Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως ξαναφλασαρω την v0.3a ρε παιδια?

Απλα την βαζω στην καρτα και κανω install from external sdcard,ουτε wipes ουτε τιποτα?

Δεν υπαρχει προβλημα να παμε προς τα πισω δηλ. σε αναβαθμιση ρομ?

Και που την βρισκω την εφαρμογη της καμερας της v0.3a,δηλ. θα μου την εμφανισει το titanium με τι ονομα,γιατι τωρα που εριξα μια ματια στην v0.5 εφαρμογη καμερας μαμα (δηλ. αυτη που ειναι εγκατεστημενη στην ρομ)στο titanium εκτος απο αυτες που εβαλα απο playstore δεν μου εμφανιζει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καταρχας ευχαριστω για την ολη βοηθεια...

 

Το μοναδικο αρνητικο ειναι η πολυ(ελεηνα) χαμηλη ενταση του μεγαφωνου..Δεν ακουγονται οι κλησεις...αν ειδικα ειναι και με την πλατη προς τα κατω, η απολυτη σιγη..

 

Απο το mobileuncletools, που ακριβως παω για να το δυναμωσω?

Link to comment
Share on other sites

Με τις νέες ρομς διορθώνεται ο ήχος αλλά το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να βάλετε ένα μικρό σχετικά χοντρό αυτοκόλλητο ακριβώς πάνω από το ηχείο για να έχει λίγο αέρα από κάτω και είναι τζάμι, πολύ δυνατό
Link to comment
Share on other sites

Με τις νέες ρομς διορθώνεται ο ήχος αλλά το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να βάλετε ένα μικρό σχετικά χοντρό αυτοκόλλητο ακριβώς πάνω από το ηχείο για να έχει λίγο αέρα από κάτω και είναι τζάμι, πολύ δυνατό

 

Με την Aosp δεν ειδα διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις πήρα το τουμπανο στα χέρια μου. Καλες εντυπώσεις. Κακή νυχτερινή φωτογραφία. Μήπως μπορείτε να μου στείλετε το link με την καλύτερη miui v5 γιατί είμαι στην δουλεια και δεν μπορω να ψαξω αυτή την στιγμη? Του emjot?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις πήρα το τουμπανο στα χέρια μου. Καλες εντυπώσεις. Κακή νυχτερινή φωτογραφία. Μήπως μπορείτε να μου στείλετε το link με την καλύτερη miui v5 γιατί είμαι στην δουλεια και δεν μπορω να ψαξω αυτή την στιγμη? Του emjot?

 

μπαινεις στο needrom.com και κατεβαζεις την τελευταια

δεν χρειαζεται να ψαξεις κατι ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει λυθηκε το θεμα της καμερας για να μην φλασαρουμε την v03a να κανουμε backup την εφαρμογη και μετα να ξαναφλασαρουμε την v5 και να κανουμε εγκατασταση την εφαρμογη απο την v03a,μου απαντησε ο emjot στο needrom και λεει οτι στην miui v5 εχει λεει επιλογη στις ρυθμισεις να διαλεξουμε (select CP_camera) που ειναι η ιδια που φοραει στην v03a.
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το coolpad f1

ποσες ωρες να το βαλω να φορτιζει?

ειναι στο 42 τοισ εκατο

 

μέχρι να σου δείξει 100%

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μα ειναι η πρωτη φορτιση

απ' οτι θυμαμαι το βαζουμε για 6 με 8 ωρες

 

πριν από 5 χρόνια ίσως, οι τωρινές μπαταρίες δεν θέλουν τέτοια φόρτιση που αναφέρεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παρελαβα χθες, ακομα το ψαχνω για τυχον θεματα... Σημερα δοκιμαζα το Bluetooth, με το νετ-μπουκ (Dell), δεν μπορουσα να λαβω αρχεια στο κινητο, αλλα μπορουσα να στειλω απο το κινητο... Επισης δοκιμασα με το κινητο της γυναικας, κ ελαβα κανονικα αρχειο εικονας. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έβαλα εχθές την νέα ΡΟΜ Miui v.05, είδα σημαντική αύξηση στην κατανάλωση μπαταρίας..... πιστεύω ότι έχασε τουλάχιστον 10 ώρες με την Miui...

 

[ATTACH]46332[/ATTACH]

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Για την miui v0.5 τις λιγες ωρες που την εχω μου φαινετε και'μενα οτι τρωει την μπαταρια πιο γρηγορα,το βιντεο στα 1080p τραβαει χωρις σπασιματα αλλα μου φαινετε οτι κατι παιζει με το ζουμ και ειναι λιγο θολο,επισης με την v0.5 εχω περισσοτερη ram ελευθερη(1100-1300)και γενικα ειναι πολυ γρηγορη(27,150 antutu) και πια το real racing το παιζει χωρις κανενα κολλημα,εξαφανιστηκαν και τα κινεζικα που μου εμφανιζοταν στην ημερομηνια!

Πολυ καλη η ρομ,πιστευω σε κανα 2-3 αναβαθμισεις θα εχουν εξαφανιστει ολα της τα μικροπροβληματακια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω παρατηρήσει οτι όταν κάνω μια κλήση σε κάποιον και τελειώσει η κλήση μόλις το βγάλω απο το αυτί μου δεν ξανά ανάβει η οθόνη για να πατήσω τερματισμο και πρεπει να πατήσω το on-off για να τερματισω την κλήση. Ξέρετε πως λύνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω έχω καταλάβει ποια είναι η τελευταια miui . η τελευταια aosp δεν έχω καταλάβει όμως...μπορείς να βοηθήσεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια απορια. Μου ηρθε το δευτερο κινητο απο Chinatronnic.

