν αυτο??

 

Βάλε καλύτερης ποιότητας φορτιστή ή καλώδιο. Αυτό που χρησιμοποιείς κάνει τα παράσιτα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σύντομη εμπειρία με την 4.4 του ιταλού επιστρέφω κι εγώ στην ασφαλή 4.2 του ισπανού, που δεν μου έκανε ποτέ νερά το touch :worry: (με τον ίδιο φορτιστή)
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι το κινητο στην φορτιση τρελαινεται λιγο το touch....υπαρχει σε κανεναν αυτο??

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά πιο πάνω....το παραγγέλνω..... giorgosth8 κάτι παίζει με το ρεύμα και την τάση στο σημείο που το βάζεις για φόρτιση.....παρατήρησε αν στο κάνει παντού ή ΜΟΝΟ σε συγκεκριμένο σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι το κινητο στην φορτιση τρελαινεται λιγο το touch....υπαρχει σε κανεναν αυτο??

 

Τα ανέλυσα ενδελεχώς μερικές σελίδες πριν. Δεν ειναι τίποτα μην ανησυχείς. Δεν έχω ακριβές ποστ τώρα. Μόλις μπορέσω θα σου στειλω λινκ.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Μμμμ εχω εναν αλλον φορτιστη εξοδου 1Α...θα δοκιμασω παλι με τον δικο του αν θα κανει τιποτα....
Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σύντομη εμπειρία με την 4.4 του ιταλού επιστρέφω κι εγώ στην ασφαλή 4.2 του ισπανού, που δεν μου έκανε ποτέ νερά το touch :worry: (με τον ίδιο φορτιστή)

 

Τι ακριβως σου εκανε φιλε μου με την ΚΚ?Και ποια ακριβως ειχες επανω?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι το κινητο στην φορτιση τρελαινεται λιγο το touch....υπαρχει σε κανεναν αυτο??

 

έλεγξε τον φορτιστή και το καλώδιο σου - ή δοκίμασε με άλλα

 

- :) με πρόλαβαν κι άλλοι, το έχω πάθει κι εγώ σε άλλα κινητά από κίνα..

η οικονομία των κινέζων σε καλώδια και φορτιστές δεν παίζεται

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

για μεγαλυτερες ταχυτητες στην sd https://play.google.com/store/apps/details?id=de.mehrmann.sdbooster&hl=en

Ναι οκ ειναι μια ελαχιστη βοηθεια και αυτο,αλλα...........

Εαν η sd σου ειναι μιας παλαιοτερησ κοπης,η class 4 η ακομα και class 6 δεν το πολυσωνεις με αυτο.

Με μια class 10 εχεις λυση ολα τα θεματα σου,και τωρα ειδικα που η 16αρες κοστιζουν ακομα και κατω απο 10 ευρω ειναι κριμα να ταλαιπωρεις,και το κυριοτερο να μην ευχαριστιεσαι στο max, ενα τοσο καλο κντ.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως σου εκανε φιλε μου με την ΚΚ?Και ποια ακριβως ειχες επανω?

 

την 4.4.2 του laek.17. Το digitizer "τρελλάθηκε" ξαφνικά, ενώ ήταν στην φόρτιση, συνέχισε τα ίδια μετα που το έβγαλα από το φορτιστή και έστρωσε μετά μετά από δύο reboot!

Link to comment
Share on other sites

την 4.4.2 του laek.17. Το digitizer "τρελλάθηκε" ξαφνικά, ενώ ήταν στην φόρτιση, συνέχισε τα ίδια μετα που το έβγαλα από το φορτιστή και έστρωσε μετά μετά από δύο reboot!

 

Την ver2.1 την δοκιμασες????:)

Αυτο που αναφαιρεις εγινε με τον εργοστασιακο φορτιστη?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

1.κατεβαζεις αυτο το logo http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2823630&d=1404041930 η αυτο που ειναι το ιδιο αλλα πιο αργο http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2823629&d=1404041930 (εμενα με αρεσει)

 

2.κατεβασεις αυτον τον root browser απο το playstore https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.root.browserfree&hl=el και τον κανουμε εγκατασταση.με το που ανοιξει η εφαρμογη παταμε no thanks και μετα τικαρουμε την επιλογη που εχει και παταμε yes για να δωσουμε δικαιωματα στην εφαρμογη.

