Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα κι εγώ την lgcamera pro(γκούχου γκουχου)!

Απ τις καλύτερες που έχω δοκιμασει,αν και βράδυ φαίνεται να είναι πολύ καλη και πλήρης παραμετροποιησημη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

εχετε ολοι φαει σκαλωμα με τα 1080...........

το τηλεφωνο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 1080................ ειναι 720................ σο σιμπλ!!!!!!!!!!!!!

οταν του λες τραβα σε 1920χ1080, και το τηλεφωνο ειναι 1280χ 720, τοτε τι περιμενεις???????

να το πω ποιο απλα? 8ες να δεις full HD απο μηχανημα που ειναι HD ready? ε οχι, δεν μπορεις.

θα φαει upscalling το υλικο σου για να ανεβασει απο 720 σε 1080.......... πολυ απλα.... και με οτι συνεπαγεται αυτο......

με την δικη σας λογικη, προσθεστε στο xml αρχειο και διαστασεις για 4K. αα!! βαλτε και 3D.

και μετα περιμενετε να δειτε υλικο σε 4Κ και 3D..............

βρε τι εχουμε παθει.... -.-

Edited by combra24
Link to comment
Share on other sites

εχετε ολοι φαει σκαλωμα με τα 1080...........

το τηλεφωνο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 1080................ ειναι 720................ σο σιμπλ!!!!!!!!!!!!!

οταν του λες τραβα σε 1920χ1080, και το τηλεφωνο ειναι 1280χ 720, τοτε τι περιμενεις???????

να το πω ποιο απλα? 8ες να δεις full HD απο μηχανημα που ειναι HD ready? ε οχι, δεν μπορεις.

θα φαει upscalling το υλικο σου για να ανεβασει απο 720 σε 1080.......... πολυ απλα.... και με οτι συνεπαγεται αυτο...

 

Ο σενσορας μπορεί 100% να τραβήξει βίντεο 1080p 30 fps.Αλλά αξίζει να το δεις ΜΟΝΟ σε fullhd τηλεόραση καθώς η οθόνη του κινητού είναι 720p.

 

Βάλε και το γεγονος ότι λίγοι μπορούν από τα 300ppi και πάνω (πυκνότητα pixels) να καταλάβουν διαφορά οπότε συμπέρασμα: τραβαμε σε 1080p video που θα βλέπουμε στην τηλεόραση και το θεωρουμε διαχρονικο ωστε να το δουμε και στο το μέλλον.

 

Προσωπικά θεωρώ μεγάλη μπούρδα τις 4k τηλεοράσεις και τα 2k κινητά. Ειδήσεις του σταρ upscaled στα 4k.... εμπειρία.

 

Αντί να αρχίσουν να βγαίνουν οι πρώτες αυτοστερεοσκοπικές TV χωρίς γυαλιά βγάζουν άχρηστα σκουπίδια.

 

Μην μου την πει κανείς σε αυτό το οπτικο θέμα pls:p καθώς έχω μαύρη ζώνη και 5 νταν στο αντικείμενο:lol:

Edited by Algorithm
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy s5 rom 8 ώρες stan bay 8% 1 ώρα 1% δεν παίζετε

 

Επιβεβαιώνω..

ειδικά μετά το πάγωμα κάποιων σερβις, που παραθέτω σε προηγούμενη σελίδα, η αυτονομία έχει αυξηθεί σε εντυπωσιακό βαθμό.

Πάνω από 5μιση ώρες SOT (προσέγγιση)

 

Σε συνδιασμό με την εξαιρετική κάμερα, κάνει το ολο πακέτο...:O

{από έναν φαν την α310 :lol:)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω..

ειδικά μετά το πάγωμα κάποιων σερβις, που παραθέτω σε προηγούμενη σελίδα, η αυτονομία έχει αυξηθεί σε εντυπωσιακό βαθμό.

Πάνω από 5μιση ώρες SOT (προσέγγιση)

 

Σε συνδιασμό με την εξαιρετική κάμερα, κάνει το ολο πακέτο...:O

{από έναν φαν την α310 :lol:)

Να σε ρωτησω ποια gapps περασες τα 20130813 στα 87,4mB ?

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω..

