Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αργά ή γρήγορα θα γυρίσετε στον default browser. Παίζει τα πάντα και είναι πιο γρήγορος.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχω το εξής περίεργο πρόβλημα, το οποίο εμφανίζεται με την εφαρμογή του email αλλά και με το Gmail. Επιλέγω έναν δικό μου ήχο ειδοποίησης για νέο email, και λειτουργεί μια χαρά. Μετά από λίγο καιρό όμως, αυτός αποεπιλεγεται και στη θέση του εκεί όπου υπάρχει η επιλογή του για το όνομα του ήχου βγάζει ένα 4ψηφιο νούμερο, και ο ήχος δεν παίζει όταν έρχεται email. Ξέρει κανείς κάποια λύση? Έχω την miui Rom την τελευταία έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το εξής περίεργο πρόβλημα, το οποίο εμφανίζεται με την εφαρμογή του email αλλά και με το Gmail. Επιλέγω έναν δικό μου ήχο ειδοποίησης για νέο email, και λειτουργεί μια χαρά. Μετά από λίγο καιρό όμως, αυτός αποεπιλεγεται και στη θέση του εκεί όπου υπάρχει η επιλογή του για το όνομα του ήχου βγάζει ένα 4ψηφιο νούμερο, και ο ήχος δεν παίζει όταν έρχεται email. Ξέρει κανείς κάποια λύση? Έχω την miui Rom την τελευταία έκδοση.

Ο ήχος είναι δικός σου ή από αυτούς που έχει η ρομ;; και είναι δικό σου μήπως είναι αποθηκευμένος σε sd κάρτα;;

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να εγκαταστήσω το osm and (open street maps) μέσα απο play store αλλά μου βγάζει unknown error.

κάνω το ίδιο μέσω amazon store και γίνεται κανονικά εγκατάσταση.

νομίζω μου το έχει κάνει και με μερικές ακόμα εφαρμογές.

έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο?

έχω ήδη κάνει clear data και cache

μπορώ να κάνω κάτι για να δουλέψει καλύτερα το play store?

Link to comment
Share on other sites

Αργά ή γρήγορα θα γυρίσετε στον default browser. Παίζει τα πάντα και είναι πιο γρήγορος.

 

Ναι , αλλά εξαρτάται και από τις απαιτήσεις . Νομίζω ! Και βέβαια μιλάμε γιά τον default browser της Ελληνικής Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι , αλλά εξαρτάται και από τις απαιτήσεις . Νομίζω ! Και βέβαια μιλάμε γιά τον default browser της Ελληνικής Rom

Εννοείται. Και με την miui προσαρμοσμένη απο την ελληνική ομάδα χωρίς τσιριτσάντζουλες και όλα δουλεύουν απροβληματιστα, ακόμα και το "ok google". :-D

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα απο χθες, στην οθονη πανω-πανω διπλα απ το συμβολο του wifi μου βγαζει μια ενδειξη 3.2K/s. Οι αριθμοι παιζουν οσο λειτουργω το κινητο. Τι ακριβως ειναι;

 

Επισης ηθελα να ρωτησω, τι γινεται με τις νεες εκδοσεις Android; Πως τις ανανεωνουμε; πχ το Redmi Note μπορει να δεχθει την Lollipop version ;

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα απο χθες, στην οθονη πανω-πανω διπλα απ το συμβολο του wifi μου βγαζει μια ενδειξη 3.2K/s. Οι αριθμοι παιζουν οσο λειτουργω το κινητο. Τι ακριβως ειναι;

 

Επισης ηθελα να ρωτησω, τι γινεται με τις νεες εκδοσεις Android; Πως τις ανανεωνουμε; πχ το Redmi Note μπορει να δεχθει την Lollipop version ;

Έχεις ενεργοποίηση να σου δείχνει την ταχύτητα του Internet. Πάνε από τις ρυθμίσεις - > personal - > notification Και απενεργοποιησε το