 

3.στην εφαρμογη κατεβαινεις λιγο πιο κατω βρισκεις ενα φακελο που λεγεται system και μετα μεσα σε αυτον εναν αλλα που λεγεται media.εκει θα δεις 3 αρχεια:audio,bootanimazion.zip,shutanimation.zip.

 

4.στα δυο τελευταια θα πατησεις παρατεταμενα πανω τους μεχρι να εμφανιστει μια λιστα με επιλογες οπου εσυ θα επιλεξεις rename και θα τα μετανομασεις σε bootanimation.zip.bak και shutanimation.zip.bak

 

5.πας πισω στο αρχικο μενου της εφαρμογης και πηγαινεις στον φακελο που λεει storage και μετα στον φακελο της sd card σου.εκει θα δεις ενα αλλο φακελο που λεγεται downloads και εκει θα βρεις το δικο σου bootanimation.zip.θα το κανεις copy και θα πας πισω στον φακελο που ειχες μετανομασει τα αλλα αρχεια.

 

6.εκει θα κανεις paste το αρχειο.αν θες να εχει και Logo κατα τον τερματισμο θα πρεπει να πας στα downloads ξανα Να μετανομασεις το φακελο οσο εισαι στα download σε shutanimation.zip να πας παλι στα media και να τον κανεις paste.

 

7.μετα στα δικα σου boot και shut animations πατας παρατεταμενα πανω τουσ και πας εκει που λεει permisions και τικαρεις ολα τα read και το πρωτο write

 

πιστευω να σε βοηθησα.

 

Ή εγκαθιστας αυτό ...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.apps.boot.animations

 

και διαλέγεις ότι σου αρεσει:)

 

Ευχαριστώ και τους δύο!

Link to comment
Share on other sites

Ο εργοστασιακος φορτιστης ειναι οκ...ο αλλος εκανε τα κουλα...4.4.2 v1.1 πανω...
Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

Ο εργοστασιακος φορτιστης ειναι οκ...ο αλλος εκανε τα κουλα...4.4.2 v1.1 πανω...

εγω το φορτιζω στον υπολογιστη απο την πισω θυρα usb και το καλωδιο που χρησιμοποιω είναι από sony ericsson xperia arc, δλδ επώνυμο.

Και πάλι κάνει κουλά..

Τα ίδια κουλά κάνει κι όταν το φορτίζω με powerbank..

τα ιδια κουλά έκανε και το inew v3

τα ιδια κουλα έκανε και ένα star x18i

Ντάξει, μικρό το κακό

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Να βαζετε παντα τον εργοστασιακο φορτιστη παιδια εαν ειναι εφικτο,οχι οτι υπαρχει καποιο μεγαλο προβλημα,αλλα αφου τον εχουμε......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ ειναι μια ελαχιστη βοηθεια και αυτο,αλλα...........

Εαν η sd σου ειναι μιας παλαιοτερησ κοπης,η class 4 η ακομα και class 6 δεν το πολυσωνεις με αυτο.

Με μια class 10 εχεις λυση ολα τα θεματα σου,και τωρα ειδικα που η 16αρες κοστιζουν ακομα και κατω απο 10 ευρω ειναι κριμα να ταλαιπωρεις,και το κυριοτερο να μην ευχαριστιεσαι στο max, ενα τοσο καλο κντ.:)

 

εκτος απο την ταχυτητα της καρτας (class) παιζει ρολο και το μεγεθος του cache που χρησιμοποιει η καρτα και αυτο το οριζει το android απο τις ρυθμισεις που του εχει δωσει η εκαστοτε rom.

 

Aυτη η εφαρμογη σου επιτρεπει να ανεβασεις το cache,οποτε οφελουνται ολες οι καρτες ανεξαρτητου class.

 

Και γω με class 10 ειμαι αλλα το cache το χω παει απο 512 σε 2048 και η διαφορα ειναι αισθητη.Μπορεις να μεγαλωσεις το cache και με απλη μοντα στην rom αλλα για καποιον που δεν θελει να ασχοληθει αυτη η εφαρμογη ειναι απλουστατη και δουλευει μονο μια φορα οταν την σεταρεις,δεν ξανανοιγει ποτε μονη της process.