ειδικά μετά το πάγωμα κάποιων σερβις, που παραθέτω σε προηγούμενη σελίδα, η αυτονομία έχει αυξηθεί σε εντυπωσιακό βαθμό.

Πάνω από 5μιση ώρες SOT (προσέγγιση)

 

Σε συνδιασμό με την εξαιρετική κάμερα, κάνει το ολο πακέτο...:O

{από έναν φαν την α310 :lol:)

 

α) Υπαρχει ρομ που δεν βγαζει πανω απο 5 μιση ωρες οθονη?

β) εβγαλα δυο ιδιεες φωτο με lg και a better,το μεγεθος της lg ειναι στο 1/3 της a better

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α) Υπαρχει ρομ που δεν βγαζει πανω απο 5 μιση ωρες οθονη?

β) εβγαλα δυο ιδιεες φωτο με lg και a better,το μεγεθος της lg ειναι στο 1/3 της a better

 

α) δοκίμασε την note 3 και θα δεις.... Χεεχεχ.

Την παρατήρηση αυτή την έγραψα με το δεδομενο οτι οι ported rom απο Samsung κατα κανόνα είναι ενεργοβορες.

 

β) δες σε παρακαλώ αυτό που ανέβασα στο Dropbox. Για να φτασω στο σημειο να ανεβασω κάτι τετοιο (και μάλιστα απο κινητό, οχι απο πισι) , εχω κάνει αρκετές δοκιμές.

 

Γενικά, όταν γραφω μία άποψη, φροντίζω να την τεκμηριωνω με εικόνες.. Οχι μόνο λόγια...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

εχετε ολοι φαει σκαλωμα με τα 1080...........

το τηλεφωνο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 1080................ ειναι 720................ σο σιμπλ!!!!!!!!!!!!!

οταν του λες τραβα σε 1920χ1080, και το τηλεφωνο ειναι 1280χ 720, τοτε τι περιμενεις???????

να το πω ποιο απλα? 8ες να δεις full HD απο μηχανημα που ειναι HD ready? ε οχι, δεν μπορεις.

θα φαει upscalling το υλικο σου για να ανεβασει απο 720 σε 1080.......... πολυ απλα.... και με οτι συνεπαγεται αυτο......

με την δικη σας λογικη, προσθεστε στο xml αρχειο και διαστασεις για 4K. αα!! βαλτε και 3D.

και μετα περιμενετε να δειτε υλικο σε 4Κ και 3D..............

βρε τι εχουμε παθει.... -.-

Παρακαλώ να μας εξηγήσεις πως το Samsung Galaxy alpha με ίδια ανάλυση τραβάει 4κ. Το ότι δεν μπορεί να το δείξει η οθόνη, δεν σημαίνει ότι ο σενσορας δεν μπορεί να καταγράψει.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

α) δοκίμασε την note 3 και θα δεις.... Χεεχεχ.

Την παρατήρηση αυτή την έγραψα με το δεδομενο οτι οι ported rom απο Samsung κατα κανόνα είναι ενεργοβορες.

 

β) δες σε παρακαλώ αυτό που ανέβασα στο Dropbox. Για να φτασω στο σημειο να ανεβασω κάτι τετοιο (και μάλιστα απο κινητό, οχι απο πισι) , εχω κάνει αρκετές δοκιμές.

 

Γενικά, όταν γραφω μία άποψη, φροντίζω να την τεκμηριωνω με εικόνες.. Οχι μόνο λόγια...

 

Ενοεις οτι αυτα που γραφω εγω ειναι απ το μυαλο μου βγαλμενα??

Αφου θες στοιχεια,οριστε...

Με maucat στα 13.3 και οι δυο

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α) δοκίμασε την note 3 και θα δεις.... Χεεχεχ.

Την παρατήρηση αυτή την έγραψα με το δεδομενο οτι οι ported rom απο Samsung κατα κανόνα είναι ενεργοβορες.

 

β) δες σε παρακαλώ αυτό που ανέβασα στο Dropbox. Για να φτασω στο σημειο να ανεβασω κάτι τετοιο (και μάλιστα απο κινητό, οχι απο πισι) , εχω κάνει αρκετές δοκιμές.

 

Γενικά, όταν γραφω μία άποψη, φροντίζω να την τεκμηριωνω με εικόνες.. Οχι μόνο λόγια...

Δοκιμαζω την lg camera...