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς κάποιος mod να βάλει στο αρχικό post τις οδηγίες για το πως εγκαθιστούμε το xposed framework(δηλαδή ποιά αρχεία σβήνουμε ώστε να αποφύγουμε το soft brick και σε ποιον φάκελο βρίσκονται).:)
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 6 μήνες το NOTE και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ποιότητα και λειτουργία του με ένα μόνο πρόβλημα. Εδώ και κάποιες μέρες αφού μπαίνω στο internet το κινητό μου κολλάει ( δηλαδή δεν βγάζει άλλη σελίδα και πρέπει να το σβήσω και να το ανάψω πάλι για να λειτουργήσει το internet ( και κάποιες φορές το ξανακάνει ). Το θέμα αυτό μου το είχε ξαναεμφανίσει πάλι για λίγο το καλοκαίρι αλλά έφτιαξε. To κινητό το πήρα από vickamall και είναι root και multilangue. Επειδή είμαι πανάσχετος δεν έχω πειράξει τίποτα. Τι να κάνω ( παρακαλώ οι συμβουλές λίγο κατανοητές γιατί και λόγω ηλικίας είμαι ολίγον άσχετος!:wack

 

φίλε μου αν και δεν ειμαι κάτοχος του κινητού απλά σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ και την ψάχνω .... για να λύσεις το πρόβλημα που έχεις με το ιντερνετ, απλά θα πρέπει να βάλεις ένα άλλο πρόγραμμα για να μπαίνεις στο ιντερνετ .

Το πρόβλημά σου και η λύση του περιγράφεται ακριβώς στη κάτωθι ιστοσελίδα η οποία είναι από τις πλέον αξιοπιστες:

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note-review-1143p9.php

<Unfortunately, the MIUI Browser didn't handle pressure particularly well - it couldn't handle our battery-test browsing script for more than three minutes without crashing.That's why we suggest you install Chrome, at least as a backup, just in case you need to avoid crashes or you need to find something on a page. Plus it can sync with your Google account easily> .

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Και με την miui προσαρμοσμένη απο την ελληνική ομάδα χωρίς τσιριτσάντζουλες και όλα δουλεύουν απροβληματιστα, ακόμα και το "ok google". :-D

Και να μην ξεχνάμε , ότι ο default browser , παίζει άνετα ότι διαολοβίντεο υπάρχει στο internet χωρίς εγκατάσταση του Flash Player ,

που χρειάζονται άλλοι browsers , και αν τους κάτσει .

φίλε μου αν και δεν ειμαι κάτοχος του κινητού απλά σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ και την ψάχνω .... για να λύσεις το πρόβλημα που έχεις με το ιντερνετ, απλά θα πρέπει να βάλεις ένα άλλο πρόγραμμα για να μπαίνεις στο ιντερνετ .

Το πρόβλημά σου και η λύση του περιγράφεται ακριβώς στη κάτωθι ιστοσελίδα η οποία είναι από τις πλέον αξιοπιστες:

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note-review-1143p9.php

<Unfortunately, the MIUI Browser didn't handle pressure particularly well - it couldn't handle our battery-test browsing script for more than three minutes without crashing.That's why we suggest you install Chrome, at least as a backup, just in case you need to avoid crashes or you need to find something on a page. Plus it can sync with your Google account easily> .

Σου είπαμε στο post 3937 τι να κάνεις γιά να μην έχεις το παραμικρό πρόβλημα . Αφού το αγνοείς , τι να σου πούμε άλλο .

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος είναι δικός σου ή από αυτούς που έχει η ρομ;; και είναι δικό σου μήπως είναι αποθηκευμένος σε sd κάρτα;;

Ο ήχος είναι δικός μου, έχω δοκιμάσω να τον αποθηκευσω και στα 2 αλλά δεν έχει διαφορά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω το εξής πρόβλημα με το Note. Έχω πάρει την Gopro και μέσω της εφαρμογής GoproApp θα έπρεπε να μου δείχνει εικόνα της κάμερας μέσω Wifi(όχι σε κατάσταση εγγραφής).Ενώ μου δείχνει όλες τις υπόλοιπες λειτουργίες και επικοινωνεί με την κάμερα,εικόνα δεν βλέπω.Αντίθετα σε 2 Samsung δείχνει κανονικά. Αυτό συμβαίνει σε όποια ανάλυση και να βάλω την Gopro.

