Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κατεβασα εκανα εγκατασταση αλλα δεν ανοιγει

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κατεβασα εκανα εγκατασταση αλλα δεν ανοιγει

 

Δοκίμασε κάποια παλιότερη έκδοση...τις έχει παρακάτω στην ίδια σελίδα.

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Οκ Ευχαριστω..Kouskous αραζουμε με Algorom..ολα καλα,,Ολα Ανθηρα!Στην a Better Camera πωs βλεπουμε οτι το πατσακι του 1080p εχει πιασει?Εχει αλλαγη μεσω ρυθμισεων που λεει 1080p επιλογη?

 

Στις ρυθμισεις του βιντεο θα πρεπει να βγαζει επιλογη για 1080

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κουραστικα.κατεβασα και δοκιμασα καμια25αρια αλλα τπτ

 

Φίλε δικό μου το λάθος...πρώτα κάνεις backup,μετά κατεβάζεις το xposed από εδώ http://forum.xda-developers.com/xposed/xposed-installer-versions-changelog-t2714053 και συνεχίζεις με τα gravity.Μετά θα ανοίγει κανονικά.

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Λιπον...Καταφερα να Μπρικαρω το τηλεφωνο....Ακουλουθησα τον οδηγο που ειναι στη αρχη του τοπικ, αλλα τωρα εδω και 3 ωρες Δεν μπορω να το rootαρω...Δοκιμασα με Framaroot τιποτα...Δοκιμασα με vroot κανει συνεχεια επανεκκινησεις το τηλεφωνο...Τι αλλο να κανω??? :lost:

 

Δεν κάταλαβα αν απλά δεν έκανες ρουτ ή αν δεν σου ανοίγει το τηλέφωνο (οδηγός στην 1η σελίδα για unbrick ή ρομ επίσημη .cpb)

 

Για ρουτ δοκίμασε και το rootgenius

http://rootgenius.com/

δες και τις οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δημιουργηθούν κάποια bug...καλό είναι να κάνουμε επαναφορά μονό users app και αυτές με μέτρο...

 

ποτε restore system apps.Μονο αν θες να περασεις παλι την ιδια ακριβως rom αλλα και αυτο δεν εξασφαλιζει οτι δεν θα εχεις προβληματα.

 

Ακομα και στις user apps ειναι μερικες που δεν πρεπει να γινονται restore οπως οσες εχουν να κανουν με push notifications οπως viber,messenger κλπ καθως και sms apps

 

Μην κανετε κουλα και μετα γεμιζουν οι σελιδες bugs που δεν υπαρχουν και χαλασμενα reviews..

 

Ok, got it... Thanks.

(Α μια διόρθωση... Για user apps + system data έκανα αναφορά, όχι για system apps. Αλλά ok, το 'πιασα, δεν είναι και για ταλιμπανιές το titanium.)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μονο κακό που έχω βρει στο τηλ μου είναι η μη συνδεσιμότητα με Linux και καλώδιο. Κατά τα αλλά με algo ROM απλα φυσάει

 

google now launcher φίλε kouskous παίρνει τελικά ή απλά lag-άρει και θέλει άλλον?Ο algorithm ποιόν έχει προεγκατεστημένο?

Edited by nikolaos8
τυπογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

Κουραστικα.κατεβασα και δοκιμασα καμια25αρια αλλα τπτ

 

και μην ξεχασεις να ενεργοποιησεις το gravity μεσα στο exposed..μετα επανεκινηση και εισαι ετοιμος.

 

 

@azuli δοκιμασα το ΗΚΤmanager με διαφορα θεματακια..κανα 2 που λεγονται cobalt ειναι φανταστικα, στ'αλλαζουν ολα!

αλλα...οταν ανοιξα το playstore σου βαζει σκουρο φοντο και τα γραμματα στο μενου δεν φαινονται καθολου,

εχεις κανενα καλο theme να προτεινεις?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

δεν μας λες ομως με ποια rom εισαι,σε αλλες rom υπαρχει επιλογη και σε αλλες χρειαζεται να αλλαξεις ενα αρχειακι.Κανε ενα search εδω μεσα εχει απαντηθει πολλες φορες. (οπως και τα παντα βεβαια..)

 

Έχεις δίκιο..... είμαι με την AOSP-V1.1-CoolPad-F1W-by-jonzalvo.zip - 361.41 MB και θα πάω για άλλη σήμερα

 

πηγαινε για αλλη κατευθειαν,ειναι αρχαια αυτη.Δεν χρειαζεται καν να ψαξεις πως γινεται αυτο που θες,στις αλλες ειναι ετσι απο default.Δοκιμασε a310 αν δεν σε νοιαζουν τα ελληνικα που δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα μονο με την algorom ενω εχει προεπιλεγμενο να αποθηκευει στην sd οτι κατεβαζω απο playstore κλπ παει στην εσωτερικη? φωτο-βιντεο κανονικα πανε στην sd
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κατεβασα εκανα εγκατασταση αλλα δεν ανοιγει

 

xposed framework εχεις βαλει πρωτα?!Αν ναι βαλε το gravity ενεργοποιησε το και κανε reboot.Aν οχι θα με πιασουν τα νευρα μου..!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@azuli δοκιμασα το ΗΚΤmanager με διαφορα θεματακια..κανα 2 που λεγονται cobalt ειναι φανταστικα, στ'αλλαζουν ολα!

