Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H emuiUNICOM δεν έχει τέτοιο πρόβλημα.

Θα σου έλεγα να ξανακάνεις τα wipes και να την ξαναπεράσεις

Ποια recovery έχεις?

 

 

@georgeIII

πέρασε την emuiUNICOM για αρχή

 

link

S5 liutao 1.9

https://docs.google.com/uc?id=0BwPSNNRyFKwPMUlDQWpJYjJ5SDQ&export=download

note 3 liutao 1.13

https://mega.co.nz/#!kIQnXLzA!v8zwqWZTg2eZRNt1EbHvWRHJPRCMjAnNWRLn6KuBq2Q

 

@

viper speaker

 

γιατι την emuiUNICOM;

Και κατι αλλο υπαρχει καποιο site με αγγλικα που να λεει βημα βημα οδηγιες για το πως περναμε την καθε rom;

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ok

Δοκίμασε να πειραξεις το ηχείο όπως το έχω στην εικονα πριν και πάτα το enable on-off να δεις αν σου κάνει.

Χωρίς το speaker optimization enabled. Αν θες ενεργοποίησε και το extra loud με 8Χ και max output 0db

 

@georgeIII

Φιλική στο χρήστη, δουλευουν όλα χωρίς να κάνεις κάτι (θέλει μόνο το ρουτ που δίνεται στο λινκ), έχει ελληνικά, δεν έχει bugs.

Δεν είναι AOSP για να παραμετροποιήσεις με xposed & gravity, δεν δουλευουν.

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

γιατι την emuiUNICOM;

Και κατι αλλο υπαρχει καποιο site με αγγλικα που να λεει βημα βημα οδηγιες για το πως περναμε την καθε rom;

 

Στην πρώτη σελίδα θα βρεις ότι είναι απαραίτητο αλλά στα Ελληνικά.Για Αγγλικά δες modaco

:X
Link to comment
Share on other sites

H emuiUNICOM δεν έχει τέτοιο πρόβλημα.

Θα σου έλεγα να ξανακάνεις τα wipes και να την ξαναπεράσεις

Ποια recovery έχεις?

 

 

@georgeIII

πέρασε την emuiUNICOM για αρχή

 

link

S5 liutao 1.9

https://docs.google.com/uc?id=0BwPSNNRyFKwPMUlDQWpJYjJ5SDQ&export=download

note 3 liutao 1.13

https://mega.co.nz/#!kIQnXLzA!v8zwqWZTg2eZRNt1EbHvWRHJPRCMjAnNWRLn6KuBq2Q

 

@

viper speaker

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΗΝ ΝΟΤΕ3.

Ανέβαζε θερμοκρασίες χωρις λόγο, παρότι αφαιρεσα κινεζιες. Την ξηλωσα και επεστρεψα στην ς5.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που με χαλαει στην rom του algorithm ειναι το bug που εχει αναφερθει σχετικα με το σημα, αλλιως θα ηταν πρωτη επιλογη μου. Δυστυχως λογω δουλειας ειναι πολλες οι φορες που ειμαι σε μερη χωρις δυκτιο.... Οταν λες οτι ειναι μπελαλιδικη η S5 τι εννοεις; το λινκ της ειναι αυτο που βρισκω απο την πρωτη σελιδα;

Όχι δεν είναι αυτή η S5...η s5 που αναφερουμε ειναι λιγες σελιδες πισω δεν έχει gapps ενσωματωμένα έχει αρκετή Κινέζια και "καιει"πολύ με συνέπεια να ζεσταίνεται αρκετά το κινητό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

από που για δώσε λινκ

 

ευχαριστω

https://goo.im/gapps/gapps-jb-20130813-signed.zip

Link to comment
Share on other sites

Οταν χανει το σημα κινητης και ενω επανερχεται το σημα η συσκευη παραμενει εκτος δυκτιου και μονο με επανεκινηση αποκταει σημα και δουλευει τι μπορει να φταιει?

