Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε kwnana και εγώ αυτό ήθελα να τονίσω και να επισημάνω. Το δεύτερο σκέλος, που μιλάει για εγκατάσταση TWRP, δεν είναι για την (μέλλουσα:lol:) δική μας συσκευή. Είναι για άλλες συσκευές. Επειδή το ποστ είναι συνεχόμενο πολύ εύκολα κάποιος που δεν είναι πολύ μπασμένος και εξοικειωμένος να παρασυρθεί και να κάνει λάθος.

Παρέλαβες εσύ η είσαι ακόμα στο περίμενε;

Το δικό μου από 09/06 είναι ακόμα "2014-06-09 17:24, Item in conta IPS, IPS"

Πιστεύω ότι εδώ και κάμποσες μέρες θα βρίσκεται στο αεροδρόμιο αλλά.....δεν ξέροω πότε θα "κληρώσει" να ανοίξει ο σάκκος μου:lol:

Και μενα ειναι ακομη στο δρομο. Ας ελπισουμε να ερθει συντομα. Τι να κανουμε :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και το δικό μου στο δρόμο είναι.

 

Αναμένουμε.....

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

;και το δικο μου στον δρομο παρατησα το s3 θα αξιζει τελικα τον κοπο;η εξοδος ακουστικων ειναι δυνατη;Τελικα εχει ενα ηχειο η δυο;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]46465[/ATTACH]

Μπορεί κάποιος να μου πει το s/n της συσκευής του αν είναι ίδιο με το δικό μου;

Ναι και εγώ τον ίδιο έχω. :confused:

Edited by VAS_GIANNIS
Link to comment
Share on other sites

Ο σειριακός αυτός αριθμός είναι απλά αριθμοί στη σειρά. Δεν είναι κάποιος αριθμός που να έχει σχέση με το κινητό.

Το ερώτημα είναι: ο αριθμός αυτός μπαίνει από την rom, αυτόματα; ή τον περνάει ο εκάστοτε τύπος που περνάει την rom;

Αν συμβαίνει το πρώτο, οκ περνιέται αυτομάτως και γι αυτό τον έχουν όλοι, αλλά αν συμβαίνει το δεύτερο, πώς τυχαίνει να τον περνάνε τον ίδιο διαφορετικά άτομα; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβε ενας φιλος σημερα και το επιασα να το χαζεψω λιγο, πολυ ωραιο το κινητο, μια χαρα σε ολα του, το μονο κακο που ετυχε στον φιλο μου ειναι οτι δεν κλεινει καλα το πισω καπακι στο σημειο που ειναι το usb, και ειναι απο ελαττωμα του πλαστικου, υπαρχει να παρουμε κανενα καπακι απο πουθενα; και κατι αλλο, δεν καταφερα με τιποτα να δω αν ειναι γνησιο απο imei και s/n στο site της xiaomi, δεν κανω κατι λαθος, με τον ιδιο τροπο το mi3 μου το βγαζει γνησιο, παραυτα ειμαι σιγουρος οτι το τηλεφωνο ειναι γνησιο, φαινεται καθαρα αυτο απο ολα τα υπολοιπα
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβε ενας φιλος σημερα και το επιασα να το χαζεψω λιγο, πολυ ωραιο το κινητο, μια χαρα σε ολα του, το μονο κακο που ετυχε στον φιλο μου ειναι οτι δεν κλεινει καλα το πισω καπακι στο σημειο που ειναι το usb, και ειναι απο ελαττωμα του πλαστικου, υπαρχει να παρουμε κανενα καπακι απο πουθενα; και κατι αλλο, δεν καταφερα με τιποτα να δω αν ειναι γνησιο απο imei και s/n στο site της xiaomi, δεν κανω κατι λαθος, με τον ιδιο τροπο το mi3 μου το βγαζει γνησιο, παραυτα ειμαι σιγουρος οτι το τηλεφωνο ειναι γνησιο, φαινεται καθαρα αυτο απο ολα τα υπολοιπα

Από που το πήρε

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]46465[/ATTACH]

Μπορεί κάποιος να μου πει το s/n της συσκευής του αν είναι ίδιο με το δικό μου;

 

Δεν έχω redmi note αλλά και στο v967s που έχω και στο coolpad f1 έχω ακριβώς αυτό το serial number. Φαντάζομαι είναι θέμα των πειραγμένων Rom με τις οποίες παραλαμβάνουμε τα κινητά. Δεν θα ανησυχούσα στην θέση σου.

 

Ναι και εγώ τον ίδιο έχω. :confused:

 

Ο σειριακός αυτός αριθμός είναι απλά αριθμοί στη σειρά. Δεν είναι κάποιος αριθμός που να έχει σχέση με το κινητό.

