Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλο το to2c!αλλα θα προτιμουσα το vickmall...

απο τα υπολοιπα που ρωτησες το μονο που πρεπει να σε απασχολει ειναι αν θα το παρεις με κουτι η οχι!ολα τα υπολοιπα γινονται και εκ των υστερων...αν θελεις βοηθεια εδω ειμαστε/ειμαι..

 

δεν εχω προβλημα να το παρω απο το vickmall!οσο αφορα την συσκευασια δεν ξερω!εχω ακουσει οτι υπαρχει περιπτωση τελωνειου με την συσκευασια γιαυτο προτιμουν να το παραγκειλουν χωρις αυτην!θα το προτιμουσα παντως στο κουτι του!τωρα απο τα υπολοιπα που ανεφερα παραπανω λεω να του πω να μου τα κανει για να εχω ενα μπουσουλα στην αρχη!!καθε αποψη θα μου ειναι παρα πολυ χρησιμη!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν εχω προβλημα να το παρω απο το vickmall!οσο αφορα την συσκευασια δεν ξερω!εχω ακουσει οτι υπαρχει περιπτωση τελωνειου με την συσκευασια γιαυτο προτιμουν να το παραγκειλουν χωρις αυτην!θα το προτιμουσα παντως στο κουτι του!τωρα απο τα υπολοιπα που ανεφερα παραπανω λεω να του πω να μου τα κανει για να εχω ενα μπουσουλα στην αρχη!!καθε αποψη θα μου ειναι παρα πολυ χρησιμη!!

 

Επειδή και εγώ είμαι καινούργιος και σε κινητά και σε αγορές απο Κίνα, εγώ έκανα το εξής.

 

Παραγγελία απο vickmall 25/07/14. Με τη Multi rom για να το χαρώ απο την αρχή και μετά βλέπουμε.

31-07-2014 έφτασε αεροδρόμιο

01-08-2014 σήμερα δηλαδή, κλείσιμο απο αεροδρόμιο ;)

Όλα αυτά με SINGAPORE POST. :) τα υπόλοιπα ξέρει η selina-nos τι να κάνει.

 

Αν και το κινητό είναι λειτουργικό νομίζω είναι μια πολύ πολύ πολύ καλή επιλογή......:)

:)
Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ με την original αγγλοκινέζικη rom και GPS κλειστό & WiFi ανοιχτό βρίσκει κανονικά την θέση μου (με απόκλιση καμια 30αριά μέτρα, αλλά τη βρίσκει). Δεν νομίζω να είναι θέμα rom.

 

Δεν καταλαβαίνω.....play store εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είμαι καινούργιος και σε κινητά και σε αγορές απο Κίνα, εγώ έκανα το εξής.

 

Παραγγελία απο vickmall 25/07/14. Με τη Multi rom για να το χαρώ απο την αρχή και μετά βλέπουμε.

31-07-2014 έφτασε αεροδρόμιο

01-08-2014 σήμερα δηλαδή, κλείσιμο απο αεροδρόμιο ;)

Όλα αυτά με SINGAPORE POST. :) τα υπόλοιπα ξέρει η selina-nos τι να κάνει.

 

Αν και το κινητό είναι λειτουργικό νομίζω είναι μια πολύ πολύ πολύ καλή επιλογή......:)

 

Έλα ρε θηρίο.... :D Κι εγώ 25/7 παράγγειλα αλλά...

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

25 παραγγελία 26 το έδιωξε απο το μαγαζί. Σε τρώω και μια μέρα :lol:

 

Μην αγχώνεσαι φίλε μου θα έρθει το εργαλείο σίγουρα. :)

Πιστεύω τελικά οτι ειναι καθαρά θεμα τυχης τι θα σου κάτσει με τα ταχυδρομεία. :wacko::wacko:

:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω.....play store εχεις;

Ναι κανονικά έχω play store. Πώς αλλιώς εγκαθιστάς εφαρμογές χωρίς play store??

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά έχω play store. Πώς αλλιώς εγκαθιστάς εφαρμογές χωρίς play store??