Αλλα υπαρχει ενα προβλημα, η οθονη του δεν ειναι ιδια με την δικια μου. Φαινεται να πιξελιαζει λιγο πιο πολυ απο την δικια μου κ επισης το χρωμα της ειναι πιο ξεθωριασμενο απο την δικη μου. Τωρα το μπλε δεν φαινεται τοσο εντονο μπλε αλλα καπως πιο μωβιασμενο οπως ηταν το βιντεο στο youtube που λεγαμε.

 

Μπορειτε να μου πειτε εσεις πως σας φαινεται η οθονη, πιξελιαζει αμα το κοιταξετε απο κοντα? Το μπλε πως σας φαινεται? Λετε να εχω πεσει σε ελαττωματικο η απλα εχουν αλλαξει την οθονη (γιατι σιγουρα δεν φαινεται ιδια με την δικη μου).

 

Μου εστειλε απαντηση ο Chinatronic μου λεει οτι το Coolpad εχει δυο Suppliers οθονης κ οτι ειναι φυσιολογικο. Μαλλον γιαυτο στο ιντερνετ μερικοι χρηστες το βλεπουν ως μωβ το μπλε γιατι εχουν την αλλη οθονη. Στο δικο μου το μπλε ειναι μπλε.

 

Αλλα κ παλι μπορειτε να μου πειτε πως σας μοιαζει η δικη σας οθονη?

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο το παρέλαβε η γυναίκα μου. Το απόγευμα που θα γυρίσω από την δουλειά θα το τσεκάρω και εγώ.

Έφυγε 2-6 από Κίνα και το πήρα 20-6 (από 17-6 που έφτασε στον Πειραιά και περίμενα ειδοποίηση). Επανέρχομαι το απόγευμα με λεπτομέρειες

ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια απορια. Μου ηρθε το δευτερο κινητο απο Chinatronnic.

Αλλα υπαρχει ενα προβλημα, η οθονη του δεν ειναι ιδια με την δικια μου. Φαινεται να πιξελιαζει λιγο πιο πολυ απο την δικια μου κ επισης το χρωμα της ειναι πιο ξεθωριασμενο απο την δικη μου. Τωρα το μπλε δεν φαινεται τοσο εντονο μπλε αλλα καπως πιο μωβιασμενο οπως ηταν το βιντεο στο youtube που λεγαμε.

 

Μπορειτε να μου πειτε εσεις πως σας φαινεται η οθονη, πιξελιαζει αμα το κοιταξετε απο κοντα? Το μπλε πως σας φαινεται? Λετε να εχω πεσει σε ελαττωματικο η απλα εχουν αλλαξει την οθονη (γιατι σιγουρα δεν φαινεται ιδια με την δικη μου).

 

Μου εστειλε απαντηση ο Chinatronic μου λεει οτι το Coolpad εχει δυο Suppliers οθονης κ οτι ειναι φυσιολογικο. Μαλλον γιαυτο στο ιντερνετ μερικοι χρηστες το βλεπουν ως μωβ το μπλε γιατι εχουν την αλλη οθονη. Στο δικο μου το μπλε ειναι μπλε.

 

Αλλα κ παλι μπορειτε να μου πειτε πως σας μοιαζει η δικη σας οθονη?

 

Εμένα είναι μια χαρά η οθόνη. Τα χρώματα παίζουν κανονικά και όσο κοντά και αν κοιτάξω δεν φαίνονται τα pixel.

Link to comment
Share on other sites

Τον ρωτησα να μου πει τους Suppliers.

Τι λετε να κανω, λετε να ειναι τιποτα ελαττωματικη η οθονη?

 

Αυτος μου λεει οτι ειναι φυσιολογικο κ δεν επηρεαζει το κινητο καθως εχει δυο suppliers.

Γιαυτο αν δεν βρω κανεναν εδω μεσα να εχει την περιεργη οθονη κ ειμαι ο μονος τοτε κατι πρεπει να παιζει.

Η αληθεια ειναι οτι αν δεν ειχα το δικο μου κινητο δεν θα το καταλαβαινα αλλα το μπλε φαινεται λιγο μωβ.

Link to comment
Share on other sites

χθες εφτασε το κινητο

δε μου μπαινει στο playstore,γιατι?

εχει pc suite το coolpad f1

πως μπορω να αντιγραψω τις ςπαφες απο το htc που εχω στο coolpad f1

Link to comment
Share on other sites

@johnickz1

Αυτό το έχω ξαναδεί στο 3DS. Κάποια μοντέλα είχαν yellow tint στις οθόνες και η Nintendo έλεγε πως είναι φυσιολογικό. Δεν ξέρω αν τα άλλαζε με εγγύηση να σου πω την αλήθεια.

Αν ενοχλεί στο μάτι, ζήτα αντικατάσταση με ένα από τα άλλα.

 

@alxias79

Καλορίζικο!

Δεν ξέρω γιατί δεν μπαίνει στο playstore, πάντως μην περιμένεις να το κρατήσεις με την ROM που ήρθε.

Δεν έχει pc suite και καλύτερα θα έλεγα. Ποτέ δεν τα συμπάθησα.

Ή θα κάνεις extract τις επαφές στην SD από το HTC και θα τις κάνεις import στο Coolpad ή με συγχρονισμό της Google.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...