Το ερώτημα είναι: ο αριθμός αυτός μπαίνει από την rom, αυτόματα; ή τον περνάει ο εκάστοτε τύπος που περνάει την rom;

Αν συμβαίνει το πρώτο, οκ περνιέται αυτομάτως και γι αυτό τον έχουν όλοι, αλλά αν συμβαίνει το δεύτερο, πώς τυχαίνει να τον περνάνε τον ίδιο διαφορετικά άτομα; :worry:

 

 

Και εγω παιδια τον ιδιο ειχα στο Note μου.Ο οποιος μαλιστα δεν συμφωνουσε με τον S/N που αναγραφεται πανω στο κουτι συσκευασιας και στο καρτελακι πισω απο τη μπαταρια επι της συσκευης(οι οποιοι ηταν ιδιοι).Μαλιστα προσεξα το εξης.Οταν περασα την Miui ROM 3.11 απο το γνωστο Φορουμ της MIUI Hellas,ο S/N αλλαξε!!!

Με αυτα και με αυτα,δεν πεισθηκα για την αυθεντικοτητα της συσκευης την πακεταρισα,ζηταω full refund και την στελνω αυριο πισω.Κριμα αλλά δεν με επεισε...

ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ κατι επι του θεματος και το γνωριζει καποιος 100% με σιγουριά ας το πει...

Δεν πεισθηκα οτι ενα S/N 123456789ABCDEF μπορει να ειναι Σειριακος Αριθμος και γιατι να δειχνει αυτον και οχι αυτον στο πακετο συσκευασιας(που ειναι ιδιος με τον αλλο στο καρτελακι πισω απο την μπαταρια);;;;;;;:blink:

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν πεισθηκα οτι ενα S/N 123456789ABCDEF μπορει να ειναι Σειριακος Αριθμος και γιατι να δειχνει αυτον και οχι αυτον στο πακετο συσκευασιας(που ειναι ιδιος με τον αλλο στο καρτελακι πισω απο την μπαταρια);;;;;;;:blink:

 

τωρα κοιταξα και στου φιλου μου, το ιδιο s/n ... 123456789ΑΒCDEF :blink: Αλλα στο κουτι και πισω απο την μπαταρια εχει αλλους οι οποιο ομως ειναι ιδιοι και στο κουτι και στην μπαταρια, δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται :wacko:

Link to comment
Share on other sites

μάλλον έγκειται στη διαδικασία που περνάνε τη rom τα κινεζομάγαζα.

πάω στοίχημα οτι έχετε rootαρισμένη multilanguage όλοι εσείς με τον ίδιο s/n.

Link to comment
Share on other sites

τωρα κοιταξα και στου φιλου μου, το ιδιο s/n ... 123456789ΑΒCDEF :blink: Αλλα στο κουτι και πισω απο την μπαταρια εχει αλλους οι οποιο ομως ειναι ιδιοι και στο κουτι και στην μπαταρια, δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται :wacko:

Το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ εμφανιζει και σε εμενα...Ενω στη συσκευη εμφανιζει αυτο το 123456789ABCDEF,στα ειδικα barcode αυτοκολλητα πανω σε κουτι συσκευασιας και πισω απο τη μπαταρια εχει αλλον-τον ιδιο-σειριακο.Μαλιστα οταν παω στην Xiaomi στην ειδικη σελιδα,βαζω αυτο τον SN κ ΙΜΕΙ απο τα barcode και μου λεει οτι ειναι ΟΚ αυθεντικη συσκευη...ΓΙΑΤΙ ομως εμφανιζει η συσκευη αυτο το 123κλπ...EF????:wacko:

μάλλον έγκειται στη διαδικασία που περνάνε τη rom τα κινεζομάγαζα.

πάω στοίχημα οτι έχετε rootαρισμένη multilanguage όλοι εσείς με τον ίδιο s/n.

Προσεξα οτι οταν εβαλα την MIUI ROM 3.11 αυτος ο 123456789ABCDEF S/N αλλαξε σε αλλον...κατεχεις το θεμα με τις ROM πού λες οτι μπορει να φταιει αυτο;...

 

Ειναι ο ΒΑΣΙΚΟΣ λογος που εχω ετοιμο πακεταρισμενο το NOTE για επιστροφη...ΟΛΑ δειχνουν ΟΚ απο specs αλλά ο S/N με κολλησε...:!:

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου παντα τα παρακατω σχολια.....,εαν ταιριαζουν οι αριθμοι στο κουτι και στο πισω μερος κατω απο την μπαταρια,και στο τσεκαρισμα βγαινει οκ,δεν υπαρχει θεμα.Ειδικα εαν παιρνωντας αλλη rom αλλαζει και ο s/n,τοτε ειναι καθαρα θεμα rom και οχι απατης μα πλαστα κντ.Τον s/n μπορει καποιος dev η ενας με καποιες σχετικες γνωσεις να τον αλλαξει ευκολα......:)Σε αυτα που περιμενω εννοειται οτι θα τα κρατησω εαν ταιραζουν τα παραπανω που αναφερω.

 

@Cotzak

Φιλε μου στην θεση σου εαν δεν ενιωθα καλα με την συσκευη(εχεις κοληση το καταλαβα.....) εννοειται οτι θα την εστελνα πισω.

Αλλα και παλι εαν ερθει με μοντιφαρησμενη rom τα ιδια θα εχεις πιστευω.

 

@NaGR

Καπως ετσι ειναι........:)

 

Επαναλαμβανω ειναι προσωπικες αποψεις ολα τα παραπανω και δεν λεω σε κανενα να κανει οτι και εγω παιδια!!!