 

Εμενα και στην (ανυποφορη πλεον)laek v4 μου το κανει αυτο,εχω χασε και εχω χασει κλησεις μεχρι να το παρω χαμπαρι τι εφταιγε!

Link to comment
Share on other sites

Η a310v3 ομως αν δεν κανω λαθος δεν εχει Ελληνικα ,ετσι δεν ειναι?

Και αλλος εγραψε στο modaco για την AOSP by maucat οτι δεν εχει πια κανενα bug και lag (the latest rom has no bugs,No lags with nova launcher),μηπως τελικα ειναι μονοδρομος η AOSP by maucat για'μας που θελουμε μια σταθερη,γρηγορη χωρις lag,που να εχει και καλη μπαταρια και να ειναι bugless και που να εχει Ελληνικα?

 

Καλημερα . Ερωτηση . Ολοι εσεις που δε βαζεται την Α310 v3 με την αιτιολογια ''δεν εχει ελληνικα'' πιστευω γνωριζεται οτι με την εφαρμογη ''more locale 2'' σχεδον τα παντα εκτος απο κατι μενου εχουν ελληνικα ετσι ? Σας βλεπω τρεχετε απο εδω και απο εκει σε αναζητηση ρομ. Γιατι η rom ειναι bugless με διαρκεια μπαταριας αυτοκινητου :blink: Δηλαδη δεν την βαζεται γιατι λεει settings αντι για ρυθμισεις πανω δεξια στη φωτο ?

 

Απλα με αφορμη τον valsam εννοειται δε το λεω για σενα

Edited by devilgene
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βάζω a310 γιατί δεν έχει σωστά notification led. Bugless λοιπόν δεν την λες.

 

Συμφωνω!!!

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν υποστηριζει πορτοκαλοκιτρινοροζ δεν ειναι bug αλλα εννοειται καθενας τις επιλογες του. Εξαλλου αναφερομαι στη γλωσσα σαν αιτιολογια για να καταλαβουν τα παιδια οτι δεν αποτελει προβλημα
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Μολις ηρθε το κινητο του πατερα μου,το μονο που εχω να πω ειναι οτι το κινητο φυσαει!!!πολυ κατασκευη αποκριση ολα!το μονο που θελω ειναι μια ρομ αν χρειαστει να περασω και να μην εχει bug οπως πχ αυτο με τα 5ψηφια...σας ευχαριστω!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα . Ερωτηση . Ολοι εσεις που δε βαζεται την Α310 v3 με την αιτιολογια ''δεν εχει ελληνικα'' πιστευω γνωριζεται οτι με την εφαρμογη ''more locale 2'' σχεδον τα παντα εκτος απο κατι μενου εχουν ελληνικα ετσι ? Σας βλεπω τρεχετε απο εδω και απο εκει σε αναζητηση ρομ. Γιατι η rom ειναι bugless με διαρκεια μπαταριας αυτοκινητου :blink: Δηλαδη δεν την βαζεται γιατι λεει settings αντι για ρυθμισεις πανω δεξια στη φωτο ?

 

Απλα με αφορμη τον valsam εννοειται δε το λεω για σενα

 

Φιλε την ερωτηση την εκανα για να ξεκαθαρισει λιγο το θεμα με ποιες rom ειναι πραγματικα οι καλες και bugless για το κινητο μιας και παρα πολλοι ρωτανε μολις παρουν το τηλ. την χιλιοειπομενη ερωτηση "Το πηρα ,τωρα ποια ρομ να βαλω?"!

 

Την εχω πατησει και'γω ,γιατι εδω μεσα ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του,ολες καλες τις βγαζουν και γι'αυτο την εχω πατησει με ρομ που οχι bugless δεν ηταν αλλα bugfull ηταν !