 

Αν δεν βαριέσαι δώσε λινκ και διαδικασία που έκανες... Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαριέσαι δώσε λινκ και διαδικασία που έκανες... Ευχαριστώ

10 σελίδες (περιπου) πριν έγραψα τι πρέπει να κάνεις για να περάσεις από multi στην original σαν απάντηση σε δίκη σου παρόμοια ερώτηση. Δεν έχω κάνει κάτι άλλο διαφορετικό ή επιπλεον πέραν αυτών που είχα γράψει και τότε.

 

Edit: To post ειναι το #1277

Edited by sunn
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Και το 1gb και το 2gb την ίδια ρομ περνούν?

Συγνώμη αν έχει αναφερθεί πιο νωρίς!

Έχω σκοπό να το πάρω από εδώ http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

Έχετε κάτι άλλο υπόψιν σας σε καλύτερη τιμή ή με επιπλέον δωράκι.

 

Πάρτο με κλειστά μάτια. Το 2GB φυσικά! Το μαγαζί είναι Guarantee. Εγώ ζήτησα δώρο SD 8GB και μου την έδωσε.

Link to comment
Share on other sites

δεν παίρνει την ίδια rom, αφού το 1GB είναι μόνο για τη Κινέζικη αγορά και τα Κινέζικα δίκτυα.

το 1gb δεν υφίσταται σαν επιλογή για χρήση εκτός Κίνας, δεν παίζει το 3g του αλλού._

Link to comment
Share on other sites

για μεταφορά apps στην (EXTERNAL) SD το FolderMount (το οποίο το αγόρασα κιόλας...) ή το Link2SD σας δούλεψαν; Εμένα όχι ....
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και χαζή ερώτηση αλλά άσχετος. Sorry :)

 

Μαζι με το κινητό σε multi έχω παραγγείλει και αυτή τη θήκη. http://www.vickmall.com/nillkin-filp-leather-case-fresh-window-pu-leather-view-cover-case-for-xiaomi-hongmi-note.html

 

Οι λειτουργίες με κλειστό καπάκι οπως έχω επισυνάψει, λειτουργούν και με τη Multi που θα έρθει?

:)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και χαζή ερώτηση αλλά άσχετος. Sorry :)

 

Μαζι με το κινητό σε multi έχω παραγγείλει και αυτή τη θήκη. http://www.vickmall.com/nillkin-filp-leather-case-fresh-window-pu-leather-view-cover-case-for-xiaomi-hongmi-note.html

 

Οι λειτουργίες με κλειστό καπάκι οπως έχω επισυνάψει, λειτουργούν και με τη Multi που θα έρθει?

 

 

Δεν ξέρω εγώ να σου απαντήσω σε αυτό, νομίζω κάποιοι είχαν γράψει ότι buggarei. Απλά εδώ βρίσκω την ευκαιρία να πω ότι η Hard case που δίνει το vickmall δεν είναι καθόλου κακή. Φαίνεται κάπως αδιάφορη από τις φωτό, αλλά είναι πολύ καλή, πρακτική, δεν το χοντραίνει πολύ και είναι καλό υλικό και οπτικά πολύ καλή, ειδικά για τα 3μιση ευρώ της.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για μεταφορά apps στην (EXTERNAL) SD το FolderMount (το οποίο το αγόρασα κιόλας...) ή το Link2SD σας δούλεψαν; Εμένα όχι ....

 

Εγώ χρησιμοποιώ το πρώτο. Δεν τις μεταφέρει ακριβώς στην sd, μέρος των αρχείων μεταφέρει μόνο για να ελαφρύνει λίγο η εσωτερική.

Νομίζω πως δεν υπάρχει καλύτερη λύση, δυστυχώς. Είναι το μεγαλύτερο και ίσως το μοναδικό fail της Xiaomi που δεν επιτρέπει τη μεταφορά των εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Απλά εδώ βρίσκω την ευκαιρία να πω ότι η Hard case που δίνει το vickmall δεν είναι καθόλου κακή. Φαίνεται κάπως αδιάφορη από τις φωτό, αλλά είναι πολύ καλή, πρακτική, δεν το χοντραίνει πολύ και είναι καλό υλικό και οπτικά πολύ καλή, ειδικά για τα 3μιση ευρώ της.