Καμμιά ιδέα?... Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους έχοντες και κατέχοντες το 3G MTK μοντέλο:

 

Έχω το ZOPO ZP998 από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα,εκτός από ένα,GPS!:(

Αυτός είναι και ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λόγος που θέλω να κάνω τη μετάβαση και ερωτώ:

 

Το 3G έχει πολύ καλό GPS;

Έχει πολύ καλό WIFI;

Έχει καλό σήμα κινητής(WIND+COSMOTE);

Η συνομιλία είναι καθαρή και δυνατή(ακούς-σε ακούν);

 

Αυτά για εμένα είναι τα πιο βασικά(με πρώτο το GPS).

Παρακαλώ ας μου απαντήσουν οι κάτοχοι.:mobile:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους έχοντες και κατέχοντες το 3G MTK μοντέλο:

 

Έχω το ZOPO ZP998 από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα,εκτός από ένα,GPS!:(

Αυτός είναι και ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λόγος που θέλω να κάνω τη μετάβαση και ερωτώ:

 

Το 3G έχει πολύ καλό GPS;

Έχει πολύ καλό WIFI;

Έχει καλό σήμα κινητής(WIND+COSMOTE);

Η συνομιλία είναι καθαρή και δυνατή(ακούς-σε ακούν);

 

Αυτά για εμένα είναι τα πιο βασικά(με πρώτο το GPS).

Παρακαλώ ας μου απαντήσουν οι κάτοχοι.:mobile:

 

Ναι σε όλα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους έχοντες και κατέχοντες το 3G MTK μοντέλο:

 

Έχω το ZOPO ZP998 από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα,εκτός από ένα,GPS!:(

Αυτός είναι και ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λόγος που θέλω να κάνω τη μετάβαση και ερωτώ:

 

Το 3G έχει πολύ καλό GPS;

Έχει πολύ καλό WIFI;

Έχει καλό σήμα κινητής(WIND+COSMOTE);

Η συνομιλία είναι καθαρή και δυνατή(ακούς-σε ακούν);

 

Αυτά για εμένα είναι τα πιο βασικά(με πρώτο το GPS).

Παρακαλώ ας μου απαντήσουν οι κάτοχοι.:mobile:

'Ολα κανονικά , πολύ καλά .

Γιά το GPS που το θεωρείς βασικό τα έχουμε ξαναπεί αλλά μιά φορά ακόμα ......

Η snapshot που βλέπεις .

Το Note , ακουμπισμένο στο γραφείο μου , 5 μέτρα από την μπαλκονόπορτα που βλέπει νότια .

Ενεργοποιημένο το GPS , η εικόνα είναι 15 δεύτερα αφ' ότου έτρεξα και άνοιξε το GPS Test .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ anna2 και geobas:bow:

 

Τώρα ο προβληματισμός μου είναι: να το παραγγείλω από εδώ http://www.mionbuy.com/xiaomi-hongmi-note-mtk6592-2gb-8gb-55-inch-hd-ips-screen-130mp-3100mah-p-360.html ή να μην το παραγγείλω:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι το τολμήσανε . Η τιμή είναι εξωπραγματική . Εξαρτάται πως το βλέπει κανείς . Πάντως οι τύποι , όπως γράφτηκε , θυμίζουν κάποια

κινέζικα λαμόγια που είχαν παρουσιαστεί πέρσι τέτοιο καιρό πριν τα Χριστούγεννα με τιμές ξεφτίλα , και δημιούργησαν ένα σωρό προβλήματα .

Τα λεφτά σου βέβαια δεν θα τα χάσεις αφού πληρώσεις με PayPal , αλλά το πρόβλημα είναι τι θα σου στείλουν .

Με τους κλώνους που κυκλοφορούν από Σιγκαπούρη μεριά , καλό είναι να είμαστε προσεκτικοί .

Η επιλογή δική σου .

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβλημα με το περίμενε, στείλε τους ερώτημα με mail για το αν είναι γνήσιο xiaomi , οτι είσαι μέλος της επίσημης ελληνικής κοινότητας κατόχων xiaomi και οτι σε περίπτωση που δεν είναι θα απαιτήσεις τα χρήματα σου πίσω με καταγγελία στο pay pal και στην xiaomi, χωρίς να επιστρέψεις την συσκευή . Αν σου απαντήσουν θετικά χωρίς τσιριτσάντζουλες, κράτα το mail σαν αποδεικτικό και δώσε παραγγελία.