Ειμαστε λοιπον παρα πολλοι που θελουμε απλα να βαλουμε μια ρομ και να την εχουμε για καιρο,και απ'οτι καταλαβαινω αυτη την στιγμη 2 ειναι αυτες οι bugless ,η μια η aosp maucat που μεχρι στιγμης δεν εχει αναφερθει κανενα bug μετα την τελευταια αναβαθμιση και για αυτους που δεν τους πειραζει να μην εχει full ελληνικα και να μην εχει τα 7 χρωματα ειδοποιησεων το led αλλα να εχει την καλύτερη διαρκεια μπαταριας απ'ολες τις ρομ η Α310 v3!

Κανω καπου λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Καπως ετσι. Απλως να διευκρινισω οτι δεν εχω περασει τη Maucat για να εχω γνωμη για αυτην, απλως βλεπω παιδια που εχουν θεματα με το σημα και πρεπει να κανουν reboot για να επανελθει ή να ανοιγοκλεισουν flight mode. E οχι ρε παιδια τηλεφωνο ειναι πρωτα απο ολα. Αν δεν εχετε σωστο σημα αλλαζετε rom μη συμβιβαζεστε και κανετε reboot ,voodoo και ταχυδακτυλουργικα :lol:. Απλα η γνωμη μου. Edited by devilgene
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

παιδια,

για την α310 έχω ανεβάσει ατελείωτα ποστ.

το τι έχω ακουσει (και ο αζουλι) σε άλλα φορουμ....αστα.

 

το γεγονός είναι το εξής:

ολοι λίγο-πολυ το βραδυ μπριζώνουμε το κινητό και όλοι μας λίγο-πολυ βρισκόμαστε, κατά την διάρκεια της ημέρας, κοντά σε πηγή ενέργειας, μπριζα 220v, φορτιστης αυτοκινήτου κτλ.

 

Εκεί όμως που εκτίμησα την νιτρο, ηταν όταν βρέθηκα εκτος έδρας, σε ταξίδι, με πολύ χρήση τζιπιες, με πολλές φωτό, με πολλα βιντεάκια, με αρκετά λεπτά κλήσεων, με ζεύξη στο bluetooth του αυτοκινήτου καθόλο το ταξίδι και εντος της πόλης προορισμού και φυσικά το βράδυ, με την επιστροφή στο ξενοδοχείο, συνδεση στο wifi του ξενοδοχείου για σερφάρισμα, ΧΩΡΙΣ ΜΠΡΙΖΩΜΑ δλδ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΟΥΣΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ, διότι η συσκευή δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί όταν αυτό ειναι στην πρίζα (κάνει τρελά το touchscreen)

Τωρα, αν δεν έχει 7-8-9 χρωματα το led ή ...και γω δεν ξέρω τι..... ουδεν σχόλιο:X

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά είναι υποκειμενικά για παράδειγμά εμένα δεν μου άρεσε η κάμερα από την a310 και άλλοι υποστηρίζουν ότι έχει την καλύτερή!...γνώμη μου, δοκιμάστε και οποία σας "κάτσει"καλά κρατήστε την!
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι ρε παιδια,να βγαινουν ορισμενα αντικειμενικα συμπερασματα για τις ρομ και οχι οτι του κατεβαινει του καθενος!

Εδω εγραφαν και ακομη γραφουν καλα λογια για κατι laek v4 που εχει χιλια μυρια προβληματα,με αποτελεσμα να παρασερνεται κοσμος και να την περναει!

Link to comment
Share on other sites

παιδια,

για την α310 έχω ανεβάσει ατελείωτα ποστ.

το τι έχω ακουσει (και ο αζουλι) σε άλλα φορουμ....αστα.

 

το γεγονός είναι το εξής:

ολοι λίγο-πολυ το βραδυ μπριζώνουμε το κινητό και όλοι μας λίγο-πολυ βρισκόμαστε, κατά την διάρκεια της ημέρας, κοντά σε πηγή ενέργειας, μπριζα 220v, φορτιστης αυτοκινήτου κτλ.

