Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην vanilla σας δουλευει το location με μονο wifi η δεδομενα διχως gps ? εμενα μερικως, δηλαδη στους χαρτες και στο facebook βρισκει που ειμαι, αλλα σε κατι εφαρμογες τυπου φαρμακεια και xrysos farmacies μου λεει ανοιξτε το gps

 

αν μια εφαρμογη θελει gps για να δουλεψει..της ανοιγεις το gps.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

αν μια εφαρμογη θελει gps για να δουλεψει..της ανοιγεις το gps.

 

εμ εδω ειναι το θεμα οτι σε αλλα κινητα δουλευουν χωρις gps :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οποιος χρησημοποιει θηκη(αυτες τις φθηνες του 1 ευρω) μπορει να την κοψει απο το ηχειο μεχρι το μικροφωνο,και ετσι να διαπερνα ο ηχος.Ειναι ενα προβλημα αυτο με το ηχειο οταν το ακουμπαμε στο τραπεζι δεν ακουγεται.Οποτε με αυτον τον τροπο εχουμε την λυση.το δοκιμασα εγω και ακουγεται καμπανα.
Link to comment
Share on other sites

σε αλλα κινητα η σε αλλες rom?

 

για αλλα κινητα λεω, στο coolpad εβαλα κατευθειαν xtreme vanilla, δεν εχω δει αλλη

Link to comment
Share on other sites

για αλλα κινητα λεω, στο coolpad εβαλα κατευθειαν xtreme vanilla, δεν εχω δει αλλη

 

μαλλον επειδη το coolpad δεν εχει πυξιδα.Κι αλλες εφαρμογες δεν λειτουργουν εξαιτιας αυτου.Το gps του παντως ειδικα με την vanilla λειτουργει αψογα,σα να εχει snapdragon αντι για mediatek

Link to comment
Share on other sites

Με κουπονι GBCHF στο Gearbest βγαινει στα 130$ και αν εχετε ποντους απο προηγουμενες αγορες ακομα φθηνοτερα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

ένα link παρακάλώ για να το διωρθώσω μέσω fastboot

απ ότι κατάλαβα μέσω coolpad assistant ένα link για οδηγό!!

ευχαριστώ

 

Σε αυτή τη σελίδα στο 2ο ποστ, εκεί που λέει unbrick tools έχει τους οδηγούς.

Διάβασε το 1 και το 4 προσεκτικά

http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/

Link to comment
Share on other sites

μαλλον επειδη το coolpad δεν εχει πυξιδα.Κι αλλες εφαρμογες δεν λειτουργουν εξαιτιας αυτου.Το gps του παντως ειδικα με την vanilla λειτουργει αψογα,σα να εχει snapdragon αντι για mediatek

 

ναι παιζει να ειναι και αυτο, απο το gps δεν εχω παραπονο, πιστολι :shoot:

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη σελίδα στο 2ο ποστ, εκεί που λέει unbrick tools έχει τους οδηγούς.

Διάβασε το 1 και το 4 προσεκτικά

http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/

 

ευχαριστώ πολύ

πάω για κατέβασμα...

το 1ο βήμα λέει ότι χάνεται το root αλλά λογικά θα μπορώ να το κάνω με κάποιον τρόπο root

έχει κανένας το coolpad assistant 1.80 και την official rom 029 CPB για να την κατεβάσω πιο γρήγορα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την vanilla αλλά μου φαίνεται τελικά οτι είχαν δίκιο για τις θερμοκρασίες τσιμπάει λίγο απο πίσω το καπάκι. Έχουμε καμια λύση;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ

πάω για κατέβασμα...

το 1ο βήμα λέει ότι χάνεται το root αλλά λογικά θα μπορώ να το κάνω με κάποιον τρόπο root

έχει κανένας το coolpad assistant 1.80 και την official rom 029 CPB για να την κατεβάσω πιο γρήγορα;

 

Στο 1 έχει και το λινκ

https://drive.google.com/folderview?id=0B4huyVgvdssGay16ZXgyaEJGWkE&usp=sharing

που είναι όλα μέσα

Στο 1 και στο 4 είναι ουσιαστικά ο ίδιος ένας τρόπος

Link to comment
Share on other sites

Στης ανηψιάς μου το f1 ενώ έχει κάρτα μνήμης 32gb όλες οι φωτογραφίες και τα βίντεο πάνε στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου και έχει γεμίσει.

