Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους ρωτάνε για το SAR του τηλεφώνου, στο Etotalk το δίνει στα 0,5W/kg

 

Band

2G GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

3G WCDMA: 2100 MHz

SAR 0.5 W/kg

SIM Card Slot Dual Sim, supports W+G / G+G

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω εγώ αυτούς που έχουν παραλάβει, σχετικά με GPS, έχει ή όχι GLONASS γιατί άλλα μαγαζιά λένε ναι και άλλα όχι...

Ναι εχει το αναφαιερει και ο σχολιαστης και σε μια videoπαρουσιαση που ειχα βρει και αναιβασει εδω.

Τσεκαρε και εδω--->

http://www.devicespecifications.com/en/model/ed452b83

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πυξιδα εχει το κινητο;γιατι την χρειαζομαι για κατι προγραμματα που βλεπεις τους δορυφορους
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Πυξιδα εχει το κινητο;γιατι την χρειαζομαι για κατι προγραμματα που βλεπεις τους δορυφορους

 

Καλα πλακα κανεις τωρε εεεε???:)

Το απο επανω σου link με τα πληρη spec τι το εβαλα βρε............:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

....Επισης μια ακομη σοβαρη ενδειξη αυθεντικοτητας ειναι οτι περασα την τελευταια ROM την GTV 3.10 απο το Miui Hellas forum και την πηρε κανονικοτατα χωρις κανενα απολυτως προβλημα...

Με ποioν τροπο,και πια βηματα ακολουθησες για να το κανεις το παραπανω περασμα τις rom??

 

Συνονοματε,πηγα σε ΑΥΤΗ τη σελιδα στο MIUI Hellas forum,κατεβασα τη δευτερη στη σειρα που βλεπεις ROM της ΜΙUI την 3.10.0 στον Η/Υ και εκανα τα βηματα κατα σειρα που λενε τα παιδια εκει δηλαδη:

  1. Κατεβάζουμε την ROM
  2. Tην περνάμε στην SD-Card (Υποχρεωτικό) της συσκευής σας.
  3. Πηγαίνουμε στον Updater/Αναβάθμιση που βρίσκεται στον φάκελλο System/Ασφάλεια στην οθόνη της συσκευής σας.
  4. Πατάμε το αριστερό πλήκτρο αφής (μενού) και επιλέγουμε Select Update Package/Επιλέξτε πακέτο εγκατάστασης.
  5. Επιλέγουμε από την SD Card το ZIP της ROM που κατεβάσαμε.
  6. Επιλέγουμε το Update/Αναβάθμιση
  7. Το τηλέφωνο θα περάσει την ROM και θα ξαναμπεί στην MIUI και θα έχετε πλέον Ελληνικά + ROOT.

...την περασε χωρις κανενα προβλημα και πανευκολα και μια χαρα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...στο κουτι συσκευασιας εχει την ειδικη ετικετα με ΙΜΕΙ και S/N.Ομως μεσα στη συσκευη "Ρυθμισεις"/"Σχετικα με το τηλεφωνο"/"Κατασταση"/"ΙΜΕΙ πληροφοριες" εχει το ιδιο ΙΜΕΙ αλλά στο "Ρυθμισεις"/"Σχετικα με το τηλεφωνο"/"Κατασταση"/Σειριακος αριθμος εχει διαφορετικο S/N.

...Τι μπορει να συμβαινει; Ποιο ειναι το σωστο S/N και γιατι εχει αλλο στο κουτι και αλλο στη αναγραφει στη συσκευη; ?(

 

απαντησε επ'αυτου ο πωλητης οτι επειδη το Note ειναι κατ'αρχας για την Κινεζικη αγορα,ειχε μεσα την Κινεζικη version χωρις το Google Play εγκατεστημενο.Οταν λοιπον στελνουν Ευρωπη μια συσκευη τη rootαρουν με το Google Play εγκατεστημενο και κανουν ενα τελικο ελεγχο ποιοτικο.ΠΡΟΦΑΝΩΣ μού ειπε,εκει καποιος Υπαλληλος που εκανε την διαφοροποιηση αυτη,εκανε λαθος στην εισαγωγη τού σωστου S/N ωστε να αναγραφεται στη συσκευη οπως αναγραφεται στο κουτι συσκευασιας στο ειδικο ταμπελακι αλλά κλαι στην πισω πλευρα της μπαταριας παλι στο αντιστοιχο ταμπελακι(που ειναι τα ιδια εκει)...;)

ΙΣΧΥΕΙ κατι τετοιο;Μπορει να εγινε κατι τετοιο;:confused:Κι αν ναι και οντως τελικα ειναι η συσκευη αυθεντικη,εγω μπορω να αλλαξω το S/N το λαθος στην Κατασταση Τηλεφωνου και βγαζοντας το λαθος να βαλω το σωστο;....Υπαρχει τροπος που μπορω να το κανω μονος μου;:rolleyes:

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Απο το link βλεπουμε και GLONASS ΚΑΙ Gorila Glass 2 και DLNA... :):lol:

Απο ολα εχει λεμε.......Gorila Glass 2 για αυτο δεν ειμαι σιγουρος,σε κανα 2μερες που θα το εχω θα το δουμε......:p

 

@Cotzak

Ευχαριστω φιλε μου.