+1000

 

H hard case (η φτηνότερη από τις δύο, αυτή που καλύπτει μονο το πίσω μέρος) τα σπάει!!!

Πολύ καλή ποιότητα πλαστικού, φοβερή αίσθηση στην αφή, βελτιώνει αισθητά το grip, και φαίνεται αρκετά ακριβότερη απ 'οτι κοστίζει. Ακόμα και 15 ευρώ να την είχαν θα άξιζε τα λεφτά της. Και είναι και σχετικά λεπτή.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγω που το πήρα με silicone και leather case έκανα πετυχημένη αγορά. Τσακαλος .... :wacko: χα χα χα.....

 

Απ αυτά τα πως τα λένε glass κάτι για την οθόνη έχετε βρει?

 

Το μόνο μείον στο vickmall ειναι ότι δεν έχει πολλές επιλογές σε αξεσουάρ.

:)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγω που το πήρα με silicone και leather case έκανα πετυχημένη αγορά. Τσακαλος .... :wacko: χα χα χα.....

 

Απ αυτά τα πως τα λένε glass κάτι για την οθόνη έχετε βρει?

 

Το μόνο μείον στο vickmall ειναι ότι δεν έχει πολλές επιλογές σε αξεσουάρ.

 

Εγώ βρήκα με 2 ευρώ από το ebay, αλλά δεν έχω παραλάβει ακόμα για να δω τι παίζει.

Η hard case ήταν παμφθηνη, γι'αυτό την αγόρασα, δεν ήξερα ότι θα μου βγει τόσο καλή.

Μπορεί να μην έχει επιλογές σε αξεσουάρ, αλλά άμα ζητήσεις κάτι που δεν υπάρχει στο κατάστημα, θα ψάξουν να στο βρουν αυτοί και θα το προσθέσουν στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και χαζή ερώτηση αλλά άσχετος. Sorry :)

 

Μαζι με το κινητό σε multi έχω παραγγείλει και αυτή τη θήκη. http://www.vickmall.com/nillkin-filp-leather-case-fresh-window-pu-leather-view-cover-case-for-xiaomi-hongmi-note.html

 

Οι λειτουργίες με κλειστό καπάκι οπως έχω επισυνάψει, λειτουργούν και με τη Multi που θα έρθει?

 

Ναι οι λειτουργίες δουλεύουν. Κατεβάζεις την εφαρμογή απο το site της NILLKIN και μετά την εγκατάσταση και την ενεργοποίησή του με τον κωδικό που έρχεται με την θήκη, δουλεύει. Εγώ την έχω σε μπλε!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή εγω που το πήρα με silicone και leather case έκανα πετυχημένη αγορά. Τσακαλος .... :wacko: χα χα χα.....

 

Απ αυτά τα πως τα λένε glass κάτι για την οθόνη έχετε βρει?

 

Το μόνο μείον στο vickmall ειναι ότι δεν έχει πολλές επιλογές σε αξεσουάρ.

 

Για το tempered glass εγώ πήρα από ένα φίλο του forum το original της NILLKIN που του το έστειλαν λάθος αλλά αν ψάξεις στο Ebay ή Αliexpress θα το βρείς. Τέλεια εφαρμογή, κλάσεις ανώτερο από την πλαστική και στο οπτικό αλλά και στην αφή.

Όσο για τα αξεσουάρ του Vickmall όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω ζήτα την Selina να σου βρεί και θα στο βρεί...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία...... (εγω το έχω πάρει με τη multi. Φαντάζομαι δε θα έχω πρόβλημα με την εγκατάσταση για το παράθυρο που λες ).

Είναι πολύ βολικό αν χρησιμοποιείς handsfree. Δε χρειάζεται να ανοίγεις θήκη για να απαντάς.