 

Εκεί όμως που εκτίμησα την νιτρο, ηταν όταν βρέθηκα εκτος έδρας, σε ταξίδι, με πολύ χρήση τζιπιες, με πολλές φωτό, με πολλα βιντεάκια, με αρκετά λεπτά κλήσεων, με ζεύξη στο bluetooth του αυτοκινήτου καθόλο το ταξίδι και εντος της πόλης προορισμού και φυσικά το βράδυ, με την επιστροφή στο ξενοδοχείο, συνδεση στο wifi του ξενοδοχείου για σερφάρισμα, ΧΩΡΙΣ ΜΠΡΙΖΩΜΑ δλδ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΟΥΣΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ, διότι η συσκευή δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί όταν αυτό ειναι στην πρίζα (κάνει τρελά το touchscreen)

Τωρα, αν δεν έχει 7-8-9 χρωματα το led ή ...και γω δεν ξέρω τι..... ουδεν σχόλιο:X

 

Αύριο έχω 12ωρο ταξίδι. Στην προηγούμενη ίδια δοκιμασία είχα περασμένη τη "NEXUS 5" και ανταπεξήλθε. Σειρά της Α310 V3, με data on φυσικά. Θα σας γράψω πώς πήγε :D

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

παιδια,

για την α310 έχω ανεβάσει ατελείωτα ποστ.

το τι έχω ακουσει (και ο αζουλι) σε άλλα φορουμ....αστα.

 

το γεγονός είναι το εξής:

ολοι λίγο-πολυ το βραδυ μπριζώνουμε το κινητό και όλοι μας λίγο-πολυ βρισκόμαστε, κατά την διάρκεια της ημέρας, κοντά σε πηγή ενέργειας, μπριζα 220v, φορτιστης αυτοκινήτου κτλ.

 

Εκεί όμως που εκτίμησα την νιτρο, ηταν όταν βρέθηκα εκτος έδρας, σε ταξίδι, με πολύ χρήση τζιπιες, με πολλές φωτό, με πολλα βιντεάκια, με αρκετά λεπτά κλήσεων, με ζεύξη στο bluetooth του αυτοκινήτου καθόλο το ταξίδι και εντος της πόλης προορισμού και φυσικά το βράδυ, με την επιστροφή στο ξενοδοχείο, συνδεση στο wifi του ξενοδοχείου για σερφάρισμα, ΧΩΡΙΣ ΜΠΡΙΖΩΜΑ δλδ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΟΥΣΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ, διότι η συσκευή δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί όταν αυτό ειναι στην πρίζα (κάνει τρελά το touchscreen)

Τωρα, αν δεν έχει 7-8-9 χρωματα το led ή ...και γω δεν ξέρω τι..... ουδεν σχόλιο:X

 

Τι ενοεις οτι η συσκευη δεν μπορει να χρησιμοποιηθει οταν ειναι στην πριζα???

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.to2c.com/coolpad-f1-basic-8297-mtk6592-octa-core-smart-phone.html

 

Καλημέρα σε όλους. Το κινητό πλέον το βρίσκω στην παραπάνω τιμή. Τι λέτε? Να πάω σε κάποιο πιο καινούργιο μοντέλο ?

Με την μαμίσια ROM, έχει κανένα θεματάκι το κινητό ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

http://www.to2c.com/coolpad-f1-basic-8297-mtk6592-octa-core-smart-phone.html

 

Καλημέρα σε όλους. Το κινητό πλέον το βρίσκω στην παραπάνω τιμή. Τι λέτε? Να πάω σε κάποιο πιο καινούργιο μοντέλο ?

Με την μαμίσια ROM, έχει κανένα θεματάκι το κινητό ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στο vickmall είναι φτηνότερο,τώρα αν αξίζει το κινητό εγώ λέω αξίζει :D,καλή η μαμά ρομ αλλά έχουν βγει άλλες καλύτερες!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι ρε παιδια,να βγαινουν ορισμενα αντικειμενικα συμπερασματα για τις ρομ και οχι οτι του κατεβαινει του καθενος!