Αλλα εχει και την 3.11.1.0 ,αυτη την δοκιμασες??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι για το Note η 3.11...

 

Μα το νημα εκει ειναι για το δικο μας κντ---->

[stable 23.0] Xiaomi Redmi Note (GTV-3.11.0) (Rooted)

 

Η δεν καταλαβα κατι καλα??

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εδώ κατάλαβε κανείς ανάμεσα σε Xiaomi Note και Huawei Honor 3X αν αξίζει η διάφορα των 50€ για Honor; :p https://www.youtube.com/watch?v=fyo-XQdNmio

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εδώ κατάλαβε κανείς ανάμεσα σε Xiaomi Note και Huawei Honor 3X αν αξίζει η διάφορα των 50€ για Honor; :p https://www.youtube.com/watch?v=fyo-XQdNmio

Ναι αμε τα παντα,για αυτο και αγορασαμε το Xiaomi........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

@Cotzak

Ευχαριστω φιλε μου.

Αλλα εχει και την 3.11.1.0 ,αυτη την δοκιμασες??

 

Ναι τελικα αυτη ειναι η τελευταια και απαντησαν θετικα τα παιδια εκει σε σχετικη ερωτηση.Αρα βαζουμε αυτη :)

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικα αυτη ειναι η τελευταια και απαντησαν θετικα τα παιδια εκει σε σχετικη ερωτηση.Αρα βαζουμε αυτη :)

Το ξερω αυτο εδω και μερες.....αλλα με μπερδεψες ελαφρως με την απαντηση σου...:p

Το θεμα ειναι ειναι εαν γινιονται τα επισημα update με αυτην την rom.......χλωμο βεβαια το βλεπω.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αυτο εδω και μερες.....αλλα με μπερδεψες ελαφρως με την απαντηση σου...:p

Το θεμα ειναι ειναι εαν γινιονται τα επισημα update με αυτην την rom.......χλωμο βεβαια το βλεπω.

 

Μάλλον όχι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Συνονοματε,πηγα σε ΑΥΤΗ τη σελιδα στο MIUI Hellas forum,κατεβασα τη δευτερη στη σειρα που βλεπεις ROM της ΜΙUI την 3.10.0 στον Η/Υ και εκανα τα βηματα κατα σειρα που λενε τα παιδια εκει δηλαδη:

  1. Κατεβάζουμε την ROM
  2. Tην περνάμε στην SD-Card (Υποχρεωτικό) της συσκευής σας.
  3. Πηγαίνουμε στον Updater/Αναβάθμιση που βρίσκεται στον φάκελλο System/Ασφάλεια στην οθόνη της συσκευής σας.
  4. Πατάμε το αριστερό πλήκτρο αφής (μενού) και επιλέγουμε Select Update Package/Επιλέξτε πακέτο εγκατάστασης.
  5. Επιλέγουμε από την SD Card το ZIP της ROM που κατεβάσαμε.
  6. Επιλέγουμε το Update/Αναβάθμιση
  7. Το τηλέφωνο θα περάσει την ROM και θα ξαναμπεί στην MIUI και θα έχετε πλέον Ελληνικά + ROOT.

...την περασε χωρις κανενα προβλημα και πανευκολα και μια χαρα :).....................

Τελικα επιβεβαιωθηκα, οτι αυτη ειναι η διαδικασια που ακολουθουμε και στο Note, αυτη που περιγραφεται εδω στο πρωτο σκελος. Το δευτερο δεν μας αφορα. :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]46465[/ATTACH]

Μπορεί κάποιος να μου πει το s/n της συσκευής του αν είναι ίδιο με το δικό μου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω redmi note αλλά και στο v967s που έχω και στο coolpad f1 έχω ακριβώς αυτό το serial number. Φαντάζομαι είναι θέμα των πειραγμένων Rom με τις οποίες παραλαμβάνουμε τα κινητά. Δεν θα ανησυχούσα στην θέση σου.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ρωτάνε για το SAR του τηλεφώνου, στο Etotalk το δίνει στα 0,5W/kg

 

Band

2G GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

3G WCDMA: 2100 MHz

SAR 0.5 W/kg

SIM Card Slot Dual Sim, supports W+G / G+G

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω εγώ αυτούς που έχουν παραλάβει, σχετικά με GPS, έχει ή όχι GLONASS γιατί άλλα μαγαζιά λένε ναι και άλλα όχι...