 

Λέω να παραγγείλω και μια κάρτα sd οπότε θα τους πω (vickmall) να μου βρουν και ενα glass. Τι άλλο προτείνετε για αξεσουάρ?

Με τα handsfree που κυκλοφορούν Ελλάδα έχουμε πρόβλημα συμβατότητας ?

 

:):)

:)
Link to comment
Share on other sites

odorzaf;5542368]Το παράγγειλα και εγώ χθες από vickmall μαζί με την θήκη με το παραθυράκι, όλα μαζί 169.30

(μου έφαγε και το paypal).

Για αυτό το κάλυμμα τη έχετε να πείτε? http://www.ebay.com/itm/Imitation-of-Original-Battery-Cover-Protective-Back-Case-for-Xiaomi-Phone/181477775726?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20131017132637%26meid%3D8768698697391530147%26pid%3D100033%26prg%3D20131017132637%26rk%3D4%26rkt%3D4%26sd%3D390893619365

Το έχει κάποιος?

 

Ωραίο φαίνεται αλλά είναι ίδιο με το υπάρχων αξίζει αν θες να αλλάξει χρώμα.

Προστασια δε προσφέρει ουτε καν στο φακό της κάμερας που όταν το χεις σε ενα τραπέζι πχ είναι το πρωτο που ακουμπάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Μετά από ένα προβληματικό lenovo που είχα πάρει σκέφτομαι να τσιμπήσω τώρα το xiaomi.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω καθόλου χρόνο να ασχοληθώ με ρουταρισματα, να περάσω άλλες rom και γενικά να φάω 250 ώρες στο φόρουμ για να ψάχνω.

Άρα ρωτάω, είναι κάλο κινητό για κάποιον που θα το κρατήσει όπως έρθει?(rootarismeno,installed greek language,instaled play store). Δεν είμαι πολύ απαιτητικός(σερφαρισμα, κανα παιχνίδι και να βλέπω καμιά ταινία θέλω.)

Minideal ή Vickmall?

Με EMS Λέω να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα των 160 χαρακτήρων στα ελληνικά πως το λύνουμε;

Εγκατέστησα το go sms pro αλλά όταν το γυρνάω στα ελληνικά δίνει μόνο 60 χαρακτήρες.

Συν το ότι δεν μπορώ να απενεγοποιήσω τη default εφαρμογή από το να δέχεται τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα.Γράφει πλέον 160 χαρακτήρες ελληνικών(και με μικρά γράμματα).

Για όποιον ενδιαφέρεται(Ρυθμίσεις-->Send&Receive-->SMS/MMS Advanced settings-->Ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις-->Υποστηριζόμενες γλώσσες-->Ελληνικά.

Fixed."Το θέμα είναι πως απενεργοποιούμε τη stock εφαρμογή πλέον"

Εγκυκλοπαιδικά:Έκλεισα τα notification των sms από τις ρυθμίσεις(ρυθμίσεις-->γραμμή κατάστασης-->προσαρμογή ρυθμίσεων ειδοποίησης-->βρισκετε την stock εφαρμογή.Μετά από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων της stock ξετίκαρα ότι ήταν τικαρισμένο :))

Πλέον όλα λειτουργούν άψογα και τα μηνύματα λαμβάνονται μόνο από το go sms,χωρίς διπλές ειδοποιήσεις και λοιπές βλακείες.

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

Θέλω να πάρω το Redmi Note και έχω λίγες τελευταίες ερωτήσεις να κάνω:

1) Ποιες rom υποστηρίζουν OTA updates? Μόνο η επίσημη αγγλική που έχει σαν επιλογή το vickmall ή και η multilangual?

2) Η Επίσημη ελληνική rom αν τη περάσω, υποστηρίζει OTA Updates?

3) Play Store υπάρχει εγκατεστημένο στις official roms?

4) Υπάρχει τρόπος να αλλάξει το χρώμα στα φωτιζόμενα πλήκτρα από κόκκινο σε άλλο?

5) Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω κατα τη παραγγελία?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...