Αν στο mail αρχίσουν τα ναι μεν αλλά, φύγε μακριά.

Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ anna2 και geobas:bow:

 

Τώρα ο προβληματισμός μου είναι: να το παραγγείλω από εδώ http://www.mionbuy.com/xiaomi-hongmi-note-mtk6592-2gb-8gb-55-inch-hd-ips-screen-130mp-3100mah-p-360.html ή να μην το παραγγείλω:dizzy:

 

Να σε προβληματιζει το γεγονος οτι στις φωτο δε φαινεται η ταμπελιτσα γνησιοτητας στο κουτι.Οσο για τις φωτο απο το antutu ανετα μπορει να ειναι του γνησιου και να σου στειλουν κλωνο.(τον οποιο θα αναγνωρισεις απο την χαμηλοτερη αναλυση οθονης βασικα)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβλημα με το περίμενε, στείλε τους ερώτημα με mail για το αν είναι γνήσιο xiaomi , οτι είσαι μέλος της επίσημης ελληνικής κοινότητας κατόχων xiaomi και οτι σε περίπτωση που δεν είναι θα απαιτήσεις τα χρήματα σου πίσω με καταγγελία στο pay pal και στην xiaomi, χωρίς να επιστρέψεις την συσκευή . Αν σου απαντήσουν θετικά χωρίς τσιριτσάντζουλες, κράτα το mail σαν αποδεικτικό και δώσε παραγγελία.

Αν στο mail αρχίσουν τα ναι μεν αλλά, φύγε μακριά.

Τους έχω ήδη στείλει email για το αν είναι γνήσιο και μου απάντησαν:"Dear Sir,we only sell the original products,we don’t sell the fake or copy or refurbished products!" καθώς και τους τρόπους για να το ελέγξω όταν το παραλάβω.

 

Σε δεύτερο email που έστειλα και λέγοντας τους ότι είμαι ενεργό μέλος σε συγκεκριμένα forum και αν θα μπορούσαν να μου στείλουν IMEI ή S/N για να το τσεκάρω μου απάντησαν:"Dear Sir,Sorry that we can not provide you the IMEI or S/N number before you place the order,for this is not safe for our products!" και πιστεύω λογικό είναι!

 

Τώρα να στείλω νέο email και να τους πω,κάνω την παραγγελία και μόλις το επιβεβαιώσετε πριν την αποστολή στείλτε μου IMEI ή S/N;

Θα βγει κάτι έτσι;Δεν βλέπω αν έχει κάποιο νόημα αυτό:!:

 

Πιστεύω το πιο λογικό είναι αυτό που είπες "στείλε τους ερώτημα με mail για το αν είναι γνήσιο xiaomi , οτι είσαι μέλος της επίσημης ελληνικής κοινότητας κατόχων xiaomi και οτι σε περίπτωση που δεν είναι θα απαιτήσεις τα χρήματα σου πίσω με καταγγελία στο pay pal και στην xiaomi, χωρίς να επιστρέψεις την συσκευή"

Edited by captnemo
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν θα τους εμπιστευομουν. Θα κοιτουσα να το παρω απο sites που το εχουν παρει κι αλλοι και δεν ειχαν προβληματα.

Γιατι ναι μεν μπορει να παρεις τα λεφτα σου πισω απο το Paypal, αλλα η ταλαιπωρια και η καθυστερηση μεχρι να γινει αυτο θα σου σπασουν τα νευρα.

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν θα τους εμπιστευομουν. Θα κοιτουσα να το παρω απο sites που το εχουν παρει κι αλλοι και δεν ειχαν προβληματα.

Γιατι ναι μεν μπορει να παρεις τα λεφτα σου πισω απο το Paypal, αλλα η ταλαιπωρια και η καθυστερηση μεχρι να γινει αυτο θα σου σπασουν τα νευρα.

Αν δεν είναι original πως θα πάρω πίσω τα χρήματα;:(
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δε θα το ρισκαρα.

Βάλε το άγχος του τελωνείου.

Βάλε την αναμονή να έρθει.

Ε ,να έχω και το άγχος αν είναι μαϊμού.... Όχι!!!

:)

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...