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο την ταχυτητα της καρτας (class) παιζει ρολο και το μεγεθος του cache που χρησιμοποιει η καρτα και αυτο το οριζει το android απο τις ρυθμισεις που του εχει δωσει η εκαστοτε rom.

 

Aυτη η εφαρμογη σου επιτρεπει να ανεβασεις το cache,οποτε οφελουνται ολες οι καρτες ανεξαρτητου class.

 

Και γω με class 10 ειμαι αλλα το cache το χω παει απο 512 σε 2048 και η διαφορα ειναι αισθητη.Μπορεις να μεγαλωσεις το cache και με απλη μοντα στην rom αλλα για καποιον που δεν θελει να ασχοληθει αυτη η εφαρμογη ειναι απλουσταση και δουλευει μονο μια φορα,δεν ξανανοιγει ποτε μονη της process.

 

Ok χωρις να πειραξω τιποτα και μονο με μια 32αρα class το κντ απλα πεταει,οποτε για εμενα ειναι οκ και δεν το πειραζω με την ΚΚ.

Η ουσια ειναι οτι ενα βαλεις απλα μια καλη καρτουλα στα 32gb class 10,δεν χρειαζεται κατι παραπανω πιστευω,ανοιγουν τα παντα σφαιρα,και φυσικα δεν κολαει κατι-καπου.Και το κυριοτερο δεν ζοριχω καπου το hardware της συσκευης.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ok χωρις να πειραξω τιποτα και μονο με μια 32αρα class το κντ απλα πεταει,οποτε για εμενα ειναι οκ και δεν το πειραζω με την ΚΚ.

Η ουσια ειναι οτι ενα βαλεις απλα μια καλη καρτουλα στα 32gb class 10,δεν χρειαζεται κατι παραπανω πιστευω,ανοιγουν τα παντα σφαιρα,και φυσικα δεν κολαει κατι-καπου.Και το κυριοτερο δεν ζοριχω καπου το hardware της συσκευης.:)

 

ασχετο αλλα οι καρτες που πουλανε στα κινεζομαγαζα ειναι καλες;η πρεπει να παρω απο ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

 

εχει και στο αλι ιδιες.το κινητο δεν διαβαζει μεχρι 64 γιγα;μονταρες τπτ;

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτη ειναι οντως πολυ καλη........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την Κίνα και τα μέσα αποθήκευσης είναι ότι δεν ξέρεις ποτέ αν θα στείλουν fake. Φαντάζομαι τα γνωστά αξιόπιστα μαγαζιά θα είναι πιο προσεχτικά.

 

Την κάρτα αυτή την έχεις κάνει benchmark και γεμάτη και άδεια; Την έχεις γεμίσει ποτέ full ή μέχρι πόσο;

 

Και στην τελική για ποιο λόγο να την πάρουμε από Κίνα; http://www.skroutz.gr/s/3276949/Transcend-microSDXC-64GB-Class-10-UHS-I-Premium-with-Adapter.html . Από εδώ αν είναι fake πας και του την πετάς στα μούτρα. Από Κίνα θα έχεις σίγουρα μια διαδικασία με Paypal με μια (μικρή) πιθανότητα να μην δικαιωθείς. Ταλαιπωρία...

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας την στο πισι βλεπει 64 γιγα σε φορματ ext.... Κατι τετοιο..

Ετσι, το κινητο, δεν την βλέπει

 

Την πατάω ενα φορματ σε φατ32 και γίνεται 59,5 γιγα

Την ριχνω στο κινητό και την βλεπει κανονικα.

Ετρεξα και μια εφαρμογή απο το πλειστορ που τρεχει μπεντσμαρκ στην καρτα και τσέκαρε την αυθεντικοτητα της και την βρηκε ΟΚ!

Το μπεντσμαρκ, την γεμισε, την διάβασε και εκανε verification...

 

Α, να σημειώσω οτι την κάρτα δεν την πλήρωσα οσο λεει το λινκ που εδωσα... Την ειχαν βγάλει σούπερ προσφορά...

17 δολάρια μου κοστισε...(ή 17 ευρω., δεν είμαι σίγουρος..)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...