Εδω εγραφαν και ακομη γραφουν καλα λογια για κατι laek v4 που εχει χιλια μυρια προβληματα,με αποτελεσμα να παρασερνεται κοσμος και να την περναει!

 

Γειά σας, παιδάκια!!

 

Χίλια μύρια προβλήματα δε θα το έλεγα! Η κοπέλα μου φοράει ακόμα τη Laek v4 repack και όντως υφίσταται το πρόβλημα με την αποσύνδεση από το δίκτυο (ενώ εμφανίζει ότι είναι συνδεδεμένο, αλλά δε δέχεται ούτε κάνει κλήσεις), αλλά δε θέλει να της περάσω τη Maucat, γιατί έχει συνηθίσει και δε θέλει πολλές αλλαγές μην τυχόν πάει κάτι στραβά! Τέλος πάντων, δεν έχω επιμείνει!

 

Στα δικά μας, λοιπόν, από Παραμονή Πρωτοχρονιάς φορούσα την AOSP Maucat (31.12) μέχρι και προχθές με μοναδικό πρόβλημα να μην τρέχει κάποιες εφαρμογές και πιο συγκεκριμένα το Marine Traffic (το οποίο το έχω αγοράσει) και το ΟΤΕ TV Guide! Οπότε μπήκα στη διαδικασία να περάσω την πιο νέα έκδοση, 11.1! Μια χαρά, έτρεξαν οι εφαρμογές, αλλά δε μου επέτρεπε να αποθηκεύω τα δεδομένα των εφαρμογών στην sd!! (Τονίζω ότι έκανα τριπλά wipes και reboots κάθε φορά, αλλά τίποτα!) Μου αποθήκευε μόνο τις φωτογραφίες στην sd, αλλά είχε δημιουργήσει ένα φάκελο με όνομα "sd card" στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου και περνούσε εκεί όλα τα υπόλοιπα δεδομένα! Όταν πέρασα ξανά με clean flash την έκδοση της 31.12, επανήλθαν όλα! Αποθήκευε πλέον κανονικά τα δεδομένα στην sd! Να επισημάνω ότι στις Ρυθμίσεις, όταν διάλεγα στην 31.12 ως προεπιλεγμένο αποθηκευτικό χώρο την sd, προχωρούσε απευθείας σε επανεκκίνηση, ενώ στην 6.1 και στην 11.1, όταν διάλεγα στις ρυθμίσεις την sd, δεν έκανε τίποτα! Τελικά, επέστρεψα στην 31.12, επέλεξα την sd και στα καπάκια έκανα dirty flash την 11.1 και όλα καλά!! Και στην sd αποθηκεύει κανονικά και το Marine Traffic τρέχει! ...αλλά, όταν πάω να κατεβάσω το ΟΤΕ tv Guide, μου γράφει ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μου!!!! Οοοοοοοκ! Μικρό το κακό! Κατά τα άλλα, ούτε προβλήματα με τη σύνδεση ούτε με το σήμα ούτε με Led ούτε τίποτα! Και χθες έπιασα περίπου 6μιση ώρες αναμμένη οθόνη, αλλά συνδεδεμένο με WiFi (όχι data) και σε συνολικά δέκα ώρες αποφόρτισης της μπαταρίας! Αυτά!

 

Αν μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί την AOSP Maucat 11.1, ας επιβεβαιώσει αν υπάρχει θέμα με τον αποθηκευτικό χώρο και την sd για να το γνωρίζουν οι φίλοι συμφορουμίτες!!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο vickmall είναι φτηνότερο,τώρα αν αξίζει το κινητό εγώ λέω αξίζει :D,καλή η μαμά ρομ αλλά έχουν βγει άλλες καλύτερες!

 

Σ' ευχαριστώ για τη συμβουλή θα το πάρω από το vickmall.

Σε σχέση με τις ROM με ενδιαφέρει το κινητό να δουλεύει πρώτα απ' όλα σαν τηλέφωνο... και οι δύο sim να δουλεύουν απροβλημάτιστα, αναγνώριση κλήσεων, μηνύματα κλπ.