Πως μπορώ να το αλλάξω και να πηγαίνουν στην sd?

Link to comment
Share on other sites

Στης ανηψιάς μου το f1 ενώ έχει κάρτα μνήμης 32gb όλες οι φωτογραφίες και τα βίντεο πάνε στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου και έχει γεμίσει.

Πως μπορώ να το αλλάξω και να πηγαίνουν στην sd?

 

Ρυθμίσεις->αποθηκευτικός χώρος->προεπιλεγμένη θέση ->καρτα sd

και

επανεκκίνηση τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εδώ μέσα θα σουν πουν να το πάρεις με κλειστά μάτια.

Από το καλοκαίρι που το 'χω δεν έχει παρουσιασει κάτι. Γενικά είναι καλή κατασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την mlais_Aosp4.4.3 του Algorithm στο Coolpad f1. Ξέρει κανείς πως αποθηκεύονται oι εφαρμογές στην external sd?

Το link2sd δεν δουλεύει πάντως. Επίσης τα notification led δεν δουλεύουν, είναι μονίμως άσπρα.

thanks

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αυτο το προτεινετε?? Βγαζει κανενα προβλημα σε βαθος χρονου??

 

Το μόνο που μπορεί να σου συμβεί είναι με το back button.Μερικές φορές θέλει να το πατήσεις κάνα 2 φορές,αλλά το έχω δει μόνο σε μένα και σε άλλους 2 αυτό.

 

Και όταν το έχεις σε τραπέζι,δεν ακούγετε δυνατά το ηχείο..αλλά μπορείς να του κάνεις πατέντα

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποση ωρα κανει να γεμισει το τηλεφωνο πχ απο 10% μπαταρια?

 

Με το δικό του φορτιστή μου κάνει γύρω στις 3 ώρες πλέον (με παρακολούθηση της φόρτισης μέσω Battery Doctor).Κάνω πάντα shutdown πρωτα και μετά το ανοίγω για την φόρτιση..καθώς μου έχει τύχει να πάρει και 5 ώρες για μια πλήρη φόρτιση σε κάποιες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενα φορτιστή samsung που έχω μόνιμα στη πρίζα κανει περιπου 3:30 ώρες.αλλά το βαζω βράδυ οποτε δεν με νοιάζει και πολύ.γενικά δεν το λες οτι φορτίζει και γρήγορα...
Link to comment
Share on other sites

Στο 1 έχει και το λινκ

https://drive.google.com/folderview?id=0B4huyVgvdssGay16ZXgyaEJGWkE&usp=sharing

που είναι όλα μέσα

Στο 1 και στο 4 είναι ουσιαστικά ο ίδιος ένας τρόπος

 

ακουλούθησα τον 1ο οδηγό πέρασε την ρομ έφτασε 100% εμφανίστηκε άλλο logo το κινέζικο f1 αλλά το θέμα είναι ότι αναβοσβήνει ξανά

περνάει την ρομ από το πρόγραμμα και αναβοσβήνει το logo τι κάνω;

τι συμβαίνει...;

να δοκιμάσω με win7?; σε virtual box από ubuntu; με άλλον τρόπο

γίνεται;

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει ας δοκιμασει την open camera απο πλειστορ.

 

Μου δίνει 1mb μεγαλύτερο μέγεθος αρχείου φωτο στην ιδια ληψη σε σχεση με lgcamera 7.0 με ταχύτερο φόκους και πολυ ταχύτερη αποθηκευση στην κάρτα.

Επι παραδείγματι, στα 20,6 mpixel έχω 10,66mb αρχειο με open camera αντι 9,62mb lgcamera και με χρονο αποθήκευσης στο 1/3

Με S5 rom...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

+1

Ελληνικό μενού δεν έχει άλλα στο keyboard έχει κανονικά Ελληνικά.

Παρόλο τα χαζοbugs είναι όμορφη και πλήρως λειτουργική rom.

Ότι πρέπει για τους miui fans ;)

 

Ποια είναι τα bugs ? Με unicom εδώ και τόσους μήνες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...