αλλα...οταν ανοιξα το playstore σου βαζει σκουρο φοντο και τα γραμματα στο μενου δεν φαινονται καθολου,

εχεις κανενα καλο theme να προτεινεις?

 

Οχι δεν ειχα χρονο να δοκιμασω ουτε ενα..Ειναι φυσικο να βρεις καποια πραγματακια που δεν θα δουλευουν σωστα γιατι καποια απο τα θεματα μπορει και να εχουν γινει πριν 1 η και 2 χρονια.Σκεψου ποσο διαφορετικα ηταν τα apps που τα ειχαν κανει theming τοτε με το πως ειναι τωρα.Απλα οταν επιλεγεις το θεμα που θες μεσω HK μπορεις να μην επιλεξεις το συγκεκριμενο app που δεν εμφανιζεται σωστα και αυτο θα μεινει απειραχτο

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις του βιντεο θα πρεπει να βγαζει επιλογη για 1080

 

Οκ Ολα Κομπλε,,ρε Παιδια τελικα παιζει η δεν παιζει στην Algo η βιντεοκλιση..γιατι και μενα μου λεει..δεν Υποστηριζετε..θελει τιποτα ρυθμισειs που πρεπει να κανω,,η δεν παιζει γενικα?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το βλέπει σαν MTP με το καλώδιο με opensuse 13.2 με KDE. Μεταφέρω γράφω σβηνω κανονικα.

Με αλγορομ και εγώ...

Εμένα δυστυχώς και με mint 17 και Ubuntu 14.04 δεν τ βλέπει σαν mtp μονο σαν ptp αν θυμάμαι καλά που είναι για φωτογραφίες. Έχω δοκιμάσει και με αλλες Ρομ αλλά τίποτα....μάλλον έχει άποψη η συσκευή μου και δεν γουσταρει Linux αλλιος τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δυστυχώς και με mint 17 και Ubuntu 14.04 δεν τ βλέπει σαν mtp μονο σαν ptp αν θυμάμαι καλά που είναι για φωτογραφίες. Έχω δοκιμάσει και με αλλες Ρομ αλλά τίποτα....μάλλον έχει άποψη η συσκευή μου και δεν γουσταρει Linux αλλιος τι να πω...

 

αν σε ενδιαφερει για να μετακινεις αρχεια χρησιμοποιησε samba και πετα το το καλωδιο.Εγω απο τοτε που βρηκα το Samba Filesharing αυτο εκανα και ειμαι και με windows https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funkyfresh.samba&hl=en

Link to comment
Share on other sites

 

πηγαινε για αλλη κατευθειαν,ειναι αρχαια αυτη.Δεν χρειαζεται καν να ψαξεις πως γινεται αυτο που θες,στις αλλες ειναι ετσι απο default.Δοκιμασε a310 αν δεν σε νοιαζουν τα ελληνικα που δεν εχει

 

Έβαλα την AOSP V4 laek.17 αλλά παρατήρησα οτι στις φωτογραφίες που μπαίνει το φλάς τα άσπρα αντικείμενα έχουν μια μωβ απόχρωση, το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?

Link to comment
Share on other sites

 

Έβαλα την AOSP V4 laek.17 αλλά παρατήρησα οτι στις φωτογραφίες που μπαίνει το φλάς τα άσπρα αντικείμενα έχουν μια μωβ απόχρωση, το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?

 

θα δεις κι αλλα περιεργα στην πορεια..

Link to comment
Share on other sites

Τι θα σβηστει απο το τηλ αμα τα κανω αυτα γαι να ξερω τι θα παρω backup

Δε σβήνεται τίποτα που να χρειάζεσαι, προχώρα!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Α310 V3 είναι πολύ πολύ πολύ καλή. Ήμουν ευχαριστημένος με τη V2 όμως η V3 αποδεικνύεται ανώτερη και χαίρομαι ιδιαιτέρως!
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Α310 V3 είναι πολύ πολύ πολύ καλή. Ήμουν ευχαριστημένος με τη V2 όμως η V3 αποδεικνύεται ανώτερη και χαίρομαι ιδιαιτέρως!

 

η μπαταρια της v3 ειναι απιστευτη,εχω να φορτισω 2 μερες

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια της v3 ειναι απιστευτη,εχω να φορτισω 2 μερες

 

Χθες το έβαλα στη φόρτιση στο 17% με 5 ώρες οθόνη και 2h30' ομιλία. Πολύ καλά!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...