Επίσης για μένα είναι σημαντικό να δουλεύει καλά το GPS και η κάμερα.

Αν αυτά είναι ΟΚ με την original ROM δεν καίγομαι και να την αλλάξω.

 

Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, παιδάκια!!

 

Χίλια μύρια προβλήματα δε θα το έλεγα! Η κοπέλα μου φοράει ακόμα τη Laek v4 repack και όντως υφίσταται το πρόβλημα με την αποσύνδεση από το δίκτυο (ενώ εμφανίζει ότι είναι συνδεδεμένο, αλλά δε δέχεται ούτε κάνει κλήσεις), αλλά δε θέλει να της περάσω τη Maucat, γιατί έχει συνηθίσει και δε θέλει πολλές αλλαγές μην τυχόν πάει κάτι στραβά! Τέλος πάντων, δεν έχω επιμείνει!

 

Στα δικά μας, λοιπόν, από Παραμονή Πρωτοχρονιάς φορούσα την AOSP Maucat (31.12) μέχρι και προχθές με μοναδικό πρόβλημα να μην τρέχει κάποιες εφαρμογές και πιο συγκεκριμένα το Marine Traffic (το οποίο το έχω αγοράσει) και το ΟΤΕ TV Guide! Οπότε μπήκα στη διαδικασία να περάσω την πιο νέα έκδοση, 11.1! Μια χαρά, έτρεξαν οι εφαρμογές, αλλά δε μου επέτρεπε να αποθηκεύω τα δεδομένα των εφαρμογών στην sd!! (Τονίζω ότι έκανα τριπλά wipes και reboots κάθε φορά, αλλά τίποτα!) Μου αποθήκευε μόνο τις φωτογραφίες στην sd, αλλά είχε δημιουργήσει ένα φάκελο με όνομα "sd card" στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου και περνούσε εκεί όλα τα υπόλοιπα δεδομένα! Όταν πέρασα ξανά με clean flash την έκδοση της 31.12, επανήλθαν όλα! Αποθήκευε πλέον κανονικά τα δεδομένα στην sd! Να επισημάνω ότι στις Ρυθμίσεις, όταν διάλεγα στην 31.12 ως προεπιλεγμένο αποθηκευτικό χώρο την sd, προχωρούσε απευθείας σε επανεκκίνηση, ενώ στην 6.1 και στην 11.1, όταν διάλεγα στις ρυθμίσεις την sd, δεν έκανε τίποτα! Τελικά, επέστρεψα στην 31.12, επέλεξα την sd και στα καπάκια έκανα dirty flash την 11.1 και όλα καλά!! Και στην sd αποθηκεύει κανονικά και το Marine Traffic τρέχει! ...αλλά, όταν πάω να κατεβάσω το ΟΤΕ tv Guide, μου γράφει ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μου!!!! Οοοοοοοκ! Μικρό το κακό! Κατά τα άλλα, ούτε προβλήματα με τη σύνδεση ούτε με το σήμα ούτε με Led ούτε τίποτα! Και χθες έπιασα περίπου 6μιση ώρες αναμμένη οθόνη, αλλά συνδεδεμένο με WiFi (όχι data) και σε συνολικά δέκα ώρες αποφόρτισης της μπαταρίας! Αυτά!

 

Αν μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί την AOSP Maucat 11.1, ας επιβεβαιώσει αν υπάρχει θέμα με τον αποθηκευτικό χώρο και την sd για να το γνωρίζουν οι φίλοι συμφορουμίτες!!

 

εχεις βαλει το kitkat sd card full access module για exposed?Αυτο δουλευει συνηθως αλλα δεν ξερω στη rom αυτη.

 

αυτο με το ote tv ισως φταει η αλλαγη στην αναλυση της οθονης που εχει κανει ο mau.Αν ψαξεις τις τελευταιες σελιδες θα βρεις πως φτιαχνεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...