 

Πόσο σίγουροι ήμαστε με το νούμερο SAR? Το έχει ανακοινώσει η XIAOMI? Ρωτάω γιατί δεν μπορώ να επαληθεύσω το SAR από άλλη πηγή στο ίντερνετ...... Στο φυλλάδιο χρήσης αναφέρει το SAR?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα επίσης! Πολύ καλό!! Εντυπωσιακή ποιότητα και ταχύτατο.

Όπως αναφέρθηκε, μόνο, η multilingual rom δεν φαίνεται να έχει στα μενού ότι περιγράφεται στις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου

απο οσους εχουν στην κατοχη τους το Redmi Note τι εχουν να πουν για την καμερα...

συκγρινεται με το iphone ή κανα nokia..?

αν εχετε καποιο αλλο στην κατοχη σας ως προς συκγριση?

ειναι 13mp αληθινα,χρωματα. Εχει φακο redmif2.2 τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

ελειπα για 2 εβδομαδες και η τιμη ανεβηκε στα 209 δολλαρια αντι να πεσει σταθερα κατω απο τα 200 :(

πρεπει να περιμενουμε την καταλληλη στιγμη παλι να πεσει αν αρχισουν προσφορες κτλ?

απο την εμπειρια σας λετε να κατεβει παλι κατω απο τα 200 και να μεινει κατω απο 200?

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου

απο οσους εχουν στην κατοχη τους το Redmi Note τι εχουν να πουν για την καμερα...

συκγρινεται με το iphone ή κανα nokia..?

αν εχετε καποιο αλλο στην κατοχη σας ως προς συκγριση?

ειναι 13mp αληθινα,χρωματα. Εχει φακο redmif2.2 τι λεει?

 

Όχι φίλε, ρεαλιστικά δεν συγκρίνεται. Είναι καλή αλλά 150 ευρώ δίνεις μην περιμένεις μαγικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να ρωτήσω εγώ αυτούς που έχουν παραλάβει, σχετικά με GPS, έχει ή όχι GLONASS γιατί άλλα μαγαζιά λένε ναι και άλλα όχι...

Πάντως στο site της xiaomi δεν αναφέρει πουθενα για gorilla glass ενώ σαφώς και αναφέρει για gps, a-gps, glonass

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε το link,για καποιο λογο δεν ανοιγει.--->

Not Found

The requested URL /community...-device.24488/ was not found on this server.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5731-redmi-note/

 

http://xiaomi.eu/community/threads/sp-flash-tool-guide-unbrick-your-device.24488/

Link to comment
Share on other sites

Τελικα επιβεβαιωθηκα, οτι αυτη ειναι η διαδικασια που ακολουθουμε και στο Note, αυτη που περιγραφεται εδω στο πρωτο σκελος. Το δευτερο δεν μας αφορα. :D

Φίλε kwnana και εγώ αυτό ήθελα να τονίσω και να επισημάνω. Το δεύτερο σκέλος, που μιλάει για εγκατάσταση TWRP, δεν είναι για την (μέλλουσα:lol:) δική μας συσκευή. Είναι για άλλες συσκευές. Επειδή το ποστ είναι συνεχόμενο πολύ εύκολα κάποιος που δεν είναι πολύ μπασμένος και εξοικειωμένος να παρασυρθεί και να κάνει λάθος.

Παρέλαβες εσύ η είσαι ακόμα στο περίμενε;

Το δικό μου από 09/06 είναι ακόμα "2014-06-09 17:24, Item in conta IPS, IPS"

Πιστεύω ότι εδώ και κάμποσες μέρες θα βρίσκεται στο αεροδρόμιο αλλά.....δεν ξέροω πότε θα "κληρώσει" να ανοίξει ο σάκκος μου:lol:

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα το NOTE εδώ και 10 μέρες:

12-06-2014 Received from Customer

14-06-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

τι παίζει ξέρει κανείς;

 

ρωτάω γιατί το RedMI το προηγούμενο (ήρθε σε 9 ημέρες):

15-04-2014 Received from Customer

17-04-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

24-04-2014 Arrived at overseas (Country code: GR)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...