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

είμαι σίγουρος ότι και το δικό μου θα είναι με το ίδιο SN Μιας και ζήτησα με multi rom.

 

άπαξ και περνάει την official rom και όλα πάνε ρολόι.. είναι ορίτζιναλ. δε βγάζει κανένα νόημα να σου δίνουν ορίτζιναλ κουτιά με fake συσκευές στα ίδια ακριβώς specs.

 

ίδωμεν μολις παραλάβω και θα ήθελα να δούμε έναν με original rom τη SN έχει.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειμαι και γω ενας απ τους υποψηφιους αγοραστες του κινητου, σας ειναι ευκολο να μου πειτε πως προεκυψε το θεμα περι απομιμησεων? Παρηγγειλε κανενας απο εδω απ' το forum και του εκατσε fake συσκευη? Αν ναι ενημερωστε αν γνωριζεται παρακαλω απο πια stores παιζουν τετοια σκηνικα για να τα αποφυγουμε!

 

Εγω εχω στα υπ οψιν να το παραγγειλω απο geekbuying (παρ οτι μερικα δολαρια ακριβοτερο συγκριτικα με αλλα sites) μιας εχω παραγγειλει και το tablet μου απο κει και εχω μεινει αρκετα ικανοποιημενος (εκατσε ελαττωματικη συσκευη και μου την αντικατέστησαν "σφαιρα" με καινουργια).

Link to comment
Share on other sites

@Cotzak

Φιλε μου στην θεση σου εαν δεν ενιωθα καλα με την συσκευη(εχεις κοληση το καταλαβα.....) εννοειται οτι θα την εστελνα πισω.

Αλλα και παλι εαν ερθει με μοντιφαρησμενη rom τα ιδια θα εχεις πιστευω.

 

Κωστα κατ'αρχας σε ευχαριστω για την αποψη/βοηθεια...Δεν ξερω τι συμβαινει με το S/N...δε νοιωθω καλα διοτι εχω την αισθηση,οτι ηξερα πως ο S/N ειναι ενας μοναδικος αριθμος που συνοδευει μια συσκευη...Απο τη στιγμη που υπαρχει αυτος ο αριθμος πανω στο κουτι αλλά και πισω απο τη μπαταρια και ,μαλιστα μου δινει ΟΚ η Xiaomi για αυτους οσον αφορα γνησιοτητα,δεν επρεπε να εμφανιζεται ο ιδιος και μεσα στη συσκευη;ΕΔΩ εχω το μεγαλο ενδοιασμο (και κολλημα)με τη γνησιοτητα...

αν συμβαινει κατι αλλο,ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ και εκτιμβ καθε αποψη εννοειται :cool:

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Κωστα κατ'αρχας σε ευχαριστω για την αποψη/βοηθεια...Δεν ξερω τι συμβαινει με το S/N...δε νοιωθω καλα διοτι εχω την αισθηση,οτι ηξερα πως ο S/N ειναι ενας μοναδικος αριθμος που συνοδευει μια συσκευη...Απο τη στιγμη που υπαρχει αυτος ο αριθμος πανω στο κουτι αλλά και πισω απο τη μπαταρια και ,μαλιστα μου δινει ΟΚ η Xiaomi για αυτους οσον αφορα γνησιοτητα,δεν επρεπε να εμφανιζεται ο ιδιος και μεσα στη συσκευη;ΕΔΩ εχω το μεγαλο ενδοιασμο (και κολλημα)με τη γνησιοτητα...

αν συμβαινει κατι αλλο,ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ και εκτιμβ καθε αποψη εννοειται :cool:

 

εφοσον σου βγαζει το κινητο ειναι γνησιο μην εχεις προβλημα.

εγω πιστευω οτι μαλλον τα ανοιξαν να βαλουν καμια ρομ αμα ζητησες ελληνικα η για να το γυρισουν στα αγγλικα και απλα ο τεχνικος μπερδεψε το κουτι και εβαλε το δικο σου εκει και κανενα αλλο στο δικο σου κουτι.αμα ειχε 3-4 κινητα ανοιχτα κατι τετοιο πιστευω εγινε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγω πιστευω οτι μαλλον τα ανοιξαν να βαλουν καμια ρομ αμα ζητησες ελληνικα η για να το γυρισουν στα αγγλικα και απλα ο τεχνικος μπερδεψε το κουτι και εβαλε το δικο σου εκει και κανενα αλλο στο δικο σου κουτι.αμα ειχε 3-4 κινητα ανοιχτα κατι τετοιο πιστευω εγινε

 

Δεν ισχύει αυτό φυσικά. Δεν μιλάμε για ένα τυχαίο serial number, μιλάμε για αυτό... 123456789ABCDEF.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτο το post ανεξαρτητα με το s/n 123456789ABCDEF ελεγξτε και το recovery.Εαν ειναι της MIUI ειναι γνησιο.Εαν ειναι android ειναι fake
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι ακριβως κανουμε για να ελεγξουμε;...:worry:

 

Με παρατεταμένο πάτημα του Power button + volume up μπαίνεις σε recovery mode.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...