+1000 από εμένα,επειδή έχω την s5 rom έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα!

Link to comment
Share on other sites

εχετε ολοι φαει σκαλωμα με τα 1080...........

το τηλεφωνο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 1080................ ειναι 720................ σο σιμπλ!!!!!!!!!!!!!

οταν του λες τραβα σε 1920χ1080, και το τηλεφωνο ειναι 1280χ 720, τοτε τι περιμενεις???????

να το πω ποιο απλα? 8ες να δεις full HD απο μηχανημα που ειναι HD ready? ε οχι, δεν μπορεις.

θα φαει upscalling το υλικο σου για να ανεβασει απο 720 σε 1080.......... πολυ απλα.... και με οτι συνεπαγεται αυτο......

με την δικη σας λογικη, προσθεστε στο xml αρχειο και διαστασεις για 4K. αα!! βαλτε και 3D.

και μετα περιμενετε να δειτε υλικο σε 4Κ και 3D..............

βρε τι εχουμε παθει.... -.-

 

Φιλε μην μπερδευεσαι,μιλαμε για ληψη βιντεο στα 1080 και το τηλ. μια χαρα τραβουε και τραβαει στα 1080p απλα με την στοκ εφαρμογη και maucat ρομ δεν μου τραβαει και δεν μου δινει την επιλογη να τα κανω save στην sd ,με lenovo τραβαει χαρα στα 1920Χ1088(1080p)και με πολυ καλο framerate και τα τα κανει save στην sd,εβαλα και την lg καμερα που λενε τα παιδια εδω μεσα αλλα λαγκαρει τρομερα στην ληψη βιντεο!

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ Σουζουκι,

Μάλλον δεν παρακολουθείς το νήμα...

Σε αντίθετη περίπτωση, θα ήξερες ότι οι φωτο μου ειναι με s5 rom στα 22mp

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μην μπερδευεσαι,μιλαμε για ληψη βιντεο στα 1080 και το τηλ. μια χαρα τραβουε και τραβαει στα 1080p απλα με την στοκ εφαρμογη και maucat ρομ δεν μου τραβαει και δεν μου δινει την επιλογη να τα κανω save στην sd ,με lenovo τραβαει χαρα στα 1920Χ1088(1080p)και με πολυ καλο framerate και τα τα κανει save στην sd,εβαλα και την lg καμερα που λενε τα παιδια εδω μεσα αλλα λαγκαρει τρομερα στην ληψη βιντεο!

 

Φίλε μου,

Η lg έχει 2 μικρά στρογγυλα κουμπάκια, εντός της οθόνης λήψης, με τα οποια σου δίνεται η δυνατότητα να κλειδώσεις τις τιμές φωτεινότητας και κοντράστ σε χαμηλότερα όρια. Αν το κάνεις αυτό, αφενος τα βίντεο σου θα ειναι πιο σκοτεινά, αφετέρου, πιο στρωτά, διότι περνάει λιγότερο φως =>λιγότερο ζόρι γθα την μηχανη αρα και λιγοτερο λαγκ.

Το θέμα αυτό το έχει αναλύσει σε προηγούμενο μήνυμα ο φιλος ο merger

 

ΠΑΙΔΙΑ, διαβάστε το νήμα... Σχεδόν ολα εχουν απαντηθεί..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ Σουζουκι,

Μάλλον δεν παρακολουθείς το νήμα...

Σε αντίθετη περίπτωση, θα ήξερες ότι οι φωτο μου ειναι με s5 rom στα 22mp

 

το παρακολουθω,ο καθενας μιλαει για την ρομ που χρησιμοποιει...

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε ψάξε βρήκα κάτι ενοχλητικό στην aosp maucat. Κάποιες φορές σταματάει να λειτουργεί το Auto Rotation και χρειάζεται reboot για να επανέλθει. Ανοίγοντας το cpu-z όταν είναι κολλημένο βλέπω ότι δεν αναγνωρίζει τον accelerometer sensor, ενώ μετά το reboot τον βλέπει κανονικά (και το auto rotation λειτουργεί). Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

σε αλλαγη ρομ πως κανουμε restore τις εφαρμογες με τα δεδομενα τους με το titanium?

Κεφάλαιο 6

http://www.titaniumtrack.com/kb/titanium-backup-kb/titanium-backup-user-guide.html

 

Video

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην μπερδευεσαι,μιλαμε για ληψη βιντεο στα 1080 και το τηλ. μια χαρα τραβουε και τραβαει στα 1080p απλα με την στοκ εφαρμογη και maucat ρομ δεν μου τραβαει και δεν μου δινει την επιλογη να τα κανω save στην sd ,με lenovo τραβαει χαρα στα 1920Χ1088(1080p)και με πολυ καλο framerate και τα τα κανει save στην sd,εβαλα και την lg καμερα που λενε τα παιδια εδω μεσα αλλα λαγκαρει τρομερα στην ληψη βιντεο!

 

Στη στοκ βρες τη ρύθμιση για ποιότητα βίντεο και βάλτο από "Υψηλή" στο "Λεπτή", η μετάφραση είναι άκυρη αλλά η ανάλυση γίνεται 1080p

Για να τα κάνει save στην sd πας στις ρυθμίσεις->αποθηκευτικός χώρος και επιλέγεις την SD.

 

σε αλλαγη ρομ πως κανουμε restore τις εφαρμογες με τα δεδομενα τους με το titanium?

 

Τα δύο πρώτα posts εδώ είναι ένας πολύ καλός οδηγός για titanium.

Γενικός κανόνας είναι ότι user apps with data κάνεις restore σχεδόν άφοβα, εκτός αν είναι cloud heavy εφαρμογή όπως όλες οι google apps, οπότε καλύτερα να μην κάνεις restore data.

Από τα system data ότι είναι κίτρινο το κάνεις άφοβα restore, ότι είναι κόκκινο με την καμία, ότι είναι πράσινο παίζεται να σε βάλει σε bootloop, ή να δημιουργήσει άλλα προβλήματα. Π.χ. τα accounts που είναι πράσινα γίνονται restore, αλλά μετά αν δε βγάλω και ξαναβάλω τουλάχιστον έναν google account δεν δουλεύει το play store.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε ψάξε βρήκα κάτι ενοχλητικό στην aosp maucat. Κάποιες φορές σταματάει να λειτουργεί το Auto Rotation και χρειάζεται reboot για να επανέλθει. Ανοίγοντας το cpu-z όταν είναι κολλημένο βλέπω ότι δεν αναγνωρίζει τον accelerometer sensor, ενώ μετά το reboot τον βλέπει κανονικά (και το auto rotation λειτουργεί). Καμία ιδέα;

Παρολο που η αυτοματη φωτεινοτητα λειτουργει σωστα στο cpu z δν εχω καταφερει ποτε να δω τιμες μεγαλυτερες του 280. Και βλεπω τωρα 6000 :P

Edited by vasilis91
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστό πολύ φιλε για να είμαι σίγουρος emuiunicom την εφαρμόγη supersu απο το play store ? όπως επισις στην Α310v3 τις εφαρμογές που μου είπες τις κατεβάζω απο play store? η Α310v3 είναι στα ελληνικά με more locale 2 ? αν μπορεσεις να με βοηθείσης σε αυτό γιατί είμαι άσχετος λιγο :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

system/etc

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βαλε emuiunicom και εισαι κομπλε αν θες κατι ευκολο, ετοιμο χωρις να την ακουμπησεις παρα μονο περνας supersu .

Α310v3 αλλα θα αλλαξεις και launcher και καποια μικρα πραγματακια με gravity να τη φερεις στα μετρα σου .

Μην ασχολεισαι καν με laek δεν υπαρχει λογος.

Επισης πολλα παιδια βαζουν Αlgo / maucat. That's all :)

ευχαριστό πολύ φιλε για να είμαι σίγουρος emuiunicom την εφαρμόγη supersu απο το play store ? όπως επισις στην Α310v3 τις εφαρμογές που μου είπες τις κατεβάζω απο play store? η Α310v3 είναι στα ελληνικά με more locale 2 ? αν μπορεσεις να με βοηθείσης σε αυτό γιατί είμαι άσχετος λιγο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θέματα κι σήμερα με την μαμά κάμερα εφαρμογή στην algorom,,παταω το δίπλα κουμπί να μπω στην συλλογή φωτοs και με πεταει εξω,,κρασαρει,,έχουμε επιλυση?? Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...